marina Mandalina

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
kosisa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rakovník

marina Mandalina

Příspěvekod kosisa » úte srp 07, 2007 9:25 am

Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá v této marině u Šibeniku? V září tam mám zamluvenou loď a nikde nemohu na netu nic najít. Za odkazy předem děkuji.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » úte srp 07, 2007 10:14 am

Marina je kousek od Šibeniku,je vhodná pro ty ,co se necítí v napěchovaných marínách typu Zadar,protože je zde jedno dlouhé molo a asi jedna nebo dvě odnože - spousta místa na manévry.Je zde hnusná voda - záliv s lodním průmyslem,takže šup na lod a pryč.Loni tu byli jen dvě sprchy a dva záchody,myslím,že letos určitě bude zázemí dobudované,včetně restaurace apod.Naftu při zpáteční cestě nabrat přímo v Šibeniku,také velmi snadný nájezd.
Uživatelský avatar
kosisa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod kosisa » úte srp 07, 2007 10:49 am

Děkuji, tak nějak jsem si to představoval protože nikde nejsou žádné foto. Vždy jsem skončil v Šibeniku. Raději je tam asi nedali aby nikoho neodradili. Bude to tak, v sobotu rychle pryč a návrat raději v sobotu ráno. Nevíte náhodou o nějakém šikovném místě poblíž kde by se nechala plavba pěkně zakončit a ráno v sobotu pouze přejet do Mandaliny na předání lodě?
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » úte srp 07, 2007 12:43 pm

Hned naproti pevnosti na Zlarinu. Byl jsem tam trikrat a vzdy to bylo fajn. Ale mozna mam proto misto jen nejakou subjektivni slabost, nevim, ale fakt se mi tam moc libi. Je tam molo a lze stat i na kotve. Pravda je, ze za stani u mola se celkem dost plati a nejsou ( nebo nebyly ) tam zachody ani sprcha. Jinak potom bojky na Kakanu.
Uživatelský avatar
bob-bart
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 22
Registrován: pát črc 06, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: ČB

Příspěvekod bob-bart » úte srp 07, 2007 12:57 pm

Marina "Mandalina" je považována za nejlépe chráněný přirozený přístav na Jadranském pobřeží. Marina "Mandalina" má ideální polohu pro jachtaře jako výchozí místo pro plavbu na množství jadranských ostrovů a jiných turisticky zajímavých míst a navíc je vzdálena jen 10 min jízdy od dálnice Zagreb – Split. V maríně je bar a restaurace, směnárna, sprchy a toalety, v bezprostřední blízkosti se nachází velké nákupní centrum, kdeje možno doplnit zásoby pro plavbu. Vjezd do Mariny je přes hlídanou vrátnici (závoru) kolem vojenských opraváren lodí.

Jinak v marině sídlí charterová společnost NCP a ještě jedna, na jejíž jméno si nevzpomenu. Více na http://www.ncp.hr (Pohled na marínu ze vzduchu je už dneska jiný, byly vybudovány nová mola).

Jinak přesně jak napsala Irena.
Naftu doporučuju vzít při návratu ze severu už ve Vodici, je tam menší provoz než v Šibeniku.

Přespat před navrácením lodi je možné na ostrově Prvič ve stejnojmeném městě (muringová stání s elektřinou a vodou). Pěkná vesnice s restauracemi. Nebo na ostrově Zlarin ve stejnojmeným městě (v podstatě to samé jako na Prviči, ale menší hloubka na příjezdu). Ve Zlarinu je pěkné muzeum korálů. Obojí za cca 100 Kn (loni). My spali poslední noc nejraději na Tijatu v zátoce Tijaščica na kotvě. Vhodné pouze pokud nefouká vítr od jihovýchodu, zátoka je poměrně dost otevřená.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte srp 07, 2007 2:27 pm

Mnohé už bylo napsané, tak jen doplním. Také v září vyplouvám z Mandaliny.
Dostal jsem se k nějaké mapce a plánku Mandalíny.
Co se týká kotvení v okolí, tak nejblíže je vzpomínaná Tijaštica na na Tijatu (5,5 míle), pak Mala Nozdra na Kaprije (8 mil), bóje na Kakanu (10 mil) a Vela Stupica na Žirje (10 mil). Je toho určitě víc, ale tyto mám několikrát vyzkoušené.
Uživatelský avatar
kosisa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod kosisa » úte srp 07, 2007 3:24 pm

Všem moc děkuji za typy. V červnu jsem jel ze Skradinu po Krce a všiml jsem si tam jedný konoby, kde u mola stálo asi 10 jachet. Mohlo to být asi na půlce cesty mezi jezerem a Šibenikem. Uvažoval jsem tedy i o tom.
No uvidíme jak se to vyvine.
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » úte srp 07, 2007 4:53 pm

To Baharis: prosimtě který termýn vyplouváš? My jedem od 22 září. Rád bych tě potkal a pozval na jedno :beer:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte srp 07, 2007 4:59 pm

To koudy:
O čeho tu máme evidenci plaveb :exclaim: v kalendáři.
Taky by jsi tam mohl doplnit svoji plavbu jako ostatní. Pak je to jasné pro všechny.
http://jachting.info/modules.php?name=K ... 007&col=13
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » úte srp 07, 2007 5:08 pm

I´m sorry, :( nechal jsem se unést, plavbu mám potvrzenou od včerejška, ještě jsem se k tomu nedostal :roll:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte srp 07, 2007 5:43 pm

Díky Koudy za pozvání, to potěší :jupi:
Jak jsi viděl ve Spoluplavbách, mám týden před tebou a týden po tobě. Ale netěš se! Už jsem jednal o tom volném týdnu s jednou rodinou, to padlo a teď jednám znovu, s někým jiným. Mělo by to být ze Zadaru.
Nebudeme to tu rozvíjet, :offtopic: , ale když mě to vyjde, tak se ozvu.
Uživatelský avatar
bob-bart
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 22
Registrován: pát črc 06, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: ČB

Příspěvekod bob-bart » úte srp 07, 2007 6:28 pm

To Koudy: jedeme v ten samý termín taky z Mandaliny.
Viz evidence plaveb. Tak se můžeme potkat.
Uživatelský avatar
kosisa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod kosisa » úte zář 11, 2007 1:57 pm

Tak jsem se vrátil. Mandalina je z mého pohledu bez problémů. Velmi slušné jednání (Ecos Yachting), nové a čisté sociálky, příjemná obsluha v baru, loď bez problémů (nalodění v sobotu ve 13 hod), předání lodi o týden později v 9,30 hod. Taxi do Šibeniku za 60 kuna. Jediné mínus bylo počasí. Tak mokrý a studený týden jsem v Chorvatsku ještě nezažil. Tepla a sluníčka jsme si užili jen v sobotu a v neděli. Od pondělka jsme byli neustále v mokru a velkém větru. Přez den 12 - 15 °C v noci 7 °C. Na první týden v září docela síla. Pěkně jsme si sice zaplachtili a díky Canadiens to bez nachlazení zvládli ale záměr byl prohřát naše staré kosti a to se nám teda nepovedlo. Díky tomuto počasí jsme museli dělat dva noční přejezdy. Po prvé co jsme se ve dvě ráno utrhli z kotvy (zátoka na proti Hvaru Zdrilca) a podruhé, když jsme v závěru týdne hledali bezpečné místo na murigách a všude bylo plno. Útočiště jsme našli až v půl noci na Šoltě ve Stomorske. Náš cíl byla Korčula což při severozápadním větru tam a čisté Boře zpět nemělo chybu. Vítr mezi 25 a 35 byl skvělý, jen mohl být trochu teplejší. Mezi zajímavé zážitky patří i bouřka, kterou jsme zažili ve čtvrtek u ostrova Ščedro. Na okraji šedé tmy to foukalo okolo 40 a sotva jsme vpluli do průtrže, vítr se uklidnil a padající kapky jakoby uhladili hladinu.
Vše zlé je pro něco dobré. Po každé to s počasím prostě nevyjde a s tím se musí počítat. K nezaplacení jsou však zkušenosti, které člověk postupem času a díky přírodě nasbírá.
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » ned zář 30, 2007 10:48 pm

Včera sem se vrátil a marinu Mandalina můžu jen doporučit. Supr soc. zázemí i přístup agentury (Arga). Jedinej problem je s naftou, kdo se vrací klasicky v pátek odpoledne a chce nabrat v Šibeniku naftu, musí se obrnit trpělivostí a trochou umu s manevrováním lodi na motor. V Šibeniku u pumpy měl nějakej týpek zaparkovanou lod (nějakej rybářskej bazmekt či co, něco si na tom opravoval a vůbec ho netrápilo že se tam kolíbá a čeká devět lodí, takže k pumpě mohla zajet jen jedna lod, protože z druhý strany stály klasicky zaparkovaný rybáři a ani by tam asi nedosáhla hadice. Po půl hodce čekání už nejspíš nikdo ani nevěděl kdo před kým a za kým je, a prostě kdo se tam zrovna dostal k molu ten tankoval. Vyřešili jsme to tak, že jsme přirazili k té rybářské lodi, kousek s tou naší "přeručkovali" aby dosáhla hadice a než lod před námi zaplatila, odjela a než se dohodla a přistála další lod, měli jsme natankováno, zaplaceno a už jsme odráželi do pryč. Pokud je tu někdo koho jsem tam "předběhl" tak se mu omlouvám, ale tohle byl prostě momentální nápad kterej zabral. Myslim, že po mě to zopakovali i další.
Nicméně příště naftu vezmu radši někde jinde, a v autě si necham jen kanejstřik pro případ že bych vyjel víc než je zdrávo a slušno pro check out. :)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte črc 01, 2008 10:31 pm

Náhodou jsem narazil na tenhle topic a napadlo mě, že doposud nikde není uvedeno, že se už nemusí tankovat v Šibeniku, ale přímo naproti mariny je nová prostorná a velmi dobře krytá benzinka. Molo do "U" a 6 nebo 8 stojanů.
Uživatelský avatar
prochat
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 23, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod prochat » úte črc 01, 2008 11:12 pm

Take se pripojuji k tem, co doporucuji Mandalinu. Byl jsem tam pred rokem poprve "sam" s posadkou a velmi mile mne prekvapilo, ze zde nejsou klasicka mooringova stani, ale vzdy dve stani u mola jsou oddelena "minimolem" kolmym na toto hlavni molo (pokud to ma nejaky nazev, tak se omlouvam, ja ho neznam :oops:). Takze pri pristavacich/odplouvacich manevrech jsem nemusel davat pozor na mooringy od ostatnich lodi. To mi jako novackovi hodne ulehcilo "praci". Ilustracni foto zde.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř črc 02, 2008 7:11 am

Jo, marina to je hezká, stání pohodlné, neopotřebované sociálky. Jen od loňska přibyly další dvě mola, spousta lodí a připadá mě, že ty sociálky kapacitně dedostačují. Obvzlášť sprchy jsou jen čtyři a to mě připadá málo.
Také výjezd na volné moře mě připadá, podobně jako Hramina/Betina na Murteru, dost zdlouhavý. Když to člověk pluje poprvé, je to krásné a efektní. No ale když to je už podesáté, chce ho mít co nejdříve za sebou...
Uživatelský avatar
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: čtv srp 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradištko

Příspěvekod Meryl » stř črc 02, 2008 9:41 am

Moje řeč, Baharisi, taky mi vadí ten dlouhej výjezd.
Moc děkuji za informace o té nové benzínce. Hned to pošlu dál.

Po odmlce zdraví Meryl
Uživatelský avatar
JirkaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 28, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hodonín

marina Mandalina

Příspěvekod JirkaK » čtv črc 03, 2008 12:07 pm

Letos jsme taky vyplouvali s rodinou z Mandaliny na mém vůbec prvním kapitánském počinu. Měli jsme Bavarku 36 od Ecosu a maximální spokojenost se vším.
Kanál Sv. Ante je sice delší, ale s pevností u výjezdu zajímavý, benzinka dobře přístupná a přistávání do "kójí" v maríně bezvadné. Snad nejlepší hodnocení vyjádřila po své vůbec první plavbě moje (jinak velmi kritická) manželka: v září si to můžeme zopakovat...
JirkaK
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

Příspěvekod Renda » čtv črc 03, 2008 3:13 pm

prochat píše: ... doporucuji Mandalinu. ... vzdy dve stani u mola jsou oddelena "minimolem" kolmym na toto hlavni molo (pokud to ma nejaky nazev, tak se omlouvam, ja ho neznam :oops: )... zde.

To mu zařízení se říká "ježek", ale zajímalo by mě, jak to mají řešené kvůli přílivu a odlivu. Ten ježek je plovoucí nebo pevně upevněný ke dnu?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv črc 03, 2008 4:21 pm

Je to plovoucí, úplně stejné jako v Kremiku.
Uživatelský avatar
JirkaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 28, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hodonín

mandalina

Příspěvekod JirkaK » pát črc 04, 2008 9:28 am

Baharisi, můj nejjasnější kapitáne, vzore, školiteli......... :clap:
Kremik si už nepamatuju, byť jsme z něho jednou vyplouvali, ale dovoluji si tvé nezpochybnitelné vyjádření podle chatrných zbytků mé paměti trochu doplnit:
z nábřeží vycházejí kolmo do moře pevně osazená mola z železobetonových prefabrikátů. Tak jak jsme zvyklí odevšad včetně "antoníčků" s vodou a lektřinou. Z těchto mol opět kolmo do moře (= rovnoběžně s nábřežím) vycházejí plovoucí "minimola" tak, že mezi ně vejdou vždy dvě lodi. Je to bezva pro najíždění a vyjíždění - nemusíte dávat pozor na muringová lana, je víc prostoru na manévrování, loď se uváže nejen na zádi, ale i bokem, zkrátka samé výhody a sociální jistoty, jak tomu bylo v Jugoslávii už dříve.
Jediné mínus, které jsme objevili, je, že fendry se musí pro takto vybavený přístav popustit trochu níž, než bývá zvykem a po vyplutí zase trochu pozvednout. Aspoň si děti procvičily jejich uvazování.
Ještě jsem minule zapomněl okomentovat, že velmi pěkné sociálky mají poddimenzované množství sprch - pro muže jenom asi 4, což v pátek večer nestačilo. Zato ve frontě poznáte spoustu zajímavých lidí...
A začátečnický dotaz: když vy, zkušení nájadraníci, vyplouváte z kanálu kolem pevnosti na moře, dodržujete ukázněně lomenou lodní trasu mezi majáky, nebo to střihnete spolu s domorodci přímo přes "zakázanou oblast" s nijak ohromující, ale pro charterové plachetnice bohatě dostačující hloubkou?
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

Re: mandalina

Příspěvekod Renda » pát črc 04, 2008 10:08 am

JirkaK píše:... z nábřeží vycházejí kolmo do moře pevně osazená mola z železobetonových prefabrikátů. Tak jak jsme zvyklí odevšad včetně "antoníčků" s vodou a lektřinou. Z těchto mol opět kolmo do moře (= rovnoběžně s nábřežím) vycházejí plovoucí "minimola" tak, že mezi ně vejdou vždy dvě lodi. Je to bezva ...
Pokud to celé plave, jak říká Baharis, je vyvyvazování bez problémů, ale ukotvení takového betonového plovoucího mola s vyvázanými mnohatunovými plachetnicemi, to musí být NĚCO!!
Pokud jsou mola pevná, jak tvrdí JirkaK a jak to vypadá z fotky, musí ježky zvlášť při skočném přílivu či odlivu slušně pendlovat nahoru a dolu. Odhaduji to tak na 0,5m rozdílu hladin a to nemluvím o mimořádných rozdílech způsobených silným větrem.
Uživatelský avatar
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 67
Registrován: čtv čer 21, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod hanes » pát črc 04, 2008 10:21 am

To JirkaK: Pokud je dostatek hloubky, klidně to můžeš střihnout. Vybojkovaná je bezpečná plavební dráha pro lodě s velkým ponorem. Pokud není oblast vyloženě zakázaná (vojenské oblasti apod.) můžeš v klidu plout kudy chceš.
V případě výjezdu z kanálu Sv.Ante tak ušetříš skoro celou 0.1 nm :-)
Uživatelský avatar
prochat
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 23, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod prochat » pát črc 04, 2008 4:31 pm

Podle vseho (a Baharise :) ) jsou mola opravdu plovouci (minimalne nejsou pevne spojena s pevninou). Jako "dukaz" prikladam dalsi fotky tady a tady.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host