LIHOVÉ VAŘIČE A TROUBY

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

obědovečeře

Příspěvekod pecho » sob bře 06, 2010 11:26 am

Jsem naučenej, snídaně standard, co jsem byl s klukama z Košic, tak mě naučili na snídani rajčata, papriky, klobásy, sýry, takže to se snažím propagovat na lodi dodnes a já zas na oplátku jsem je přesvědčil na moji zvyklost- v poledne jen polévka s pečivem, odpoledne kafe s pišingrem a teprve večer hlavní teplé jídlo nebo podle situace se šlo na večeři do hospůdky. Takže den si užívat a nezabývat se v poledne velkým vařením. :) Takže vařič využit minimálně.(malinko OT od vařiče, sorry)Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
Zidu
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 11, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ružomberok

Příspěvekod Zidu » sob bře 06, 2010 11:35 am

Uživatelský avatar
bobes
, ten druhý snímok s vyloženým varičom a malým dresom vyzerá na výborné riešenie. Varič odložíš a máš aj pekný pracovný priestor. Dobrý nápad. Ď.
Niekde som videl, že aj takýto dvojvarič s dresom, bol položený nižšie a zakrytý odklopnou doskou, ktorá fungovala ako pracovný stolík keď sa nevarilo. Pri zdvihnutí slúžil ako tepelná ochrana pred teplom pri varení a parou, či vodou z dresu. Len nemám ten obrázok uložený. Skúsim to nájsť.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » sob bře 06, 2010 1:11 pm

I ten co tam mám teď Origo 1500 je zapuštěný. Pod desku kouká 3-4 cm. Dá se ale vyndat a např. ve velkém vedru (jak píše Libor) použít třeba v kokpitu nebo na břehu. Kardan jsem zatím vypustil, ale šel by tam ten originální (vlastně polokardan) dodávaný k těmhle vařičům. Výška vařiče by se ale zvedla o cca 1,5 cm.
Ten zapuštěný ( Origo 2000) do úrovně stolu byl mým kandidátem v katalogu. Tam je vyfocený bez spodní části.Když jsem ho ale viděl ve skutečnosti tak je hodně náročný na prostor pod stolem a mě se tam prostě nevešel. Patronu na líh mají oba vařiče stejnou. Jinak jsem nenapsal, že ten původní byl plyňák, ale bez připojení. Prostě nám ho tam jen posadili.
http://www.avaryacht.cz/varice-origo--- ... tvi.k.aspx
P.S. Tímto nepropaguji Avar, ale mají to takhle pěkně pohromadě. Vařič se dá koupit levněji na Jachtig info.
Uživatelský avatar
Zidu
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 11, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ružomberok

Příspěvekod Zidu » ned bře 07, 2010 10:10 am

jj, e-schop som už pozeral. Lepšie ceny a ako sa hovorí, čo je doma, to sa počíta.... :)
Mne nie je úplne jasný význam toho kardanu/polokardanu. ( nevidel som to v reále zložené- len foto) Bol som za to, že to je niečo na upevnenie variča na pracovnú dosku aby neskĺzol, ale po Tvojom opise mám dojem, že má aj inú funkciu. Hádam správne ?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned bře 07, 2010 12:18 pm

Kardan je jako vahadlo, závěs kam dáš vařič. Ten se naklání a tak eliminuje náklon lodě v podélném směru.
Pokud nebudeš vařit během plavby, zbytečnost.

Vařiče s krytem jsou podstatně dražší, ale není problém.
Obrázek
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned bře 07, 2010 12:26 pm

Libor píše:Kardan je jako vahadlo, závěs kam dáš vařič. Ten se naklání a tak eliminuje náklon lodě v podélném směru.

ŽE BY V PŘÍČNÉM SMĚRU :?
LEVOBOK - PRAVOBOK ;)
alffa
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » ned bře 07, 2010 12:28 pm

Kardanový závěs vařiče umí to, že vařič a hrnec je rovně i když se loď naklání jak příčně tak podélně. To co se dodává k tomuto vařiči vyrovnává jenom boční náklon. To na plachetnici a českých vodách většinou plně dostačuje. Při použití toho polokardanu samozřejmě díru na vařič musíš mít větší, aby se měl kam kývat. Vařič to drží a dá se to zaaretovat.
Pro mé potřeby naprosto dostačuje vařič napevno a držák na hrnce. Jsou to takové dva dráty na šroubek. Vyrobíš za 20 Kč, nebo koupíš za 700,-Kč.
Jelikož má ten vařič osazení ( na některých fotkách je vidět) drží ve čtvercové díře úplně sám vlastní vahou, nebo ho lze zajistit mnoha způsoby.
Zase jsem byl pomalej :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned bře 07, 2010 5:44 pm

Jasně alffe v příčném...
Chtěl jsem napsat kolem podélné osy.....a to z toho bylo....mea culpa :oops:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned bře 07, 2010 6:57 pm

Libor píše:Jasně alffe v příčném...

No on to Bobes uvedl na pravou míru.
I když teda ... ... přiznám se, plný kardan jsem ještě na lodi neviděl.
Asi jsem neviděl všechno, nebo když je potřeba plný kardan, tak už nikdo nevaří. :?
alffa
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned bře 07, 2010 7:31 pm

Myslím jsem ho viděl na POGO2 u Křížka. Ale to se dělá jem pro jeden malý....určitě ne celý sporák.... :D
Máš pravdu nevaří, ale trocha horké vody je občas potřeba i v takových podmínkách.
Uživatelský avatar
Zidu
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 11, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ružomberok

Příspěvekod Zidu » ned bře 07, 2010 8:18 pm

Ahojte,
ďakujem za odpovede.
Libor píše:Vařiče s krytem jsou podstatně dražší, ale není problém.

Konkrétne ten čo si poslal Libor, stojí teraz 4808 Kč aj s armatúrou. http://www.karavan.cz/index.html?pod=/_ ... -varic.htm To až tak veľký rozdiel nie je.Škoda, že to je plyňák.

Našiel som aj ten obrázok čo som spomínal povyše. Konkrétne to bolo z foto galérie na http://www.plachetnice.estranky.cz/foto ... odej/tosen
Obrázek
Zaujímavé riešenie, len netuším ako je vyriešená batéria. Pravdepodobne nejako otočná, aby po zavretí dreveného vieka nezavadzala. Ale to budem vyzvedať inde, nie tu u varičov.

Takto pekne to má vyriešené Folksboat :
Obrázek Obrázek

Veľmi zaujímavo to vyzerá v takomto použití pre naozaj mini kajutu :
Obrázek Obrázek

Len neviem, na akej lodi to bolo takto vyriešené. Nápad to je nie na zahodenie. Možno to niekomu pomôže.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů