Založení klubu

Jsou mezi námi velmi zkušení námořníci, kteří pamatují časy kdy to všechno (nebo skoro všechno) bylo v jachtingu jinak než dnes. A abychom se mohli od nich něco přiučit, máme zde prostor pro jejich postřehy a vyprávění z dob dávno (i nedávno) minulých.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » čtv úno 14, 2008 2:06 pm

Dyť sem to věděl,že to jerryx dlouho nevydrží.
To lynx:přečti si pořádně předcházející příspěvky,máš v tom bo...l.Co bylo NKVD víme.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » čtv úno 14, 2008 3:14 pm

Promiň Marisi,
i mě ten zmiňovaný Němec krade věci. :o
Tvoji výše uvedenou repliku jsem četl. Bo___l udělal pan A. :P
Já tomu zatím říkám roztržitost. :)
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » čtv úno 14, 2008 3:28 pm

Nic si z toho nedělej,bude to už jen horší :mad:
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » pon úno 18, 2008 4:55 pm

Velevážený předseda ………… MARIS
Slovutný doživotní pokladník … wlady
Hlavní místopředseda …………. alffa
1.místopředseda pro věci
technicko-ekonomické, jednatel
a obchodní náměstek …………… Pepa
Náměstek pro věci ostatní a
zbytečné a tomu podobné ……….Pecho

Já níže (vlastně až úplně někde dole a úplně nejníž)- podepsaný důchodce, si (vlastně) téměř vůbec nedovoluji vás všechny výše ( co výše-přímo nejvýše) uvedené velevážené a slovutné výbory, požádati o úplně a zcela malinkatou (a prakticky tedy bezvýznamnou) funkcičku. Funkcičku dokonce jen místního významu, o funkcičku gubernátora znojemska a vranovska. Takového malého, úplně bezvýznamného územíčka někde na jihu Moravy. Pravidelné odvody (kapalné naturálie) do kasy spravované Slovutným doživotním pokladníkem wladym budou vždy v čas a v plné (co v plné- ve vrchovaté) míře dodávany.

S nejhlubší a nejuctivější poklonou váš nejoddanější služebník důchodce MaPa
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » pon úno 18, 2008 5:27 pm

Mnoooo,nechci o tom rozhodovat sám,(i když demokraticky bych mohl),ale svoláme republikovou radu,a její rozhodnutí bude jistě odvislé (a samozřejmě jedině správné) od prvního odvodu do kasy klubu(a mojí). :mad: V žádném případě se ale nenecháme podplatit.Vyhražujeme si právo taky titul (funkci) neudělit,to by mohl taky přijít kde kdo.Tak sa synku snaž. :lol:
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

funkcička

Příspěvekod pecho » pon úno 18, 2008 5:50 pm

Opět, jak jináč, mi nezbývá s naším nejveleváženějším předsedou Marisem souhlasit (už asi posté, ale ještě není všem dnům konec, to by v tom byl čert, abych to ještě nevylepšil). To Maris, že sis nemohl lepšího kejvala než jsem já přát? Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » pon úno 18, 2008 10:47 pm

Nechci a netroufám si do toho nejslovutnějšímu předsedovi přespříliš kecat.

Normálně bych navrhl o Tvém požadavku neveřejně hlasovat, zejména po debaklu s tou veřejnou volbou prezidentskou .... nicméně pro složitost její organizace bych se přeci jenom připojil svým tenkým, roztřeseným a ó hrůzo viditelným hláskem na podporu Tvé žádosti. ;)

Kždopádně uháním urychleně zakytovat spáry v pokladně. Kdyby náhodou přeteklo ... :crazy:

Wlady
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

přeteklá pokladnička

Příspěvekod pecho » úte čer 03, 2008 8:51 am

To Wlady: už máš ty spáry v kase zaspárované a jak moc tam ten chechták přetejká?
To Maris: Nejslovutnější a nejveleváženější předsedo VVKD, začínám se cítit bezprizorní bez tvých příspěvků, nebo stále píšeš stanovy VVKD? Zdraví náměstek VVKD pro věci zbytečné a tomu podobné Pecho. :crazy:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: přeteklá pokladnička

Příspěvekod alffa » úte čer 03, 2008 2:03 pm

pecho píše:To Wlady: už máš ty spáry v kase zaspárované a jak moc tam ten chechták přetejká?
To Maris: Nejslovutnější a nejveleváženější předsedo VVKD, začínám se cítit bezprizorní bez tvých příspěvků, nebo stále píšeš stanovy VVKD? Zdraví náměstek VVKD pro věci zbytečné a tomu podobné Pecho. :crazy:

Ale Pecho,
to Ty, takový zkušený WéKáĎák nevíš, že důchodce má nejméně času :?:
alffa :mad:
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

málo času

Příspěvekod pecho » úte čer 03, 2008 2:21 pm

Alffíku vím, vždyť jsem snad tak moc neřek, my všichni důchodci máme málo času, ale snad jednou za 4 měsíce se snad na 5 minut obětujem a urvem ten čas, abychom se členové VVKD navzájem aspoň pozdravili a při té příležitosti pozdravili i nejslovutnějšího přtedsedu Marise, ten sice dělá, že nic, ale myslím, že brzy než odjede s lodí na moře, se taky ozve. :mad: Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » úte čer 03, 2008 3:08 pm

Jojo,ten čas je sviňa,v sobotu jsem se vrátil z chorvatska,lodička je nachystaná,TK proběhla až podezřele dobře,no a za 3 týdny ádié.Ale teď ještě STK na auto,nechat zkontrolovat hasičák(na loď) a mnoho dalších věcí,takže se Pecho nediv.A tak tímto také zdravím všechny členy VVKND i ostatní uživatele fora a přeji pěknou sezonu na všech mořích.MARIS.
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » pon pro 22, 2008 9:44 pm

Velevážený předsedo MARISI !
Děkuji Ti velice za jmenování do funkce gubernátora znojemska a vranovska "co sa vody týče".
Stejně jako Náměstek pro věci ostatní a zbytečné a tomu podobné Pecho, jsem překvapen (na rozdíl od něho velmi mile ;) ) rychlostí jakou mé jmenování proběhlo. (Bylo to už za 178. 011 kraťoučkých minutek !).
A děkuji všem, co moji žádost podpořili.
Doživotní pokladníku wlady, prosím zkontroluj zakytované spáry v pokladně-kdyby náhodou přeteklo, neboť 31.1.2009 v Hodoníně bych do ní vložil svůj první malý naturální klubový příspěvek.
Všem členům našeho VeleVáženého Klubu Námořních Důchodců – a stejně tak všem přispěvatelům do tohoto fóra -přeji klidné, pohodové a spokojeně prožité vánoční svátky a co se týče roku 2009, pak přeji nám všem hlavně zdraví, splnění tužeb a přání, a také přízeň všech Bohů při všem tom našem konání, a to jak na souši tak na vodě (případně pod ní).
Pavel
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » pon pro 22, 2008 10:46 pm

No,rádo se stalo,i když jsem (sme)zatím nic neochutnal(i),tak snad v Hodoníně to doženeš.
Taková funkce gubernátora to je (skoro) jak předseda,tož sa nediv,že sem to musel pořádně zvážiť.Takej sem ti napsal,že sa mosíš snažiť,no a snažil si sa?No,no.... :mad:
Uživatelský avatar
kzeman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 126
Registrován: čtv lis 29, 2007 1:00 am
Reputace: 0

omluva

Příspěvekod kzeman » čtv dub 02, 2009 6:51 pm

Velevážený předsedo Marisi a držitelé funkcí (jmenované našim veleváženým předsedou) Wlady, Alfa, Pepa, Pecho, MaPa a příp.další bafuňáři klubu VVKND.

Velice se omlouvám za svůj neuvážený počin způsobený moji nečteností a zaostalostí, že jsem se pokusil zavdal podnět k vytvoření spolku Dědků, který by svoji roztříštěností oslabil působnost VVKND a Vaše funkce.
Působnost VVKND uznávám a schvaluji.
Rychlé vyřízení žádosti MaPa a jeho jmenování do funkce gubernátora Znojemska a Vranovska, našim předsedou chápu a qvituji. (Také jsem koštoval jeho víno v čajovém klubu ke spokojenosti nejen moji, ale všech přítomných.)

Přečtení celého vlákna mne zaujalo, uvědomil jsem si své pochybení a jelikož nemám znalosti kterými bych jachtařům přispěl, dovoluji odčinit své neuvážené počínání návrhem, který by vyřešil žádosti Pecha na vykonávání funkce revizora pokladny a tím sveřepé obtěžování našeho veleváženého předsedy:
Základem každého spolku je pokladna a různí šťouralové bažící po revizi tak mohou ohrozit existenci nejen spolku, ale i důvěryhodnost našich velevážených představitelů, proto navrhuji zřídit ještě jednu pokladnu N (na Nic), přes které by nešli žádné peníze a revizí této pokladny by byl jmenován Pecho.
Existenci stávající pokladny H (na ho… tedy hlavní) kterou řídí Wlady a přes které jdou veškeré pozornosti pro naše bafuňáře je třeba před Pechem utajit, popř.ho jinak oblbnout.
Tento úkol bych ponechal na našich představitelích. (Pokud nevědí jak, či na to nemají žaludek, ať si občas pustí televizi, učit se musí každý a v každém věku.)

Pokud by se našim bafuňářům nedostával správce pokladny N, jsem ochoten tuto funkci vykonávat jako odčinění mého prohřešku. Ač mám nepřekonatelný odpor k získávání funkcí, mám dostatečné zkušenosti s jejich sbíráním když bývalo nebezpečné je odmítat, rovněž tak s rozdělováním výnosů a požitků místo kterých jsem byl odměňován další prací.

S pozdravem Váš pochlebníček a vlezdop…ka, zatím nezkušený, ale učím se.
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » čtv dub 02, 2009 7:42 pm

Milý kzemane,vidíš že to my důchodci nemáme jednoduché.Bohužel zatím nemohu dát na tvoje rady,neboť stále se držím přísloví"nechte si své rady,mýlit se dokážu sám".Pecho už fundovanou funkci má,a dát mu další,to by mohl být střet zájmů,a my přece nejsme jako naše vláda,to bychom také mohli tak dopadnout jako oni.A mít dvě pokladny je zbytečné když i v té jedné máme prdinec.Proto také zatím s nějakou funkcí pro tebe nepočítám,nechci prolamovat tvůj nepřekonatelný odpor k funkcím.Tož tak. :D
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » ned dub 05, 2009 12:03 pm

Velevážený předsedo Marisi !
Dovoluji si Ti navrhnout, zda by jsi přece jenom ve volné chvíli nepodumal o nějaké vhodné (= malé, ostatní funkcionáře nikterak neohrožující ) funkci pro kzemana.Myslím, že bude platným členem našeho výboru VVKND -stejně žádné řadové členy asi nemáme.
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » ned dub 05, 2009 4:02 pm

Milý MaPo,
co Ti mám na to říct.Vždyť já ho chtěl jen ochránit od strašně namáhavé a stresující práce,kterou v našem výboru VVKND vykonáváme. ;) Co jen toho vína jsme museli v Hodoníně vypiť.Mimochodem Ti chci za dokonalý přísun dostatečného množství veřejně tímto poděkovat. :good: Ale kzeman napsal,že má nepřekonatelný odpor k funkcím,tož si ho mám vzít na svědomí?Co když to pracovní vypětí nevydrží?Anebo,nedaj bože,někoho z nás vyšoupne z teplého hnízdečka,no...?A potom,jakou tu malou funkcičku by si asi představoval?Druhou pokladnu nepotřebujeme,ale takovou spešl vinotéku,...?Případně nějaký bar s něčím silnějším,proč ne. :mad: Ať popřemýšlá a dá nějaký návrh a uvidíme.Ať to pak není jak to přísloví:"čiň čertu dobře,peklem se ti odmění" :gun:
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » ned dub 05, 2009 4:32 pm

MaPa píše:stejně žádné řadové členy asi nemáme.

ale máte fun club, co nadšeně popíjel v Hodoníně víno a za ten já taky děkuju :)
Uživatelský avatar
kzeman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 126
Registrován: čtv lis 29, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod kzeman » ned dub 05, 2009 5:58 pm

Milý MaPo,
patrně jsi usoudil z našeho setkání v čajovně, že jsem osoba nesmělá která si nabídkou chtěla přijít k nějakému místečku-funkcičce. Chtěl bych sdělit, že moje nabídka byla vedena čistě snahou odčinit moje pochybení a můj odpor ke sběru funkcí je nadále neměnný.
Náš velevážený předseda, ačkoli se osobně neznáme, je jistě osoba na pravém místě a dovede řešit věci rychle, Umně, ohleduplně, taktně, obezřetně a v mnohém by se od něho mohla učit i naše vláda.
Jeho ohleduplnost a taktnost je v tom, že se snaží dbát o zdraví svých členu a proto je ušetří od stresů spojené s každou funkcí, přitom však nezapomíná být obezřetný, co kdyby se za touto nabídkou skrývaly nekalé úmysly a v tom je jeho UM, vyřešit vše a z jedny vody na čisto.
MaPo děkuji za Tvoji podporu a važme si takového předsedy, třeba Ti k tomu gubernátorovi ještě něco časem přihodí a mne nechá na pokoji, stejně se k ničemu nehodím, snad koštovat v příjemném kolektivu Tvé vínko, ale i v tom nemám znalosti, rozlišuji pouze chutná, nechutná. Tvoje chutnalo, ale moje hodnocení Ti asi nepomůže, protože jsem původem čížek, což berete za Pražáky a víte asi proč se u Vás říká - pro Pražáky dobré.

Velevážený předsedo,
z předešlých vyjádření jsem zjistil, že jsi rovněž koštoval MaPovo vínko k plné Tvé spokojenosti, jistě si ho vážíš a poroto jsi ho jmenoval gubernátorem. Tvoje pravomoc se nemusí poníženě prosit o hlasy při Tvém rozhodování, přesto Tě ujišťuji, kdyby v naši VVKND nedejbože demokracie pokročila do té míry, že by jsi musel shánět hlasy na podporu svého rozhodnutí udělit MaPovi ještě nějaké teplejší či výnosnější místečko, s mým hlasem můžeš počítat.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned dub 05, 2009 8:14 pm

vilma píše:
MaPa píše:stejně žádné řadové členy asi nemáme.

ale máte fun club, co nadšeně popíjel v Hodoníně víno a za ten já taky děkuju :)

Neboj, taky dojdeš. :mad:
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » ned dub 05, 2009 9:01 pm

[quote="MARIS"].... Druhou pokladnu nepotřebujeme,ale takovou spešl vinotéku,...?Případně nějaký bar s něčím silnějším,proč ne. :mad: quote]

Velevážený předsedo Marisi!
Samozřejmě s Tebou úplně a ve všem plně souhlasím-ostatně jak jinak-že ? Nelze pověřovat nové členy funkcemi, které by je mohly vyčerpat svou náročností, anebo-a to ani nechci domyslet-by mohly v budoucnu ohrozit Tvoje přesednictví !! Ne, to by opravdu nešlo, to nelze připustit. Na druhé straně je ale také nuto -jak se domnívám- vážit si těch co chtějí být našemu VVKND nějak prospěšní.A takový "Správce baru (tvrdého a ještě tvrdšího alkoholu) VVKND" - to by bylo něco jiného ! To by se i mě docela zamlouvalo, zvláště když klubovní kasa je jaksi v celosvětové finanční krizi, ale na druhé straně regály s tvrdým (a ještě tvrdším) alkoholem v supermarketech se se jen prohýbají :D
Konec konců-dovoluji si Ti velevážený předsedo Marisi navrhnout-aby jsi stanovil termín konání řádného setkání VVKND (navrhuji v sídelním místě mé gubernie -Vranov nad Dyjí), kde by jsme posoudili případnou kzemanovu způsobilost pro výkon této funkce.Ubytovací kapacita je asi 15 osob.
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » ned dub 05, 2009 9:20 pm

kzeman píše:Milý MaPo,
patrně jsi usoudil z našeho setkání v čajovně, že jsem osoba nesmělá která si nabídkou chtěla přijít k nějakému místečku-funkcičce. Chtěl bych sdělit, že moje nabídka byla vedena čistě snahou odčinit moje pochybení a můj odpor ke sběru funkcí je nadále neměnný.
Náš velevážený předseda, ačkoli se osobně neznáme, je jistě osoba na pravém místě a dovede řešit věci rychle, Umně, ohleduplně, taktně, obezřetně a v mnohém by se od něho mohla učit i naše vláda.
Jeho ohleduplnost a taktnost je v tom, že se snaží dbát o zdraví svých členu a proto je ušetří od stresů spojené s každou funkcí, přitom však nezapomíná být obezřetný, co kdyby se za touto nabídkou skrývaly nekalé úmysly a v tom je jeho UM, vyřešit vše a z jedny vody na čisto.
MaPo děkuji za Tvoji podporu a važme si takového předsedy, třeba Ti k tomu gubernátorovi ještě něco časem přihodí a mne nechá na pokoji, stejně se k ničemu nehodím, snad koštovat v příjemném kolektivu Tvé vínko, ale i v tom nemám znalosti, rozlišuji pouze chutná, nechutná. Tvoje chutnalo, ale moje hodnocení Ti asi nepomůže, protože jsem původem čížek, což berete za Pražáky a víte asi proč se u Vás říká - pro Pražáky dobré.

Velevážený předsedo,
z předešlých vyjádření jsem zjistil, že jsi rovněž koštoval MaPovo vínko k plné Tvé spokojenosti, jistě si ho vážíš a poroto jsi ho jmenoval gubernátorem. Tvoje pravomoc se nemusí poníženě prosit o hlasy při Tvém rozhodování, přesto Tě ujišťuji, kdyby v naši VVKND nedejbože demokracie pokročila do té míry, že by jsi musel shánět hlasy na podporu svého rozhodnutí udělit MaPovi ještě nějaké teplejší či výnosnější místečko, s mým hlasem můžeš počítat.


Milý kzemane !
Je to opravdu tak jak, píšeš v první části svého příspěvku a já také tak (právě proto že jsme se setkali osobně) pochopil to, jak jsi to myslel se svým zapojením v VVKND.Co se týká Tvé podpory nějakého ještě teplejšího či výhodnějšího místečka pro mne, velice si této vážím, ale mohu Tě ubezpečit, že opravdu, ale opravdu po žádném takovém ani jedním očkem nepošlhávám.
Co se týká Tvých znalostí hodnocení vína, myslím,že jsi zbytečně skromný.Mimochodem-ono v podstatě ani žádné jiné není.Snad lze ještě přidat jen "ranní stav hlavy" :lol:
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » ned dub 05, 2009 10:41 pm

Milý MaPo,
já to tušil že budeš pro výbor VVKND velkým přínosem,a taky jsi to v Hodoníně potvrdil.O tom,co navrhuješ,jsem samozřejmě již dlouho přemýšlel, :mad: ale jaksi časové zanepráznění mě nedovolilo dotáhnout to do konce.Je to vynikající nápad.A aby nás někdo nemohl osočit z nekalých úmyslů,tak bychom mohli setkání pojat jako školení.Vždyť už jich pár proběhlo,a protože my už všecko (skoro) známe a víme,tak uspořádáme školení v degustaci vína a podobných produktů.Termín vidím tak nějak na svátek vítězství 8. až...května.A věřím,že určitě všichni zvítězíme. :drunk: Takže výbore VVKND,čekám na vyjádření.
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » pon dub 06, 2009 1:52 am

Nejslovutnější předsedo VVKND.

Dovoluji si co nejuctivěji souhlasit s Tvou, ostatně jako vždy geniální, myšlenkou na ustavení funkce strážce lodního baru a vinotéky. :clap:

Jen bych si touto cestou dovolil co nejponíženěji připomenout, že by touto velevýznamnou rolí měl být pověřen člen věku co nejpokročilejšího, s těžkou alergií na etanol, či v nouzi nejvyšší alespoň pokročilým stádiem cirhózy jater trpící :!:

V opačném případě se velice obávám, že oba tyto nepostradatelné atributy lodní kuchyně skonají na oubytě stejně jako obsah naší nebohé lodní pokladny, ve které od doby co jsem pořizoval nové plachty nic než trochu plísně a roztočího trusu přes usilovné hledání nenalézám :cry: :cry:

Výhradně na Tvé osvícenosti pak ponechávám, zda osoba, která se zde veřejně přiznala k požívání zkvašených hroznů v množství více než malém, je vhodným kandidátem na tuto nezastupitelnou funkci ... :idea: :idea: :idea:

Pokud se pořádání navrhovaného náročného GASTRONAUTICKÉHO školení týče, hlasuji všemi pěti jednoznačně PRO :!: Rád bych hlasoval všemi deseti, ale pokročilá artróza jednoho ramenního kloubu, jakož i celková sešlost mi to již bohužel nedovolují :good:

Tvůj uctivý služebníček a doživotní pokladníček Wlady
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » pon dub 06, 2009 12:10 pm

Slovutný doživotní pokladníku wlady !
Tvé přípomínky k osobnosti a kvalifikační požadavky na "Správce...ušlechtilých lodních tekutin" (přesné znění funkce a jakých tekutin by se to přesně týkalo-bychom upřesnili později), jsou samozřejmě správné.Jen pro začátek bych navrhoval našemu slovutnému předsedovi Marisovi udělit pro kzemana-jakožto kandidáta na tuto funkci- několik malých vyjímek, které by samozřejmě byly kdykoliv zrušitelné.
Rád bych Ti Slovutný doživotní pokladníku ozřejmil, že mezi "zkvašenými hrozny" a vínem je propastný rozdíl, a také Tě ujistil, že kzeman je od sebe bezpečně rozezná a tudíž "zkvašených hroznů" nepožívá.
Pokud se týká termínu 8.5 až... , z mé strany souhlas.Kromě školení v praktickém degustování lze do programu i zahrnout "Besedu o malém potápění" pro potřeby kapitána či posádku plachetnice.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů