Francouzská riviéra

V předmětu vždy uveďte jméno ostrova jehož oblast popisujete.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Standa83
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: ned pro 28, 2008 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Liberec

Bohužel už po plavbě ;-)

Příspěvekod Standa83 » pát zář 21, 2012 11:31 am

Ve Francii bylo krásně, tady nás čekala jen zima a prohibice - nechtělo se nám vracet :crazy:

Slíbil jsem ale nějaké nějaké vlastní poznatky z plavby ve Francii - moc jich nebude, ale něco přece :)

Měli jsme minulý týden vypůjčenu Sun Oddysey 36i (2007) - Bachata od společnosti L´ILE BLEUE. Já s kamarádem a 4 ženský, takže žádná divočina v plánu nebyla (vyplouvali jsme vždy později a pro jistotu co nejdříve kotvili, aby se předešlo nějakým problémům). Loď vybavená podrobnými mapami i výborným a obsáhlým pilotem v Aj.

Paní v kanceláři potřebovala sice popostrčit, aby se věnovala spíš nám než aby se vykecávala s přáteli, ale jinak se aspoň na oko snažila být milá s oblíbenou omluvou většiny francouzů, že moc neumí anglicky :)
Check-in byl taky v pohodě, všichni na základně uměli anglicky v míře která plně dostačovala našim potřebám. Loď nebyla sice v nejlepší kondici - staré plachty, lehce otlučená,.. Navíc jsme ji dostali s poznámkou, že pokud neuděláme velikou škodu ale jen drobné, tak to řešit nebudou protože loď po sezoně stejně půjde na generálku. Podle toho vypadal i check-out, kdy je zajímal snad jen výsledek potapěče a jak sme se měli.. Samotná kontrola se vlastně týkala jen jestli jsou v lodi dokumenty a konec.
Není zrovna nejideálnější přebírat loď s tím, že na základně vědí že loď není v nejlepší kondici. Nějak jsme to ale zkousli.. Koneckonců loď nás až na slabší baterie a špatně fungující log nezklamala..

Marina v Antibes je co se týče zázemí šílená.. Toalety a sprchy byly asi až 800m od naší lodi. Když někdo potřeboval chvíli pomeditovat, tak hrozilo že to nestihne včas a položí svou vizitku někde mezi Bentley a Porschem. (údajně ošklivé sprchy za 3 eura)
Prarkovné 85, ale jiný cesty nebylo. Marina je přímo ve městě, alternativní parkování by se hledalo asi velmi složitě. Každopádně jsem si všiml, že hned vedle mariny staví nějaké podzemní garáže, tak alespoň bude další možnost výběru. Město jinak nádherné, plné života a restaurací.

První den plavba na západ proti větru do zátoky Agay. Pěkné poježdění, vítr kolem 15 uzlíků, dvojkový moře. Podobné podmínky byly vlastně zhruba po celý týden, vítr až do dvaceti uzlíků.. Prostě ideál, i holkám se to líbilo, byly dokonce hlasy že zábavnější to je proti větru.. V Agay se stálo na kotvě - písek. Klidná noc, ráno východ slunce a dále na jihozápad.
V Saint-Tropez jsme byli taky na kotvě (písek). Je to opravdu krásné městečko, ale větší snobárnu jsem snad nikdy neviděl. Město vypadá stále jako z filmů o četnících, jen se v marině vyměnily nóbl plachetnice za luxusní osmdesátistopé jachty a ještě větší kotvily venku. Určitě ale doporučuji k návštěvě. I přes mraky bojek, kotvících lodí a veliký provoz tam bylo dost místa na kotvení..

Dále směřovala naše plavba do Cavalaire-sur-Mer Horšily se předpovědi co se týče větru, tak sme se rozhodli neplout dále a riskovat že se nikam jinam nevejdeme a nenajdeme bezpečné kotviště. Za noc v marině jsme platili 28 zlatých (dvě eura/5 min sprchy) Přes den návštěva pravidelných trhů, koupačka na pláži,.. Město jinak obyč. Druhou noc přešel vánek o síle až 45 knts a děkoval jsem si za rozhodnutí zůstat v marině. Špatně vyvázané lodě trpěly, lana mlátící o stěžně slyšet moc nebyly přes neuvěřitelně silnou meluzínu. Pro mě fascinující podmínky..

Vzhledem k tomu, že zbývaly už jen dva dny, muselo se jet zpět směr Antibes. Holky chtěly i poslední noc strávit někde v marině a tak jsme začali už s předstihem se sháněním volného místa v oblasti kolem Cannes. Bohužel právě v tom termínu byl v Cannes nějaký festival a tak nás všude odmítali. Až na poslední pokus (nemluvili tam anglicky, tak nám tam zavolala kamarádka francouzštinářka) se nám povedlo zamluvit místo v Port de La Figueirette. Byť jim byl hlášen náš ponor (2,1m), byla paní na kapitanátě veeeelmi překvapená že sme plachetnice a ne motorová loď. V marině totiž není veliká hloubka a s naším ponorem pro nás neměla volné místo. Nakonec nás nechala za 30,4 eur (ofiko) stát u benzinky a dala nám 6 žetonů na sprchy. Vzhledem k tomu, že byl odliv, podívali sme se ještě pod kýl a ujistili se, že nás v noci nebude čekat nemilé překvapení. Bylo to s malou rezervou a pískem na dně, tak se i spalo klidně. Jinak pro mě osobně asi nejpříjenější a nejklidnější marina, mimo město. Akorát jen jedna restaurace v provozu.

V pátek dopoledne sme se podívali na Cannes z vody, obkroužili pátou největší výletní loď Norwegian Epic a zakotvili na písku u ostrova Ile St Honorat. Nejhezčí kotvení co jsem tam viděl. Krásná voda, krásný ostrov s klášterem a volně přístupnou gotickou zříceninou - doporučuji k návštěvě. I mezi francouzi evidentně oblíbené místo, jezdí tam kažou hodinu trajekt z cannes.

A pak už jen návrat do Antibes. Krásnej zaďáček a stýskání si nad končícím týdnem :cry:

Mé ženě se ve Francii moc líbilo, hodně ráda by se tam vrátila. Já se přidávám k pár ohlasům zde, že vidět to bylo dobrý, ale příště radši opět jinou destinaci.. Mám radši menší a klidnější zátoky, menší romantické mariny a míň lidí.
Co se týče jazykové bariéry - holky z posádky říkaly, že se především vůbec nedá srovnat přístup z pobřeží a pařížanama. Kdo byl v Paříži, zažil snad to nejhorší. Na Azurovém pobřeží se lidé alespoň snaží.. Sice slušně řeknou, že neumí anglicky (ale pak to třeba zkusí a ukáže se, že umí dobře).

Ještě co se týče kanceláře charterovky - tu mají mimo marinu. Až tam někdo pojedete, zajeďte přímo před kancelář, dávají na ulici židle a blokují si tak stání pro své klienty co přijedou o něco dříve.. Ve městě je totiž zatím opravdu veliký problém s parkováním..
Uživatelský avatar
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 417
Registrován: úte úno 06, 2007 1:00 am
Reputace: 31
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod pik » pát zář 21, 2012 2:03 pm

Ahoj,
takže na azurovém pobřeží vše při starém, a to je asi dobře. Já to viděl v r. 2003 úplně stejně jako ty. To některé jiné destinace se mění tak rychle, že to tam po roce skoro nepoznáte. Bohužel k horšímu.
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 483
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » pát zář 21, 2012 8:20 pm

Francie není jen Côte d'Azure. To je samozřejmě ta nejsnobštější část Středomoří. Na západ od Cassis je krásné jachtění s možností volného kotvení v krásných zátokách Calanques, celé pobřeží Camargue a dál na západ až ke Španělsku. Pak je tu celé Atlantské pobřeží, Bretagne a Normandie. Všude spousta zajímavostí a krásného jachtění. Jinak vůbec neuškodí naučit se aspoň trochu kultivované francouzštiny a nepodléhat anglofonnímu hegemonismu, neb kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem......
Uživatelský avatar
Standa83
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: ned pro 28, 2008 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Standa83 » pát zář 21, 2012 9:46 pm

Všechno co si psal si plně uvědomuji, proto jsem založil specielně vlákno Francouzská riviéra :)
Západněji bych se taky rád někdy podíval, je ale otázkou, jestli se vyplatí jet specielně jen na ten západ.. A Atlantik v mém případě nepřidadá v úvahu. V září jezdíváme spíš jen na pohodovou plavbu, kam beru často prvnonámořníky a sám mám hlavně dost míst ve středozemním moři k objevování než se pohrnu někam za Gibraltar :) O zkušenostech ani radši nemluvím..
Bohužel patřím mezi ty jazykově méně nadané a tak se obklopuji tlumočníky.. I na tuto plavbu s náma měla plout kamarádka francouzštinářka :)
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pát zář 21, 2012 10:55 pm

Hele,Surcoufe....Každej jak má,ale na moři je jednou úřední jazyk angličtina a to i ve Francii.A věř nebo ne,tak i když mám momentálně trochu problém s komunikací s majitelem mariny,je to on,co se doma snaží o pár slov anglických.Co jsu schopen Francouzky,tak s tí se s ním domluvím,ale jinak má snahu větší on se anglicky něco naučit,než li já se učit Francouzky.Měl bych asi za ty roky tady umět už Francouzky dobře,ale nějak se nevede,na druhou stranu by asi byl větší problém,kdyby to na moři bylo jinak a každej mluvil,jak mu huba narostla.To by asi moc nefungovalo.Kdyby se na moři mluvilo francouzky,asi bych věděl více francouzky jako anglicky.Ale člověk je tak nějak furt jinde a to bych zbytek života trávil na kurzech jazyků.Hold někdo tak nějak stanovil,že se na moři bude mluvit anglicky a že jsem anglicky ani nebleknul,když jsem poprvé vyplul nikoho zbla nezajímalo...Ani Itali,Řeky a vůbec nikoho.Zato ale po mně nikdo nikdy nechtěl,abych uměl Řecky,za měsíc Italsky,pak Španělsky a mezitím nastudoval Francouštinu.Ale pravdou je,že za slušnosti se vždy v kterém tom jazyce alespoň naučím nadávat. :D
bonne soirée

howk
Monty
Uživatelský avatar
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 858
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 71
Bydliště: Praha

Re: Francouzská riviéra

Příspěvekod RACEK » úte lis 24, 2015 2:55 pm

Přemýšlím, zde se na Francouzskou riviéru v létě nezajet podívat s naším trailer-sailerem. Z Prahy je to stejně daleko jako do Chorvatska, a byla by to změna.

Nevíte jak je to nyní s marinama, bójkama a zátokama? Ceny, obsazenost?

Co se dělá, když je marina plná, a blíží se noc? Nebo šílené počasí?

Jde o kousek od Marseille do Nice.


http://fr.calameo.com/read/000010849d182b233337e

Prohlídl jsem tento průvodce, ale praktická zkušenost by víc pomohla.
Uživatelský avatar
Brubbel
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 206
Registrován: pon zář 23, 2013 2:00 am
Reputace: 0

Re: Francouzská riviéra

Příspěvekod Brubbel » čtv lis 26, 2015 4:22 pm

no.. Monako ma solidní ceny :-)
Uživatelský avatar
ok1fwg
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 09, 2014 2:00 am
Reputace: 0

Re: Francouzská riviéra

Příspěvekod ok1fwg » sob led 07, 2017 4:24 pm

Nějaké čerstvé informace by se nenašly, prosím?
Uživatelský avatar
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 858
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 71
Bydliště: Praha

Re: Francouzská riviéra

Příspěvekod RACEK » sob led 07, 2017 7:00 pm

Já moc informace nemám. Nakonec jsme francouzskou rivieru projeli autem. A s lodí byli v HR.
Rofa
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 10, 2017 11:17 am
Reputace: 0

Re: Francouzská riviéra

Příspěvekod Rofa » úte říj 10, 2017 11:29 am

Ahoj všem,
právě jsem se vrátil z plavby z Marseille do Metonu a zpět. Výborná lokalita, ceny Marín za loď 39 Stop:
Cannes 40 e, Menton 38 e, Cogolin 55 e.
Kotvení na Porquerolles. Je pravda že Francouzi neradi komunikují po rádiu, je třeba zavolat mobilem, pak je komunikace s marínou perfektní i v angličtině.
Vřele doporučuji
Robert
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 05, 2018 1:33 pm
Reputace: 0

Re: Francouzská riviéra

Příspěvekod Robert » ned srp 05, 2018 3:07 pm

Zdravím všechny,dlouho tady nebyla žádná aktivita,ale třeba se mně dostane odpovědi.Do Francie na Rivieru jezdíme do kempu už nějaký ten rok a letos bych si chtěl vzít vodní skútr,abychom si projeli okolí i po vodě.Přebýváváme v kempu blízko Port Grimaud.Může někdo poradit,nebo má zkušenosti , kde se dá spustit skútr na vodu a jaké jsou ceny,jestli se tedy platí.Vím,že v Chorvatsku každý možný nájezd do vody je zpoplatněný a před pár lety tam po mně chtěli jen za jedno spuštění v marině 100 kuna.Na stránkách marin jsou vždycky jen ceny za kotvení.
Uživatelský avatar
orion
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 74
Registrován: pát úno 22, 2013 1:00 am
Reputace: 4

Re: Francouzská riviéra

Příspěvekod orion » pát srp 24, 2018 11:11 am

možná má sjezd také kemp nebo v těsné blízkosti.Už je to 10 let co jsem tam byl,mohlo se to změnit

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host