Nové Mlýny III

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
ludwisse
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Tornado na Mlýnech

Příspěvekod ludwisse » stř črc 22, 2009 9:34 am

Ahoj,

zítra jedu do Němec pro svoji první kocábku aby bylo na Mlýnech na čem jezdit. Bude to katamarán Tornado. Doufám, že to bude v pohodě. Těším se jak malej Jarda.

Mlýnům zdar :-)
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

tornado

Příspěvekod pecho » stř črc 22, 2009 10:08 am

Tak jsem byl trochu zvědavej, jak to Tornado vypadá, trochu jsem zagooglil a dokonce je tady na prodej, za kolik ho kupuješ a v jakém je stavu, tady ten je: http://www.annonce.cz/detail/Katamaran- ... 9UYDF.html
:) Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
ludwisse
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ludwisse » pon črc 27, 2009 9:44 am

Tak Tornado už stojí na Mlýnech. Stav je myslím hodně dobrý. Simon Magus může potvrdit. Včera ho viděl a nestěžoval si :-) Komplet i s dopravou mě vyšel na 50 tis. Kč. Zatím nemám pořešené uchycení hlavní plachty protože jsem si to prostě nevyfotil a nevím tudíž jak to patří. Ale to se poddá. :-) Kdybyste někdo věděl jako má být uchycení ráhna a hlavní plachty (spodní lík) tak by mi to moc pomohlo. V příloze posílám fotku, která je bohužel mázlá tak to není vidět detailně. Ahoj Ludwisse
Uživatelský avatar
ludwisse
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ludwisse » stř črc 29, 2009 10:36 am

Tak vše už je vyřešeno. Už plachtíme :-)
Uživatelský avatar
fireman
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 08, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod fireman » čtv zář 17, 2009 8:28 pm

Jezdíme na Nové mlýny s okruhovkou na dovolenou, vše super až na tu zelenou kaši v přístavu.
Uživatelský avatar
buchtalin
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod buchtalin » úte čer 01, 2010 10:54 am

Byla jsem tam teď o víkendu. Čistě náhodou jsem jela na ochutnávku do sklípku a v okolí byla nádrž, tak co kdyby tam byla nějaká plachetnice :) . A byl tam přímo závod plachetnic :D . Moc pěkný a ještě hezčí z kopce na hradě. Jen se mi nelíbilo množství mrtvejch ryb u břehu a do toho rybáři s nahozenejma prutama. Taky se mi nelíbila část nádrže lemována podivnými chytkami rybářů. Nějak jsem z toho neměla dobrej pocit.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte čer 01, 2010 12:38 pm

buchtalin píše: Taky se mi nelíbila část nádrže lemována podivnými chytkami rybářů. Nějak jsem z toho neměla dobrej pocit.

Tedy to se nějak rozmáhá - na Slapech jsem to viděl už taky. Je to zajímavý - když jsme si vyběhávali povolení umístit na břehu (v zátoce!) molo, tak to podle množství těch povolení vypadalo, že tam plánujeme postavit malej TádžMahal. A přitom na hlavním toku takový zemljanky...
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » úte čer 01, 2010 1:42 pm

Na těch Nových Mlýnech to má jednoduchou příčinu - ještě bývalý okresní úřad nechal udělat projekt na rekreační využití. Byl plánován hotel, pláž atd. Předpokládal se výkup pozemků. A byla vyhlášená stavební uzávěra.
Vedlo to k výstvbě různých provizorních objektů, nespadajících pod stavební zákon. Zájem o místa byl obrovský, a malí vlastníci pozemků uvítali možnost pronájmu a přivýdělku.

Část těchto "podivných staveb " již byla odstraněna, ale stav to nevylepšilo.
6 hektarů, na jejichž části tyto stavby stály, byla zastavěna solárními panely. Obec Šakvice pronajala pozemky , údajně za milión ročně.
Uživatelský avatar
ludwisse
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Info

Příspěvekod ludwisse » pát črc 16, 2010 12:15 pm

Včera kolem půl šesté večer to bylo na Mlýnech super. Ze břehu to vypadalo jako pohodička, ale jen co jsme vyjeli za kosu, tak to začalo. Tornado zabralo a mazalo jako o život. Surfaři a ostatní katy se jenom tak motali daleko za náma. Super vyjížďka. Tento víkend jsou na mlýnech dračí lodě.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát črc 16, 2010 12:37 pm

Četl jsem o těch dračích lodích v okresním plátku. Aj jsem si říkal, že bych se zajel podívat.

Ví o tom někdo z místních něco bližšího? (program, časový rozvrh) Bude tam někdo z místní komunity?
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pát črc 16, 2010 12:55 pm

lod je nejlepsi pozorovat z lode ... asi budu v sobotu.

program
Sobota 17.7.2010
9.00 hod. porada kapitánů
10.00 - 17.00 hod. závod GRAND PRIX na 200 m
17.00 – 19.00 hod III. Mistrovství Moravy v přetahování lanem
20.30 hod. Dragon párty, defilé vítězů, koncert Navostro a Rhodézie

Neděle 18.7.2010
10.00 hod porada kapitánů
11.00-12.30 hod závod GRAND PRIX na 1000 m
Vyhlášení vítězů po skončení závodu
Uživatelský avatar
ludwisse
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ludwisse » pon črc 19, 2010 8:46 am

V sobotu se dobře jezdilo. Sice vítr slabší ale Tornado neprotestovalo. Včera na pláži, kde stojím, byl druhý den závodu dračích lodí. Tak jsem raději ani nevyjížděl. U Kite beach jsem ještě tolik kitů neviděl. Bylo jich na vodě tak 40 a mezi nima surfy. Pěkně jim to foukalo i když byla dost kosa. Povedenej víkend
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » pon črc 19, 2010 10:58 am

Já byl v jachtklubu v sobotu odpoledne, s Atolem na jeřábu Nechal jsem ho nastříkat, a lakýrník při demontáži kování byl tak šikovnej, že urthl lanko od kačeny, a navíc mu do té štěrbiny spadlo kolečko kladky , po které se to lanko tahá..
Asi byl na vojně u bigošů. ;)
Naštěstí po vysunutí kačeny kolečko vypadlo.....
Uživatelský avatar
Traverza
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 20, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Nove mlyny Crash

Příspěvekod Traverza » pon říj 04, 2010 5:35 pm

Zdravím vsechny yachtaře,
jelikož jsem take kousek od Nových Mlýnů, tak jsme se v září rozhodli hura si zajezdit. Rano foukalo celkem dost a dle infa od p. spravce až moc, naštěsti odpoledne se mírně uklidnilo tak nám pujčil katamaran, ještě se sousení posádkou. Foukalo opravdu luxusně a po chvíli jsem si říkal že i tyy jejich celkem líné katamarany frčí. Občas nějaká ta vlnka kolem metru nás zhoupla. Asi po 20min když jsme fičeli na bočák, najednou rána praskají oba boční stěhy a s nimi i stěžeň míří k vodě. No zažala sranda a naopak jsem děkovali že máme stabilitu, i když vítr i bez plachet a vlny začaly dělat svoje. Naštěstí po telefonu a 20min u nás byli záchranáři a vše šťastně končí čajem v maríně. Adrenalinu spousta jízda se záchranáři super (ještě jednou jim dííík, ten den toho měli dost se surfařema a kitařema).

Nicméně katamarany jsouv horším technickém stavu, pro ty kdo se na ně chystají, uvidíme jak je připraví na příští sezónu, aspoň jeden bude po rekonstrukci takeláže.

O víkendu frčíme ještě na Lipno tak snad nás nic podobného nečeká.

Jen škoda že Brno ani Nové Mlyny nejde půjčit plachetnička :-(.


P.S. Určitě pro spoustu z vás je prkotina takováto nehoda, ale pro mě zajímavá událost :whist: .
Uživatelský avatar
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 92
Registrován: ned kvě 23, 2010 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Studénka

Spuštění lodě?

Příspěvekod vasaditkavasa » ned úno 20, 2011 2:00 am

Ahoj všem na Nových Mlýnech i jinde :) Chtěl bych se pro zajímavost zeptat na možnost spuštění lodě na Novomlýnskou nádrž? Dočetl jsem se, že v yachtklubu pod Pavlovem je nějaká svážnice!? Nevíte kolik si účtují za využití této možnosti? A kde by se dala loď spustit přímo z vleku a na jakou cenu by vyšla tato varianta? Děkuji za info.
Uživatelský avatar
catamaran
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 514
Registrován: ned srp 16, 2009 2:00 am
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » ned úno 20, 2011 8:23 am

V Pavlově v místní marínce je kolejová zvedací rampa za 360Kč. Na kraji u Strachotína je skluz, ale myslím, že patří rybářum. Teď si nejsem jistej, jestli je tam závora. Viděl jsem tam spouštět rybářské čluny, nevím jestli by tam uspěla loď s větším ponorem.
Chce to vidět.Tady máš odkaz na tu marínu zde.
Na netu píší, že tam mají taky skluz, za 120Kč, ale já jsem ho tam nikde neviděl. Možná někde vzadu....
Martin
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » ned úno 20, 2011 10:12 am

V jachtklubu v Pavlově je i skluz, nejen ta kolejová rampa. Je kousek vlevo od rampy.
Jeden skluz je taky u campu Mars. Je tam závora, ale použití bylo komplikované tím, že těsně vedle je přístavní molo místní vodní dopravy.
A jedno ukotvovací lano šlo přes trasu z skluzu. Snad to bude letos lepší.
Ostatně na straně jedna tohohle topiku je fotka ze spouštění na skluzu v Pavlově..
Pomáhal traktor, protože se uvolnilo lanko od káči, takže se káča zaklínila do konstrukce vozíku, a muselo se hlouběji.
Uživatelský avatar
Loudas
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 60
Registrován: úte bře 08, 2011 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Jihlava

Dotaz

Příspěvekod Loudas » ned čer 19, 2011 1:01 pm

Chtěl bych se zeptat, jestli letos nefunguje na Nových Mlýnech nějaká půjčovna plachetnic mimo katamaránu.
Naposledy upravil(a) Loudas dne pon črc 04, 2011 9:29 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
catamaran
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 514
Registrován: ned srp 16, 2009 2:00 am
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát črc 01, 2011 10:12 pm

CO VČERA ZAŽIL CATAMARAN NA KATAMARÁNU NA NOVÝH MLÝNECH

Tahle akcička patří mezi ty, na které se nazapomíná. Kolem 17:00 vyzvedávám kamaráda Vítka a přemysťujeme se na místo. Už cestou se díváme, jak se nám stromy klaní pod sílou větru. V duchu se těším na pořádný adrenalín. Převezmeme si katamarán a s větrem v zádech se vydáváme směr restaurace "Mars". Po krátké pauze a jednom pivku se těšíme na cestu zpět proti větru. Už jak natahuji plachty na břehu, usuzuji, že vítr nějak zesílil. Z vlnek se staly vlny o výšce 150 cm. Po pár uplutých metrech se na nás valí masa vody a jsme skrz mokří. Než si stihnu protřít oči, valí se další a další voda. Z adrenalínu se stává neskutečná zima. Plachetnička ani už nejede nijak rychle. Vlny nás brzdí. Po dvou réčkách se stalo, co nikomu nepřeji zažít. Uvolnily se matky na kormidle a to spadlo do vody. Co teď? Napadlo mě řídit pomocí plachet. Jo, to by šlo, jenže po minutě se láme stěžeň a teď už mě nenapadá v té vichřici nic jiného, vlastně jsem ani neměl na výběr, než se nechat unášet větrem ke břehu. Pomocí pádla jsme se snažili trochu pádlovat a řídit dohromady. Nakonec vše dobře dopadlo. Přijeli pro nás hasiči a záchranka. Správce půjčovny viděl, že špatně utáhl matky a použili slabé vanty.
Naposledy upravil(a) catamaran dne sob črc 02, 2011 4:50 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
t0m
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 260
Registrován: pát srp 29, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod t0m » sob črc 02, 2011 9:25 am

Jak je ten svět malej. Ve čtvrtek večer jsme přijeli do YC Dyje (poprvé v životě), viděli tam pobíhat záchranáře a pak se jim z vysílačky ozvalo, že zachraňované osoby jsou již bezpečně na břehu. Tak hlavně, že jste vyvázli.
Foukalo fakt slušně, na břehu v poryvu jsem naměřil 15m/s. Kity jsme vytáhli radši až v pátek, ten byl krásnej.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Závody na Nových mlýnech

Příspěvekod Ferdinand » ned zář 18, 2011 3:11 pm

Uživatelský avatar
catamaran
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 514
Registrován: ned srp 16, 2009 2:00 am
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » ned kvě 19, 2013 5:40 pm

Tak tomu se říká "dežaví".

Ráno kouknu z okna a vidím modrou oblohu a stromy nahnuté doleva pod sílou větru. Na nic nečekám a volám známým kdo pojede semnou na kat na Mušov. Kamarád, který viděl plachetnici leda tak na obrázku souhlasí a moc se na to těší. Protože ho znám, tak mu říkám, co se mi stalo vloni a že to musí brát vážně. Jeho odpověď: Jasně......
Správce mě už z dálky zdraví a já mu říkám, máte tu Hasiče, tak to je OK. Já zavolám, až se to zase rozbije. Myslel jsem to ironicky :-(
Při přebírání katu v Pavlově přijela další skupinka čtyř vodáků na ten druhý katamarán.
Mezitím jsme se dali na start a ještě jednou říkám, Slávo, to nebude prdel! Jasněěěěě, říká...
Dal jsem mu do ruky pádlo a řekl mu, co má udělat.
Až zařvu Reeeee, tak budeš pádlovat a pak si hned přesedneš na druhou stranu (místní kat neumí križovat z důvodu absence ploutví).
Kat se rozletěl jak raketa a najednou Sláva, co mám dělat, pomóóóć, křičí.
Řvu reeeee, nic! Tak řvu, pádluj... začal pádlovat jak o život. Přelez, řvu....
Uteče 10s a znovu a znovu, než jsme se dostali ze zátoky...
Dostali jsme se na otevřenou plochu a už bylo dobře. Schovali jsme pádla a rozleji to kosmickou rychlostí k druhému břehu. Jedno, dvě réčka a křup...
Otěž kosatky se přetrhla přesně v půlce. Rychle dávám kormidlo Slávovi a říkám, jeď směr na ten kopec.
Lezu durch mokrej na příď a navazuji lana k sobě. Když to uvazuji, tak si říkám, co je to za lana. Pořádně se na ně zadívám a vidím klasické šňůry na prádlo, cca 10 let staré.... Njn.
Opraveno a jedeme dál. Loď se zase krásně rozjela a najednou zase křup....
Stěžeň se láme přesně jak vloni a tím náš jachting skončil.
Vloni se mi stalo to stejné. Tahle zkušenost mě naučila si koupit voděodolný telefon a vzít si ho sebou.
Tak jsem ho hned vylovil a volal správci, že repeté :-)
Za cca 15minut přijeli Hasiči a odvlékli nás zpět do maríny.
Jak jsme vytáhli kat ven, tak jde ke mně jeden z toho druhého katamaránu a říká, že ujeli 30 m a vítr je převrátil.
No ještě že se jim nic nestalo.

Cat...
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » ned kvě 19, 2013 6:35 pm

googluju a půjčovnu nemůžu najít, nemáš kontakt na nějakou stránku s ceníkem? díky
Uživatelský avatar
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 442
Registrován: úte úno 06, 2007 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod pik » ned kvě 19, 2013 6:57 pm

Jak tak čtu catamaranovi zkušenosti s tou půjčovnou, tak bych si tam nepůjčil ani sirky :D
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » úte úno 17, 2015 9:44 am


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů