Výrobní plánek stavitelné desky přívěsného motoru

Firmy, technika, servis, údržba, zkušenosti apod.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Výrobní plánek stavitelné desky přívěsného motoru

Příspěvekod Pepa » čtv srp 16, 2007 10:33 pm

Někde jsem tu někomu slíbil, že sem dám plánek na výrobu stavitelné desky /držáku/ na přívěsný motor. Chvilku to trvalu, ale zde je a funguje velmi dobře. určitě jej lze zhotovit z náhradních materiálů a různě řešit jejich povrchovou úpravu. Pro ilustraci
hliník /potom bych šel na tloušťku materálu 5mm ale nutno sehnat někoho, kdo vám udělá pár hliníkových heftů
černou ocel /pak bude konstrukční mat v ceně cca 150,- natřít nebo dát pozinkovat.

U těch čtyř ůhelníků jsem zapoměl zakulatit rohy jdoucí do prostoru, tak je ustřihněte nebo zakulaťte viz. foto.
Pepa
Naposledy upravil(a) Pepa dne čtv srp 16, 2007 11:19 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv srp 16, 2007 10:37 pm

Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv srp 16, 2007 10:45 pm

Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv srp 16, 2007 10:51 pm

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv srp 16, 2007 10:55 pm

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv srp 16, 2007 11:01 pm

Místo dlouhého povídání a kreslení, jsem přidal několik fotek. Jez nich zřejmá montáž, složení, pracovní polohy i některé detily. Pokud by přesto nějaká informace pro výrobu chyběla, dodám operativně.
V tomto provedení /dimenze materálu a přírub/ je držák určen pro motory do 15 koní
Pepa
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát srp 17, 2007 10:19 am

dobré a jednoduché :good:
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » pát srp 17, 2007 11:41 am

Sice jsem si původně myslel že si držák koupím , ale když jsi to tak pěkně nakreslil :good: tak si ho udělám sám a nerezovej.Zas bude to NAVY CENTRUM kvůly Tobě o nějakou pětku lehčí.

Díky Karel
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát srp 17, 2007 12:00 pm

Jako ostatním, i mě se to líbí. Né že bych to na charterové lodě potřeboval, jen jako strojař to oceňuji. Ale ty fotky, to mě připadá jako profesionální práce. Tím nechci podceňovat, jde jen o možnosti. Konkrétně mám na mysli ty boční prolisy ramen...
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát srp 17, 2007 12:20 pm

Pepo, ještě by mne zajímalo, jak moc je platná pružina při zvedání motoru. Ty páky tam zas tak dlouhé nejsou.
Jistojistě zabrání pružina vyskočení zubu z čepu (to by se ale dalo řešit i sešikmením zubu jak na cirkulárce). Ale to zvedání?
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » pát srp 17, 2007 12:33 pm

ficcus píše:Pepo, ještě by mne zajímalo, jak moc je platná pružina při zvedání motoru. Ty páky tam zas tak dlouhé nejsou.


Při zvedání motoru jseš v předklonu a každá síla co šetří záda je dobrá :)

Mě by zajímalo, jak je to s boční stabilitou(jestli není moc volný do boku)..
Ale jinak opravdo moc pěkná prácička - holt jsme v čechách :) :)
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pát srp 17, 2007 2:20 pm

Pozor, nikde jsem netvrdil, že jsem to zhotovil doma sám. To je kupovaný držák, a já slíbil že udělám plánky.

Čím je motor v nižší Poloze, tím je napětí pružiny větší a řekl bych i dosti účinné /dole odhaduji tah tak 8-10kg. Můj motor má tak 18 kg a lehce jej zvedám jednou rukou. U lehčích motorů bude lépe.

Ta pružina má také trochu funkci stabilizace konstrukce. Vše se do sebe zakousne, zapře a nemůže to hrkat či klepat. Po zatížení motorem by k tomuto jevu samozřejmě došlo také.

Příčná stbilita dobrá, Mám na tom 7 koní a žádný problém. Je to otázka správného dotažení šroubových spojů ramen. Příčná stabilita by se dále zlepšovala použitím širšího modulu ramen. Místo 25 x 60 mm například 25 x 80 mm a tužší úhelníky, v kterých jsou ramena uchycena. Tedy použít např. materiál jehož tloušťka bude 4mm a ne 2,5 mm. Tím by úhelníky daleko méně pružily a tedy dovolily menší příčný pohyb ramen.
To už jsme u toho věčného zesilování a zpevňování. Samozřejmě to je opodstatněné, pokud na to chce někdo dát 20 koní nebo takový materiál zrovna má.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát srp 17, 2007 2:32 pm

Né Pepi. Já to nemyslel zle a nenapadal. Kdo dělal/lá ze železem ten tuší, jak těžké až nemožné je udělat takový prolis. A zase jsem tě nechtěl podceňovat, že neuděláš držák, který vypadá (a teda je) jako profesionální výrobek.
Dobrý, v pohodě.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pát srp 17, 2007 3:04 pm

To Baharis
Máš samozřejmě pravdu, doma by nikdo ndělal toto zpevnění prolilsem. Buď by to ještě jednou zahnul do vnitřku - tak 1 cm nebo použil silnější materiál, případně rovnou jekl, což jako uzavřený profil by blo nejpevnější. Že se jedná o tovární výrobek je přeci dále zřejmé z toho, že výřezy v bočnicích jou dle fotek evidentně vyllisované- vyseknuté v lisu. Doma nás čeká buď vrtačka + úhlová bruska a pilník, což by mělo úplně jiné hrany, nebo v lepším případě plazma a zase pilník. Tu plazmu bych moc nedoporučoval. Naprosto čistý tvar s tím neuděláte a řez se zakalý, pilník se potom špatně chytá, no ale jde to také. Čím je plazma výkonnější, tím přesnější řez si můžete dovoli, protože je předpoklad, že v daném materálu nepodřízne /neuhne řezem do strany/.Je to už na možnostech a zkušenostech každého zvlášť.
Pepa

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů