člun Suzumar, Yam

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

člun Suzumar, Yam

Příspěvekod Tomin » stř srp 08, 2007 9:53 am

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s nafuk. čluny Suzumar nebo Yam. Měl bych zájem o Suzumar 265Ib nebo Yam 260 Sti. Člun má nafukovací podlahu i kýl. Používat ho budeme 1x ročně v HR a sem tam u nás. Poraďte..... Díky
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř srp 08, 2007 9:39 pm

Ja mám Suzumar a sused má Yam. Obydva sú dobré. Biela farba Suzumaru má výhodu, že válce sa na slnku nerozpalujú a dá sa na ne sadnúť bez opálenia zadku a tlak vo válcoch moc nekolíše. Treba fúkať na predpísaný tlak a nejazdiť na podhustenom člne, neskonale tým predĺžiš jeho životnosť. To znamená kúpiť tlakomer a dobrú pumpu. Prevádzkový tlak je na štítku. K tej dĺžke člnu, rozmyslel si si to dobre? 265 cm to je sakra malé a vnútorný priestor je ešte menší.To je čln tak na susednú pláž, keď sa zhorší očasie si v prú.....
Uživatelský avatar
mba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 29
Registrován: pát bře 10, 2006 11:35 am
Reputace: 0

Příspěvekod mba » čtv srp 09, 2007 12:24 am

Mozno trochu OOT, ale dovolim si poznamku ku komplet nafukovacim gumakom:

Bavil som sa nedavno s typkom z Hondy ohladom ich clnov s nafukovacim kylom a podlahou. Chlapik ma od tohto typu celkom intenzivne odhovaral - vraj so silnejsim motorom sa 'zalomi' do tvaru obrateneho V a nevedeli to nijakovsky korigovat nastavenim sklonu nohy. Motor o vykone 15k je pre 380cm dlhy cln vraj uplny strop.

Na druhu stranu 15k motor je pre tento konkretny gumak aj oficialne udavany ako strop, takze som mierne zmateny preco nan chceli prilepit nieco silnejsie (konkretne 30k)... (?)...:D
Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Tomin » čtv srp 09, 2007 7:06 am

Díky Denis za příspěvek. Máš asi pravdu, začínám zvažovat délku 310cm. Mám sice jen 2,5 HP 4takt motor, ale snad se s tím ten člun pohne. Nemám to na žádné závodění, chci se jen s dětmi projet, aby dovolená byla zajímavější. Po konzultaci s prodejcema nevím, dost mi vychvalují čluny Zodiac Zoom, tak teď nevím co dál a jsem zase na začátku. :?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv srp 09, 2007 7:44 am

Suzumar aj Yam sú dobré gumáky, ja ho mám tuším 5 rokov a sused 8 . Zodiak je drahší a na to čo ty potrebuješ aj zbytočne drahý. Suzumar má največší vnútorný priestor, lebo špicu má do U a nie do V. Motor 2,5 k to v pohode utiahne, ale uvedom si, že gumák je konštruovaný na plavbu v sklze a výtlačná plavba je dosť neekonomická, ale v tvojom prípade to znamená, že minieš za dovolenku o 3 l benzínu viac, teda je to zanedbatelné. Ber ten večší čln, časom môžeš dokúpiť 10k motor a s tým to bude lietať.
Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Tomin » čtv srp 09, 2007 10:22 am

Tak jsem se rozhodl. Beru ten větší (310 cm). Snad jen u toho výrobce ještě váhám do čeho jít....
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát srp 10, 2007 9:43 am

A co třeba Seatec? Výborný poměr cena/užitná hodnota....
Já jsem volil následující (a letos je ještě o něco levnější ;) ):
SEATEC - GT 2400 weiß/blau
2.40 x 1.54
320 kg / 3 Pers.
3.7 (5PS)
429,90 €

Obrázek

http://www.svb.de/sicherheit+schlauchboote/schlauchboote/seatec+schlauchboote/seatec+schlauchboote+gt+200022002400.html
Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Tomin » pát srp 10, 2007 10:12 am

Člun vypadá dobře i cena je fajn, ale včera jsem do toho šel a nakonec jsem objednal Zodiac Zoom 260S. Jestli to byla správná volba se uvidí. Doufám, že nebudu litovat.

