Cestovní doklad a dítě

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Cestovní doklad a dítě

Příspěvekod vektor » úte srp 21, 2007 11:19 am

Ahoj, moc to sem nepatří, ale přece .... Včera jsem si byl vyzvednout rodný list mladýho Ondřeje s tím, že začnu řešit jeho pas. V první řadě, zápis dětí do pasu rodičů je zrušen (ale na mvcr píší že budou zápisy obnoveny od 3/08 ?). Že dám žádost o vydání pasu, uřednice s milým úsměvem dodala, že potřebuji potvrzení o státním občanství, při vydání prvního cestovního dokladu ..... Potvrzení vydají do 60!!!!! dní, no prý snad dříve + nejméně 14 dní na vydání pasu ...... to mi dává, že 22.9. na moře vyrazím asi bez nejmladšího..... Nenapádá někoho něco? Dík
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: Cestovní doklad a dítě

Příspěvekod jerryx » úte srp 21, 2007 12:11 pm

vektor píše:Ahoj, moc to sem nepatří, ale přece .... Včera jsem si byl vyzvednout rodný list mladýho Ondřeje s tím, že začnu řešit jeho pas. V první řadě, zápis dětí do pasu rodičů je zrušen (ale na mvcr píší že budou zápisy obnoveny od 3/08 ?). Že dám žádost o vydání pasu, uřednice s milým úsměvem dodala, že potřebuji potvrzení o státním občanství, při vydání prvního cestovního dokladu ..... Potvrzení vydají do 60!!!!! dní, no prý snad dříve + nejméně 14 dní na vydání pasu ...... to mi dává, že 22.9. na moře vyrazím asi bez nejmladšího..... Nenapádá někoho něco? Dík


rychly pas mi delali pro dceru do dalsiho uredniho dne. ale je jen na 1 rok a je drazsi.
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » úte srp 21, 2007 5:30 pm

Potvrzeni pro dceru o statnim obcanstvi dali manzelce na urade hned, teda na pockani, jsme Praha-zapad. No a pas trval tri tydny. Muzes mit i ten zrychleny pas, ale ten ted plati pouze pul roku.
Nicmene - a ted vazne nevim zda se nepletu, ale staci zavolat na pasove oddeleni - od zari by se meli nechat dat deti zase zapsat do pasu.
A druha varianta- do Chorvatska muzes na OP - nech si napsat dite tam - to by mohlo stacit ne?
Kazdopadne hodne stesti.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř srp 22, 2007 12:40 am

jirkaM píše:...
A druha varianta- do Chorvatska muzes na OP - nech si napsat dite tam - to by mohlo stacit ne?


do toho bych nesel, to smrdi problemy. sice se tam muze na OP, ale i nase ministerstvo od
toho odrazuje. rozhodne pak muze byt problem s crewlistem :-(
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » čtv srp 23, 2007 10:43 am

včera jsem byl podat žádost na kr. zast. úřadě v Brně na vydání osvědčení o státním občanství ČR. Bohužel je pravda, že při vydání prvního pasu se opravdu potvrzení vyžaduje ..... a opravdu trvá vydání 30 dní .... no paní byla celkem chápavá a snad i čokoláda pomohla ..... prý do čtrnácti dnů se můžu zastavit (na počkání ani náhodou!!!!), běžně posílají poštou .... vydání pasu už pak bude sranda :) na občanku bych nejel a myslím, že zapsat tam dítko by trvalo taky nějaký pátek ....
Uživatelský avatar
Martek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned čer 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Příbram

Cestovní doklad a dítě

Příspěvekod Martek » čtv srp 23, 2007 11:34 am

Ahoy, hodně záleží na přístupu úředníků, protože jsem něco podobného řešil před nedávnem. Na pasovém oddělení mi úřednice vysvětlila, že "osvědčení o státním občanství"vydávají krajské úřady. Zavolal jsem tam a asi jsem narazil na milou a chápavou paní, protože následující den dopoledne jsem se tam zastavil a potřebné osvědčení jsem si odpoledne vyzvedl. V našich končinách je to dle mého názoru nevídané, ale jde to. A cestu do Chorvatska bych také jen na OP neriskoval.
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » čtv zář 13, 2007 11:44 am

Včera jsem vyzvedl pas pro nejmladšího :) tak už aby mu jen zdráví přálo a příští sobotu jsme na vodě :)
Uživatelský avatar
Martek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned čer 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Příbram

Příspěvekod Martek » čtv zář 13, 2007 1:19 pm

Nechť nejmladšímu zdraví slouží, aby jste mohli bez problémů vyrazit na plavbu. Třeba se v Sukošanu 22. 09. potkáme .o)
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » pát zář 14, 2007 9:32 am

Martek, děkuji za příní :) V Sukošanu se potkat můžem, ještě se domluvíme ...
Uživatelský avatar
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 166
Registrován: čtv úno 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » pát zář 14, 2007 7:55 pm

cesta na OP jedince do chorvatska je bez problémů, ale problém nastane v Rakousku s dítětem. Tam vyžadují cestovní doklady každého člena! V ČB jsem taky dostal potvrzení pro malou na počkání, ani čoko být nemusela a ještě to bylo mimo úřední hodiny.
Uživatelský avatar
FD68
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 33
Registrován: pát zář 28, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod FD68 » stř úno 06, 2008 4:31 pm

tady je jeden odkaz, který to řeší se všemy doklady http://www.lode.cz/re/clanek.php?rub=10&ID=623
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » čtv kvě 28, 2009 4:33 pm

Ahoj všem, jeden krátký dotaz. Za měsíc cestujeme s 6 měsíční dcerkou do HR. Jedeme přes slovensko a Maďarsko. Přítelkyně jede na OP kde je malá napsaná. Bude to na cestu do HR stačit, nebo si ji musím nechat zapsat do pasu? Tedy jestli to ještě dělají.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » čtv kvě 28, 2009 5:54 pm

mirinekk píše:Ahoj všem, jeden krátký dotaz. Za měsíc cestujeme s 6 měsíční dcerkou do HR. Jedeme přes slovensko a Maďarsko. Přítelkyně jede na OP kde je malá napsaná. Bude to na cestu do HR stačit, nebo si ji musím nechat zapsat do pasu? Tedy jestli to ještě dělají.

tuším včera byl na tn.cz chat s nějakou konzulkou HR a pokud se dobře pamatuju, tak musí být v pase. Když tak si to tam zkus najít ;-)
Uživatelský avatar
Mulisak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 17, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mulisak » pát kvě 29, 2009 8:47 am

Vlepku do pasu s údaji o děcku pořídíte do tří dnů ;)
Taky jedem na prázdniny do HR :oops:
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pát kvě 29, 2009 11:40 am

mirinekk píše:Ahoj všem, jeden krátký dotaz. Za měsíc cestujeme s 6 měsíční dcerkou do HR. Jedeme přes slovensko a Maďarsko. Přítelkyně jede na OP kde je malá napsaná. Bude to na cestu do HR stačit, nebo si ji musím nechat zapsat do pasu? Tedy jestli to ještě dělají.


ted sem volal na urad, pry kdyz neprijdu o pul ctvrte, tak je to na pockani ... OP + rodny list ditete s sebou + samozrejme pas
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » sob kvě 30, 2009 10:05 am

Simon: Oni ti dítě jen do pasu připíší nebo ti musí udělat nový?
Uživatelský avatar
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 840
Registrován: ned led 06, 2008 1:00 am
Reputace: 21
Bydliště: Hukvaldy

Příspěvekod kanic » sob kvě 30, 2009 12:37 pm

Jen ho připíší na počkání.
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » sob kvě 30, 2009 2:04 pm

Díky za rady.
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pon čer 01, 2009 11:42 am

mirinekk píše:Simon: Oni ti dítě jen do pasu připíší nebo ti musí udělat nový?


za 50,- na pockani pripisi

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů