Vodoinstalace na lodi

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
CarlosPereiros
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jeseník

Příspěvekod CarlosPereiros » pát bře 29, 2013 3:26 pm

Zdarec
Dotaz:
Musí mít lodě, plující po českých vodách, vybavené WC fekální tank? dle české legislativy?

dík Karel
Uživatelský avatar
SAKO
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 16, 2013 1:00 am
Reputace: 10

Příspěvekod SAKO » ned bře 31, 2013 6:58 pm

Dobry den, nevite nekdo neco o techto cerpadlech ?


http://www.sailor.sk/obchod/cerpadla-a- ... ne-systemy


Dik.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » ned bře 31, 2013 8:21 pm

Nechci dělat chytrýho, ale tenhle hausboot bych rád viděl. Tolik unikátních řešení na jednom místě. Já mám klasickou domácí vodárnu pro dešťovou vodu s expanzní nádrží za nějaký 3Kkč. Za tím je filtr 5 mikronů. Vodu to normálně čerpá o 5m výš a nikdo nepozná že to neteče z kohoutku jak má. Venku hadicí omývám auto, špric cca 7m při správné trysce. Díky expanzní nádobě samozřejmě. Ale i pak to teče normálně. Je to jedinej filtr. Čím je starší tím to teče míň. Na pohled je to perfektně čistá voda. Bakterie to sice nevezme, ale pokud stojíš tam, kde se normálně koupeš tak to snad není potřeba se večer umývat ve sterilní vodě. Na to se osprchneš druhým okruhem.
Uživatelský avatar
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 840
Registrován: ned led 06, 2008 1:00 am
Reputace: 21
Bydliště: Hukvaldy

Příspěvekod kanic » ned bře 31, 2013 8:29 pm

Je to pořád o tom samém, ne ? ( Viz windmetr)
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » ned bře 31, 2013 8:43 pm

JÁ si taky myslím,že jsou to KECY V KLECY. Někdo nám ukazuje to nejlepší vybavení a tahá tady rozumy???? Takovej člověk si nech poradit někde v obchodě a nechí si to udělat na zakázku. Ještě se nezeptel na obyčejnou nebo levnou věc :mad:
Uživatelský avatar
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 512
Registrován: stř úno 27, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod bomba » ned bře 31, 2013 9:15 pm

Ahoj
Karle,neber to jako tutovku,ale v sobotu jsem byl na "poradě" :lol: na Lipně a tam proběhla info,že od příštího roku nedostane technickou loď,která má odpady vyvedené do vody a to i z dřezu,nejen ze záchodu,ale je to neověřené,řeči se vedou a pivo se pije.
Uživatelský avatar
SAKO
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 16, 2013 1:00 am
Reputace: 10

Příspěvekod SAKO » ned bře 31, 2013 10:03 pm

geus píše:JÁ si taky myslím,že jsou to KECY V KLECY. Někdo nám ukazuje to nejlepší vybavení a tahá tady rozumy???? Takovej člověk si nech poradit někde v obchodě a nechí si to udělat na zakázku. Ještě se nezeptel na obyčejnou nebo levnou věc :mad:


A to Ti tak vadí? Hausbot to bude treti, ale nic jsem tam doted na tech dvou nemel, jenom plynovou lednici, baterii, solarni panel a par diod. svetel.

Ptam se, proc by jsem se nezeptal? Vsichni se ptaji.

Dobre, kdyz mi das tip na dobrou a levnou lednici kolem 140 litru, tak ji beru hned. Jenze vis co? Lednice s mrazakem o tomto objemu levna neni. A ve 12V tak 25-30 000. Jinak by jsem ji koupil hned. Cekam na tip a oprvdu dekuji, kdyz mi v tom objemu a provedeni poradis. Samo, chci, aby zrala co nejmin.

Co se tyce vody, je tam standartni rozvod plastem jako v baraku. Ja nechci pitnou vodu z jezera, chci ji cistou, aby se mi neucpala karma. A tak cistou, aby se pritelkyne osprchovala, protoze to financuje se mnou. Dava penize a chce za to jenom par veci. Ano, je narocnejsi, ale vvydela si na to, ja zatim nastesti taky. Klidne dam cerpadlo za par supu, kdyz to bude fungovat. Porad nejake levne, ktere da po tlakove ztrate 1Bar po filtru dostatecny tlak na to, aby fungovala prutokova karma a baterie v drezu a koupelne. Jinak tam nic zvlastniho nemam. Solary dva, jeden za 5000, levnejsi v tom vykonu uz nejsou, MPPT regulator tam chci a levnejsi, nez za 5 tisic zadny, ktery by fungoval s tymi solarami co mam, neni.
Baterky davam normalni, trakcni Varta Profi, protoze Gelovky jsou silene drahe. A tak dale.
Da se rict, ze jsem resil 2 veci, lednici a tlak cerpadla. Na nic vic se neptam. To je jako moc? A ze chci veci kvalitni, to je snad moje vec. A ze se ptam tady? Vis co Ti rekne obchodnik? Nerikam, ze neporadi, ale hlavne chce prodat.

To mi zavidis lednici, zachod a cerpadlo??? Moc to nechapu, ale dik za nazor.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned bře 31, 2013 10:29 pm

Já si myslím že není třeba jitřit vztahy. :hmm:

Sako má trochu jiné zaměření a požadavky než většina zdejších jachtařů. Hausbót a ještě takový který má nahradit domov, je trochu něco jiného než okruhovka, nebo pramka na ryby. Ale to přeci není nic proti ničemu, není třeba být pichlavý hoši.

Na druhou stranu Sako si musí uvědomit, že ze stejného důvodu jako je uváděno výše, málokdo ze stávajících členů, snad nikdo, řeší podobné problémy. Není to o nechuti pomoct, Ale prostě ten tvůj záměr a zkušenosti s požadavky na užitnost poměrně vysoké úrovně tu nikdo nemá. Je mě to líto, ale mě se to jeví být spíše na úrovni velmi slušného karavanu, než plachetnice, jachty.

Takže klídek, klidně se Sako ptej. Nemyslím si že by tu byli lidé, kteří by ti něco záviděli. Tvoř dle svých požadavků a možností. Jen šance na kvalifikovanou odpověď, resp. vlastní zkušenosti s tvým požadovaným zařízením, je docela malá.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » pon dub 01, 2013 8:48 am

na pevný částice 5 mikronů stačí. I 10 by podle mě stačilo. Proti vodnímu kameni je boj takřka nekonečnej. Ale zase bych se toho tolik nebál, přinejhorším tam naliješ ocet za pár let. Nikdy jsem neslyšel o přívěsným motoru, kterej by měl po pár letech problémy s vodním kamenem. Přívěšákem proteče taky hodně vody. Navíc voda v jezeře přeci není tvrdá, ale měkká.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » pon dub 01, 2013 2:02 pm

Odpovím asi takto. JÁ bych tam dal lednici na 220v kvalitní měnič tak 3000-4000w ten koupím za 8000tis. Lednice ta tak za 8000tis. klidně přidám dva solární panely ten koupím velký 180w za 4000 -4500kč. a čerpadlo slušné kvalitní je tak za 3500 -5000kč Já ho tam mám mám tam prutokáč plynovej Junkers a stačí v pohodě. Filtr staší obyčejnej za pár šlupek protože na pití to nikdy nebude jde jen o to aby se něco nezaneslo od nečistot. Baterie Varta trakční je docela dobrá volna vzhledem k ceně. Jinak já má el. wc s drtičem a stálo nějakých 6000. a funguje 3 roky a to ještě každý rok zamrzne jak hadice tak i motor čerpadlo a nic se neděje.Každej se tu snažil poradit tak aby to moc nestálo. Proto jsem reagoval na to ,že pokud někdo napíše ,že mám peněz dost tak ať si to nechá udělat na zakázku.
Uživatelský avatar
SAKO
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 16, 2013 1:00 am
Reputace: 10

Příspěvekod SAKO » pon dub 01, 2013 10:27 pm

geus píše:Odpovím asi takto. JÁ bych tam dal lednici na 220v kvalitní měnič tak 3000-4000w ten koupím za 8000tis. Lednice ta tak za 8000tis. klidně přidám dva solární panely ten koupím velký 180w za 4000 -4500kč. a čerpadlo slušné kvalitní je tak za 3500 -5000kč Já ho tam mám mám tam prutokáč plynovej Junkers a stačí v pohodě. Filtr staší obyčejnej za pár šlupek protože na pití to nikdy nebude jde jen o to aby se něco nezaneslo od nečistot. Baterie Varta trakční je docela dobrá volna vzhledem k ceně. Jinak já má el. wc s drtičem a stálo nějakých 6000. a funguje 3 roky a to ještě každý rok zamrzne jak hadice tak i motor čerpadlo a nic se neděje.Každej se tu snažil poradit tak aby to moc nestálo. Proto jsem reagoval na to ,že pokud někdo napíše ,že mám peněz dost tak ať si to nechá udělat na zakázku.


Ahoj, jsem rad, ze to tak beres.
Ty ceny mam temer stejne, 2 solara mi ted doveze kamos, uplne nove za 4500 jedno a maji kazde 280W. To je super. Polykrystaly, jsou velke, 2x1m, ale mista mam opravdu moc. Cerpadlo kolem 5000, ale asi priplatim a koupim si to s elektronickou regulaci. Stoji o neco vic, no vlastne je za 9000. A to WC je mi opravdu ukradene, mne je to jedno, jenomze moje polovicka jsi ho vybrala a zaplatila a bylo. Uz je davno doma. Osobne by jsem za to ty penize nedal.

Mam ve vsem jasno, no skoro, ale jeste by jsem poprosil o referenci k te karme Junkers. Ja chci Minimax se zapalovanim hydropower. Jsi prvni o kom slysim, ze to ma. Funguje to dobre? Jsi s tim spokojenej? Co jsem videl na 2 vetsich hausbotech, tak tam byl plynovy boiler, myslim ten, co je i na www.karavan.cz . Funguje to spolehlive, nechtel jsem to z toho duvodu, ze kdyz chci teplou, musim to zapnout, takto ji mam kdy chci. Ale rikali, ze to ohriva ani ne pul hodiny. Jeste jednou dik.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » pon dub 01, 2013 10:44 pm

Ten junker je pr§toková karma má věčný plamínek,ale já ho nepoužívám já používám spíše studenou vodu a když chci teplou tak to má piezzo zapalovač a tím se zapálí. To používám jen na nádobí či na připojení sprchy..Ale v létě se voda ohřeje i na palubě kde mám další sprchu. Jinak to dává dost horkou vodu
Uživatelský avatar
CarlosPereiros
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jeseník

Příspěvekod CarlosPereiros » úte dub 02, 2013 2:55 pm

bomba píše:Ahoj
Karle,neber to jako tutovku,ale v sobotu jsem byl na "poradě" :lol: na Lipně a tam proběhla info,že od příštího roku nedostane technickou loď,která má odpady vyvedené do vody a to i z dřezu,nejen ze záchodu,ale je to neověřené,řeči se vedou a pivo se pije.

Díky Bombo za odpověď, Ta porada na Lipně byla čí? kdo se radil?
V současné dobe tedy fekální tank nutný není, do budoucna bude muset být nový zákon, nebo novelizace... tak že příští? nebo přespříští?

dík Karel
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » úte dub 02, 2013 5:21 pm

No pokud tam nemáš tank tak ti WC nezapíší. Mě když loď schvalovali a viděl odtok ven raději zavřel a do papírů wc nezapsal.
Uživatelský avatar
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 512
Registrován: stř úno 27, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod bomba » úte dub 02, 2013 6:15 pm

Ahoj
jen tak jsme seděli a kecali o zimě a tak,proto ten :lol: Ale byl tam kamarád,který je dost v kontaktu na SPS a ten tam tohle téma nahodil,když jsme se bavili,jak komu končí technická,v létě budu chytřejší,volat na SPS nebudu,protože to nezměnim,Tristní na tom je,že kolem Lipna jsou stovky chat,kde se s..e do vody a nikoho to nezajímá,na Perneku stojí desítky necek,kde se s..e do vody a nikoho to nezajímá,pomalu přestávám chápak,kde to žijeme...
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » úte dub 02, 2013 7:03 pm

k čemu je dobrý mít v techničáku napsany wc nebo motor?
Uživatelský avatar
SAKO
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 16, 2013 1:00 am
Reputace: 10

Příspěvekod SAKO » čtv dub 04, 2013 9:14 pm

Omlouvam se, ze jeste otravuju, ale tlakove rozvody udelam jenom na teplou a studenou UZITKOVOU vodu a na pitnou to delat nebudu, zda se mi to zbytecne.

Dal by jsem jenom nadrz na pitnou kolem 100l a do ni cerpadlo napr. toto - http://www.karavan.cz/_300_105-vodni-el ... ntilem.htm - a hadici privod k malemu externimu kohoutku s nejakym vypinacem primo u neho. Byl by vedle kohoutku s teplou a studenou uzitkovou vodou.

Stlacim, cerpadlo se spusti, pustim, zastavi se. Pripada mi to jednodussi.

Je to tak dobre, nebo spatne? Vybral jsem dobre cerpadlo? Dekuji.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » čtv dub 04, 2013 9:30 pm

naprosto ideální je dát spínač do podlahy. obě ruce volné a špricneš si, kdy potřebuješ. jen pak doma v bytě milostivá po dovolený ještě 14 dnů šlape na dlaždičky v kuchyni čeká, že poteče :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv dub 04, 2013 9:52 pm

No já nevím. Když už to máš/chystáš tak vymazlené, přidal bych ticku a dal čerpadlo s tlakovým spínačem - hned v kategorii vedle.... :?
Uživatelský avatar
SAKO
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 16, 2013 1:00 am
Reputace: 10

Příspěvekod SAKO » čtv dub 04, 2013 10:13 pm

Ticka ??? Jako tisicovku? O to nejde, neni problem, ale, co tim ziskam? Za dva tydny se to jde delat, interiery a rozvody, elektrina, no vse. Musim mit jasno.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » čtv dub 04, 2013 10:22 pm

blbost. dej úplně obyčejná odstředvý čerpadýlko za 4 stovky, nebo kolik, bez kohoutku - jen výtok a spínač do podlahy. kdybych to tak roky neměl, neradil bych. je to jediný způsob, jak pitnou šetřit.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv dub 04, 2013 10:28 pm

Seš mimo Davide. Řeč je o pitný vodě. Pochybuju, že si pod pitnou vodou bude mejt ruce. Akorát tak si napustí vodu do hrnce, nebo do konvice.

Normálně si kup baterii (kohoutek) s vestavěnym spínačem. Mám jí taky v lodi. Je to pochromovanej plast, ale vypadá pěkně. Otočím kohoutkem a současně s otevřením kohoutku se rovnou sepne čerpadlo. Funguje to výborně. Když chci jen malý proud vody, tak si přivřu kohoutek. Stejně se to ale v naprostý většině případů pouští na plno. Zase tak silný čerpadlo nemam.

Spínač v podleze je nesmysl. :hmm:
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » čtv dub 04, 2013 10:32 pm

až odbydlíš na lodi tolik let jako já, pak mi o zásobovýní a spotřebě pitný můžeš povyprávět :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
SAKO
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 16, 2013 1:00 am
Reputace: 10

Příspěvekod SAKO » čtv dub 04, 2013 10:39 pm

Dik moc, ja o tech bateriich vubec nevedel. Na www.karavan.cz je jich velky vyber a fakt hezke. Pitna bude, jako pise Zdenda, jenom napustit do hrnce, nebo konvice, nic vic.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv dub 04, 2013 10:40 pm

Dal jsem tu pro Sako jinou možnos řešení. Myslim si, že do jeho pojetí komfortního houseboatu mnohem elegantnější. Nicméně tvuj argument ti vyvracet nebudu. Je takovej věcnej a nevyvratitelnej. :whist:

P.S. zase ji usnul na klávesnici? :P

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů