Vodoinstalace na lodi

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte zář 16, 2008 8:31 am

Ahoj,
řešil jsem podobný problém.
Koupil jsem svého času vařič od Colemanů. Záhy mě došlo, že jejich kartuše jsou malé a drahé. :hmm:
Kupodivu se dala v témže obchodě koupit redukce na naše dvoukilovky.
Domnívám se že se jednalo o nějakou soukromou iniciativu tohoto obchodu. :?
Takovou redukci by měl ale zvládnout každý soustružník. Redukce stála 120 Kč.

Jinak ta sprcha je moc zajímavá. Zejména ta větší verze.
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » úte zář 16, 2008 9:01 am

Z té fotky orig. bombičky a fotky kompletu vyplývá, že ten ohřívač stojí na bombě celou vahou. Tím pádem nepůjdou použít
evropské bomby, protože mají malý průměr závitu. Je otázka, kde to provozuješ a podle toho udělat redukci a stojánek (4 trubičky
do rohů) a připojení hadičkou přez regulátor tlaku a ventil pro 2kg bombu (cca 289 +280). Hlavní je zvolit značku bomby. Dle
toho koupit ostatní. Cenově jsou Coleman i Meva velmi podobné. Existuje taky ventil na 2kg bombu s vývodem nahoru, kde by se
přes závitovou redukci připojilo toto zař., ale bez regulátoru tlaku nevím jak by to fungovalo. U jiných tipů s větší bombou jej
používají (dle obrázku).
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte zář 16, 2008 8:31 pm

tataS píše:Z té fotky orig. bombičky a fotky kompletu vyplývá, že ten ohřívač stojí na bombě celou vahou. Tím pádem nepůjdou použít
evropské bomby, protože mají malý průměr závitu. Je otázka, kde to provozuješ a podle toho udělat redukci a stojánek (4 trubičky
do rohů) a připojení hadičkou přez regulátor tlaku a ventil pro 2kg bombu (cca 289 +280). Hlavní je zvolit značku bomby. Dle
toho koupit ostatní. Cenově jsou Coleman i Meva velmi podobné. Existuje taky ventil na 2kg bombu s vývodem nahoru, kde by se
přes závitovou redukci připojilo toto zař., ale bez regulátoru tlaku nevím jak by to fungovalo. U jiných tipů s větší bombou jej
používají (dle obrázku).


možná sem slepej, ale kde si na tom krámu viděl nějakej regulátor??? Nebo už zase začíná polemika o tom, zda je větší tlak kapalnýho plynu v lO kg bombě nebo v zapalovači??? :crazy: :gun: :gun: :gun:
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » úte zář 16, 2008 8:48 pm

V tom katalogu je těch ohřívačů víc. A hezčích (na dvě bomby a jiné) a ten nejvýkonnější je na asi 10kg bombu, která má na sobě
regulátor a od něj hadici se šroubením. A taky to čerpadlo je na 12V, bez akum., se šňůrou do zapalovače.
Klikni na nápis nad obrázkem.

Tetelím se blahem, že jsem tě taky jednou dostal. Bohužel je to spíš vyjímka. O tom plynu si mě s někým pleteš. Já vím, že je
větší v 33kg.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte zář 16, 2008 9:04 pm

david píše:možná sem slepej, ale kde si na tom krámu viděl nějakej regulátor??? Nebo už zase začíná polemika o tom, zda je větší tlak kapalnýho plynu v lO kg bombě nebo v zapalovači??? :crazy: :gun: :gun: :gun:

davide,
třeba tenhle regulátor. ;)

... Obrázek
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte zář 16, 2008 9:29 pm

alffa píše:
david píše:možná sem slepej, ale kde si na tom krámu viděl nějakej regulátor??? Nebo už zase začíná polemika o tom, zda je větší tlak kapalnýho plynu v lO kg bombě nebo v zapalovači??? :crazy: :gun: :gun: :gun:

davide,
třeba tenhle regulátor. ;)

... Obrázek



noó opravdu hezkej obrázek, ale Dan, co se ptal, tohle nemá. ten co má, má se středotlakým hořákem. a tak mu je Tatasův regler a rada s hadicema na dvě věci :crazy: nechci tě urazit, jen se mi tenhle smajlík moc líbí. teda vopravdu.
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » úte zář 16, 2008 9:45 pm

Konečně jsi ukázal jak ve skutečnosti vypadáš Davide.
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » úte zář 16, 2008 9:57 pm

Je mi jasné, že v souvislosti s regulátorem by se musel upravit hořák- převrtat tryska a to postupně upravovat poměr plynu a
vzduchu. Pokud ale ten regulátor používají, tak by to mělo jít. Já osobně bych raději sehnal WGfku z NDR s hořákem na PB, která by mohla mít podobný výkon. Ty čerpadla tady existují. Stejně je to hrozný mastňáctví ale mazaně udělané.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte zář 16, 2008 9:57 pm

tataS píše:Konečně jsi ukázal jak ve skutečnosti vypadáš Davide.


to je OFF ! na hodnocení přispěvatelů tu není rubrika! a ve skutečnosti vypadám daleko hůř
Naposledy upravil(a) david dne úte zář 16, 2008 10:05 pm, celkem upraveno 1 x.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte zář 16, 2008 10:03 pm

tataS píše:Je mi jasné, že v souvislosti s regulátorem by se musel upravit hořák- převrtat tryska a to postupně upravovat poměr plynu a
vzduchu. Pokud ale ten regulátor používají, tak by to mělo jít. Já osobně bych raději sehnal WGfku z NDR s hořákem na PB, která by mohla mít podobný výkon. Ty čerpadla tady existují. Stejně je to hrozný mastňáctví ale mazaně udělané.


pabebože ne, neéé. neser..te se do míchacího poměru PB hořáků a hořáků vůbec. podle vstupního tlaku a rychlosti proudění maj různou konstrukci a jste v pr...!
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » úte zář 16, 2008 10:20 pm

Trochu tu problematiku znám a raději používám výkonnostně podobné orig. komplety. Možná by tam šel dát skládací vařič
s piezozapalováním na kartuši 470gr od Campingazu. Ten má asi 3kw a to by na ten ohřev mohlo stačit. Akorát by to nemohlo
stát na té kartuši.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte zář 16, 2008 10:24 pm

no to je porad"vetsi,hezci,lepsi" :) to by me zajimalo,kam by jste to na tech peti sestimetrovkach co tady vetsina lidi ma chteli nacpat.kdezto s touhle hrackou muzete mit kazdy vecer teplou sprchu treba i na nafukovaci Palave.to cerpadlo na baterky mi vyhovuje,neni vsude zastrcka od zapalovace 8) a ja to pouzivam vsude mozne, na chajde,na horach,na rybach a samozrejme na lodi.dobre je ze neni potreba zadna extra nadrz nebo bojler,je k tomu plastovy 15 l sak ktery se po pouziti sroluje anebo poslouzi kbelik.ta se dvema bombama se mi libila taky ale byla o dost tezsi.me 10 min i teplota 38C na osprchovani staci.jinak zatim me to pri pouzivani tech 465g coleman plechovek vychazi zhruba 0.75kc na litr teple vody,takze zadna hruza.kdyz jsem musel na prani me druhe polovicky obcas kvuli sprchy platit noc na hotelu tak to byvalo drazsi a to nepocitam utratu v baru....
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte zář 16, 2008 10:29 pm

....a jak to tak z diskuse vypada asi budu ty bomby dovazet dal,bude to jednodussi... ;) :D
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » úte zář 16, 2008 11:02 pm

Na netu tohle prodává kde kdo i levněji a ty hadice na velkou bombu taky mají např.:
http://www.hotcampshowers.com/catalog51783.html
Nejjednodušší by bylo pořídit ten typ Extreme, kde stačí dát jakýkoliv PB vařič na kartuši bez úprav. Něco takového má i Primus ale
dražší.
Jinak s tebou souhlasím, že některé ženy jsou hrozně rozmazlené, včetně i té mé a nevím jestli by ji stačili ty 4 gallony hot vody.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte zář 16, 2008 11:20 pm

david píše:noó opravdu hezkej obrázek, ale Dan, co se ptal, tohle nemá. ten co má, má se středotlakým hořákem. a tak mu je Tatasův regler a rada s hadicema na dvě věci :crazy: nechci tě urazit, jen se mi tenhle smajlík moc líbí. teda vopravdu.


davide,
na regulátor jsem odpovídal Tobě. Nikoli danovi.
Ptal jsi se tatyS, cože to míní tím regulátorem. Že žádný nevidíš.
A jelikož už se tady nějakou dobu bavíme o té silnější variantě a s čerpadlem na 12V,
domníval jsem se že Ti obrázek pomůže.

Na středotlaký hořák pochopitelně stačí ta redukce, kterou popisuji výše.
Neměl jsem fotky, tak jsem to nyní napravil.

Obrázek

Obrázek

Vyfocen je sice vařič ale je úplně jedno jestli se tam našroubuje vařič, karmička či lampička.
Ten smailík se mě také líbí. :crazy:
alffa
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » úte zář 16, 2008 11:30 pm

už nic
Naposledy upravil(a) tataS dne stř zář 17, 2008 9:20 am, celkem upraveno 1 x.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte zář 16, 2008 11:33 pm

dan píše:....a jak to tak z diskuse vypada asi budu ty bomby dovazet dal,bude to jednodussi... ;) :D



jak to vypadá uvnitř ?- je to nádrž nebo průtoková spirála? kdyby nádrž, tak pod ní dám vařič od Mevy -Alpin, na kartuše, má výkon cca 3,4 kW.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte zář 16, 2008 11:36 pm

to david:spirala
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte zář 16, 2008 11:44 pm

to david:kdyby tam byla nadrz tak bych mohl rovnou pouzivat hrnec na sporaku :D
to TATA:diky za odkaz,mas pravdu nabizi to kde kdo... bohuzel zase v US :hmm:
to allfa:dik za fotky ty pomuzou vzdycky nejvic
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte zář 16, 2008 11:44 pm

dan píše:to david:spirala


sem si myslel :? No tak spočítat přes množstní vody, plynu a deltu T potřebné kalorie, přihodit 15-2O %, převíst na kW a tím zjistit, zda by ten vařič stačil. Já sem línej. Když jo, tak ještě dodělat nad hořák nějakej deflektor z nerez plechu, protože původní hořák byl podlouhlý - teda aspoň ho tak na fotce vidím. Bejt v Praze, mám moc šikovnýho nástrojaře co by asi spích tu redukci. Museli by jsme to vidět zblízka.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte zář 16, 2008 11:50 pm

dan píše:to david:kdyby tam byla nadrz tak bych mohl rovnou pouzivat hrnec na sporaku :D


no vidíš, tak si to udělej z papiňáku a zabiješ dvě mouchy jednou ranou :good:
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte zář 16, 2008 11:58 pm

dik vsem, alespon se mam od ceho odpichnout.jestli zaslechnete obrovskou ranu tak se to nepovedlo.... :mad:
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » stř zář 17, 2008 12:00 am

http://www.campingaz-coleman.cz/varice/ ... ke-varice/ jsou zajímavé vařiče na PB i bezolovnatý benzín a tak mě napadlo co tam
použít ten benzínový. Toho je všude dost.

Zajímavá cena je u tohoto 3kw vařiče Optimus Stela+ http://www.svetoutdooru.cz/katalog-vyro ... 91-stella+
Uživatelský avatar
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2380
Registrován: ned bře 02, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod tataS » stř zář 17, 2008 9:50 am

Ty alffovi redukce jsem viděl také za nižší cenu (69Kč) u http://www.holan.cz/index.php?cat=&man=328 pro systém VAR,který používá bomby se závitem od Colemana. Mají o dost lepší cenu (ty od VAR) a dobré vychytávky jako závětří hořáku a podstavec
pod kartuši, který jednak zvyšuje stabilitu vařiče a je dobrý při delším používání vařiče na plný výkon pro lepší odpařování PB
jelikož se kartuše nechladí od země. Upravil jsem si tyto věci pro vařič od Campingazu pro lepší stabilitu při vaření na pláži a proti
větru. Jsou to víčka od hliníkového ešusu. Na ohřev vody používám velkou džezbu z hliníku (0,6l)
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » stř říj 08, 2008 12:36 am

ahoj,tak oznamuji ze zadny vybuch se nekonal a redukce podle Alffy byla jednim ostravskym sikulou vyrobena.opravdu to nebylo tak slozite :oops: .nakonec ji mam stejne jen"do rezervy",nebot jsem zjistil,ze am.campingbomby po 60 ti procentni prirazce UK dealera + postovne porad jeste vychazeji o cca 20% levneji nez ty v Cesku,ach jo :hmm: .jen pro uplnost to Tata S-ty 4 galony ma ten plastovy futral,ve kterem je sprcha ulozena a ktery podle navodu muzes pouzit jako nadrz,jinak je kapacita 60 galonu nonstop do vycerpani plynu.davam sem jeste jednu fotku,horak je umisten uprostred spiraly a zapaluje se tim otvorem v cerv.plechu na prave strane.[img]http://[img]http://img186.imageshack.us/img186/5334/sprchaom1.th.png[/img]Obrázek[/img]

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host