Psi a morčata ( a jiní mazlíci) na lodi

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Psi a morčata ( a jiní mazlíci) na lodi

Příspěvekod Libor » stř srp 15, 2007 8:37 pm

Baharis píše:... s sebou vozíme psa. ....


Nemohl by jsi v novém topicu popsat, trochu více rozvést téma PES a LOĎ ? Případně pes na cestách? Jak cestování a hlavně jak plavba a vše co s ní a psem souvisí..
Jistě je mezi námi více majitelů psů ...

Co nám starý pes odešel na jaře na věčnost, máme teď 3 týdny nového prcka a už nějakou dobu přemýšlím jak to budeme řešit, zatím cestování autem v 7 týdnech už zvládá. Ale jak na lodi netuším. Přitom jsme na svých plavbách potkali už dost psů různých velikostí na různých lodích.
Naposledy upravil(a) Libor dne ned říj 03, 2010 10:50 pm, celkem upraveno 2 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř srp 15, 2007 9:11 pm

Tady toho Libore moc nenapíšu, neb statečně odolávám náporu manželky a psa s sebou na loď nebereme.
Cestování v autě nedělá problémy, ale musí být klimatizované. Teď jsme měli auto týden v servisu a do synového, po tom co zjistil že nemá klimu a je v něm vedro odmítal nastupovat. Když jsme jej tam dostali, tak celou cestu zmateně přebíhal z předních sedadel na zadní a zpět.
Jednou jsme jej měli s sebou v HR na pevnině. Tam pojal naši miniplážičku mezi skalami za své teritorium a zuřivě útočil na každého, kdo si dovolil projít kolem. Skákal po skalách jak kamzík a já za ním. :gun:
Jednou jsme ho měli týden na katamaránu na Lipně a byl to horor. Na lodi dobrý, moc se mu to líbilo. Stejně jako když jsme na raftu sjížděli Lužnici, Sázavu, Otavu.... Ale třikrát za den s katem ke břehu a venčit. :hmm:
Já vím že psi na lodě hojně jezdí. Ale předpoklad je, že se někde vyprázdní. A ten náš je tak tupej, že se nevyprázdní ani na naší zahradě a musím jej chodit venčit. Navíc na katu má pes alespoň rovno pod tlapkama, ale na jednotrupce v náklonu? Co to je za pohoda? A když si představím že bude dunět, a já budu hledat kotvení pro psa, převážet ho na člunu ke břehu.
Prostě přesto že se nám po něm za pár dní stýská, raději jej nechám u nás na zahradě s našim otcem a po týdnu se nechám radostně olízat. Když teda nehraje uraženého. :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř srp 15, 2007 9:40 pm

To co jsi napsal jsem tak nějak přepokládal.
Ale než jsme ho vybrali a dovezli bylo rozhodnuto, že pocestuje všude s námi (banku už taky zvádl ;) ).
Je mi jasné, že to bude jak s miminem, ale jsme rozhodnutí příští rok tu plavbu vyloženě pojmou rekreačně (jachting jen v nutném případě :hmm: ) a rozhodně to nebude ani polovina letošních 270 mil. Kolem Kornat a okolí se dá toulat celkem hezky v malých etapách.
Letos ho ještě čeká průprava na Hartě. Údajně to jsou dobří plavci, tak uvidím jak to s ním půjde :?
Naposledy upravil(a) Libor dne stř srp 15, 2007 9:51 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř srp 15, 2007 9:45 pm

Teda tohle je zajímavý téma.
Třeba já vždycky přemejšlel, jak se u psa řeší mořská nemoc, harnesy, vesta nebo manévr DOB, ale nikdy mě nenapadlo, že je vlastně prvotní problém, aby se hafík na lodi vyvenčil :?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř srp 15, 2007 9:53 pm

Já to právě vyzkoušel na tom Lipně. To bylo někdy v r. 2002
Ale musí to nějak dělat!!! Plují i pře Atlantik. Karin Pavlosková to Mořeplavecké Odysee trochu popisuje. Ona je vlastně psaná očima toho psa. A nelíbilo se mu to. :x
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř srp 15, 2007 10:00 pm

Venčení na lodi se asi bude muset naučit, čím dřív, tím líp.
Vždyť "Čika" plula na lodi OK Oldy Karáska přes Atlantik....., tak to musí jít. Více v článku .... http://www.jachting.info/modules.php?name=News&file=article&sid=154

:admin: OPRAVENO: v adrese nesmi byt mezera => neplatna adresa => tag se neprojevi
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř srp 15, 2007 10:14 pm

U všech ráhen a kosatek, jak to že v předchozím příspěvku netvoří odkaz odkaz, když je napsaný správně? :exclaim:
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » stř srp 15, 2007 10:51 pm

Ahoj.
V minulých dobách jsem odchoval a posléze oplakal dva boxery, ale od doby co bydlím v centru v činžáku a mám hodně nepravidelnou pracovní dobu včetně delších výjezdů, jsem si dalšího nepořídil. Takže na lodi osobní zkušenosti nemám. Přesto bych trochu souhlasil s Baharisovou úvahou = myslím, že na jednotrupovce v náklonu, zejména pokud nebude mít palubu pokrytou teakem nebo nějakou tou drsnou "gumou", to bude silně o tlamu...psí!
Jedinou zkušenost mám odkouknutou. Kotvil jsem v zátoce, do které k večeru přijela loď s tříčlennou posádkou. Dva dvounožci a psisko. Nějaké větší, typově něco jako tatranský čuvač. Jen co zakotvili, skočil do vody (nevím zda na povel či ze své vůle) a doplaval si na břeh. Mimochodem, přemítal jsem, co asi po nějaké době učiní sůl s tou dlouhou srstí...odpověď dodnes neznám. No, a protože se stále cítím být pejskařem, sledoval jsem pečlivě další vývoj situace. Pes se proběhl, vyvenčil, ale k návratu se neměl. Pánečkové volali, lákali na voňavou večeři, ale výsledek nula. Nakonec si pro něj museli dojet na bajbótu a po menší naháňce jej dopravili zpátky. Vzhledem k tomu, že šlo evidentně o psa již dospělého, který už by nějakou kinderšule měl mít za sebou, jsou podle mě jen dva možné závěry.
1) Výchova byla nedostatečná, pes byl obecně neposlušný a tenhle příspěvek je celý na nic.
2) Tak velký pes přeci jen pociťuje na lodi značný nedostatek pohybu a prostě se ho nemohl nabažit ! Nemám bohužel tušení, jak dlouhou plavbu měli za sebou. Přiznám se, že velmi inklinuji k tomuto závěru a dovozuji, že zejména pro velké psy není pobyt v omezeném prostoru běžné lodě nic příjemného. Takže bych řešení a la Baharis, je-li technicky možné, asi považoval za nejlepší. I já kdysi také takhle nechával psiska na zahradě s tchánem, protože za komančů jsem auto s klimatizací nevlastnil a boxeři obecně velmi špatně snášejí vedro. Uražení ani moc nebyli, spíš nám po návratu radostí připočůrali nohy, což jsem považoval za velkou poklonu. Ostatně potkal jsem v CR na dovolené jenom jednoho, celý den se nehnul ze stínu jediné pinie a evidentně se mu to vůbec nezamlouvalo...
Myslím, že jste tady otevřeli velmi zajímavé téma a pokud sem zabloudí nějací aktivní pejskaři, jistě si povědí své. Můj osobní názor je ten, že je třeba především velmi vážit vhodnost konkrétního plemene pro plavbu (těch co špatně snášejí vedro nebo vyžadují hodně pohybu je podstatně víc než jen boxeři...) a každopádně program plavby přizpůsobit potřebám čtyřnohých členů posádky.
Wlady
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv srp 16, 2007 9:23 am

My jsme měli původně vyhlídlé plemeno Leonberger. Jezdili jsme na výstavy a na srazy, pak jsme koupili chytré knížky a dočetli jsme se jeho povahu a pořeby. Zjistili jsme, že do našich podmínek v paneláku ani na zahradě se nehodí. Potřebuje být u rodinného domku a hlídat páníčka v domě. To mu vyhovuje a je spokojený. Na zahradě by se usoužil.
Ale v jedné knize jsme našli obrázek Tibetského Španěla a byl náš. Je to v podstatě Leonberger v měřítku 10:1. Je to málopočetné plemeno a asi jej nebudete znát. Do paneláku je ale jako stvořený.
Myslím si, že lidé dost často zaměňují psí přání za to své. Myslí si, že když vezmou psa do nevhodného prostředí (není to jenom loď), že tam bude s nimi stejně šťastný, jako jsou oni s ním. Můj názor je, že to není vždy pravda. Samozřejmě. Pokud si již jachtící rodina pořídí nové štěně (viz Libor), je možné jej na loď naučit. Po jednom stráveném dni, víkendu, až k celému týdnu. Ale měli by mít jistotu, že ho to tam baví.
Náš tibeťák, celým jménem Baharis z tajemného Tibetu, několikanásobný mezinárodní šampion, stával na raftu na přídi a když slyšel peřeje (podstatně dřív než my), radostně je vyštěkával. Ale tam nebyl ten problém z venčením. Třikrát za den hodit raft na břeh, není problém. Na moři v plachetnici ten problém vidím.....
Uživatelský avatar
Dudo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Dudo » stř srp 22, 2007 12:19 pm

ja som mal na lodi len maleho maltezaka a nikdy viac.....je to zufala hovadina na ktoru ma ukecala manzelka. Začalo to od venčenia cez zradlo až po skakanie cez palubu........proste moja rada je ze ak sa tomu da nejako predist tak psa nebrat.
Uživatelský avatar
toma
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod toma » stř srp 22, 2007 1:06 pm

Zcela souhlasím s Baharisem. Lidé se často domnívají, že jediným štěstím hafíka je být s páníčkem. Myslím však, že většina psů jsou natolik rozvinuté osobnosti, že ke štěstí potřebují víc - běhat, skákat, potkávat přátele ze psího světa, občas se jen tak válet, štěkat z okna na kolemjdoucí a podobné kratochvíle. Je možné, že se najdou psí jedinci, kteří by v jachtingu zálibu našli, ale představa např. mého jezevčíka, jak sedí v kokpitu a nechává si větříkem čechrat ouška mi přijdede trochu nereálná. Spíše vidím spráskaného chudáka s žaludkem na vodě, jak při každém náklonu lodě klopítá, padá, spát nemůže, dívat se není na co. Už vůbec si neumím představit situaci, kdy se s přítelkyní (jezdíme ve dvou)snažíme řídit plachetnici například v silném protivětru a o psa se nemá v tu chvíli kdo starat - je zavřený v kajutě (nemám psí vestu ani harnesy), vydává zoufalé zvuky, zvrací a mi dva v kokpitu si neskutečně vyčítáme, že jsme mu to udělali. Myslím, že psi pro jachting nemají smysl a u někoho hodného na záhrádce jim je jistě lépe.
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » stř srp 22, 2007 5:59 pm

Mam leonbergra - to je takovy dost velky pes a priznam se, ze jsme se nakonec rozhodli ho na lod nebrat. On sice miluje vodu, ale ta lod by mu byla tesna, plavba by se musela opravdu hodne prizpusobit, jnak by to bylo trapeni pro obe strany - tot muj nazor. Jinak letos na jare jsem potkal v Chorvatsku lod kde meli labradora a vypadal spokojene, az na to, ze za flauty si skocil zaplavat, posadka nechala plachty venku a ono zrovna zacalo foukat - no pes plaval jak o zivot, posadka lodi misto nejake cinosti psa jen povzbuzovala, ale nastesti jim po 20 metrech doslo, ze to asi stacit nebude a zacali zachranu - pes pres palubu:) :D
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

pes

Příspěvekod vektor » čtv srp 23, 2007 11:43 am

Pánové, souhlasín se všemi .... Mám Basenji, miluje teplo, nejraději se vyvaluje na sluníčky (dyť je taky původem z Afriky :) ) ale na moře? Nebrat, potřebuje denně uběhnout cca 10 kilometrů, jinak je nešťastnej a to venčení, si opravdu nedovedu představit ..... by asi nerez u stěžně za týden zrezivěl :) Jo Vltavu a Otavu na pálavách s námi zvládne, s mořem bych ho opravdu netrápil ....
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv srp 30, 2007 12:58 pm

prave sem nasel na disku, a kdyz tady byla rec o psech ...

Obrázek
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv srp 30, 2007 1:42 pm

jerryx píše: kdyz tady byla rec o psech ...

To musel delfín čumět, kdo že ho to chce roztrhat.
Páníček má evidentně co dělat, aby toho tygra udržel. :lol:
Teď nevím, není-li to kosatka :?
Uživatelský avatar
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: pon bře 05, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Čelákovice - Roztoky - Liberec

Příspěvekod Johna » čtv srp 30, 2007 2:05 pm

...no v nejhoršim mohl použít na vodítko vinšnu :rofl:
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » čtv srp 30, 2007 4:23 pm

Je mi jasne, ze lepe psa nechat doma, obcas to ale nejde. Zajimalo by mne, jake pes (nebo spise jeho drapy) zanecha stopy na laminatu. Doma na dubove plovouci podlaze ci modrinovem schodisti dosti znacne.
Videl jsem nekde v zooprodejne boty pro psa, nedokazi si ale predstavit, ze by na nohach naseho psa vydrzely dele nez 1 minutu. Ma s tim nekdo zkusenost?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv srp 30, 2007 5:19 pm

Jerryxi, ty šibale. Není to náhodou fotomontáž? Proporcionálně mě to nějak nesedí. :?
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv srp 30, 2007 5:38 pm

Baharis píše:Jerryxi, ty šibale. Není to náhodou fotomontáž? Proporcionálně mě to nějak nesedí. :?


neni - uz mi nikdo neveri :cry:, foto je national geographic. ja vedel, ze se bude libit 8)
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » čtv srp 30, 2007 11:18 pm

ja mam kokrspanela a vozim ho na lodi uz od stenete,pokud to nejde jinak.dokud fouka 2-3 tak je v pohode,coura po lodi,kdyz foukne vic tak se mi zacne tlacit na klin,coz bylo uz nekolikrat pricinou posmechu posadek proplouvajicich lodi,no je fakt ze pri toceni kormidlem docela prekazi a vyhodit se neda.jednou pri pristavacim manevru chtel skocit na molo a skoncil ve vode mezi lodi a molem,nastesti tam bylo dost mista.jindy jsme zase uprostred jezera prohledavali celou lod nez jsme ho objevili na swiming boardu,to uz jsme byli presvedceni ze jsme ho nekde ztratili.zasadne si leha na stocene lana,coz se mu uz taky stalo osudnym kdyz ho kosatka smykala po palube s packou zamotanou do oteze.vzhledem k tomu jak vzdy upaluje na breh mam nekdy podezreni ze se mu to moc nelibi,no ale nikdy si ani slovickem nepostezoval tak jezdime dal :D .oderky na laminatu zadne,a nesnasi motoraky ve skluzu.
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » čtv srp 30, 2007 11:18 pm

tak tohle jako aktualni jezerni jachtar (4.3m okruhovka a 6.5m jolovy kriznik) a majitel dvojice vlkodavu resit nemusim ... proste to nejde :D
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv srp 30, 2007 11:26 pm

simon píše:tak tohle jako aktualni jezerni jachtar (4.3m okruhovka a 6.5m jolovy kriznik) a majitel dvojice vlkodavu resit nemusim ... proste to nejde :D

Tak to neřeš :hmm:
Uživatelský avatar
DB2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: úte lis 14, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DB2 » pát srp 31, 2007 9:47 am

Baharis píše:Prostě přesto že se nám po něm za pár dní stýská, raději jej nechám u nás na zahradě s našim otcem a po týdnu se nechám radostně olízat. Když teda nehraje uraženého. :)


Môj pes ,je tiež ten typ že sa urazí keď idem preč s loďou aj dva dni sedel na lodi pred odchodom do Chorvátska (vozil som si "17" jeanneau za autom hore dole) a týždeň sa hnevá po návrate.Ale trápiť som ho nechcel v teple na malej lodi.
Na sladkej vode som ho brával ale venčiť sa musel mimo lode-vonku.
Obrázek
Jeden cudzinec mal na lodi "bednu" s pieskom pre svojho psa. Ale už mám pre neho psiu vestu do zlého počasia ,má 47 kg a to ho nevytiahnete tak ľahko na palubu!.Už som videl ako sa jeden psík topil, keď skočil do vody a plával smerom nie k brehu ale opačne.
Ak ste na lodi sám nemôžete za ním skočiť!

Poopravil: Baharis
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát srp 31, 2007 10:35 am

Vše co zde zaznělo je pravda.
Myslím si, že v prvé řadě je třeba vybírat psa podle prostředí kam přijde a podle jeho povahových (a dalších) vlastností. Určití psi se prostě do určitého prostředí nehodí a pak je to trápení na obou stranách a naopak. Proto jsme pečlivě vybírali nového psa a snad se k těmo podmínkám alespoň přblížíme.
OT? Nedělám reklamu, ale myslím si že je to dobrý adept do posádky. První plavbu na Hartě už má za sebou bez úhony, cca 4 hodiny-což by mohlo odpovídat plánovaným přeplavbám mezi ostrovy v létě na Jadranu.

Je to plemeno KKCHS,které je malé (na loď vždy lepší), celkem fyzicky odolné (předci lovečtí), má rád teplo, vodu a všechny okolo (lidi i psi). Citace:
Chování / temperament: Sportovní, láskyplný, naprosto nebojácný. Veselý, přátelský, neagresívní; beze sklonu k nervozitě.
Mají velmi sportovního ducha. Budou vás doprovázet na dlouhých túrách, plavat s vámi v rybníce, lze je naučit různým kouskům a večer se s vámi rádi podívají z křesla i na televizi.
Výškou okolo 30 cm a svou váhou jsou předurčeni k tomu, aby vám mohli dělat stálého společníka v bytě i v přírodě. Kavalír touží po tom, aby mohl být stále s vámi. Je šťastný, když může dělat radost už jen svou přítomností.
Kavalíři jsou mimořádně zdařilá kombinace temperamentního, čilého, elegantního psa, sportovně založeného a přesto se výtečně hodícího do interiéru. Je trpělivý, povahově vyrovnaný, stále pozorný vůči členům rodiny a vždy připraven vyrazit do přírody i na dlouhou procházku. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že zdravý Kavalír je schopen a hlavně ochoten absolvovat i náročnější pochody po horských hřebenech. I přes svůj společenský půvab není tento španěl žádná "fajnovka" - miluje vodu a v zimě sníh. Proti loveckým plemenům je však daleko ovladatelnější a ačkoli s oblibou s čenichem u země stopuje, neloví a neodbíhá daleko od pána.

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Libor dne pát srp 31, 2007 11:04 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pát srp 31, 2007 10:39 am

to je, ale blbounek ... :good:

:sorry::offtopic:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů