Zkušenost z Jadranu

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv čer 07, 2007 11:12 pm

Baharisi, z Trogiru na Vis, to už to jugo fúkalo?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát čer 08, 2007 10:16 am

Foukalo Denisi, ale ještě to nebylo tak hrozné. Možná i proto, že jsme ještě byli jakš-takš chránění ostrovy. Druhý den jsme se ale dostali do plné palby a po dvou réčkách, kdy pět ze sedmi členů posádky "krmilo", jsme zbaběle zdrhli na Sv.Klement do zátoky Soline. Původní cíl dne bylo Lastovo. Tam jsme se dostali až další den a pak na Mljet. To ještě bylo kruté, ale pak od středy to začalo opadávat, až jsme skončili na klasických brízách.
Náš hlavní cíl, Dubrovník, jsme celkem brzo oželeli.....
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv črc 05, 2007 11:20 pm

Terra píše:
Janík píše:Předpověď na VHF je nutná, ale stalo se mi, ?e jsem ji ne zcela rozuměl, k tomu se přiznávám. A Denisi, proboha, co se dělá při 40-50 uzlech? Stočit se zádí a modlit se?


No, podle té tabulky co mám doma, tak určitě se modlit a de facto jsou to podmínky k přežití, co si pod tím představíš nevím. Já bych zrefovala uplně na minimum a možná bych stáhla celou hlavní plachtu a možná vyhodila vodní kotvu, abych jí trochu ustálila. Nicméně nejsem tak zkušenný námořník, takže v tuhle chvíli bych si přála mít na palubě nějakýho toho chlapa, který by věděl co a jak. :oops: Tohle je jen moje teorie :?


to strasne zalezi na situaci, na smeru vetru, ..
kdyz jsme letos jeli z regaty, tak jsme meli vitr pres 40 uzlu (yugo) a v pohode. vlny uz byly slusny, ale bylo to na zadaka (BTW skutecny vitr musel byt jeste vetsi ;-)) a teprve kdyz bylo 40,5 uzle tak jsme sundali hlavatku, uz to byla pekna sila na kormidlo - do te doby naplno, ale bez spinnakeru. nicmene i potom jsme udelali jen na genu na vlne rychlostni rekord 11,9 uzle!
kdyby jsme jeli na stoupacku, tak by to bylo jen na kapesnik.
jednodussi to taky bylo v tom, ze z peti lidi na lodi, byli ctyri byvali zavodni jachtari ;-)

a zase treba jednou jsem zazil bourku a uz ve 20 uzlech slo vsechno dolu a my pelasili zbabele na motor pryc :oops: - a byl nejvyssi cas :-)
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » stř dub 16, 2008 9:14 am

Vratil jsem se v sobotu z Chorvatska, tak par letosnich postrehu. Za prve - byla tam zima jak blazen :) , ale foukalo krasne, dva dny az moc, pres 40 kn. Jezdim tam takhle brzy moc rad, fouka a neni tam mnoho lidi, vsude klid. Prakticky vsude jsme kotvili sami. Jen me nejak zaskocili ty ceny - Primosten za lod 12 m - 320 kun, Veli Rat - 42 EUR a nebyla ani voda a nesel ani proud. :cry:
Na druhou stranu - bojky v Telastici ( asi se to pise jinka, ze?)za Malou Provesou byly zadarmo, nikdo tam nebyl, krasny klid.
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

co tam?

Příspěvekod Renda » stř dub 16, 2008 9:33 am

jirkaM píše:.... Veli Rat - 42 EUR a nebyla ani voda a nesel ani proud. :cry:


.. a proč jste tam tedy byli, :shock: když nebyla elektrika ani voda?

Jinak Tvém zkušenosti by byly cenné v našich
Informace z 1000+1 přístavů a zátok (v Chorvatsku)
http://jachting.info/modules.php?name=F ... forum&f=80
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » stř dub 16, 2008 9:43 pm

JirkoM,ty ceny za maríny na letošní rok už visí na netu a bohužel se okolo těchto sum pohybují, tak je dost na místě o použití maríny 2x za týden dopředu uvažovat. Ovšem nemít za tu cenu ani vodu ani proud je sprosťárna. Dozvěděli se to aspoň od vás?
Jinak v Telaščici jsem neplatil ani v květnu. Krásný klid.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř dub 16, 2008 10:07 pm

Já chodívám na placené stání s el. a vodou jen jednou za týden a konkrétně Primošten mám moc rád. Jednou, dvakrát za rok tam jsem. Je to pro posádky velmi atraktivní místo se slušným zázemím (sociálky), pěkná procházka, posezení skoro u lodi. A cena? Vždyť Primošten je jedno z nejhezčích měst. Proč by si to nenechali zaplatit...
Veli Rat. Pokud myslíš na severu Dugeoho Otoka, tak tam by mě zaplout na noc nenapadlo. V osmičkách není o vodě ni el. ani čárka a Pantera přes kterou se proplouvá se mě líbí. Mimochodem, je to moje vůbec první zátoka, kde jsem na moři kotvil.
Telaščicu měla posádka v plánu loni v červnu a platili jsme. Je tam hezky, ale kotvit tam nemusím. Nic moc. Hezké je si ji obeplout a třeba se okoupat na konci v zátoce Magrovica. Mělká a o dost teplejší, než kdekoliv jinde.
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » čtv dub 17, 2008 4:00 pm

To Renda - proste jsme tam byli, foukalo cely den pres 25 a prijeli jsme tam v 19:00 hodin, takze uz jinam se mi vazne nechtelo, bo jsme byli jen dva a za cely den jsme toho meli vazne docela dost ;)
To Baharis - jo souhlasim Primosten je fajn, tam je ta cena mozna na miste, ale stejne mi to prijde hodne, do 35 uro za 12 m nereknu ani slovo, co je nad to mi prijde vazne moc.
Jinak ten Veli Rat vypada ve skutecnosti trosku jinak nez v 808. Ale je pravda, ze za zastavku to nestoji, neni tam nic zvlastniho. Rozhodne se tam vracet nebudu.
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

new topic

Příspěvekod pecho » čtv dub 17, 2008 5:25 pm

Tak teď mě Baharis inspiroval, založit další topic, nebo to nechat zde? Nejteplejší zátoky resp. zátoky s nejteplejší vodou. Pro nás postarší to asi bude vhodné tip. Zdraví Pecho
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv dub 17, 2008 6:45 pm

A bude toho tolik, aby to vydalo na samostatný topic?
Nevím, jen se ptám.
:offtopic: Právě odzimovávám a napouštím bazén. Má to 9.5°C, to bude málo, že? :mad:
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

brrrrrrr

Příspěvekod pecho » čtv dub 17, 2008 7:00 pm

Teda Baharisi, to jsi neměl psát o těch 9,5° C, do mě se dala taková ukrutná zima, že jsem hned musel zatopit v krbovkách. Já zkusím oslovit nejveleváženějšího z velevážených, slovutného předsedu Marise, jestli má taky zájem, jakož jestli mají zájem i ostatní členové, teď si nemůžu vzpomenout jak se jmenujem, asi VVKD, kde bychom se mohli mj. také dobře vyčochnit, jinak je hodně perfektních termálních lázní v Maďarsku, ale asi by nás tam s loďkou nepustili. Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » pát dub 18, 2008 8:41 am

Teda Pecho,když si vzpomenu jak jsi škemral o nějakou aspoň malou funkcičku,a My jsme ti ve velké velkomyslnosti dali funkci náměstka pro věci zbytečné,a ty dnes ani nevíš ja se náš VVKND (VeleVážený Klub Námořních Důchodců,pro neznalé) jmenuje,tak to je na zváženou,co s tebou.Jedině to,že jsi navrhnul nové téma,pro důchodce jistě velmi přijatelné,ještě pozastavilo možnou trestající ruku.
Ba dost možná by téma "Zátoky s teplou vodou" zajímalo i některé další,mladší uživatele tohoto fora.
Já nabízí hned jeden příklad:zátoka V.Luka,na pobřeží,jihovýchodně od vesnice Drage,naproti ostrova Arta M.Je tam prům.hloubka asi 4 m,a bývá tam velmi vyhřátá voděnka pro naše staré kosti.Přikládám foto které říká vše.
Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát dub 18, 2008 8:59 am

Velevážený a slovutný předsedo, výkonný výbor, všichni náměstci, velvážený klube VVKND a všichni,
tento počin je velmi podnětný a jistě velmi záslužný. Ano zajímá i nás mladé :good: a zaslouží si další rozvinutí.

Ale nevím proč, zase mám pocit, že se tato nejpočetnější a nejmocnější struktura ve společnosti snaží proniknout všude :?
V našem případě konkrétně registruji už několikátý pokus členů tohoto klubu prosadit si svou diskuzi napříč všemi tématy :whist:
No naštěstí velký bratr nikdy nespí a všechno vidí a žaluje. V nejnutnějším případě také jistě zakročí a vykáže tyto také diskutující na patřičná místa.. :whist: :P
Uživatelský avatar
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 81
Registrován: úte led 08, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Blanensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pát kvě 30, 2008 7:36 am

Kdo již letos absolvoval Chorvatsko-ptají se mě z posádky-jestli si mají vyměnit kuny tady u nás nebo jestli je lepší měnit kuny až tam z Eur . Neznáte někdo odpověď,jaká je současná situace? Díky.
Uživatelský avatar
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 67
Registrován: čtv čer 21, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod hanes » pát kvě 30, 2008 7:55 am

Minulý týden kluci kupovali kuny v ČR v rozmezí cca 3.50 - 3.80
Já byl línej a tak jsem vyměnil Eura za lasičky v maríně v Sukošanu a když počítám 26,- za jedno Euro tak mi kuna vyšla na 3.70
Potřebuješ ovšem nějaký drobný na cestariny, protože jejich kurz s poplatkem za výměnu je zlodějský.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pát kvě 30, 2008 8:03 am

vfrman píše:Kdo již letos absolvoval Chorvatsko-ptají se mě z posádky-jestli si mají vyměnit kuny tady u nás nebo jestli je lepší měnit kuny až tam z Eur . Neznáte někdo odpověď,jaká je současná situace? Díky.

Nejlevnější vyjde jednoznačně Česká Spořitelna. Jednak jako jedna z mála bank vůbec vede HRK a pak je tam kurz (+- 3,53) a k němu chcou 1% poplatek, ale maximálně 50Kč. Takže když meníš třeba 1000 HRK, tak výsledný kurz máš 3.58. To žádná bezpoplatková směnárna nedá, navíc teď před sezonou. Ty mají běžně kolem 3.75
Uživatelský avatar
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 81
Registrován: úte led 08, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Blanensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pát kvě 30, 2008 8:16 am

Super , díky,navštívím ČS , ještě Raifka píše solidní kurz,ale ČS máme blíž:-)
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pát kvě 30, 2008 8:36 am

vfrman píše:Super , díky,navštívím ČS , ještě Raifka píše solidní kurz,ale ČS máme blíž:-)

Ano, Raifka mívá často o desetinku lepší kurz, no dostupnost těchto bank je o dost horší než zmiňovaná ČS.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » pát kvě 30, 2008 9:35 am

Ahoj, včera měněno v Raifeisence v kurzu 3.52 + procento provize. Před týdnem byl kurz o něco lepší. Každý rok si říkám "vyměň si prachy už v zimě" a každý rok to prošvihnu. samozřejmě, že kurz bude asi před sezónou stoupat, takže spěch se nyní vyplatí.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » pát kvě 30, 2008 9:41 am

Dnešní kurz v Camfex Group (Praha): 3,51 Kč, poplatky žádné.
Adresa směnárny: Vladislavova 16, Praha 1 (bývalá budova televize NOVA)
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát kvě 30, 2008 10:15 am

... moc kurzy nesleduju, ale platím co nejvíc rovnou kartou (i mýto) a vybírám většinou na místě z bankomatu. Nějaké drobné z minulých výletů po kapsách pochopitelně mám.
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pát kvě 30, 2008 6:20 pm

Nejlepší je vyměnit kuny v HR PŘÍMO ZA kč.Kdo má kartu české spořitelny,vyplatí se vybrat kuny z bankomatu Erste bank.Po celé Evropě se platí jen 6Kč poplatek.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pát kvě 30, 2008 6:20 pm

lynx píše:Dnešní kurz v Camfex Group (Praha): 3,51 Kč, poplatky žádné.
Adresa směnárny: Vladislavova 16, Praha 1 (bývalá budova televize NOVA)

To je pěkné, ale pro většinové procento mimopražských ...
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pát kvě 30, 2008 6:26 pm

vovsky píše:Nejlepší je vyměnit kuny v HR PŘÍMO ZA kč.Kdo má kartu české spořitelny,vyplatí se vybrat kuny z bankomatu Erste bank.Po celé Evropě se platí jen 6Kč poplatek.

Mám kartu eBanky. Tam je výběr v zahraničí gráítis. jenže co čtu jejich diskusní fórum, tak to je za cenu horšího kurzu. Chtělo by to opravdu příklad z praxe, kolik se vybíralo a kolik to ve finále vyšlo. Příští týden jedu do HR, tak slibuju test. Vyberu z bankomatu a pak dám vbědět, jak to vyšlo.
Uživatelský avatar
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 81
Registrován: úte led 08, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Blanensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pát kvě 30, 2008 10:01 pm

Nakonec vyměněno v Olomouci v Globusu za kurz 3,75. Spořka má sice lepší,ale tady ta u nás nemá směnárnu :D ,takže jsem to vzal,když jsem projížděl Olomoucí...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host