Všem za názory děkuji.
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Fakt nechápu

Příspěvekod ferdas » pon srp 13, 2007 12:37 pm

Co si pomůžeš koupí člunu 2,60m. Platit už z toho musíš a každej cm navíc je určitě poznat. A s cenou to není moc velký rozdíl...
Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

nic k nepochopení

Příspěvekod Tomin » pon srp 13, 2007 5:36 pm

Nevím,ale 25900Kč (260cm) nebo 32900 Kč (310cm) se mi zdá celkem dost velký rozdíl. A s tím placením ? Neznám jedinného člověka, který s tak malýma člunama v HR platí. To myslím i čluny 310cm. Jasně že vím, že se za ně platí.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: nic k nepochopení

Příspěvekod alffa » pon srp 13, 2007 6:14 pm

Tomin píše:Neznám jedinného člověka, který s tak malýma člunama v HR platí. To myslím i čluny 310cm. .

To Tomin,
Pokud by ten člun byl jako pomocný k lodi, tak by těch 2,60m bylo dost.
Pokud je to ale jediná loď, volil bych nejméně těch 3,10m a raději víc.
Já mám 2,85m a je to jen tak tak.
Co se týká placení, na benevolentnost Chorvatů bych moc nespoléhal.
Až Ti ten člun zabaví rychle přijdeš na to, že jsi si mohl koupit pětimetr, normálně zaplatit známku a vyšlo by to levněji.
No ale proti gustu, ............ žádný dišputát. :whist:
Ahoj, alffa
P.S.
Co se týče té láce, dá se koupit i levněji.
Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Re: nic k nepochopení

Příspěvekod Tomin » pon srp 13, 2007 8:18 pm

Co se týká placení, na benevolentnost Chorvatů bych moc nespoléhal.

Já jsem ale netvrdil že známku nekoupím, jen konstatuji, že asi 90% lidí to nedělá. Mi to za nějaký průšvih teda nestojí. A co se délky člunu týče, to ukáže až na něm popluji. Budu ho mít až koncem srpna i s novým motor Yamaha 4 HP. Pak se uvidí.
Ahoj
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » úte srp 14, 2007 1:27 am

Ahoj.
to Tomin: Alffa má nejspíš pravdu. Nějak ses sice nezmínil, kolik hodláš vozit lidí, ale taky myslím, že 260 cm je jako jediný dopravní prostředek na moře trochu málo. Mám přesně takový Zodiac už léta. Jako bajbót akorát. Ale párkrát jsem se na něm pustil na Kornatech "kousek" dál od břehu (bydleli jsme na souši) a měli jsme několikrát docela problém při odpoledním návratu proti vlnám v normální pobřežní bríze, žádnej extra vítr! Jednou jsme se dokonce musel vrátit a počkat až večer ustala. Měli jsme člun skoro plnej vody, ani jsme nestíhali vylejvat, ta cucklapka je úplně na kočku. Nádrž jsme museli držet na klíně...Posádka 3 dospělí + 1 dítě, cca 230 kg. Zvaž to ještě...
Wlady
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: nic k nepochopení

Příspěvekod alffa » úte srp 14, 2007 3:41 am

Tomin píše:Nevím,ale 25900Kč (260cm) nebo 32900 Kč (310cm) se mi zdá celkem dost velký rozdíl.


No jestli na to tolik nekvaltuješ bylo by možná dobré poohlédnout se ještě po trhu.
Třeba by se našlo něco levnějšího a většího. ;)
Třeba něco takového:

Člun délka 3m / 20 000Kč Obrázek


Toho prodejce náhodou osobně znám. Mohu jen doporučit.

Kontakt:
Lodě Horáček Jan
Chotovice 50
Chotovice 47301
mobil: +420 602 216014
mobil: +420 777 216014
E-mail.:lodehoracek@quick.cz
http://www.lodehoracek.cz/kontakt.php

50°44'21.08"N; 14°33'32.94"E
Mapa:
http://amapy.atlas.cz/?smartname=lodeho ... x=12@app=0

Ahoj, alffa
Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Tomin » úte srp 14, 2007 11:45 am

Máte všichni pravdu s tou délkou, ale bohužel rozpočet mi víc nedovolí a do bazaru se mi nechce. Na člunu by jsme byli 2 dospělí + 2 děti (5a7 let). Bude to ale člun spíš pro zpříjemnění dovolené a na plavbu při pobřeží. U nás toho taky moc nenajezdíme a určitě nebudem na člunu všichni. Už tak jsem rozpočet dost překročil. Letos jsme tam byli s člunem Intex SEAHAWK ll s motorem 2,5 Hp a bylo to fajn. Až na to, že člun začal utíkat, tak jsem ho po návratu reklamoval. Reklamace dopadla tak ,že mi vrátili peníze a proto kupuji nový. Ten Seahawk stál 4000 Kč a teď to bude o dost víc.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte srp 14, 2007 12:57 pm

Tomin píše:Máte všichni pravdu s tou délkou, ale bohužel rozpočet mi víc nedovolí a do bazaru se mi nechce.

Ten prodejce co jsem Ti ho doporučoval, to není žádný BAZAR.
Čluny a motory z druhé ruky tvoří pouze doplňkovou nabídku.

Lodě Horáček se zabývá prodejem a servisem lodí,nafukovacích člunů a lodních motorů všech značek.Nabízíme široký výběr lodního příslušenství od lan a kotev až po lodní a navigační elektroniku.U nás si můžete loď nebo motor i půjčit.


Pujčovna: Obrázek
Nemáte finanční hotovost na koupi,nebo se nechcete zabývat tím co s lodí a motorem po sezoně?Nevadí rádi vám člun,motor nebo celý komplet,který se snadno vejde do kufru vašeho auta a na který nepotřebujete kapitánský průkaz půjčíme.


Já tam koupil svůj gumák: Obrázek
Sevylor Tender T68
Člun s pevným dnem, určený pro motor do 6HP. Skladný, stabilní a bezpečný, s nafukovacím kýlem. Rozdělen do 4 nafukovacích komor, určen pro 3 osoby.
Cena - 16890.00 Kč


U Horáčka jsem ho tenkrát koupil asi za 12 000Kč.
Úplně nový, ještě zabalený v krabici. Se zárukou. No není bazar jako bazar.
Člun je 2,85m dlouhý. V popisu výše se uvádí že je určen pro tři osoby.
To bych rád věděl, kam by se ta třetí osoba nacpala.
Viz. obrázek téhož v akci: Obrázek

No a ty ho budeš mít ještě o více než čtvrt metru kratší.

Na člunu by jsme byli 2 dospělí + 2 děti (5a7 let).


Pozor, ...........deti rostou, člun neroste. ;)


Být tebou, tak bych si na tu dovču ten člun vypůjčil (i s motorem).
Alespoň v praxi zjistíš co vlastně potřebuješ.Nevyhodíš prachy za něco, o čem po týdnu zjistíš že to není to pravé boubelaté. :!:
No nebudu Tě už přesvědčovat. Víc už k tomu stejně nemám co dodat.
Ahoj, alffa
Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Tomin » úte srp 21, 2007 7:04 pm

Tak se zase hlásím, dal jsem na vaše rady a dnes jsem koupil Zodiac Zoom 310S a motor Yamaha 4Ps. Uvidím a už se nemůžu dočkat, až to dám na vodu. Díky všem za rady a názory. AHOJ
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte srp 21, 2007 7:11 pm

Tomin píše: dal jsem na vaše rady a dnes jsem koupil Zodiac Zoom 310S a motor Yamaha 4Ps.

Jó, tak to je jiná káva.
Blahopřeji k rozumnému rozhodnutí.
Užij si tu dovču.
Nezapomeň po návratu poreferovat. ;)
Ahoj, alffa
Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Tomin » úte srp 21, 2007 8:21 pm

Určitě napíšu a rád se podělím o zkušenosti. Ahoj Tomin
Uživatelský avatar
Tomin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

plavba

Příspěvekod Tomin » pon zář 03, 2007 10:38 am

Tak do Chorvatska se letos už nedostanem, ale včera jsme člun zajížděli na Žermanické přehradě. Zoom mě příjemně překvapil stabilitou i jízdními vlastnostmi. Motor super, jasně že třeba 8HP by bylo o něčem jiném, ale to bych mohl pořád chtít víc a víc. Při obsazení 1 dospělý a 2děti šel pěkně do kluzu. Myslím, že pro naše potřeby je to vhodná kombinace. Děti si to užily a pro mě je to to hlavní.

Ahoj Tomin

P.S. : Ještě jednou všem dík, jsem rád že jsem vzal tuhle délku člunu a né menší. :)
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » čtv bře 20, 2008 11:38 pm

Lituji, že jsem se sem dostal až letos ale pro ostatní co se rozhodují.
Sám mám Zoom 310S s pevnou podlahou asi pět let. Vystřídal jsem na něm tři motory. Johnson 4HP- dvouválec 2takt (před tím varuji-
při provozu se jim silně zahřívají cívky zapalování, praskne kryt z umělé hmoty a začne cívka probíjet na kostru a válec nepálí a nedají
se nikde sehnat již asi šest let. Náhrada neexistuje.) dostal jsem jej do skluzu vyjímečně v jednom a to jenom na hladké vodě.
Potom Johnson 5HP 2takt do skluzu šel ve dvou lidech ale při jízdě ve vlnách na moři se při rychlejší jízdě s naloženým člunem dělala
na podlaze zespodu u zrcadla kapsa, která způsobovala pulzaci jízdy vpřed. Vždy se rozjel a při určité rychlosti jej kapsa výrazně jakoby
zhoupla zpět. Tyto čluny mají poměrně měkkou podlahu ze spodu, která umožňuje tvorbu kapsy. Znechucen takovouto houpačkou
jsem koupil Suzuki 4takt 6HP (jezdím takřka výhradně v HR) pro sichr přepsal co se dalo na 4Hp a bylo to teprv skoro ono. Vzhledem
ke změně předpisu v HR od Nového roku o placení (od 3metrů a přez 6HP) jsem z rozmařilosti koupil Suzumar DS 290Al za 880,60EUR
(myslím, že 22000,-Kč je víc než zajímavá cena za nový člun a 5 letou zárukou) a jsem jím nadšen co se týče kvality provedení, výbavy
včetně lavičky a kvalitních dvou obalů na člun a podlahu a hlavně tvrdého dna (kýl se fouká na 350mBarů). Zodiac Zoom je proti tomu
odfláknutej a za lavičku, obal a jiné chtějí nekřesťanské prachy. I provedení nožní pumpy je o něčem jiném (u Zoomu se mi při prvním
použití protrhl měch a i s opraveným jsem nikdy předepsané tlaky nedosáhl a člun se při jízdě celý kroutil do všech stran). Je pouze škoda, že jich do Evropy dodávají málo a je málo prodejců (oficiální prodejce pro Čechy je pouze Czech Marine Č. Buďějovice a neofic.
je sem vozí Marinesport Praha. Jinak při porovnání z katalogů se velmi podobá Allroudmarine, které je ale výrazně dražší. Dodací doba
bývá okolo měsíce od objednání a v létě je problém sehnat od Suzuki jak motor (hlavně 6HP) tak čluny. V Německu je o ně velký
zájem a tak na nás nezbývá. Teď ještě dodělám kryt na špičku (má největší objem ze všech značek a je hezky zvednutá do vln) a už
aby tu bylo léto.
Uživatelský avatar
olaf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 58
Registrován: ned úno 04, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod olaf » pát bře 21, 2008 5:38 pm

ahoj
já mám szumar 390, s hliníkovou podlážkou a k tomu motor 15k ale zkoušel jsem ho loni na labi asi dvacet minut tak nevím ale zdá se dobrý, teď ho zkusím v italii
olaf
Uživatelský avatar
Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: pát led 04, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Mira1 » pát bře 21, 2008 8:59 pm

K těm velikostem člunů a užívání si dovolené. Měřím přes 2 metry, vážím 115 kilo, k tomu manželka a 2 děti okolo 5 let - člun 240 s 3,3 HP motorem. Za 3 týdny dovolené jsme z něj skoro neslezli, dělali jsme i poměrně dlouhé výlety a nikomu se malý nezdál. Teď máme člun 380 a 15 koní, jezdí to úplně jinak, je v tom výrazně víc prostoru, ale už zase pokukuju po větším a rychlejším ... Zkrátka s jídlem roste chuť a přesně platí to pravidlo, že vždycky potřebuješ o stopu delší loď, než máš. Je určitě pravda, že čím větší, tím lepší, ale i s malým kašpárkem se dá zahrát ne velké, ale aspoň přijatelně zábavné divadlo a je to lepší než nic.
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » pát bře 21, 2008 10:57 pm

to Mira1: Tyto choutky jsem měl celý život a stály mě dost námahy abych na ně vydělal (za komoušů). Teď když je mi 63 a jsem invalida s páteří a dvojitým bajpasem, není pro mě problém finanční ale to abych člun sám naložil, složil, dostal k vodě (cca 400 metrů) a motor 25 kg je pro mě na hranici možností. A tak postupně zjišťuji, že toho k radosti moc nepotřebuji. Člun mám na to abych si zajel na místa kde to není plné uřvaných lidí. Jezdíme do Selců pod Crikvenicí a tam začínají směrem na jih kolmé skály, ve kterých jsou schované
nádherné zátoky do kterých nejde jít po břehu. Nebo jezdíme naproti na Krk, to je cca 5 km mezi Šilem a Vrbníkem, kde se občas podaří
chytit některou z posledních ryb Jadranu. 20 let jsem strávil za volantem soupravy, se kterou jsem najezdil přez milion km po silnicích
Evropy a myslím, že jezdit sem a tam po vodě časem většinu lidí přestane bavit. Osobně jsem si vyzkoušel, že děti to baví tak do cca
max. 15 let a potom člověk na to zůstane sám max. s manželkou. Každý rok to dobře vidím na zazobaných Němcích, Austrijácích a Italech, kteří tahají dva dny ty jejich drahé křižníky aby s nimi popojeli o 3-5 km se vykoupat. Většinou tam jsou tak 3 hodiny a jedou domu. Já si na břehu postavím přístřešek 2,5x3 metry a jsem tam celý den. Měli jsme tam několikrát s sebou sestřenku z Kanady, pro kterou není problém jet na dovolenou kamkoliv na světě a ta tam obdivovala možnost si kamkoliv zajet na břeh a strávit tam nahá
celý den. U nich neexistuje se koupat v dvoudílných plavkách, nebo být i jen do půl těla.
Tak už aby byl konec června abych vyrazil.
Uživatelský avatar
Kalambur
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: úte kvě 13, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Kalambur » stř kvě 14, 2008 10:20 am

Dalsi do klubu. Nechal som sa namotat BRUTom a kupujem cln. Precital som relevantne diskusie a chcem sa poradit.
Jazdit budem prevazne na Dunaji a okolitych ramenach, niekedy na viacdnove treky. Pocet osob 2-4 (na trek max. 2). Vynimocne to mozno zoberiem aj k moru. Skladovanie v pivnici, takze jedine nafukovacka, odniest a poskladat by to mal 1 clovek.

Moja predstava je 3.3-3.8m a 10HP. Len neviem posudit, ci clny typu Zodiac, Honwave, Suzumar maju skutocne take vyhody oproti tym s mensou marketingovou podporou (aj cenou). Napr. Shark skin pri Honwave 3.8 znie fakt neodolatelne :shock: (http://www.honda.co.uk/brochure/downloa ... tables.pdf). Tiez neviem ake su rozdiely medzi Zodiakmi (Zoom, Cadet, Cadet Fastroller) okrem tych tabulkovych ako hmotnost, vyber motorov. Je to v jazdnych vlastnostiach? Vybave?

A ako je to s hmotnostou? Cln 70 kg na vode je pohoda. Dostat do/z vody uz mensia. Nalozit to do auta este tazsie. Ale ked podlaha vazi 20 kg a je oddelitelna tak je to jednoduchsie. Ake su vase skusenosti?

Ma nafukovacie dno nejake zasedne nevyhody? Na webe sa docitam ake uzasne technologie na to pouzivaju, ale negativa nenapisu. Hmotnost je nizsia, to je tiez plus. Ale je to spolahlive aj na strkovych plytcinach? Jazdne vlastnosti v rychlosti/ pod zatazou?

Otazok mam vela, odpovedi (a roznych) je urcite este viac. Rad by som svoju investiciu dokladne zvazil. Cln nie je zuvacka, ak mi jedna nechuti zajtra si kupim inu...

Rado (aka) Kalambur

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů