Parkovanie v marinach

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Large
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Dunajská Lužná

Parkovanie v marinach

Příspěvekod Large » čtv srp 23, 2007 3:56 pm

Ahoj,

mate niekto nejake zle skusenosti s parkovanim auta na platenych a dufam, ze aj strazenych parkoviskach v marinach? Konkretne sa mi jedna o bezpecnost v ACI marine Split. Myslim, ze vacsina aut tam parkuje od soboty do soboty a medzitym sa s autom nehybe, tak to musi byt "velka vyzva" pre iste typky. Dufam, ze sa jedna len o moju paranoju. Dik
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv srp 23, 2007 4:14 pm

Teraz som parkoval 10 dní auto len tak na ulici a ja som bol celý čas preč. Všetko v poriadku. V maríne nikdy nič. V Splite som parkoval moc blízko brehu a po týždni som mal na aute vrstvu soli. To bol jediný problém.
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » čtv srp 23, 2007 4:30 pm

Nemyslím, že plochy v marínách jsou hlídané..jsou oplocené, nicméně většinou se tam dostane kdokoli.
Moje zkušenost z několika marín je však pozitivní, neměl jsem problém...
A stejně všechno co si přivezem za pomoci šerpů odneseme do lodi... :D
Uživatelský avatar
Large
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Dunajská Lužná

Příspěvekod Large » čtv srp 23, 2007 4:33 pm

smike píše:A stejně všechno co si přivezem za pomoci šerpů odneseme do lodi... :D


Okrem auta predpokladam...
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » čtv srp 23, 2007 4:38 pm

Large píše:
Okrem auta predpokladam...


když nejedeme Velorexem, tak ano... :D :lol:
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » čtv srp 23, 2007 4:39 pm

Já mám dobrou zkušenost s tím, že ne vyložení věcí vyvezu auto ven a nechám jej u nějakého domorodce na dovorku. Je to určitě levnější varianta. Nezapomínat při domlouvání ceny, že je možné smlouvat. Jak je známo, tak podnikavý Chorvati nabízí ubytovánio na každém rohu. Tak se dívám, kde mají místo na parkováni a tam se zeptám. Zatím vždy úspěšně a napoprvé. Cena jsem dohodl na 100kn za týden. A na odchudu jsem odcházel se dvěma panáky místní rakie v nohách. Je prvda, že domorodec si nepamatuje, kdo žě to tam má auto, ale když jim řeknu, že dojdu za týden pro auto, tak by jim asi bylo divné, že by se kolem přes týden někdo motal. Každopádně se mě tento způsob, už díky ušetřeným penězům zamlouvá. Třeba Sukošan má 40kn na den. Za týden teda 280kn. Takže jest úspora 720Kč :-)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv srp 23, 2007 6:02 pm

Správná poznámka, parkoviště nejsou hlídané. Neplatí se za hlídání, ale pouze za možnost parkovat. Tak to není jen v marínách, ale téměř všude. Sem tam nějaký hotel má hlídané parkoviště.
Když jsem začínal, nechával jsem auto po vyložení stát přímo na parkovišti před branou (třeba v Sukošanu). Teď už jsme líní a parkujeme v marínách. Ti domorodci nejsou špatná varianta, jen by se mě asi nechtělo hledat a chodit tam a zpátky. Já vím, každá koruna dobrá. Ale v kontextu celkové ceny za dovolenou je to určitý konfort, který si zaplatíme.
Jinak zatím co jezdím, nikde žádný problém, dokonce jednou v Sukošanu jsem nechal v držáku na palubce PDA s autonavigací. Jen jednou, v Aténách, marina Kalamaki, parkováno přímo u hospody, na nejfrekventovanějším místě, kousek od vrátnice a vyrazili mě zámek. Nemělo se co ztratit, auto bylo prázdné a navíc se určitě spustil alarm. Takže jediná škoda ten zámek.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv srp 23, 2007 10:44 pm

Nechať si auto pred hospodou, no to je rozum... :D
Uživatelský avatar
jojoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 127
Registrován: úte dub 17, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jojoch » stř zář 05, 2007 10:18 am

ahojky .. s autem zacházím jako Bilardos .. parkování v marinách je rok od roku dražší, je-li to nezbytné, zaplatím jen hodinu na vyložení/naložení, jinak věci vyhazuju na chodník .. bezpečné parkování pak hledám v přilehlých uličkách u domorodců .. kuny ani eura jsem nikomu nenabízel, vyzbrojil jsem se neodolatelným úsměvem, lahví červeného vína, a pár chorvatskými slovíčky ze společenských frází .. autíčku se nikdy nic nepřihodilo, občas dokonce spinkalo ve stínu pod olivou, a jednou jsem ho našel vzorně umyté (prý od prachu, abych viděl na cestu domů) .. na "nehlídaném" místě a navíc před marinou bych ho nikdy nenechal .. slyšel jsem o špatné zkušenosti ze sukošanské mariny, jak je tam (nebo byl) asfaltový plac po pravé straně před vjezdem, že tam personál mariny úmyslně poškozuje "šetřílkům" parkující auta .. věřte/nevěřte, já bych to tam nezkoušel
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » stř zář 05, 2007 1:41 pm

jojoch píše:ahojky .. s autem zacházím jako Bilardos .. parkování v marinách je rok od roku dražší, je-li to nezbytné, zaplatím jen hodinu na vyložení/naložení, jinak věci vyhazuju na chodník .. bezpečné parkování pak hledám v přilehlých uličkách u domorodců .. kuny ani eura jsem nikomu nenabízel, vyzbrojil jsem se neodolatelným úsměvem, lahví červeného vína, a pár chorvatskými slovíčky ze společenských frází .. autíčku se nikdy nic nepřihodilo, občas dokonce spinkalo ve stínu pod olivou, a jednou jsem ho našel vzorně umyté (prý od prachu, abych viděl na cestu domů) .. na "nehlídaném" místě a navíc před marinou bych ho nikdy nenechal .. slyšel jsem o špatné zkušenosti ze sukošanské mariny, jak je tam (nebo byl) asfaltový plac po pravé straně před vjezdem, že tam personál mariny úmyslně poškozuje "šetřílkům" parkující auta .. věřte/nevěřte, já bych to tam nezkoušel

Já, co jsem byl v Sukošanu, tak na ten plácek přes se ani nedalo vjet. Bylo to zahrazeno aby se tam nemohlo. Našel jsem domorodce o kousíček dál. No s parkováním za natarálie jsem to nezkoušel. Příště mám ale v plánu se po nějakém domorodci podívat u boční brány, aby to bylo blíž.
Uživatelský avatar
vektor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: úte led 30, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod vektor » čtv zář 13, 2007 11:34 am

My jsme parkovali auta v Sukošanu (před čtyřmi,pěti lety) až na kose, co je výjezd z přístavu (pravá strana) byla tam tenkrát nějaká kancelář nebo snad hospoda? Auta v pořádku ... netušíte, jesli je to možné i letos ... za týden vyrážíme. I když nejsem šeřílek, 280 Kn se mi dávat za parkovný nechce a nebo jak popisuje Bilardos, domorodci :)
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » pát zář 14, 2007 12:13 pm

V Chorvatsku jsem sehnal parkoviště u "domorodce" dotazem v chartrovce (Trogir). Předpokládám, že v každé určitě někoho mají, bude to standardní dotaz. Paní si pro mě přijela a dovedla mě. Pánové tedy tak napráskanou zahradu auty jsem ještě neviděl. Stalo to někde mezi 20 a 30 EUR. Musel jsem ji nechat klíče, aby eventuálně mohli odjet ostatní za mnou. To se mi moc nezamlouvalo ale nedalo se s tím nic dělat.
Pak jsem mnohokrát stál mimo marinu. Jednou i v Itálii (Piombino) - to jsem měl docela strach, ale do mariny mě nechtěli pustit ani za nic. O pár týdnů tam zas jednoho člověka pustili bez problému - samozřejmě za úplatu. No chce to štěstí aby se nic nestalo. O placeném parkování bych si nedělal žádné bezpečnostní iluze.
Uživatelský avatar
FD68
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 33
Registrován: pát zář 28, 2007 2:00 am
Reputace: 0

parkování ve Vodici

Příspěvekod FD68 » ned úno 03, 2008 9:36 pm

Každý rok parkuji v maríně Vodice a je to v ceně charteru lodě, jezdí nás najednou tak 7 aut a je to vždy bez problémů, letos se uvidí. :mad:
Uživatelský avatar
FD68
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 33
Registrován: pát zář 28, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod FD68 » čtv úno 21, 2008 9:38 pm

Denis píše:Nechať si auto pred hospodou, no to je rozum... :D


to teda jo, třeba byl dobře pojištěný :D
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » pát úno 22, 2008 3:56 am

MartinB píše: No chce to štěstí aby se nic nestalo. O placeném parkování bych si nedělal žádné bezpečnostní iluze.


To děláš dobře. On je bohužel i dost podstatný právní rozdíl mezi PLACENÝM a HLÍDANÝM parkovištěm. Ta druhá se z důvodu odpovědnosti za případné škody už skoro stejně ani nevyskytují. :cry:

Wlady
Uživatelský avatar
ppetr
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0

placené i hlídané

Příspěvekod ppetr » úte srp 12, 2008 9:33 am

Ahoj,
100 EUR za parking na 2 týdny v maríně Kaštela mi přišlo dost. Sehnal jsem parkování
za polovinu v oploceném a psy hlídaném areálu firmy půjčující stavební nářadí. Vizitku jsem bohužel ztratil.
Ale je to z maríny směrem na Trogir a na prvních semaforech doleva. Po odbočení za 100m napravo je zmíněná půjčovna.
Mluví anglicky i německy. Myslím že se v jedné z majitelek probudil podnikatelský duch a abych prý přijel i příště
anebo poslal kamarády. Důležité je že auto bylo po dvou týdnech v pořádku. A kolem vody je to do maríny kousek.

PP
Uživatelský avatar
Bery33
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: pon čer 06, 2011 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Bery33 » pon bře 05, 2012 5:01 pm

loni jsem byl v Kaštele a v sobotu bzlo před marinou asi 20 místních kteří nabízeli parkování u nich doma kolem 20 eur za týden.
Já měl problém s turbem a tak auto jelo do servisu a tam sem parkoval zadarmo :-) :whist:
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pon kvě 18, 2015 6:21 pm

Chtěl bych nechat auto s vlekem v marině Strožanac v zátoce Stobreč.Je to asi 5 km pod Splitem.Je tam slip a velké parkoviště.Nemá někdo zkušenosti s touto marinou?Hlavně ceny za slip a za parking a provozní doba.Potřebuji spouštět a vytahovat brzy ráno.


Obrázek



Obrázek
Uživatelský avatar
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 197
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 1

Kaštela

Příspěvekod HoPrahok » pon kvě 18, 2015 10:42 pm

Potvrzuji, že v Kaštele čekají domorodci a nabízí parkování u sebe na dvorku. Zatím se mi zdá, že to je snad jediná položka, jejíž cena rok od roku klesá. Před 2 lety 2 auta za 300 Kn, loni za 200 Kn.

Jedinou nevýhodou je, že tě ostraha maríny nenechá vyjet s vozíkem pro věci mimo areál maríny :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů