Kvalita značek

Oblečení a obutí vhodné pro jachting, pro pobyt a plavbu, nákup, zkušenosti, doporučení atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

toast
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 1

Re: Kvalita značek

Příspěvekod toast » sob lis 10, 2018 10:58 pm

Mám rád sever a rád si vyjedu s polskými přáteli. Poláci mají velikou námořní i jachtařskou tradici, v posádce bývají absolventi námořních škol, a tak tyto věci běžně řeší. Nedávno jsem si pořídil na jejich doporučení komplet zn. Hornet polské výroby, https://hornetodziez.pl/sztormiaki/sztormiaki-meskie/sztormiak-komplet%20?product_id=124. Je to šito ze švédských tkanin, pokus potřebujete na míru, není problém, do týdne máte. Pořídil jsem na veletrhu Wiatr i woda, který bývá v různých polských městech a tato firma tam mívá stánek. Vše jsem si vyzkoušel, perfektní jednání, veletržní příjemná sleva, doživotní servis. Na některém polském serveru o jachtingu byly testy, vycházelo to technicky i cenově výborně. Kdo si chcete pořídit něco levnějšího, třeba jen na jednu výpravu, že si zkusíte jaké to je na moři, v jejich testech vyšel i Decathlon velmi dobře, ale pozor, testováno bylo zboží, které je v Decathlonu v Polsku, u nás jsem to v nabídce nenašel, https://www.decathlon.pl/C-611413-odziez-zeglarska-na-ch%C5%82odne-dni/T-7096_7093D_7086D.
Hornet jsem vyzkoušel před týdnem naplno při cestě ze Stavangeru do Malmo. Měl jsem pod ním čtyři vrstvy terma a nahoře na kalhotách pod bundou ještě zimní bundu. Bylo mi celou dobu bezvadně, sem tam nás přelily vlny, bylo i trochu sněhu a já měl pohodu, i když jsme jeli na otevřené palubě (50 let starý dvoustěžník s mělkým kokpitem, zpředu žádná ochrana). Na konci rukávů těsnění na suchý zip a druhý stahovák zvnějšku, hlava chráněná skvěle až po oči s fleecem. Kalhoty i bunda mají poutka vzadu zvenku, což je dobré při odkládání v lodi, kdy potřebujete, aby všechna voda stékala dolů po vnější straně (např. i kapající kondenzace). Velké plastové klasické zipsy jsou oboustranně chráněné, kapuce s kšiltem umožní dobré odkapání vody po přelití vlnou (samozřejmě když to nechytím jak facku a stačím se předklonit).
Někteří v posádce měli HH, tam bez pochyb, ale obrovský prachy tam jdou do reklamy, což velmi zhoršuje poměr cena/výkon a tohle by mi doma neprošlo. Jiní ale měli i zmíněný Decathlon a fungoval jim dobře, byli spokojeni. Tam je nižší gramáž látky, ale zátěry i konstrukce ok, takže z hlediska cena/výkon mohu také doporučit.
Pokud někdo zmiňuje lyžařské oblečení, tak jedině na klidnou jízdu bez vln a deště, jinak bez šance.
Sám jsem dlouho hledal a rozhodoval se, tak doufám, že tímto pomohu.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob lis 10, 2018 11:57 pm

Covece covece nic ve zlem.Nejak mam problem pochopit cos tim chtel rict..
Ze by reklama? Prvni prispevek ...
Kdyz u HH koupis za stejne penize stejnou kvalitu,a jako bonus celosvetove znamou znacku...nevim nevim jak no name znacka v tomto srovnani bude atraktivni pro pontencialni zakazniky.
Napr rada Newport.
Nebo levnejsi verze napriklad Pier
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=2583
toast
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod toast » ned lis 11, 2018 6:02 pm

Ahoj, nechápu tvé negace, každý ať si udělá svůj názor. Tady je diskuze a v ní plno příspěvků o tom, kdo si co pořídil a jak je s tím spokojen. I já si při výběru celou diskuzi a nejen tuto pročítal, a pomohlo mi to, tak jsem prostě jen chtěl dalším hledačům oblečení přispět s mým názorem, toť vše. Mohlo mě napadnout, že budu označen někým okamžitě za reklamního agenta, ono to většinou tak bývá... Neboj, nejsem placen ani polským Decathlonem.
Pokud porovnáváš HH, určitě nekoupíš komplet (tzn. bunda plus kalhoty) v tomto provedení za takovou cenu. A jaká je výhoda světové značky, když materiál i provedení jsou srovnatelné? Tady mám výhodu, že mám servis za bukem, když roztrhnu, tak pošlu, a samotný výrobce mi to opraví za pár zlotých. Nevím, jak u světové značky... Já značku nemusím za každou cenu, už jsem si to lety odzkoušel, jsem pragmatik. Komplet jsem si teď odzkoušel na severu a obstál na výbornou. I malá značka může být kvalitní, proč ne?
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon lis 12, 2018 12:25 pm

Tak nevím Libore...půjčovna minijeřábů - nevadí, prodej jachet Haber - nevadí, Polská charterovka - nevadí... proč vadí Polská bunda ??? :?
edit
Ale vadí....jen to nestíhám, jsem na to sám.
a) jeřáb je smaznut
b) Haber se podívám
c) chartrovka zatím sleduji
d) bunda vůbec ničemu nevadí, jen je mi první příspěvek tohoto stylu vždy podezřelý, zatím se z takových příspěvků vždy vyklubal nějaký postranní úmysl (pokud tady dlouho čte proč se neozval, dříve ..si říkám. Mnoho lidí se alespoň představilo.....ve svém prvním příspěvku).Libor
toast
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod toast » pon lis 12, 2018 1:24 pm

Ahoj, nevěděl jsem, že je tady nepsané pravidlo se představit, tak ok. Nepatřím už mezi nejmladší, první papíry jsem si udělal před třiceti pěti lety v tichosti týden před maturitou :-), ale taky určitě nemám naježděno tolik, co vy zkušení harcovníci. Na delší trasy jsem se začal vydávat až v posledních letech, díky přátelům z Polska se mi zalíbilo na severu, před tím to byly vždy poznávačky kolem pobřeží (Sicílie, Baleáry, Chorvatsko, Polsko, Německo, Dánsko). Proto jsem se neozval dříve, necítil jsem, že bych dokázal přispět něčím zajímavým zkušenějším co jezdíte běžně v 5m přílivu. No a první příspěvek - a už jsem si začal říkat, že si asi začnu číst jen ty polské servery... :-) Tak doufám, že napraveno. (Je ještě nějaké nepsané pravidlo? :crazy: )
err_
bez hodnocení
Reputace: 146

Příspěvekod err_ » pon lis 12, 2018 3:18 pm

Ahoj,
mozna nejde ani tak o nepsana pravidla, jako o obycejnou slusnost. S ohledem na tvuj vek jsi na tom byl urcite podobne jako ja (asi jsem trochu mladsi, ale to nehraje roli). Totiz tak, ze kdyz jsem nahodou jako kluk nekde nepozdravil, dostal jsem hned za vyucenou a bylo. A on si to pak clovek tak nejak pamatuje :-). Taky nas nikdo nezatezoval s nejakou genderovou vyvazenosti. Vedeli jsme, ze jsme kluci a jak se hezky chovat k holkam tak, aby nas mely rady. Ale to je mimo.

Komercne vyzniva to, ze pises jen o kladech. Nikde nezminujes material (co jsou to svedske tkaniny?), pocet vrstev, dlouhodobou odolnost proti vode, zpusob a kvalitu zpracovani, reseni vetrani, lem krku (pises flec, jak moc se do nej zachytava binec?; zmolkuje?), co zipy? Ma to pripravu pro harness nebo pro vestu? Jak je to s kapuci? Je stahovaci, s ksiltem, ohrnovaci, ma pevny lem neb leze do oci? Co kalhoty? Co pas a ksiry? Jak je to s hloubkou sedu? Co kolena? Proste jsi nepopisoval, ale jen chvalil. Tak je clovek trochu opatrnejsi.

Jinak jsem ale rad, ze jsem se dozvedel o nove znacce. I tak se to ale musi nejprve vyzkouset, protoze mrznout v mokrych hadrech ti muze pekne zneprijemnit plavbu.

Zpět na