Psi a morčata ( a jiní mazlíci) na lodi

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Karlos2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 158
Registrován: čtv úno 05, 2009 1:00 am
Reputace: 62
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karlos2 » pon čer 25, 2012 5:22 pm

Dobré odpoledne jachtaři,
děkuji. Četl jsem názory proti (hlavně) a pro (pár), ale tím, že poplujeme 14 dní,
tak psího miláčka asi necháme u příbuzných. Týden na moři by možná nějak šel přečkat.
No, ještě se rozmyslíme.
Karlos
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » pon čer 25, 2012 9:26 pm

Najděte si příběh kocoura Trima. Stojí to za to.
Uživatelský avatar
Namor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 132
Registrován: úte črc 14, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Namor » úte čer 26, 2012 10:30 am

Ahoj .Jezdíme se psem každý rok na měsíc i více a bez něj si už dovolenou nedokážu představit.Naučil se chodit za plavby po lodi a houpání mu nevadí.Namor Obrázek
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » úte čer 26, 2012 11:26 am

No ja beru pejsana na lod kazdy tyden. Prvne jsem z toho mela velke obavy, ale zatim to zvlada na jednicku:)

Obrázek
Naposledy upravil(a) Ave dne stř čer 27, 2012 9:16 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 276
Registrován: úte dub 26, 2011 2:00 am
Reputace: 28

Vlastní zkušenosti

Příspěvekod Vicky7 » úte čer 26, 2012 4:05 pm

K tomu tématu by jsem se určitě rád vyjádřil....
My máme doma skoro 50ti kilového kanadského labradora... plavbu se psem jsme absolvovali celkem dvakrát... loď jsme měli přes známého charter (příplatek za psa na lodi byl celkem darda...). Co se týče cestování, pokud nejdete s dětmi, ale jen dva plus pes, nejlepší je mít psa na zadních sedačkách. Pro zahraničí a díky bohu už i pro ČR platí zákon, že psa musíte mít "ukurtovaného" na zadních sedačkách ve speciálním postroji (speciální postroj na tělo psa a poté upevnění do uzávěrky na pásy mezi sedačkami. Pes má dostatek prostoru pro nějaké přesouvání během cesty na zadních sedačkách, ale 100% nehrozí, že vám během rychlé jízdy na dálnici skočí do řízení... (u voříšků je to asi v poho, ale u takového buldozéru jako máme my už ne...). Vůbec se ani neztratí speciální plátěné vany na zadní sedačky, které zamezí poničení čalounění interiérů. My máme bohužel v autě béžovou a pes je černý, tak bez vany by jsme měli už dávno zničený potahy.
Co se týče plavby se psem, není to sranda u takovýchto plemen. My jsme našemu pro jistotu koupili psí záchranou vestu, kterou měl během plavby vždy na sobě.
Za velkou nevýhodu ale považuji rozdílné výšky podlah kajut a kokpitu... u bavárky je to i více jak půl metru a tedy pes měl problémy dostat se ze salonu na palubu (tam jsme museli vždy pomoci). Na druhou stranu je to dobré bezpečnostní řešení při plavbě, že pes zůstane uvnitř, ale musí si na to zvyknout. Náš neustále štěkal.
Jinak musím uznat, že dovolená se psem hodně ulehčuje. Nemusíte hledat odvážné známé, kteří vám psa pohlídají a vyvezete ven i psa...
Co se týče venčení tak u nás to není zas takový problém, my chodíme se psem v Praze 3x denně ven a tím, že jsme byli na lodi v Chorvatsku a spíše šlo o přejíždění z místa na místo, tak se dostalo psovi dosti prostoru pro jeho potřeby...
Určitě ale takové akce nejsou pro starší psy... jsem toho názoru, že pes by měl být tímto směrem vychováván už od útlého věku stejně jako s cvičákem....
V případě, že máte i děti, je pes super, že děti tam budou mít i o zábavu postaráno mimo loď.. na pláži a na procházkách...
Na druhou stranu, riziko nehody na lodi nebo možné riziko pro psa není zanedbatelné.... ale spíše mluvím za plemena velkých psů...
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod ferdas » stř led 16, 2013 8:55 am

jde to i takhle :mad:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KhZOCB5LwTU&list=UUH7QicJ7rpD0_OLtXZZd4zg[/youtube]
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát bře 29, 2013 10:01 pm

Kdo jste jej potkali, tak Baharis - toho jména první, už není. Ti co to zažili zajisté vědí...

Abych to teď nějak přečkal to, tak si hraji:
Obrázek
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » sob bře 30, 2013 9:22 am

Vím o čem mluvíš, už jsem to zažil čtyřikrát, :cry: jediné co funguje je okamžitě nové štěně.....

ale určitě měl u Tebe hezký život... :good:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob bře 30, 2013 7:11 pm

No když to byl náš první a šestnáct let je šestnáct let. Je to fakt těžké, člověk ho vidí všude kde býval a při všech činnostech co dělával. Ale věřím že to spraví čas, tak jako ostatně všechno.

Máš pravdu. Už pět roků se oba se ženu dušujeme a tlučeme do prsou, že dalšího psa určitě nee. A sotva jsme jej pochovali, do večera bylo rozhodnuté že ano. Už máme smlouvu, pejsek bude k odběru když budeme na Regatce. Takže jak dojedu, hned mažeme do Litoměřic. Místo Baharise bude Devil.
Ale nick měnit nebudu, někdo by mohl z nepozornosti zaměnit jedno písmenko... :evil:
Uživatelský avatar
cechura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 72
Registrován: čtv bře 01, 2012 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod cechura » sob bře 30, 2013 7:23 pm

Z podobných důvodů s nama jezdí již 5 let miša


Obrázek
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » ned bře 31, 2013 3:28 pm

ad miša : to máte dobrý s uklízením hromádek, občas nasadit plínu a je po problému :) ideální zvíře do lodě
ad baharis : myslela jsem, že konečně přišel čas na pořádnýho leonbergera :) .... Podle jména - to bude ten černej bobánek ?
P.S: mě se to muví, když pes je t.č. v plné síle, já vím :oops:
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Příspěvekod Pavel63 » ned bře 31, 2013 3:46 pm

Manželka si pořídila Jorkšíra. Já psa nechtěl, že už tak mám málo času a ještě o psa se budu starat ... No, dopadlo to samozřejmě tak, že brzy ráno ho venčit chodím já (manželka ještě spí), na vycházky s ním denně večer ke hřbitovu chodím taky já (manželka přece večer vykoupaná už neubde chodit ven, natož ke hřbitovu ...), ale jinak je to můj největší miláček a coby pes v domácnosti má jednu zásadní výhodu své rasy - jelikož nemá srst ale vlas, tak nepelichá a doma není poznat, že máme psa. To se spíš po zemi válí vlasy mladšího syna, který je má do půl zad. Takže Jorkšíra můžu doporučit.

A jestli si někdo myslí, že je moc malý - tak prosím: (podotýkám, že fotky jsou reálné a v tom sledu, jak je zde uvádím).


Brit (vlčák) zlobil Dastyho (Jorkšír):

Obrázek


Dasty se naštval, chytil Brita za ucho

Obrázek


a praštil s ním o zem ...

Obrázek


A včil mudrujte.
Pavel.

P.S.: jinak to jsou největší kamarádi, Brit dokonce pokousal cizího psa, když měl dojem, že by mohl ublížit Dastymu ...

P.S.S.: Jirko, já vím, je to OT, ale ber to jako doporučení rasy vhodné na loď. Není po něm binec.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned bře 31, 2013 4:02 pm

Potvrzuje se Vilmo že máš pamatováka. Ano, leonberger byl na počátku všeho našeho konání a proto měl Baharis domácí jméno Leon(berger). Ale i když už býváme na zahradě, už jsme si na ten standard malého plemene zvykli a asi nic jiného bychom nechtěli.
"Černý bobánek" by se mohl ještě trochu vybarvovat, tak do půl roku. Má psanou barvu "sobolí" ale i ta je různým křížením zmutovaná. Leonek měl tu pravou sobolí, jeho otec byl importovaný tuším že ze Švýcarska. Když jsme před 15ti lety jezdili na výstavy, byly v podstatě jen tři mutace. Sobolí, bílá káva a černá. Za těch cca 10 let co to nesledujeme se to posunulo trochu jinam. I váhový standard se snížil o jedno kilo.

jj, pěkné Pavle. :thmbup:

Edit k doporučení: Tibeťák na tom je podobně, také má dlouhý splývavý vlas. Naprosto bezúdržbový. Jak se přestalo jezdit po výstavách, tak se česal tak 4x do roka. On se prostě otřepal (jak to známe od hlavy po ocas) a byl učesaný. Těžce jsem vždy sousedům při venčení vysvětloval, že opravdu už několik měsíců hřeben neviděl.
To bylo vždy: "Ten je krásně načesaný!" :lol:
Uživatelský avatar
DannyD
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 29
Registrován: ned zář 30, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: RYA/MCA Yachtmaster Instructor & SRC Assessor

Maxik - stene namornik

Příspěvekod DannyD » pon dub 01, 2013 5:05 pm

Muj labrador Max jako stene namornik Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů