Navtex na mobil podruhé

Počasí je jednou z nejvíce sledovaných témat při plavbě. Vše kolem počasí a jachtingu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Toto téma / možnost mě:

velice zajímá, jsem ochoten pomoci
10
67%
zajímá, chci ale jen předpověď
4
27%
vůbec nezajímá
0
Žádná hlasování
zaujalo, ještě o tom budu přemýšlet
1
7%
 
Celkem hlasů: 15
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pon srp 27, 2007 6:23 pm

smike píše: ...pořízení druhé sim by neměl být problém...

V tom právě problém vidím. Znamená to pak, že bud budeš mít další telefon, nebo budeš přehazovat SIM karty.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pon srp 27, 2007 6:31 pm

Bilardos píše:Pokud vím tak O2 jde poslat free sms jen do 60-ti znaků, zbytek by mělo být zaplněno reklamou.

Víš to špatně. Najdi si na netu.

No s projektem, kde řekneš lidem, kteří mají TM, že mají smůlu asi těžko zabodujem. Nevím, asi je to tím, že mám TM :-)


Ano to bude tím.
Operátor který si hraje jen na vlastním písečku, nespolopracuje s ostatními, nestojí podle mě za nic :!:
alffa :whist:
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 6:35 pm

opet do toho nechci kecat, ale musim.
resite pneu a jeste nemate auto :rofl:
nemelo by se nejprve resit neco jineho ?
treba :
1, co to bude delat - dopodrobna - momentalne to tady jeste neni jasne :-(
2, kdo to bude delat - v tu chvili mozna zjistite, ze volba operatora je celkem bezpredmetna kravina
3, teprve potom jak se to bude delat - a tady to bude jeste na moc bodu nez se dostanete k vasemu operatorovi :lol:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pon srp 27, 2007 6:38 pm

Bilardos píše:V tom právě problém vidím. Znamená to pak, že bud budeš mít další telefon, nebo budeš přehazovat SIM karty.

Je-li pro tebe problém vyměnit SIM kartu v telefonu, aby jsi se dozvěděl předpověď počasí, pak nezbývá než popřát mnoho milosti Poseidona, tvé posádce.
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » pon srp 27, 2007 6:40 pm

Bilardos píše:
smike píše: ...pořízení druhé sim by neměl být problém...

V tom právě problém vidím. Znamená to pak, že bud budeš mít další telefon, nebo budeš přehazovat SIM karty.


V osobním životě mít druhý foun či přehazovat sim bych taky viděl problém ( taky mám TM, ale tarif, který mi dovoluje nekoukat na to do jaké sítě volám), ale v tomto projektu bych se uskrovnil :) a pořídil druhou sim (je to otázka desetikorun při akci). A nebo se, jak jsem psal, na lodi najde někdo s "pravým" operátorem nebo ochotou přehodit sim.
Ale to zda sms bránou či placeně posílat zprávy není ten hlavní problém!...
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon srp 27, 2007 6:48 pm

alffa píše:
Bilardos píše:Pokud vím tak O2 jde poslat free sms jen do 60-ti znaků, zbytek by mělo být zaplněno reklamou.

Víš to špatně. Najdi si na netu.


Hledal jsem na netu a O2 maj tak úžasně udělanej web, že jsem vůbec nenašel, jak z něj poslat SMSku.
Jinak mám taky T-Mobila a taky si myslím, že jedinej, kdo umožňuje free SMS z webu je Vodafone do své sítě.
Ale i tam se musí opsat kód z obrázku, tzn. posílat to z webové stránky. Takže to by nemohl být automat.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pon srp 27, 2007 6:53 pm

alffa píše:
Bilardos píše:V tom právě problém vidím. Znamená to pak, že bud budeš mít další telefon, nebo budeš přehazovat SIM karty.

Je-li pro tebe problém vyměnit SIM kartu v telefonu, aby jsi se dozvěděl předpověď počasí, pak nezbývá než popřát mnoho milosti Poseidona, tvé posádce.

Omyl, internetový prohlíčeč v mém telefonu je samozřejmost. A rozhodně nevidím problém jej použít i mimo ČR, stejně jako ICQ či Skype (stále z mobilního telefonu).
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pon srp 27, 2007 6:56 pm

Strycek_Bidlo píše:Ale i tam se musí opsat kód z obrázku, tzn. posílat to z webové stránky. Takže to by nemohl být automat.

Věř tomu, že i opsání KODu lze zautomatizovat. Dělá to třeba placená verze Kubik sms DreamCom. Opísuje automaticky Kod jak u Vodafonu, tak O2. Zároveň však dodávám, že nepatřím k těm, co by věděli jak.
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » pon srp 27, 2007 7:08 pm

to jerryx:
ad 1) co to bude dělat si myslím, že je jasné viz krásný Liborův obrázek ( i když základem nemusí být jen navtex)
ad 2) kdo a jak by to měl dělat je to jádro nejasné, to by se mělo řešit (nemyslím tím teď tvorbu programu) - či se mýlím :(
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon srp 27, 2007 7:18 pm

Bilardos píše:Věř tomu, že i opsání KODu lze zautomatizovat. Dělá to třeba placená verze Kubik sms DreamCom. Opísuje automaticky Kod jak u Vodafonu, tak O2. Zároveň však dodávám, že nepatřím k těm, co by věděli jak.

No a zase máme něco placeného. Když ne SMS, tak software, který zase někdo musí koupit.

Hele, takhle vypadá stránka s předpovědí větru pro Jadran na zítra, pozítří a popozítří, kterou jsem teď cvičně spáchal: http://www.acces.cz/bidlo/meteo.htm.
Zdroj dat je zde.
Tahle stránka má velikost 519 bajtů.
Buď se něco takového může generovat automaticky (pokud by bylo kde vyžrat data), nebo to holt nějakej dobrovolník může napsat ručně.
Zabije někoho, když si přes GPRS/EDGE (nebo nedejbože WAP) jednou denně stáhne informaci o téhle datové velikosti? Když se stejně datové přenosy zaokrouhlují nahoru? Nevím v jakém časovém intervalu, u Vodafonu tuším že za hodinu?
Třeba tady jsem napsal i minimální a maximální teploty a velikost stránky se zvedla na 653 bajtů:
http://www.acces.cz/bidlo/meteo1.htm

Pokud se bavíme o SMS, tak musíš být v dosahu vysílačů mobilního telefonu.
Při stahování dat taky.
Pokud se na stránce nebudou dělat nějaké vopičárny s grafikou a formátováním, tak holá HTML stránka nemá skoro žádnou velikost. Tady skoro nejvíc dat sežere ta tabulka, ale bez ní je to dost nepřehledné.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 7:30 pm

smike píše:to jerryx:
ad 1) co to bude dělat si myslím, že je jasné viz krásný Liborův obrázek ( i když základem nemusí být jen navtex)


dyt si sam v te odpovedi odporujes. navtex nebo nejaky dalsi meteo (a ktery) nebo kombinace
(a jak) ... to uz mas minimalne tri kombinace a ted jak :?:
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » pon srp 27, 2007 7:33 pm

Jestliže někdo udělá jakoukoliv tabulku či zprávu, pak je to nejmenší ji rozeslat...
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 7:35 pm

Strycek_Bidlo píše:... Tahle stránka má velikost 519 bajtů.

to je sice pekne, ale pri roamingu platis i za spojeni (sestavovaci poplatek nebo tak neco), tzn.
ze ta velikost zas tak dulezita neni :-(
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » pon srp 27, 2007 7:37 pm

jerryx píše:
smike píše:to jerryx:
ad 1) co to bude dělat si myslím, že je jasné viz krásný Liborův obrázek ( i když základem nemusí být jen navtex)


dyt si sam v te odpovedi odporujes. navtex nebo nejaky dalsi meteo (a ktery) nebo kombinace
(a jak) ... to uz mas minimalne tri kombinace a ted jak :?:


neodporuji..., myšlenka byla, že to může být jakýkoliv zdroj informace.
a na tři kombinace se vztahuje bod 2. :)
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon srp 27, 2007 7:37 pm

smike píše:Jestliže někdo udělá jakoukoliv tabulku či zprávu, pak je to nejmenší ji rozeslat...

Jistě. Ale výhodou tabulky na webu je, že jí nemusíš rozesílat :bleble:
Takže odpadá problém kolem SMS bran a freeSMS a zůstává pouze jeden: problém kdo to udělá :rtfm:
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » pon srp 27, 2007 7:42 pm

Strycek_Bidlo píše:
smike píše:Jestliže někdo udělá jakoukoliv tabulku či zprávu, pak je to nejmenší ji rozeslat...

Jistě. Ale výhodou tabulky na webu je, že jí nemusíš rozesílat :bleble:
Takže odpadá problém kolem SMS bran a freeSMS a zůstává pouze jeden: problém kdo to udělá :rtfm:


základem této diskuse tuším bylo vyhnout se datové komunikaci v zahraničí.. :x
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 7:48 pm

Strycek_Bidlo píše:Takže odpadá problém kolem SMS bran a freeSMS a zůstává pouze jeden: problém kdo to udělá :rtfm:


1, TO JE, ALE NECO JINEHO :evil: - to je normalni pristup na net, to se tady uz resilo jinde !!
2, TO NENI POTREBA DELAT, tady jsem ti udelal predpoved split 8) - tak co na tom chces jeste delat ??
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon srp 27, 2007 8:24 pm

Omlouvám se, asi jsem nepochopil téma.
Já jsem si myslel, že jde o to získat co nejlevněji nějaké informace.
Když se připojím na nějakou normální webovou stránku s předpovědí, kde je reklama a obrázky, zaplatím peníze za spoustu dat, které v podstatě ani nechci/nepotřebuji. Třeba nepotřebuju vidět ani reklamu, ani obrázek napůl zamračenýho sluníčka, když by mi stačila informace "polojasno", což má proti obrázku sluníčka datovou náročnost minimální.
Proto jsem tak nějak šel cestou datově minimalizované internetové stránky, kterou udělat by bylo jednoduché a stáhnout jí by bylo levné.
Ale vy asi řešíte jak vymyslet komplikovaný program pro předávání SMSek, aby se na týdenní dovolené na lodi ušetřila částka ve výši pořizovací hodnoty jednoho piva v restauraci :? .
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon srp 27, 2007 8:58 pm

Strycek_Bidlo píše:... aby se na týdenní dovolené na lodi ušetřila částka ve výši pořizovací hodnoty jednoho piva v restauraci :? .

Tak to pozor.
Kdybychom ušetřili 1 pivo, tak už jen tato diskuze je neodpustitelným mrháním prostředky.
Za týden např. WAP (1 x denně předpověď z DHMZ) dělá cca 500,- . :x
Já jezdím na cca 3 týdny, t.j. mluvíme o úspoře 40 a více piv. "A to se vyplatí" :whist:
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 9:00 pm

Strycek_Bidlo píše:Omlouvám se, asi jsem nepochopil téma.
Já jsem si myslel, že jde o to získat co nejlevněji nějaké informace.
Když se připojím na nějakou normální webovou stránku s předpovědí, kde je reklama a obrázky, zaplatím peníze za spoustu dat, které v podstatě ani nechci/nepotřebuji. Třeba nepotřebuju vidět ani reklamu, ani obrázek napůl zamračenýho sluníčka, když by mi stačila informace "polojasno", což má proti obrázku sluníčka datovou náročnost minimální.
Proto jsem tak nějak šel cestou datově minimalizované internetové stránky, kterou udělat by bylo jednoduché a stáhnout jí by bylo levné.
Ale vy asi řešíte jak vymyslet komplikovaný program pro předávání SMSek, aby se na týdenní dovolené na lodi ušetřila částka ve výši pořizovací hodnoty jednoho piva v restauraci :? .

OK
ale bohuzel nejde o jedno pivo ? problem je, ze tu cenu neustale pocitas na cesky pomery a
ne na pomery v zahranici. tam stale platis jeste roaming a proto ta cena je uplne jina.
ja mam soft, ktery taha jen data a platim roaming vzdy minimalne za 500 kc (a to uz je opravdu vic piv) - a to se bavim o tydnu :-(
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon srp 27, 2007 9:22 pm

A co takhle zvednout nasliněný prst? :lool:

Pardon. Nějak se mě nechce vstupovat do téhle emočně nabité diskuse, ale nemůžu si něco odpustit.

- Proč se tak divoce bráníte porovnávání různých typů získávání informací? To přeci nejde probírat v různých vláknech, to by mělo být pohromadě. Někdo to tu napsal. Jde přeci o to, jak se co nejlaciněji dostat k předpovědi. A o to by tu mělo jít. A ne, jestli je to o tom, nebo onom....
- Hážete tady různými částkami, ale pokud by se udělala stránka s holým neformátovaným textem do 90 kB (to snad jde, ne?), něco na odeslané data, tak jsme na částce 131,- Kč za týden u O2. To celkem jde.
- Ale hlavně. Jaká je kalkulace a kdo ji bude platit, při způsobu posílání SMS. Řekněte že mě to bude stát za týden bůra a nebudu se bavit o načítání stránky. Pro první případ něco vím. Pro druhý případ mě schází jakékoliv nastínění možností....
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon srp 27, 2007 9:38 pm

Já teď jenom mrknul na ceny roamingu pro Chorvatsko:
U tarifního T-Mobile :
WAP: 16,70 Kč/ za každých započatých 10kB
Internet: 29 Kč za každých započatých 100kB

U tarifního Vodafone :
WAP: 4,80Kč za každých započatých 10kB
Internet: 26 Kč za každých započatých 100kB.

A u O2 jsem našel:
WAP: 34,51 Kč za každých započatých 20kB
GPRS: 26,18 Kč za každých započatých 100kB

Zejména u WAPu je ten rozdíl téměř neuvěřitelnej, ale fakt to tam mají napsáno.
Přitom všude jsou uváděny sestavovací poplatky jenom za hovory, ne za datové spojení.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 9:46 pm

Baharis píše:A co takhle zvednout nasliněný prst? :lool:

jo, to funguje .. :lol:

Baharis píše:Pardon. Nějak se mě nechce vstupovat do téhle emočně nabité diskuse, ale nemůžu si něco odpustit.

o emoče nejde :lol:

Baharis píše:- Proč se tak divoce bráníte porovnávání různých typů získávání informací? To přeci nejde probírat v různých vláknech, to by mělo být pohromadě. Někdo to tu napsal. Jde přeci o to, jak se co nejlaciněji dostat k předpovědi. A o to by tu mělo jít. A ne, jestli je to o tom, nebo onom....

ja se tomu branim v tomhle topicu. libor tady zacal nejaky namet na projekt a najednou
jsme nekde jinde. a navic u tematu, ktery se tady resi pravidelne. ja mam za to, ze to by
to byla dobra vec.
nicmene, kdyz se to neujme, tzn. budu si to i nadale stahovat, tak si myslim, ze opravdu
neni co resit - takove stranky uz existuji, viz. napr. muj priklad na split (a jsou dalsi ..)

Baharis píše:- Hážete tady různými částkami, ale pokud by se udělala stránka s holým neformátovaným textem do 90 kB (to snad jde, ne?), něco na odeslané data, tak jsme na částce 131,- Kč za týden u O2. To celkem jde.

o2 neznam, a i kdyby to meli takhle levny, tak si myslim, ze je to stejne drahy ;-)

Baharis píše:- Ale hlavně. Jaká je kalkulace a kdo ji bude platit, při způsobu posílání SMS. Řekněte že mě to bude stát za týden bůra a nebudu se bavit o načítání stránky. Pro první případ něco vím. Pro druhý případ mě schází jakékoliv nastínění možností....

to je konecne neco k reseni a k danemu topicu :D
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon srp 27, 2007 9:59 pm

Musíš si uvědomit, že já jsem prostý uživatel. Prostě lama. Nevím, neznám možnosti. Jen se snažím logicky (ale je to dřina ;) ) uvažovat. Nevím jak a jestli funguje pravidelně "Split" a neznám všechny témata podrobně, abych věděl, kde se to už řešilo. Při tom oznamu by odkaz neškodil.
Takže 131,- Kč je moc. Dobře. Pro mě ne, ale dobře.
Jakou teda, páni zkušení, nabízíte jinou alternativu? Já jsem připravený pomoct, jak jen mé omezené schopnosti budou dostačovat. Ale nějaký ten návrh řešení je doprčic na vás! A možná ani není věcí obecné dikuse.....
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 11:15 pm

Baharis píše:Musíš si uvědomit, že já jsem prostý uživatel. Prostě lama. Nevím, neznám možnosti. Jen se snažím logicky (ale je to dřina ;) ) uvažovat. Nevím jak a jestli funguje pravidelně "Split" a neznám všechny témata podrobně, abych věděl, kde se to už řešilo. Při tom oznamu by odkaz neškodil.
Takže 131,- Kč je moc. Dobře. Pro mě ne, ale dobře.
Jakou teda, páni zkušení, nabízíte jinou alternativu? Já jsem připravený pomoct, jak jen mé omezené schopnosti budou dostačovat. Ale nějaký ten návrh řešení je doprčic na vás! A možná ani není věcí obecné dikuse.....


no tak :sorry:, asi jsem zadani topicu pochopil blbe ja.

nicmene by me zajimalo jak jsi dospel k tem 131kc. o2 sice neznam, ale kdyz jsem se zbezne
dival na jejich cenik, tak mi to moc nevychazi ..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů