VMP

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
Ante
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 267
Registrován: pon led 21, 2008 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ante » úte led 25, 2011 7:25 pm

on line testy jsou taky tady http://www.chat.jachtinfo.cz/odkazy.htm , ale myslím, že tam je někdy v nějaké odpovědi chyba.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte led 25, 2011 7:55 pm

A tady odkaz přímo na on-line testy SPS: http://www.spspraha.cz/zkousky/zkousky.aspx
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte led 25, 2011 11:56 pm

Charlie píše:A je v těch testech co jsou ke koupi o něco víc, než v testech na webu SPS ?
.

Není. Ani být nemůže. Ty SPS, jsou ale jenom taková výseč. Mám dojem, že se opakují stejné testy. Ale na procvičení pohybu v PROSTŘEDÍ, je to víc než dostatečné. :)
alffa
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř led 26, 2011 5:51 am

Pořád stejné testy to nejsou, aspoň tedy já jsem tam těch testů udělal dost a pokaždé jiný, že by se mi jeden test zopakoval dvakrát, se mi nestalo, já se tím učil na zkoušku + přečtení komplet otázek se správnou odpovědí.
Uživatelský avatar
Barraka
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 22, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Barraka » stř led 26, 2011 6:54 am

Já bych řekl, že se ty testy na SPS sestavují náhodně ze seznamu otázek - otázka se občas opakuje, ale celý stejný test ne. Rozhodně to jsou ty samé testy, co pak člověk dělá naostro, a to je důležité. Já se to učil tím, že jsem si stále dokola dělal testy a za pár dní člověk dosáhne více než potřebné úspěšnosti.
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » stř led 26, 2011 7:58 am

Charlie píše:No neomezený výkoín motoru si uděláš praktickou zkoušku, na neomezenou plochu plachet si uděláš taky praktickou zkoušku

Mám komplet VMP, s omezením na motor i plachty. Ptal jsem se na možnost neomezených motorů, resp. na praktickou zkoušku: Mohu přijet s vlastním (klubovým motorákem), ale musel bych opět zaplatit 450,- Kč za kolky, jako při původních zkouškách. Tak mi to sdělila paní na SPS v Děčíně.
Zdravím Jirka
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř led 26, 2011 9:06 am

Petr píše:Když se tu probírá to rozšíření. Mám všechny tři skupiny, ale s omezením. Co bych musel absolvovat v případě, že bych chtěl rozšířit motor ( plachty ) na neomezeno?
Díky Petr.

Například podepsat PEPTICI ;)
alffa
Uživatelský avatar
Petr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 28, 2005 1:41 pm
Reputace: 1

Příspěvekod Petr » stř led 26, 2011 1:19 pm

Tak tu už jsem dávno podepsal a přesvědšil i kamarády :whist:
Já potřeboval vědět co napsal Jirka :) Díky.
Teď jen sehnat komisaře až bude někde u Týna n/V, abych nemusel tahat loď do Prahy. :(
Jinak ale děkuji za odpovědí všem.
Petr.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř led 26, 2011 3:30 pm

Petr píše: jen sehnat komisaře až bude někde u Týna n/V, abych nemusel tahat loď do Prahy.

To by ses taky mohl načekat. Volal bych na SPS a zeptal se. Už to tady někdo psal, že tam mívají smluvní loď. Pak můžeš jet do Prahy klíďo s rukama v kapsách. ;)
alffa
P.S.
Když jsem dělal papíry já, tak tam loď také měli. Asi pro tři adepty. Takže to asi nebude problém.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » stř led 26, 2011 10:26 pm

alffa píše: Už to tady někdo psal, že tam mívají smluvní loď. Pak můžeš jet do Prahy klíďo s rukama v kapsách. ;)

jo, maj, předloni za 1200 Kč za jednu jízdu :o
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv led 27, 2011 9:34 am

david píše:jo, maj, předloni za 1200 Kč za jednu jízdu :o

Nojo, no. Ruce v kapsách, jsou halt drahý. :D

Je zde ještě možnost, že by se potencionální adepti domluvili na společném termínu a požádali někoho z JI o pomoc.
Pár kamnářů se tady přece najde ... ... :?
alffa
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » čtv led 27, 2011 10:43 am

Barraka píše:Já bych řekl, že se ty testy na SPS sestavují náhodně ze seznamu otázek...


Testy se nesestavují zcela náhodně, je několik okruhů znalostí (plavební předpisy, technická terminologie, zdravověda atd.), z každého okruhu je stanoven počet otázek. V rámci okruhu jsou některé otázky směrovány ke stejné znalosti, jen jsou různě formulovány (Na které straně plavební dráhy jsou červené bóje? vs. Jaké bóje jsou na pravé straně plavební dráhy?), algoritmus pro sestavení testu by měl zabránit, aby se v jednom testu objevily obě takovéto otázky.
Uživatelský avatar
Petr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 28, 2005 1:41 pm
Reputace: 1

Příspěvekod Petr » čtv led 27, 2011 12:58 pm

Alffa: No po pravdě , ono je to jen takové zjišťování informací :D Na tu mojí 60ku mi papíry stačí, ale každé omezení mě se... ;) A tak je dobře vědět co a jak , kdyby se naskytla možnost. Loni se dělal kurz v ČB a na Hněvkovicích ( praktická ) . Ptal jsem se na možnost se přidat, ale cena mi byla navrhnuta jak za celý kurz :( cca. 3000,- Tak jsem se na to vzkašlal.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » čtv led 27, 2011 2:51 pm

Největší paradox je, že synátor si VMP dělal v 15 ti letech a musel mít praktickou zkoušku jak na plachetnici tak na motoráku. Dělal jí v úplně stejném rozsahu spolu s lidmi, kteří si dělali VMP bez omezení. Ten průkaz od 15 ti bylo mezen na myslím 25 kw motorák a plachetnice do 25 metrů plachet. Po dovršení 18 ti si zažádal už o "normální" VMP a přesto, že obě praktické zkoušky před třemi lety dělal, mu ho omezili na 100 KW a 80 metrů plachet.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv led 27, 2011 3:15 pm

Petr píše:Alffa: No po pravdě , ono je to jen takové zjišťování informací :D Na tu mojí 60ku mi papíry stačí, ale každé omezení mě se... ;).

To se Ti nedivím. Mě taky.
Jinak na to omezování mám jeden lék.
Kdo se moc ptá, moc se dozví. ;)
alffa
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv led 27, 2011 3:24 pm

Petr píše:Alffa: No po pravdě , ono je to jen takové zjišťování informací :D Na tu mojí 60ku mi papíry stačí, ale každé omezení mě se... ;) A tak je dobře vědět co a jak , kdyby se naskytla možnost. Loni se dělal kurz v ČB a na Hněvkovicích ( praktická ) . Ptal jsem se na možnost se přidat, ale cena mi byla navrhnuta jak za celý kurz :( cca. 3000,- Tak jsem se na to vzkašlal.


Mám v úmyslu si také omezení výkonu motoru vymazat složením praktické zkoušky. Loď mám, do Holešovic se dostanu snadno. Plánuji si na jaře vyjednat zkoušku na pražské SPS s vlastní lodí. Pokud se k tomu skutečně dokopu, tak bych sem dal nabídku, jestli by se někdo chtěl přidat.
Nic ale neslibuju, není to pro mne velká priorita, už se na to chystám dlouho a pořád to nevychází.
Uživatelský avatar
Petr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 28, 2005 1:41 pm
Reputace: 1

Příspěvekod Petr » pát led 28, 2011 1:31 pm

Lubor: S tím chystáním jsme na tom asi stejně :) , ale pokud bych se mohl přidat , velmi rád toho využiji a samozřejmě přispěju na provoz. Díky za nabýdku.
Ahoj Petr.
Uživatelský avatar
knoflikar
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: sob zář 27, 2014 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod knoflikar » pát říj 17, 2014 8:19 pm

Ahoj, byl jsem ve stredu na sps Praha podat zadost o vydani plavebniho dokladu a pani mi rekla, ze od noveho roku je vsechno jinak, bez prakticke zkousky je jen M20 a S20, ale ze jeste presne nevi jak to bude, ze nema provadeci vyhlasku.
Termin jsem dostal az 10.3. 2015, tak si rikam proc je tam tak plno, zalezi na terminu podani zadosti, nebo na terminu konani zkousky?
Pani byla trochu tajemna, nevite nekdo neco o zmenach?
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » pát říj 17, 2014 9:05 pm

Je to důsledek novely zákona 144/1995 Sb. o vnitrozemské plavbě zákonem 187/2014 Sb., který byl vyhlášen 2.9.2014.

Jsou tam prý zásadní změny. Zatím SPS čeká na pokyny. Možná prováděcí vyhláška, možná metodika, určitě nové testy ....
Zainteresovaní se tváří tajemně. Ještě to má málokdo nastudováno.

Taková malá panika. Termíny zkoušek podle starého znění jsou beznadějně naplněny.
Podle čeho se bude zkoušet příští rok zatím údajně nikdo neví.
Uživatelský avatar
JPfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: pát čer 13, 2014 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Chvaletice

Příspěvekod JPfish » pát říj 17, 2014 9:59 pm

Tak teď koukám,že VMP jsem stihnul udělat pět minut před dvanáctou. :good:
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » sob říj 18, 2014 8:46 am

Zkoušet se bude podle aktuálně platný legislativy. O tom nemusíme vůbec diskutovat. Nebo si myslíte, že to vezmou tak že budou říkat "tak pane, vy jste si podal žádost vloni, tak vy máte tento test a tato omezení, ale vy pane jste si to podal až letos, tak vy to máte takto". To by ta zkouška "po staru" neodpovídala platný legislativě.
Bavíme se o zkoušce a o omezeních. Tam datum podání žádosti nehraje roli.
Nepleťte si to s případem, kdy byste např. dělali zkoušku ve 2014 (tedy byste splnili požadavky pro vydání osvědčení), ale doklad byl vlivem úředního šimla vystaven až ve 2015. V tom případě by měl i doklad odpovídat předpisům ve 2014.
Uživatelský avatar
Brubbel
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 206
Registrován: pon zář 23, 2013 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Brubbel » sob říj 18, 2014 8:57 am

Ja teda slysel, ze od 1.ledna se uz na sps nebude prakticka zkouska vmp. Bude jim stacit potvrzeni o absolvovani kurzu od agentur. Proto jsou podzimni kurzy tak plny. Detaily neznam.
Uživatelský avatar
bahno
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 419
Registrován: stř zář 09, 2009 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bozkov - 1NM od zdroje bramboraku

Příspěvekod bahno » sob říj 18, 2014 4:08 pm

Zdenda12345 píše:Zkoušet se bude podle aktuálně platný legislativy. O tom nemusíme vůbec diskutovat. Nebo si myslíte, že to vezmou tak že budou říkat "tak pane, vy jste si podal žádost vloni, tak vy máte tento test a tato omezení, ale vy pane jste si to podal až letos, tak vy to máte takto". To by ta zkouška "po staru" neodpovídala platný legislativě.
Bavíme se o zkoušce a o omezeních. Tam datum podání žádosti nehraje roli.
Nepleťte si to s případem, kdy byste např. dělali zkoušku ve 2014 (tedy byste splnili požadavky pro vydání osvědčení), ale doklad byl vlivem úředního šimla vystaven až ve 2015. V tom případě by měl i doklad odpovídat předpisům ve 2014.

Tim bych si nebyl tak jistej. Ja sem treba zacal delat autoskolu za vyhlasky a dokoncoval uz za zakona. A bordelu v tom bylo dost - meli jsme stary testy, ale vyhazeli ty, kde byl treba kruhac, pac ten byl uz jinak. A nejvic me nastvali, kdyz mi jeste komise vydala lejstro s A do 50ccm, ale na urade me to odmitli dat do ridicaku, ze uz to tak neni.
Uživatelský avatar
knoflikar
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: sob zář 27, 2014 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod knoflikar » sob říj 18, 2014 11:08 pm

Pouzivat selsky rozum a logickou uvahu v souvislosti s ceskou byrokraci, dle mych zkusenosti, neni zcela na miste. Chapu ze terminy zkousek jsou plne do konce roku, ale proc az do brezna? Nebo je to normalni, taky jste tak dlouho cekali na termin?
Uživatelský avatar
JPfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: pát čer 13, 2014 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Chvaletice

Příspěvekod JPfish » ned říj 19, 2014 4:01 pm

knoflikar píše:Pouzivat selsky rozum a logickou uvahu v souvislosti s ceskou byrokraci, dle mych zkusenosti, neni zcela na miste. Chapu ze terminy zkousek jsou plne do konce roku, ale proc az do brezna? Nebo je to normalni, taky jste tak dlouho cekali na termin?

Na plavební správě jsou termíny pryč ,ale přes kurz se to ještě stihnout dá našel jsem volné termíny na webu.
20. + 21. září 2014kurz 16. října 2014 -zkouška

18. + 19. října 2014 kurz 11. listopadu 2014 -zkouška

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů