Zkušenost z Jadranu

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Anonym » pát srp 11, 2006 8:25 pm

Pepa píše:Pro Baharis....pokud tam bude? v době je? naznačuje?, nejspí?e o sebe zakpnem, tak to zhodnotíme spolu....

V té oblasti budu poslední týden v srpnu určitě. Budu mít zase na palubě rodinu poprvé na moři. Vyplouváme z maríny Dalmacija, ale kterým směrem se budeme ubírat jsme je?tě neprobírali. V ka?dém případě mě těch 100 kun jak pí?e Ros?a připadá moc, to u? raději zaplouvám o kousek dál do M.Nozdry na muring. Ti chorvati u? opravdu neví, co by za to chtěli. V Řecku jsem byl letos na muringu, s vodou a elektrikou za 10?. Ale náhoda je blbec, třeba se potkáme.
Jinak platí to, co u? tu bylo napsáno. Kamarád Ale? ze společnosi Navigatour mě psal, ?e v té zátoce jak byly bóje, nebyla nájemci obnovena smlouva a je jen těch pár v zátoce sousední.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Irena » sob srp 12, 2006 6:28 pm

Ví někdo,jaká je hloubka u mola v zátoce TRATICA?V 777 o tom nic nepí?í a boje jsou zde téměř v?dy plné.Baharisi myslí? M.Nozdra na Kapriji nebo na ?irje?V 777 je obojí popsané jako neobydlené kotvi?tě.Jak to ře?íte s hloubkou u mola,kdy? vám PILOT nenapoví?Byli jsme letos na Impressionu 434,ten má ponor téměř dva metry a to u? si rozmyslí? někam zajet jen tak na zkou?ku.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Irena » sob srp 12, 2006 6:37 pm

Jo Baharisi a kdy na svých stránkách doplní? lodní deníky?Vím ,je sezona a není čas,ale člověk jak pře?ívá mezi jednotlivými plavbami na sou?i,tak o tom aspon rád čte,o čem? svědčí i náv?těvnost stránek s jachtařskou tématikou.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned srp 13, 2006 12:13 am

Ahoj Ireno. Pokusím se postupně odpovědět.
- Se zátokou Tratica nemám ?ádné zku?enosti, vlastně ani nevím kde je. Jsem teď o víkendu na zahradě, tak tu nemám ani osmičky, tak?e snad kolegové.
- Zátoku M.Nozdra jsem myslel na Kaprii. Jsou tam asi dvě bóje a dvě muringové stání, oboje soukromé, patřící k malé pěkné restaraci. Stání zatím bez vody a elektřiny (slibují, ?e bude) a tak jak bývá zvykem zdarma, pokud se jde na večeři. Proto?e vět?ina posádek vy?aduje jednu večeři někde v místí rybárně, tak vyu?ívám tuto, nebo Zaklopaticu na Lastově. Na ?irje jsem v "Nozdrách" nebyl, v?dy zatím ve Vele Stupici. Tam je dostatek bójí (v noci pozor, jsou vět?inou černé) a samozřejmě se platí. A platí se tam co pamatuju (asi pět let) i na kotvě.
- Problém s hloubkou jsem také letos ře?il u mola pevnosti na ostrově S.Nikola, při vjezdu do ?ibenickeho kanálu. Hloubka na kotvu tam byla dle mého názoru moc veliká, i kdy? jsem viděl fotky, jak tam lodě kotví. Ale já se tam také chtěl podívat a nechat opu?těnou loď na cca 20 metrech se mě nechtělo. Tak jsem s jednou rukou na plynu a s jedním okem na hloubkoměru pomaličku k molu najel. Dobře mě nebylo, log se zaztavil na nule. Tentokrát to vy?lo, ale nevím, jestli to budu je?tě někde jinde opakovat.
- Jeden lodní deník u? mám téměř dopsaný a na začátku pří?tího týdne bude na stránkách umístnění. Je to z konce června, jak jsem byl s jednou pra?skou rodinou na Jadranu. Pak hned začnu pracovat na slibovaném Řecku a počítám, slibuju si, ?e by mělo být do mého dal?ího odjezdu na moře hotové. Mohl bych se vymlouvat na moc práce, ale je to prostěj?í. Nechce se mě psát - moc mě to nebaví a tě?ko sám sebe přemlouvám. Ale kdy? u? jsem tu stanovil nějaké termíny, tak je dodr?ím. :-)
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Irena » ned srp 13, 2006 8:30 am

Dík za odpověd,podobnou zku?enost s 0 pod kýlem máme z Maslinice na ?oltě,kde jsme o nízké vodě věděli a tak jsme kotvili čelem k molu.Je to nepříjemné a klidná noc tedy příli? není.Jen je?tě jednou - na muringu na M.Nozdře tedy je hloubka dostačující?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Anonym » ned srp 13, 2006 11:26 am

Irena píše:Jen je?tě jednou - na muringu na M.Nozdře tedy je hloubka dostačující?


Jo je to v pohodě. Úplně přesně si hloubku nepamatuju, ale 3-4 metry tam určitě jsou. Je?tě podotýkám, ?e na kotvě se zde neplatí a pro názornost přikládám dvě fotky.
www.baharis.cz/mnozdra01.jpg
www.baharis.cz/mnozdra02.jpg
Rostislav Navrátil
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 08, 2006 9:08 am
Reputace: 0

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Rostislav Navrátil » ned srp 13, 2006 9:29 pm

Dovolím si vstoupit do diskuze Ireny a Baharise.U mola v zátoce Tratica se vyvázaly i vět?í plachetnice,min.43,tak?e by tam mělo být vody dost.A pokud se týká zátoky Stupica na ?irje,tak černé boje tam u? letos nejsou,převa?ují červené a také ?luté.Ale potmě ka?dá kráva černá,jak se říká.N.
petr.n99
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 26, 2006 10:31 am
Reputace: 1
Bydliště: Praha

Bojky

Příspěvekod petr.n99 » pon srp 14, 2006 12:30 pm

Pekny den,
dovolim si pridat neco malo k bojkam.
Na Makarske, plne molo, posadka chtiva prochazky, hospody. Mistni rybar ochotne
zapujcil svoji bojku s tim, ze prijede az za dva dny. Bylo by to super, kdyby na dne
nebyly jen tri kyble s betonem....

Neco podobneho v Primostenu, na dne byl sice poradny blok betonu, ale pri bource
se prervalo lano mezi tim kvadrem a bojkou. Vitr nebyl nikterak silny, takova
"skoro sedmicka" a bez vetsich poryvu. V obou pripadech to byla lod necelych 11m.

P.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Irena » pon srp 14, 2006 5:12 pm

Byl někdo s lodí přímo ve Splitu?Myslím,?e u městského mola se kotvit nedá,v?ude malá hloubka.V?imla jsem si lodí na kotvě,ale my se tam chystáme jen ve dvou a samotnou lod na kotvě bych nikdy neopustila.Jak to ře?íte?
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Janík » pon srp 14, 2006 11:08 pm

K opu?tění lodě - Ireno, to tě chápu. Za?il jsem ale na kondiční plavbě starého zku?eného kapitána, který nechal v klidu prázdnou loď zakotvenou ve Vodici u městské plá?e. Dno písečné. Kdy? jsme byli u? asi dvě hodiny pryč, tak jsem se zeptal, není-li z toho nervózní. On se usmál a řekl:"to bys koukal, jak rychle běhám, kdyby se jen trochu zvedl vítr..." přečem? moře jako rybník zcela nebylo.
Tak?e velká zku?enost nebo sebedůvěra? Nevím. Já bych si pevniny rozhodně neu?il.
Ad Baharis causa Řecko - není to hezký, jak se na tvoje vyprávění tady tě?íme?
xtomp
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 22, 2006 11:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod xtomp » úte srp 15, 2006 10:55 am

Baharis píše:- Problém s hloubkou jsem také letos řešil u mola pevnosti na ostrově S.Nikola, při vjezdu do Šibenickeho kanálu. Hloubka na kotvu tam byla dle mého názoru moc veliká, i když jsem viděl fotky, jak tam lodě kotví. Ale já se tam také chtěl podívat a nechat opuštěnou loď na cca 20 metrech se mě nechtělo. Tak jsem s jednou rukou na plynu a s jedním okem na hloubkoměru pomaličku k molu najel. Dobře mě nebylo, log se zaztavil na nule. Tentokrát to vyšlo, ale nevím, jestli to budu ještě někde jinde opakovat.


S tím kotvením u pevnosti sv. Mikuláše mě trochu překvapuješ. Přímo u mola před bránou jsem kotvil několikrát i s poměrně velkou lodí a co si pamatuji tak tam bylo hloubky dost.

Jenom chci ale dodat pozor na to co hloubkoměr ukazuje. Jestli hloubku pod kýlem nebo od hladiny. U vlastní lodě to není problém, ale u charterový lodi je dobrý se nad tím zamyslet a někde kde vím jaké je hloubka si to ověřit. A to nemluvím o tom že nějaký výzkumník co měl loď přede mnou nastaví na offsetu hloubkoměru zcela nesmyslnou hodnotu.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Denis » úte srp 15, 2006 8:26 pm

S kotvením v Splite pri mestskom móle oproti Diokleciánovmu palácu nikto nič? Nikto nevie či sa tam dá kotvi??
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte srp 15, 2006 9:01 pm

Mílí, vážení a těšící se. Ma jednu stranu jsem sice rád, ale hned na tu druhou se děsím. Vážně. Já jsem v podstatě nepsavec, píšu děsně nerad a s přemáháním. No ale co už včil, když jsem se na to dal. :wink:
Ale jinak dřu jak opálený. Dnes jsem umístňoval celkem nezáživný deník z HR v červnu a také fotogalerii z té akce. A pokračuju dál.....

Co se týká hloubkoměru, máš pravdu. Většinou se při přebírání ptám, ale doposud jsem se nesetkal s jiným způsobem, než měření pod kýlem. A věřím, že pokud to někdo opravdu "nepřenastaví" majitel to má nastavené s rezervou.
A co se týká toho mola u pevnosti, mě to bylo trochu divné. Hloubka pořád dobrá, dobrá, až jsem přiražený vyhazoval lana k uvázání, tak potom ta nula. Jsem si říkal, jestli to nebylo zkreslené tím molem. Nevím...

Přiznávám se dobrovolně: Já ve Splitu nikdy nebyl.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Pepa » úte srp 15, 2006 9:33 pm

Má? li na mysli roh zátoky v pravo za benzinovou pumpou /ta je vedle vjezdu do ACI mariny/ tak kotvení v tomto prostoru je naprosto bez problému. Hloubka 3-8 m, dno se sva?uje pozvolna a věř nebo nevěř, dokonce se zde /zatím !!!! / nic neplatí. Zato v červnu jsem zakotvil před starým přístavem v Dubrovníku /místa dost a hloubka dobrá /, za čtvrt hodin přplul na gumáku výběrčí a chtěl 30 euro s tím, ?e tam mohu být a? do rána. Kdy? jsem mu řekl, ?e posádka si ?la prohlédnout hradby a starý přístav a za dvě hodiny odplouváme, jen se smál a ?e cena je stejná. No musím přizana, ?e na konec jsme se dohodli na 5 euro bez papíru a spokojeni jsme byli oba. U? mi bylo jasné, proč na tak atraktivním místě kotvily mimo nás 3 lodě. Na druhou stranu v?ak dávám na vědomí, ?e jsme noc před náv?těvou Dubrovníku kotvil na východním konci Mljetu v zátoce Saplunara na boji patřící místní restauraci. Je pravda, ?e jsem připluli kolem půlnoci,ale ani ráno si nás nikdo nev?iml.Při návratu jsme noc ztrávili na stené boji a zase nic. Ten večer něměla posádka nějak chu? na náv?těvu restaurace, i kdy? jsem jim vysvětloval, ?e bychom ze slu?nosti měli jít. Ráno zase nic. Mají to u mě schované, pří?tě jdema na pořádnou večeři /u? za 10 dní..../
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Denis » úte srp 15, 2006 10:42 pm

Dík. Ano, mal som na mysli od benzinky v pravo, na promenáde pri starom mestskom móle.
V Trogire je to podobné, na mestskom móle platí? viac ako v maríne ktorá je hneď oproti. Ale vyvezovanie v nej hotová hrúza. Bol tam prúd ako na Dunaji / bolo po búrke/ a voda podteká popod móla, tie sú na koloch.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Pepa » úte srp 15, 2006 10:58 pm

Trogir je asi jiná situace, u tohoto městského mola kotví téměř v?dy velké lodě /motorové i plachetnice minimálně 20 m/ a kotvení mají dopředu zamluvené. Jednou jsem chtěl jen na 5 minut přirazit abych nabral posádku, ale místní hafenmajster spustil tak stra?ný povik, ?e mi posádka skákala na palubum zatímco já plul vedle nábře?í, prostě mi nedovolil se vyvázat.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod ficcus » stř srp 16, 2006 7:13 am

[quote][quote="Irena"]Byl někdo s lodí přímo ve Splitu?Myslím,?e u městského mola se kotvit nedá,v?ude malá hloubka.V?imla jsem si lodí na kotvě,ale my se tam chystáme jen ve dvou a samotnou lod na kotvě bych nikdy neopustila.Jak to ře?íte?[/quote][/quote]

Ireno, Split je celkem o?klivý průmyslový město, tak?e po zakotvení klidně zůstaň na palubě a hlídej:-)))
Ale jinak mám při kotvení stejně nedobrý pocity. Za dobrýho po?así a dna ano, ale stejně ve střehu.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Pepa » stř srp 16, 2006 8:35 am

u městského mola ve Splitu to opravdu nejde, je tam kolem 1 metru asi snad s jedinou výhradou, úplně v pravém rohu je vybetonovaný malý ,,bazén ,, v něm? jedonou byla bokem vyvázaná plachetnice...podrobnosti jsem nuzji??oval.

Nechci polemizovat o subjektivním, ale prohlásit Split za o?klivé průmyslové město není opravdu objektivní informace. Samozřejmě má průmyslovou část a přístav atd. a negtiva s tim spojená jako ve v?ech vět?ích městech. Staré město právě nad městským molem o kterém mluvíme, v?ak rozhodně sotojí za prohlídku, obvzlá?tě katedrála /zapoměl jsem jmého/muzea atd...
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Irena » stř srp 16, 2006 2:28 pm

Musím se přidat k Pepovi - staré centrum Splitu je nádherné,byla jsem tam letos ,ale bohu?el jen na dvě hodinky,tak?e bychom si tam rádi vyrazili na celý večer.Nevím,jak daleko je to z ACI mariny,pohledem se to zdálo celkem daleko a nevím,jaké je zde kotvení.K Trogiru se přidávám - kotvení hrůza-proud jak na řece.Nevím co je lep?í-malá lod(kvůli místu) nebo vět?í s předním propelerem.S bojkami mám také podobnou zku?enost - na ?utu,v zátoce kde je ACI marína je vlevo od vjezdu zátoka ,kde je malé molo(nejspí? málo vody-stály zde jen motoráky) a tři boje.Přijeli jsme kolem osmé,ale na večeři neměli chut,mysleli jsme si,?e nás někdo přijede skásnout ráno,ale kdy? jsme kolem deváté odplouvali,tak nic.V duchu jsme jim také pro pří?tě slíbili ,?e zaskočíme na bohatou večeři.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Split & Trogir

Příspěvekod ficcus » stř srp 16, 2006 3:21 pm

objektivně u? mlčím:-x Fakt jsem Split viděl jen z dálky. Proto ty smajlíci:-)
Co se týče Trogiru, tak ten je krásnej. Jako ka?dý starý středomořský město. V marině dost málo místa na manévry (krajní stání v pohodě) a večer za odlivu proudění vět?í ne? malé (proudění "proti" se ale někdy dá hezky vyu?ít). Fouká-li k tomu bora, tak je o zábavu postaráno. V mém připraveném plavbopise z přelomu května a června je popis manévrů německé jachty v těchto podmínkách. Blbej den:-(
Plavbopis bude na ficcusovic webu během pár dní ...
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Pepa » stř srp 16, 2006 7:27 pm

Nevím Ireno co je pro tebe ...celkem daleko...ale ubezpečuji tě, ?e ACI marina ve Splitu je od městského mola /viz. povídání o kotvení/ vzdálena pro pě?ího po silnici asi 800 metrú. Mezi vjezdem do ACI mariny a molem /kotvi?těm před ním / to je přímou čarou po vodě tak 150 m. v tomto úseku 150 m se nedá kotvit, proto?e uprostřek je benzinová pumpa /pro auta i lodě/ a je nutné nechat volný manévrovací prostor. Tak se toho neboj. jeden tip jen pro tebe..A? pujde? do města, neopou?tě marinu hlavním vchodem -směr moře. ale obcházej marinu vnitřkem, na konci budou schůdky, dvířka v plotě a vyleze? skoro u té benzinové pumpy,úspora to je řádná takových 500m, tak?e zbýva 300 a to se u? dá zvládnout.
Zají?dění a vyvázaní v ACI maríně ve Splitu s jakoukoli lodí naprosto bez problémů, je to jeden z neprostorněj?ích přístavů.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Denis » stř srp 16, 2006 10:50 pm

Súhlasím s Pepom, treba zakotv? v ACI, je to nestresujúce keď ste len dvaja na lodi. Nie je to viac ako 10 min. pe?o. To sa mi páči dvaja na lodi. Ja tu moju na to asi nenahovorím nikdy.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » čtv srp 31, 2006 9:15 am

Poprvé bereme lod z Mariny Ka?tela,podle internetu zde není pumpa a nové 808 nemáme,v 777 Ka?tela je?tě není - kdo ví,kde se tankuje?Kdo má nové 808,tak by to tam mohl najít,případně kdo u? tam byl.Díky
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Re: Zku?enost z Jadranu

Příspěvekod Janík » čtv srp 31, 2006 9:29 am

V 808 v téhle maríně pumpa zajreslena taky není, nejbli??í se nachází v maríně ve Splitu (otevřeno v sezóně denně, 6-23) a dal?í pumpa je v Milně na Brači, co? taky není daleko a není tam takový nával a myslím, ?e se dá také tankovat v Supetaru, ale to nemám ověřené.V 808 tam pumpa nakreslená je. Ahoj
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » čtv srp 31, 2006 11:52 am

Díky za vyčerpávájící a rychlou odpověd.Se Splitem a Milnou jsme počítali.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů