Cestování do Chorvatska

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » úte kvě 29, 2007 5:50 pm

To Denis?:
Ahoj,
jaká byla letos cesta? Už je otevřen ten nový úsek dálnice? A jaká byla teplota moře?

Díky za čerstvé info
Uživatelský avatar
mba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 29
Registrován: pát bře 10, 2006 11:35 am
Reputace: 0

Příspěvekod mba » úte kvě 29, 2007 9:01 pm

To Irena: sice sa pytas Denisa, ale predbehnem ho :D
Cesta do Zadaru je taka ako vlani, len chorvati sa rozbehli s budovanim privdzacov na dialnicu - ale celkom pohoda.
Teplota mora sa minuly tyzden pohybovala od 18 do vraj "luxusnych" :D 24,3 stupna (brrr...).
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte kvě 29, 2007 10:30 pm

Ahoj Sarah, tentorok bolo všetko vynikajúce. Cesta bola super, lebo som nešoféroval, sedel som na zadnom sedadle v SuperB jak pan generální šiditel. Dojem zo zadného sedadla bol, že sa zlepšila najme cesta cez maďarsko, Slovinsko sme vynechali. HR absolútne v pohode. Loď bola cez yachtnet, spolupráca bez závad, čartrovka AC, tak to som valil oči, perfektne všetko pripravené, vzorná a blesková starostlivosť o lode a hlavne špičkové odovzdanie a bleskurýchle prevzatie po skončení čártru. Perfektne fúkalo, od 6 do max 29 uzlov, večšinou 16-18 a to 5 zo siedmich dní! Trochu som mal obavy z posádky, mali sme troch nováčkov, ale super sa chytili a nechceli nás pustiť ku kormidlu. Takže mne prischla úloha behať ku sťažňu ak sa refovalo, alebo sa plachta zasekla pri réčku. Karel z Radkom išli v Zadare na skúšky a sú čerství kapitáni, mba stačilo že sa naučil jazdiť na plachtách. Jediný prúser bol, že v Zadare už neskúšajú v sobotu a tak museli adepti počkať do pondelka.
Druhý deň plavby sme pristávali v Primoštene na mole a bolo to, mierne povedané, trochu hektické. Miestny dedko na móle mal z nás nervy a zabedákal: bože daj da im nepuše vietar. Tak to ma ale nakrkol. Zadosťučinenie pre mňa bolo, že keď na druhý deň začalo fúkať okolo 25, tada nádherné špičkové plachtenie vo vlnách cca 1,5m, tak sme boli na mori skoro sami. Asi panbožko toho dedka zle počul a vietar pušal.
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » stř kvě 30, 2007 6:57 pm

Tak to je paráda. My vyrážíme v sobotu. Už se nemůžu dočkat.
Máte někdo zkušenost s First 40.7?
Ještě jsme trochu řešili cestu - jedeme letos z Murteru, tak kolik času na cestu, neradi jezdíme v pátek v noci. To jsme po předdovolenkovém týdnu , kdy se musí všechno napracovat, úplně hotoví. Jak to děláte vy?
Díky Sarah
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř kvě 30, 2007 7:54 pm

Cesta sa značne zrychlila, volakedy sme z Bratislavy vyrážali o 3-4 hod ráno a boli sme pod Zadarom o cca 16-17 hod. Teraz sme išli o 7,00 a boli sme tam o 15,00. Povolenú rýchlosť sme trvalo mierne prekračovali.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » stř črc 04, 2007 4:59 pm

Denis píše:Cesta sa značne zrychlila, volakedy sme z Bratislavy vyrážali o 3-4 hod ráno a boli sme pod Zadarom o cca 16-17 hod. Teraz sme išli o 7,00 a boli sme tam o 15,00. Povolenú rýchlosť sme trvalo mierne prekračovali.


Denisi když jedete z Bratislavy ,jezdíte přes Madarsko?Pokud ano ,je cestou placený úsek dálnice?
Máme jet tento pátek do Splitu a bojím se přecpaných silnic ve Slovinsku,tak uvažujeme o cestě přes Slovensko a Madarsko.Díky
Uživatelský avatar
Terra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Terra » stř črc 04, 2007 5:08 pm

Janík píše:Předpověď na VHF je nutná, ale stalo se mi, ?e jsem ji ne zcela rozuměl, k tomu se přiznávám. A Denisi, proboha, co se dělá při 40-50 uzlech? Stočit se zádí a modlit se?


No, podle té tabulky co mám doma, tak určitě se modlit a de facto jsou to podmínky k přežití, co si pod tím představíš nevím. Já bych zrefovala uplně na minimum a možná bych stáhla celou hlavní plachtu a možná vyhodila vodní kotvu, abych jí trochu ustálila. Nicméně nejsem tak zkušenný námořník, takže v tuhle chvíli bych si přála mít na palubě nějakýho toho chlapa, který by věděl co a jak. :oops: Tohle je jen moje teorie :?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř črc 04, 2007 9:20 pm

To: Irena
Já bych se té cesty přes Rakousko až tak nebál. Co jsou přes HR komplet dálnice, tak i stará cesta přes Plitvice už je slušná. Také záleží odkud jste. Jestli ta zajížďka stojí za to.
Takže, informace z loňského roku:
Týdenní dálniční známka na Slovensku 135 Kč, měsíční 300 Kč. Od nás z Hodonína se do Blavy dá krásně jet mimo dálnici: Hodonín-Holíč-Kůty, pak se přejede dálnice a podél ní se dojede až do Blavy.
V Maďarsku se po dálnici jede asi 5 km a já tam nikdy neplatil. Kousek za Rusovcama se najede na M1 směr Gyor a hned se odbočí dolů na Szombathely a pak na Zagreb.
Cesty slušné, ale dálnice to nejsou. Já tu cestu nějak nemusím. Jezdil jsem to s autobusem, kdy cestovka šetřila na dálničních poplatcích. Pokud bych si měl vybírat já, vždy přes Rakousko.
Pokud by jsi měla MapSource, mám tu cestu (jako mnoho jiných) zaznamenanou na GPS.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř črc 04, 2007 10:11 pm

Irena píše:Máme jet tento pátek do Splitu a bojím se přecpaných silnic ve Slovinsku,


Také bych se asi rozhodl pro trasu přes Rakousko a Plitvice.
Alespoň se neusne na dálnici. Zákruty a rozmanitost trasy, to nedovolí.
No než v pátek, raději vyrazit zítra.
alffa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř črc 04, 2007 10:35 pm

Jazdili sme cez Rakúsku, ale keď som tam zažil 2x za sebou stau a išiel som do Zadaru 14 hod, tak som začal chodiť cez Maďarsko. Tiež to nebolo bohviečo, ale situácia sa zlepšila. Maďari zaviedli totiž, tak ako u nás, dialničné poplatky pre kamiony aj na cesty I. triedy. Takže kamionov ubudlo a trochu tie rozbité cesty aj poplátali. Na dialniciach zaviedli automatický kamerový systém sledovania dialničných nálepok, takže teraz u jazdíme cez obec Mošoňmaďarovár / Mosonmagyarovár/, predtým sme ju obchádzali ao píše Baharis po dialnici. Potom idema na Czorna, Szombathely, Kormend a potom na Letenye, Slovinsko vynechávame. Ale vraj je v Slovinsku najlacnejšia nafta. Ale cez Letenie hupneš rovno na HR dialnicu. Stará cesta cez Plitvičky je v pohode, ale min. o 1 hod pomalšia. Čo ušetríš na dialničných poplatkoch, to zaplatíš na PHM.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » čtv črc 05, 2007 7:48 am

Díky za odpovědi,také jezdíme vždy klasiku přes Rakousko a po dálnici až ke Splitu.Tentokrát nás cesta přes Madarsko napadla jen proto,že se někde na webu objevila zmínka o minulém víkendu,kdy cesta Slovinskem trvala 6 hodin - hrozná představa.
Vyrazit už dnes by šlo,ale ubytování na jednu noc v sezoně a takhle na poslední chvíli ,nevím.U silnic vždy stojí pronajímatelé apartmánů,ale ti chtějí zákazníka na delší dobu.
Každopádně už vím,jak je to s úsekem po M1,většina totiž tvrdí,že není zpoplatněný - to by bylo drahých pět kilometrů,kdyby nás tam chytli.Dík
Uživatelský avatar
BRUT
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 22, 2007 2:00 am
Reputace: 0

cesta do HR

Příspěvekod BRUT » stř srp 08, 2007 2:45 pm

Pri ceste do HR cez Madarsko a navyse v noci odporucam oooobrovsky pozor na srny. Pred 2 rokmi som pri prejazde videl 3 (slovom tri) kolizie s autom...1 kus zrazeny pri ceste a 2 kusy pri autach za ucasti policie. Znacku so srnkou v trojuholniku by som bral velmi vazne.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: cesta do HR

Příspěvekod alffa » stř srp 08, 2007 3:18 pm

BRUT píše: odporucam oooobrovsky pozor na srny.

Měl bych dotaz.
Jak se ve stovce dává pozor na srnky?
Nebo ty tam jezdíš třicet? :shock:
alffa
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř srp 08, 2007 3:28 pm

Ono, pozor se dá dávat. Když jedeš delší dobu, nejsi vždy na 100% ve střehu. A pokud uvidíš upozorňující cedulu a přečteš upozornění na fóru (to je v pořádku), můžeš v tom úseku zvolnit a zbystřit.
Je mezi řidiči profesionály známé, že pokud přeběhne srna, okamžitě jdu na brzdy, protože je velký předpoklad, že za ní půjdou další. Také v noci jsou patrné odlesky jejich očí, když jsou ještě na kraji lesa. Střet se nikdy vyloučit nedá, ale dá se co nejvíce eliminovat.
BTW: Podobné otázky bývají i na smysl cedule "Pozor, padající kamení". Také má svůj význam i když metrákovému kameni na klíně nezabráníš. :bleble:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř srp 08, 2007 9:28 pm

Je to jednoduché, ak je tam značka zverina, tak spomalíš a nejdeš stovkou a samozrejme výpulky :shock: a valíš voči. Srny a jelene tam fungujú spolahlivo, aj ja som to zažil. Išiel som 80 a stihol som pred jeleňom zabrzdiť. Keby prebehol len cez cestu, bolo by to fajn, ale on valil po ceste pred nami. Nebyť toho, že sme boli stuhnutý, bolo by to docela úsmevné.
Uživatelský avatar
BRUT
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 22, 2007 2:00 am
Reputace: 0

srny

Příspěvekod BRUT » stř srp 15, 2007 2:53 pm

inak na benzinke dostat kupit cca za stovku take bakelitove srandy v tvare turbinky, prilepi sa to na narazniky a vietor v tom vyvolava zvuky ktore nepocujes, ale zverina pred tym uteka. Servisak vravel, ze je funguje na jednotku.
Uživatelský avatar
Dudo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Dudo » stř srp 15, 2007 3:52 pm

mozem potvrdit ze tie plastove hovadiny na rusenie zveri funguju.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř srp 15, 2007 7:39 pm

Já tomu taky celkem věřím. Vídám to v různých autopříslušenstvích od doby, kdy se otevřely hranice. Ale co s tím, když s sebou vozíme psa. Předpokládám, že to bude působit na všechny zvířata....
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř srp 15, 2007 8:18 pm

Baharis píše:Já tomu taky celkem věřím. Vídám to v různých autopříslušenstvích od doby, kdy se otevřely hranice. Ale co s tím, když s sebou vozíme psa. Předpokládám, že to bude působit na všechny zvířata....


psovi v troube to nevadi :bleble:

:sorry: :offtopic:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř srp 15, 2007 9:18 pm

Off Topic v pořádku, jsem to teda přesunul.
Ale abych tu poznámku o troubě "přehlédl", to mě teda dá hodně práce..... :evil:
Naposledy upravil(a) Anonym dne stř úno 13, 2008 9:03 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
FD68
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 33
Registrován: pát zář 28, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Re: cesta do HR

Příspěvekod FD68 » stř úno 13, 2008 12:28 am

alffa píše:
BRUT píše: odporucam oooobrovsky pozor na srny.

Měl bych dotaz.
Jak se ve stovce dává pozor na srnky?
Nebo ty tam jezdíš třicet? :shock:
alffa


jednoduše, musíš jim dávat pozor na kopýtka, když je vytahuješ z chladiče :crazy:
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » stř úno 13, 2008 1:21 am

Ahoj.
Tohle téma mě zajímá a to nikoli jen v uváděné souvislosti, protože psisko momentálně nevozím ... Uváděné zařízení nepochybně funguje na principu ultrazvuku, stejně jako například odpuzovače hmyzu (jde mi především o komáry, kteří mě žerou ve velkém a alternativa chemických "zdravotně nezávadných" odpuzovačů mě příliš neláká ...).
Otázka tedy zní : Ví tady někdo, zda má na lidský organismus nějaký vliv dlouhodobé působení ultrazvuku této intenzity a vlnové délky? Nedělejme si iluze. To že neslyším, neznamená, že nevnímám...
Wlady
Uživatelský avatar
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: čtv srp 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradištko

Příspěvekod Meryl » stř úno 13, 2008 8:40 am

Proti komárům je jednoduchý návod - prostě se tak často nemej
a chce to prolévat hrdlo plzeňským !
:D
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » stř úno 13, 2008 11:21 am

Ahoj.

Milá Meryl (možno též MM ... tedy promiň to oslovení, ale vzhledem ke kvalitě tvé rady nemohu jinak).

Tvá rada je na rozdíl od těch ostatních zdravovědných (například ohledně kouření) skutečně veskrze originální, podnětná a relativně snadno a bez velkého násilí na integritě mé osoby i realizovatelná. :good: Rozhodně ji dám přečíst manželce. V tom velmi nepravděpodobném případě že se s ní ztotožní, vyzkouším a o poznatky z praxe se ochotně s místní komunitou podělím. :whist:

Wlady
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

nové stránky HAK.hr

Příspěvekod tataS » sob čer 26, 2010 2:55 pm

Náhodou jsem zjistil, že HAK.hr má nové velmi pěkné stránky s podrobnou mapou s velkým rozlišením a tisíci údaji (počasí, ceny benzínů apod.) http://map.hak.hr/
A AMZS.si má toto: http://www.amzs.si/ http://www.dars.si/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů