marina Mandalina

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 81
Registrován: úte led 08, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Blanensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pát črc 04, 2008 4:45 pm

Jsou plovoucí,když jsme tam byli my před třemi týdny,tak zrovna jedno molo člunkem přesouvali :)
Uživatelský avatar
JirkaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 28, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hodonín

Mandalina

Příspěvekod JirkaK » stř črc 09, 2008 12:56 pm

Kapitán má vždycky pravdu!!! ( a Baharis obzvlášť 8))
Fakt jsou plovoucí. Nechal jsem se unést nejjednodušší asociací: železobetonový prefabrikát neplave, stojí na základu. Tak nás to aspoň učili na pozemním stavitelství... Jenže na moři je to jinak. Prostorové žb prefabrikáty, ze kterých je kolmé molo poskládáno, opravdu plavou společně s těmi minimoly tvořícími kóje pro 2 lodi. Netrkl mě ani kluzně uložený spojovací můstek ze břehu a pružně uložené připojení vody a elektriky.
Hold na moři je občas něco jinak, než doma. :?
Uživatelský avatar
popeye
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: úte čer 10, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod popeye » čtv srp 14, 2008 11:17 am

Ahoj všem,

jsem tu na fóru nový, dík moc za vaše posty. Mám od 20.9. z Mandaliny nachartrovaný 2 B 37 Cruiser od Ecosu, tak jsem rád, že Mandalina je zatím ještě normální marina a ne tak šíleně těsná jako třeba Zadar -Tankerkomerc.

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo z vás neví, jaká je situace kolem bójí na Kakanu (Potkučina)? Původně jsem měl v plánu strávit tam první noc, ale teď se zdá, že tam ty bóje asi nejsou, prý ten človíček nezaplatil koncesi... Nevíte někdo? Plán B by pak byl asi Stupica na Žirji, teda kdyby nefoukalo jugo. Zlarin a Prvič Luka je pak nouzový řešení.

Jo, ještě tak trošku off topic, našel jsem podle mýho názoru asi nejlepší online pilot pro HR. S malou nevýhodou, páč je v němčině. Koukněte na www.skippertipps.de

Mějte se

popeye
Uživatelský avatar
Chmelda
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 20, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Chmelda » čtv srp 14, 2008 12:30 pm

Ahoj ?

Na Kakanu jsem byl začátkem června a bóje tam nebyly, Stupica Žirje, jsou nový boje a za 31 elan jsem dal 100 Kuna.

Petr
Uživatelský avatar
JirkaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 28, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hodonín

Mandalina -bóje

Příspěvekod JirkaK » čtv srp 14, 2008 12:56 pm

A co ostrov Tijat, zátoka Tijačica? Pokud není Jugo, je to OK a bez bójí. Kotvení v pohodě. (stav poslední týden v červnu 2008) :)
Uživatelský avatar
popeye
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: úte čer 10, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod popeye » čtv srp 14, 2008 1:18 pm

Díky za info. O té Tijaščici jsem taky uvažoval, uvidí se holt podle počasí... Jinak podle toho pilota (viz link níže) by mohla být varianta i ostrov Obonjan. Je tam myslím nějaký prázdninový tábor a u něj molo jak prase (bez ničeho).
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv srp 14, 2008 1:22 pm

Nemám tu teď osmičky, tak si nedovedu vybavit Potkučinu. Jestli to je ta pod ostrůkem Borovnjak, tak absence bójí tu je chronicky známá. Ale ve vedlejší zátoce Tratica bóje jsou. Poslední zkušenost z 8.6.08
Jinak Jirka správně upozorňuje na Tijaščicu a ještě tam je M.Nozdra na Kaprije.
BTW: Diskusi o Mandalině z července s velmi pěkným závěrem jsem pro nepřítomnost zasklil. :good:
Naposledy upravil(a) Anonym dne čtv srp 14, 2008 2:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
popeye
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: úte čer 10, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod popeye » čtv srp 14, 2008 1:30 pm

Díky moc.
Jinak ještě jednou poněkud off topic: náhodou nemáte někdo takový ten letáček, tuším, že se to jmenovalo "Organizirane sidriště zadarske županije"? Třeba v Sukošanu to měla v mapovém stolku každá druhá loď... Chtěl bych jet ze Šibeniku na sever a na netu jsou ty informace jak noty na buben...
Uživatelský avatar
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 176
Registrován: čtv zář 20, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » pát srp 15, 2008 8:47 pm

začátek července 2008:

Kakan u. Potkučina bez bójí, na kotvě nás bylo přesně 35 lodí (tedy těch, co jsem viděl z naší lodě). Ráno loďopekař s fantastickými koláči.

Obonjan molo na sev. straně ostrova, ale na přenocování se mi moc nezdá - dost to tam vlnilo a je to otevřený skoro ze všech stran. Já bych odvahu neměl.

Žirje u. Stupica cca ve 4 odpoledne zcela zaplněná + spousta lodí na kotvách (+některé kotva a lano na břeh). Západně je na Žirje u. Tratinska a tam bylo několik míst na bójích volných i v noci. Bóje se mi zdály trošku natěsno, ale přestože na moři funělo a vlnilo, v zátoce byl naprostý klid.

Ahoj, Janek
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte kvě 22, 2012 3:18 pm

Novinka v Mandalíně, řekl bych že málo běžná: Dojítím na správu maríny každý člen posádky získá kód na hot-spot maríny s hodinovým přístupem na internet. A to tak, že každý den znovu a znovu. To docházení je trochu opruz, ale je to zadarmo. Po odpojení dojde k přerušení načítání času a může se pokračovat třeba druhý den.
Vedle na mole v Šibeniku se zase může každé zařízení (NTB, foun...) připojit denně (tuším že) na 90 minut zdarma. Opět každý den.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte kvě 22, 2012 3:30 pm

A taky jsou v mandalině připravená nová mola a kanceláře už nejsou v budkách, ale mají tam novou kancelářskou budovu. Je od Chorvatů hezký, že získané peníze cpou zpátky do maríny. Když to porovnám s Řeckem a Itálií, co vím z vlastní zkušenosti kde jsem byl, jsou vybavenost a služby v Chorvatsku jednoznačně nejlepší.
Uživatelský avatar
aTrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod aTrej » úte kvě 22, 2012 3:32 pm

Baharis píše:Novinka v Mandalíně, řekl bych že málo běžná: Dojítím na správu maríny každý člen posádky získá kód na hot-spot maríny s hodinovým přístupem na internet. A to tak, že každý den znovu a znovu. To docházení je trochu opruz, ale je to zadarmo. Po odpojení dojde k přerušení načítání času a může se pokračovat třeba druhý den.
Vedle na mole v Šibeniku se zase může každé zařízení (NTB, foun...) připojit denně (tuším že) na 90 minut zdarma. Opět každý den.


Uz nech su v EU, nech im klepnu za to po prstoch. Nema tam nahodou kazdy narok nadychat sa chorvatskeho vzduchu 90 min.denne? Ved internet nie je ziaden luxus. Jedna (chvalabohu) normalna cartrovka nam pozicala na tyzden wifi router na lod s neobmedzenym internetom. :gun:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte kvě 22, 2012 3:52 pm

Myslím že aTreje nemá smysl komentovat, určitě má doma internet zadarmo....

Od minulého týdne je JardoF přestěhovaná už i kancelář správy maríny do nové budovy k molům pro "megajachty". Vypadá to, že tam budou i další sociálky, což bude více než záhodno. A finišuje nová široká příjezdní cesta, která už nepovede vrchem mezi baráčky, ale dokola kolem vody, právě k té nové správní budově.
Uživatelský avatar
classic
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 14, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: sedliště

Příspěvekod classic » úte kvě 22, 2012 4:30 pm

Sorry ale souhlasím s aTrejem. U nás v hospodách platíme
menší útratu než v marinách a obsluha ti vždy s úsměvem
prozradí heslo na WiFi. Je fakt, že internet v ceně kotveni nefunguje ani na Baltu
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » úte kvě 22, 2012 6:03 pm

no ja musim zase souhlasit s Baharisem ...
pokud jsem to pochopil, tak marina dava wifi zdarma. A vy, namisto abyste rekli DIKY, zacne pi*ovat ... to je jen ukazka, ze lidem patri nasr**. Chapu, ze casove omezeni a nutnost chodit na recepci opakovane asi nepotesi, ale kdyz se vam to nelibi, kupte si svuj vlastni HR internet a nemusite nekde zebrat.
a ty bludy ze je nejvyssi cas aby je EU klepla pres prsty ??? Jako proc a v cem ? Apropos, takova Italie je v EU uz leta a na nejakou WIFI zdarma muzete zdaleka, ale ZDALEKA zapomenout.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte kvě 22, 2012 6:26 pm

no jo. pravdu má náčelník. :-)
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » úte kvě 22, 2012 6:30 pm

správně Honzo. Jen do nich do rozmazlenců :D :D
Uživatelský avatar
aTrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod aTrej » úte kvě 22, 2012 6:50 pm

Asi som to zle napisal. Cartrovka nam zapozicala router za peniaze. Nebola to ziadna specialna dotovana sluzba. Mali to iba v ponuke a my sme si to kupili. Tym som chcel povedat, ze ako robia Chorvati zo samozrejmosti cnosti. Dnes sa pripojim u nas na wifi pomaly na hocijakom verejnom priestranstve. A nehovorte mi, ze zakazdym nenadavate ake ceny datoveho romingu maju Chorvati. :)

A uz vobec to vobec nie je o mojom frflani a lakomosti, skor o planovani trasy.
Uživatelský avatar
aTrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod aTrej » úte kvě 22, 2012 6:51 pm

a cena toho netu od T mobilu na tyzden bola 20 EURO :)
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » úte kvě 22, 2012 7:12 pm

aTrej píše:Asi som to zle napisal. Cartrovka nam zapozicala router za peniaze. Nebola to ziadna specialna dotovana sluzba. Mali to iba v ponuke a my sme si to kupili. Tym som chcel povedat, ze ako robia Chorvati zo samozrejmosti cnosti. Dnes sa pripojim u nas na wifi pomaly na hocijakom verejnom priestranstve. A nehovorte mi, ze zakazdym nenadavate ake ceny datoveho romingu maju Chorvati. :)

A uz vobec to vobec nie je o mojom frflani a lakomosti, skor o planovani trasy.


Až se odlepíš od chorvata, tak teprve zažiješ dobrodružo s internetem.
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » úte kvě 22, 2012 7:23 pm

aTrej píše:Dnes sa pripojim u nas na wifi pomaly na hocijakom verejnom priestranstve. A nehovorte mi, ze zakazdym nenadavate ake ceny datoveho romingu maju Chorvati. :)


no pravda je, ze my Cesi a asi i Slovaci jsme hodne, ale hodne rozmazleni, co se nabidky free wifi tyka. Prakticky kamkoliv se u nas doma hneme, je vsude kolem nas babilion volnych wifi, kde se muzeme pripojit. Ale v tomhle je CR a (asi i SR) svetlou vyjimkou. Volna wifi je ve spouste "jakoby civilizovanejsich" zemi pouhym snem a touzebnym pranim - jako priklad uvedu treba Rakousko. Jezdim tam na hory uz leta a to i do docela drahych hotelu. A Wifi ? Je tam k dispozici, ale placena ! Tzn. na hodinu si zaplatim 4 az 8 EUR. Najit volnou wifi je mozno (nekde hotel, vetsinou McDonald) , ale rozhodne to neni samozrejmost jako u nas, ktere bych se mohl dovolavat a kterou bych si mohl narokovat.

A cena nekrestanska datoveho roamingu ? Ziju v pocitu, ze platim ceskemu operatorovi, ne CHorvatum. Takze pokud me nekdo odira z kuze, pak je to cesky/slovensky operator. Nemyslim si, ze by mi nas O2 jen preuctovaval naklady na data, co mu nauctuje chorvatsky partner. Myslim, ze si O2 uctuje nekolanasobek ceny co plati oni. Takze chybu bych hledal spis na domaci strane.
Uživatelský avatar
classic
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 14, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: sedliště

Příspěvekod classic » úte kvě 22, 2012 7:31 pm

datový tarif od T mobilu na dovolenou mě stojí 400 kč-měsíc-.domluvím po telefonu,vyučtování je ve faktuře a nemusím se nikoho doprošovat
a každý ráno nahánět nějakýho Chorvata.Wifi je u nás zdarma v kdejaké putyce,tak proč se vám zdá nefer při 60 E za kotvení mít zdarma net? :?
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » úte kvě 22, 2012 7:49 pm

:-)) protoze jsem si za tech 60 EUR koupil kotveni/stani. Tedy rad bych mel vodu a elektrinu a pevny a dobry uvazy a mooringy. Idealne jeste cisty hajzliky a sprchu s teplou vodou. To jsem si koupil. Vse ostatni je nadstandard, co mi daji jako bonus.

At je muj vztah k HR jakykoliv, jejich sluzby v marinach jsou, jak tu jiz nekolikrat zaznelo, oproti bezne urovni vyslovene NADstandardni ... nejsem zadnej echt cestovatel, ale uz jsem zazil, ze nebyla tepla voda, nebyl hajzl (Francie, svete div se), nekde sice byly socialky ale na klic, kterejch charterovka nemela dost, takze na nas nezbylo (Karibik), nekde neni voda a nebo eletrika anebo oboji, jednou jsme dokonce zaplatitili za stani 100EUR jen za to, ze jsme mohli stat bokem k betonovymu molu ... nebylo tam nic, ale lautr nic (a jeste jsme byli radi ze muzeme zustat (Kanary, Maroko). Atd atd ... Bezte se v takovych mistech zeptat na wifi zdarma a mozna vas odvezou do mistniho blazince.
Uživatelský avatar
aTrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod aTrej » úte kvě 22, 2012 7:55 pm

Ja si len myslim, ze free wifi by mohla byt vzhladom na dnesne IT riesenia uz aj samozrejmost. Do Mandaliny nepojdem, ked nebudem musiet. Zachvilu bude internet ako elektrina, ked ju vypnu, nikto nic nemoze robit.

:offtopic: :sorry: moderatori kludne to zmazte, ale k tomuto to musim ... ked sme isli cez Rakusko, prisla mi SMS ze datovy roming v krajinach EU za 20 E, no nekup to. Staci poslat SMS. To ze Chorvati su mimu EU mi doslo akonahle som odoslal SMS. Hovorim si, nevadi. Cartrovka nam nastastie prenajala za dalsich 20E router. Hovorim si super, sice za dvojnasobok ale neobmedzeny internet na tyzden. V aute na ceste spat pozeram, ze telefon mi na pozadi stahoval vsetky maily vratane (hlavne) spamov cez datovy roaming. ...moje konecne zuctovanie chorvatskeho internetu bolo cca 250E :D Som si hlavu buchal.
Uživatelský avatar
kyknos
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 67
Registrován: stř zář 02, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod kyknos » úte kvě 22, 2012 8:15 pm

TashonkaWitko píše:no pravda je, ze my Cesi a asi i Slovaci jsme hodne, ale hodne rozmazleni, co se nabidky free wifi tyka. Prakticky kamkoliv se u nas doma hneme, je vsude kolem nas babilion volnych wifi, kde se muzeme pripojit. Ale v tomhle je CR a (asi i SR) svetlou vyjimkou. Volna wifi je ve spouste "jakoby civilizovanejsich" zemi pouhym snem a touzebnym pranim - jako priklad uvedu treba Rakousko. Jezdim tam na hory uz leta a to i do docela drahych hotelu. A Wifi ? Je tam k dispozici, ale placena ! Tzn. na hodinu si zaplatim 4 az 8 EUR. Najit volnou wifi je mozno (nekde hotel, vetsinou McDonald) , ale rozhodne to neni samozrejmost jako u nas, ktere bych se mohl dovolavat a kterou bych si mohl narokovat.


Tak s tím tedy zásadně nesouhlasím. Cestuji po Evropě hodně a spíš bych řekl, že ČR je na tom dost blbě. Ovšem co se týče hotelů, má zkušenost je taková, že drahé (****) hotely (kde bývám, když za mě platí firma) wifi v ceně nemají, zatímco ty nejlevnější hostely (kde bydlím, když za sebe platím sám), mají wifi často v ceně. Už se mi stalo, že v drahém hotelu chtěli za wifi na jeden den víc, než kolik stálo celé ubytování se snídaní a wifi v hostelu o dva bloky vedle :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů