VMP

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 512
Registrován: stř úno 27, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod bomba » úte kvě 27, 2008 9:38 pm

Ahoj!Praha datum zkoušek 22,4,2008 papíry přišly minulý týden ve středu nebo ve čtvrtek nevim přesně Gratuluju !! Čau
Uživatelský avatar
Plano
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 67
Registrován: pon dub 28, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plano » úte kvě 27, 2008 9:49 pm

Zkoušky Praha 17.4. papíry přišly 15.5.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř kvě 28, 2008 11:39 pm

Děkuju všem za odpovědi, nebyl jsem na síti. Zvládám tak jeden test denně a konečně se mi i daří některé zvládnout na vyhověl. Zkoušel jsem i učení z řádů ale to mě spíš zamotává, testy dobrý, mám to jako večerníčka před usnutím a nemusím druhý den hledat u čeho jsem skončil a co si pamatuju než jsem usnul :idea: . Papíry jen tak asi potřebovat nebudu tak to nechávám částečně osudu, přesto bych byl nerad jediným z dědiny co to neudělal, to by mi hoši neodpustily :drunk:
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » stř kvě 28, 2008 11:46 pm

Bacha, já ty testy dělal taky, a přesto se objevily v testech na plavební správě otázky, na které jsem v testech na netu nenarazil.
Ber taky ty otázky ve skriptech!
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » čtv kvě 29, 2008 6:01 am

Abych tedy nedělal ostudu, zhltnul jsem přes noc skripta vůdce malého plavidla. Na co já se teď budu vymlouvat netuším. Dobré ráno a hezký den všem.
Uživatelský avatar
ivik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: stř dub 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ivik » pon čer 02, 2008 10:41 am

Ahoj,

Ještě maličkost k VMP.. Dneska chci odeslat přihlášku a jit na testy 24. června..
Na stránkách sps je psáno toto:
Písemnou žádost na předepsaném formuláři spolu s příslušnými doklady je možno zaslat na příslušnou pobočku Státní plavební správy (územní působnost poboček), nebo ji podat osobně, nejpozději 10 pracovních dnů před požadovaným termínem zkoušky.

Nikde na žádosti se termín nevyplňuje..Nebo je to tak, že se odešle žádost a pak můžeš jít na kteroukoliv zkoušku bez nahlášení?

Díky :)
Uživatelský avatar
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 767
Registrován: úte srp 14, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod teista » pon čer 02, 2008 10:56 am

Ahoj ivik, termín je třeba dohodnout, nejlíp je si zavolat na SPS, řeknou Ti ochotně co potřebuješ.
teista
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » pon čer 02, 2008 5:53 pm

Já se dohodl telefonicky, a pak na horní okraj formuláře napsal "Dohodnutý termín27.5. o 13 hodině"
Uživatelský avatar
Plano
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 67
Registrován: pon dub 28, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plano » pon čer 02, 2008 10:43 pm

Přesně tak, stačí jim zavolat a oni sdělí volné termíny.
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

dotaz

Příspěvekod pecho » úte čer 03, 2008 6:48 am

než budu volat na SPS, končí mi pomalu platnost těch VMP průkazů obou (doba platnosti 10 let) stačí to tam ty formuláře s průkazama a kolkama a fotkama poslat poštou, nebo tam musím kvůli tomu extra jet? :? Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » úte čer 03, 2008 6:55 am

Určitě stačí ta pošta...
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » sob čer 07, 2008 4:51 pm

Ještě jednou děkuji za rady, ostudu jsem neudělal a vše bylo jak mělo být. Nepíšu to pro ovace jen plním ohlašovací povinnost a přeji všem krásný den, těm co plují dobrý směr a těm co neplují ať tak mohou co nejdříve činit. Mějte se všici prima
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon čer 09, 2008 1:16 am

Tak to ti blahopřeji, také se letos chci dostat k VMP.
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

VMP

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pon čer 09, 2008 7:25 am

Připojuji se ke gratulantům. Blahopřeji. Jirka
Uživatelský avatar
ivik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: stř dub 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ivik » pon čer 09, 2008 12:30 pm

Gratuluju :good:
Ja jdu na to zitra v přerově :?
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon čer 09, 2008 7:34 pm

Dekuji ale opravdu není moc k čemu. Zkouška je velmi jednoduchá a ti kdo si stěžovali, že neučí ale jde pouze o výběr ze tří možností měli dle mého pravdu. Není divu že se pak na vodě chovají lidi jak se chovají, jde v podstatě o test a o přídavcích plachetnice do 80m2 a moře do 0,75NM nemá snad cenu ani mluvit. Dělal jse si tři týdny průměrně jeden test na stránkách SPS a pak si jednou přečetl všechny příručky. Možná proto, že mi to bylo jedno, přislo mi to nějak moc jednoduchý. Trošku problém jsem viděl v praktické zkoušce, naštěstí jsme si ti s kolegou byli vyzkoušet na kamarádově lodi a tak jsme prošli, druzí dva nikoli. Netvrdím, že to uměli ale jako poslední posádka na půjčeném člunu jsme měli možnost porovnávat. Posádky před náma bušily do mola kurňa rány, přesto prošli všichni. Třeba se mýlím, přesto úsudek vyznívá ve výhodnost nezaplatit pouhopouhýh 700kč za půjčení lodi na zkoušku(vizitku na firmu vám s radostí předají na onom neúplatností vyhlášeném úřadě SPS), ale přidat pět set na zkušební jízdy a musí te to udělat vždy. Nemám si vlastně nač stěžovat, jen se nad tím pozastavuji a přikláněl bych se k poněkud přísnějšímmu prozkoušení znalostí.
To designer: po přípravě od romana na chorvatský zkoušky můžeš jít asi i po slepu, o praxi z moře jim snad ani nevyprávěj
To ivik: držím palce, hlavně klid a rozvahu, kdo se aspoň trošku připravil prošel
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon čer 09, 2008 9:14 pm

No já to vezmu z druhý stránky (a samozřejmě taky gratuluju):
Když přidedeš do Holandska a půjčíš si (bez jakékoliv předchozí praxe a bez jakýchkoliv kvalifikačních papírů) 10 metrů dlouhej (či větší) motorák, tak tě půl hodiny svezou po bazénu a okolí, aby ti ukázali že když chceš jet doleva, máš točit kolem doleva, ukážou doporučenou trasu na mapě po kanálech a to je všechno. O nějakých pravidlech se při našem školení ani nezmínil, neřekl nám ani že třeba plachetnice mají přednost. Snad jen semafory na mostech vysvětlil.
Takže kdybych se o to už pár let před tím (asi tak 30 :D ) nezajímal, lítali jsme v tom taky pěkně.
Tady tě ta zkouška aspoň donutí si přečíst nějaké základní informace o značkách a pravidlech provozu a tak a jest tedy předpoklad, že aspoň základní věci člověku v hlavě zůstanou.
A to VMP-C s tím podle mě tak trochu souvisí:
Není to o tom, že někam pojedeš na moři, když se můžeš tak nanejvejš plížit 3/4 míle od pobřeží, a to jenom ve dne a když moc nefouká.
Jde spíš o to, že můžeš oficiálně vystrčit nos z přístavu a poznáš tam i nějaké navigační znaky. Nebo aspoň začneš přemejšlet, žes tu značku už viděl a co vlastně sakra asi tak může znanenat.
Například VMP tě opravňuje i k plavbě na Ijselmeer a to je teda sákryš velká voda :?
:offtopic: Nevíte někdo se 100% jistotou, jestli na Štětínský záliv taky stačí VMP? Podle mě by měl.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon čer 09, 2008 11:32 pm

ale jo strýčku, vyznělo to asi špatně, já si opravdu nemám nač stěžovat.Vmp nakonec mám a i díky tomu se můžu více rozhlížet po variacích co si koupit. Neomezuje mě ani výkon ani velikost, ale jsem si jist, že mě zkouška nepřipravila na vedení lodě na kterou mám oprávnění.
Je to spíš takové rozčarování čerstvého absolventa nad posuzováním úrovní způsobilosti, např.: řidííčské oprávnění, kde se dnes bez auta téměř nedá existovat a nezkušení se příliš nebezpečně učí chyby v provozu versus volnočasová činnost na nejcenějším daru planety, s přídavkem využití další velké veličiny, které by mělo být (dle mého) pro ty co si tohoto váží.
Tvůj příklad taky ukazuje na nesrovnatelnost nesrovnatelného, pro plutí pro českých řekách není složení české zkoušky extrémě těžkou záležitostí, přesto češi poukazují na nedokonalost ve zkouškách na moře krajiny která s mořem sounáleží.
Třeba časem budem jezdit všichni ve vypůjčených strojích, pojištovny a bodří úředníci budou rozhodovat o adekvátnosti našich oprávnění.
Hlavně to prosím všichni berte jenom jako rozpustilou úvahu, možná jsem to měl spíš vložit do kávičky a čaje, neb jsem stihl na procházce se psem jeden prima fotbal Holandia - Italia a krásných pět zlatých bažantů. :beer:
Uživatelský avatar
ivik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: stř dub 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ivik » stř čer 11, 2008 7:53 am

Ahoj všem,

Přečetl jsem si příspěvky výše a můžu stopro souhlasit. Ja dělal včera jen M100 a S 80 (rozšiřovat bych chtěl možná na podzim). Včerejší skóre 35:0 a 14:0. Sám jsem se divil, že jsem nic nezkonil...Je fakt že tam byli lidi (tuším 15 letej klučík) kterej to delal po druhy nebo po treti a nejsem si jistej, jestli to udelal včera...
No každopádně zkušenosti a ohleduplnost průkazem nenahradíš...
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř čer 11, 2008 4:48 pm

Blahopřeji, krásný skóre, dobře jsi se připravil.
Uživatelský avatar
ivik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: stř dub 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ivik » čtv čer 12, 2008 7:24 am

Díky... Je fakt že jsem to poprvy dal bez chyby az naostro :) Pri zkouseni na netu vzdycky tak 3 chyby...
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř čer 25, 2008 11:57 am

Tak jsem se rozhodl že si udělám VMP, pročetl jsem si informace na SPS, ale moc rozumnej z toho nejsem. Chtěl bych jen plachetnice do 80m[sup]2[/sup] plachet (takže zřejmě S80).

Tak se ptám, co je třeba všechno absolvovat?? Stačí když se naučím otázky a přijdu na testy, nebo budu muset jít do nějakáho kurzu?? Stačí mi jen teorie, nebo se bude dělat i praktická zkouška?? A kolik ta S80 vlastně stojí?? Díky moc za informace.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř čer 25, 2008 12:28 pm

Stačí se dostatečně včas přihlásit a pak přijít na testy.
Praktické zkoušky se u S80 ani u M100 nedělají.
Když už tam budeš, doporučuju udělat i ty motoráky, protože to je za jedny peníze :D
Konkrétně za 350 korun (+ poplatek za výpis z rejstříku strestů + poplatek u doktora za prohlídku)
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » stř čer 25, 2008 1:27 pm

Jinak žádný kurz na to nepotřebuješ, stačí si projít všechny otázky, ale asi by se hodilo domluvit se s někým zkušenějším, aby jste se spolu trošku povozili (ukázal ti co a jak). A pak už můžeš jen plachtat a plachtat...
Možná můžeš i pouvažovat, jestli si rovnou neudělat i příbřežní plavbu (do 0,75 námořní míle od pobřeží). Stojí to dalších 100,-, otázek je spousta společných s vnitrozemskou plavbou. Na druhou stranu těžko říct, jestli to někdy využiješ (přece jenom na klasický "námořní charter" by to chtělo vědět víc a asi i papíry na půjčení budou chtít jiný)...
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř čer 25, 2008 1:57 pm

U M nad 100 se dělá praktická zkouška a pak potřebuješ motorák nebo zaplatit za půjčení na zkoušku (v praze to bylo 700,-/10min, dá se i za 1200,- s rychlokurzem řízení a pak to udělali všichni). Pravdou asi je,že s motorem nad 100kW se běžně nesetkáš. Vždycky musíš udělat základ a když neuděláš plachty nebo příbřežní plavbu M100 máš. Na plachetnici je to jen pár otázek a udělali to všichni co znám, zkušenosti jsou dobrý pro jednodušší učení ale není to nutný, pro plachtění určitě ano. Příběžní plavba je otázek trošku víc, ale naučís se o něco víc o chování na vodě, navíc stále platí, že není podmínkou to udělat a ještě máš ke všemu opravný termín.
To je tak to, co o tom vím a myslím si já, samojediný mára, hezký den všem. :crazy:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů