Rolny místo lyžin

Technické podpůrné prostředky pro jachting (auta. přívěsy, šífy).

Moderátoři: Pepa, david, vilma

AdsBot [Google]
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned říj 21, 2012 7:00 pm

Na starém přívěsu jsem měl celogumové kýlové rolny. Osy jsem udělal z hlazenky příslušného průměru. Na jedné straně jsem jí zbrousil do čtřhranu a stejnou čtyřhrannou díru udělal na jedné straně držáku. Na obou koncích jsem provrtal příčné díry pro závlačky.

Jo a ještě jeden poznatek. Guma rolen není odolná ropným produktům, takže namazáním hřídele vazelinou rolna bobtná a nechce se točit.
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » stř črc 23, 2014 7:06 pm

Ahojte.

Chcel by som sa opytat na lyziny. Mam vozik na plachetnicu a pokusam sa ho trochu prisposobit lodi vytvorenim dvoch lyzin.
Lod ma cca 350 kg, dva male pevne a jeden sklopny kyl . Chcel y som pouzil lyziny na podporu trupu. Lod mude stat ciastocne aj na povnych malych kyloch. Inspiracie na stojky mam z inych vozikov vid obrazok ale mam dilemu ohladne lyzin. Z coho je ich najlepsie vyrobyt? Predpokladam asi z dreva, ake bude najvhodnejsie to netusim, max hrubka ? a co pouzit ako povrch cim je najvhodnejcie tu fosnu oblepit? neviem to identifikovat na originalnych vozikoch

Dakujem za kazdu radu.
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » stř črc 23, 2014 7:07 pm

Obrázek
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » čtv črc 24, 2014 7:28 am

Zdravím-na podobném vozím motoráček ca 450 kg,hranolky jsou 100x40x900,potaženy umělohmotným "trávníkem"(při namočení to po tom dobře klouže),umístěny tak,že váha lodě je rozdělěna na rolny a tyto podpěry.Dřevo vypadá na jasan,ale myslím,že na tom zas tolik nezáleží,ve vodě je to chvilku a zase to vyschne.Nevím jestli ti to pomůže ,ale vozím to tak už 6let (bývalý majitel nevím) a zatím bez problémů.Rozměry si přizpůsobíš podle dna a délky lodě.Lyžiny jsou dobré hlavně pro stabilitu lodě při přepravě.
fi.lip
nováček na fóru
nováček na fóru

Re: Rolny místo lyžin

Příspěvekod fi.lip » stř bře 28, 2018 2:13 pm

Zdravím všechny.
Mám také dotaz ohledně rolen na vlek.
Koupil jsem loď 7m s vlekem.
Kýlové rolny tam samozřejmě jsou ale pak už jsou pouze vzadu jenom dva páry gumových podpěr a v přední části nic (krom předního dorazu).
Tuším že se s tím bude blbě manipulovat a přemýšlím o koupi rolen.
A teď ta otázka: nějak nemohu nikde najít hmotnostní zatížení u nás nabízených podpěr s rolnama,proto bych rád věděl jaké kdo máte na vleku a jak fungují a hlavně kolik jich na loď 7m a 2 Tuny použít????
Díky Filip
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolny místo lyžin

Příspěvekod geronimo » stř bře 28, 2018 2:29 pm

Já jsem naopak rolny vyhodil a nahradil je kýlovou fošnou...loď sedí na větší ploše a stejně nešlo s lodí po rolnách manipulovat ani s navijákem, ale možná jiná loď jiná zkušenost... :?

Zpět na