Plavba kapitánů i nekapitánů jachting.info v roce 2009

Setkání, regaty, výstavy a akce pořádané v souvislosti s jachtingem

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Plavba kapitánů i nekapitánů jachting.info v roce 2009

Příspěvekod Anonym » pát zář 07, 2007 11:37 pm

Libor píše:Posuďte sami - není tohle krásná "námořnická" zábava a nevyplatí se to zkusit, i když nám nad hlavou létají ty satelity?

Mám ti odpovědět, nebo mou odpověď znáš dopředu? :P
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob zář 08, 2007 4:11 pm

Baharis píše:Mám ti odpovědět, nebo mou odpověď znáš dopředu? :P


Znám :D
Ale odpověď můžeš dát, třeba ji ještě někteří neznají :rofl:
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » sob zář 08, 2007 4:37 pm

Znám :D
Ale odpověď můžeš dát, třeba ji ještě někteří neznají :rofl:

Neznají?! :?
Maximálně ti co se dnes zaregistrují, ale zítra už bude vše v pořádku.

Kazí tu osvětu a vyrušuje při vyučování :cry:
Však jsi to dobře říkal Libore.
Příští rok při noční plavbě jachtin.info mu 20 mailí od břehu sebereme baterie od těch krámů
a pujdem k červenému. Však mi ho přivedeme na víru pravou. :whist:

Pepa
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob zář 08, 2007 5:15 pm

To nemusím. Nebudu podkopávat. Navíc netvrdím, že můj postoj je správný. Ale je můj.
Možná to vyzní trochu jako schizofrenie, ale mám doma už čtyři navigace a čekám pátou. Dvě až tři s sebou mívám na lodi, plus lodní plotter. Tak co vám mám líčit o názoru na "počítání" pozice, které mě fakt nebaví, pokud to není nutné. Práce s mapou a kompasem v terénu, to je něco jiného, toho se nebojím.... Ale každý jsme jinačí....

Mobil (PDA) E-TEN X500 - ten mám pořád s sebou, navigace TomTom
Garmin GPSmap 276C - samozřejmě na loď
Garmin Nuvi 670 - stále v autě. Autonavigace a turistické mapy od Garminu do MapSource
Yakumo Delta 300 GPS - PDA se kterým jsem začínal a už se na něj jen práší
MIO C720- autonavigace kterou čekám ke konci září.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob zář 08, 2007 5:48 pm

Pravdu díš Pepo :good:

:offtopic:
S tou MIO C720 si volil dobře :thmbup: , jezdím s ní skoro už rok. Ale dnes je lepší myslím C520 ;)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob zář 08, 2007 7:12 pm

Pepa píše: Kazí tu osvětu a vyrušuje při vyučování :cry:

To bych opravdu nerad. :oops: Že to není můj šálek ještě neznamená, že to je špatné a že si to rád nepřečtu. Jen pokračujte!!! Ale luštit NEBUDU!


Pepa píše:Příští rok při noční plavbě jachtin.info mu 20 mailí od břehu sebereme baterie od těch krámů
a pujdem k červenému. Však mi ho přivedeme na víru pravou. :whist:Pepa


Už jsem to někde psal. Dnes je na břehu tolik světel, že mezi nimi je velmi těžko poznat maják, i když o něm víš z GPS. Už se mi stalo, že jsme místo červeného isofázového majáku zaměřili železniční přechod. :x

Ale to mě připomělo, že je nejvyšší čas založit nový topic, PLAVBA KAPITÁNŮ 2009. Jednou to přeci musí vyjít, aby jsme se sešli na moři ;) . Já budu mít GPS a vy mapy a kalkulačku. :jupi:

EDIT:Od kpt. Barise jsme se hodně vzdálili. Ale nějak nevím, kam ten konec přesunout. Alffe, Libore, ujmete se toho prosím? :offtopic: Likviduji zásoby burčáku a kdoví, jak by to dopadlo... :sorry: Na dnešní večer bych mě zrušil nick :lool:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob zář 08, 2007 11:23 pm

Šak ti hovrím kapitáne, objednajme loď na nejakú preplavbu, trebars do toho talianska.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned zář 09, 2007 7:11 pm

Taky mě to už dávno napadlo..... ;)
Mám takový sen. Jednou tento web něco vydělá, třeba na charter, nebo jak alffa kdysi napsal "reagatta jachting.info" :D , což určitě bude už v roce 2009 :good: .
Takže rámcový termín máme (mě vyhovuje ;) , ještě se musíme shodnou:
1) jestli vezmeme jarní nebo podzimní termín (mám radši teplejší vodu :) )
2) místo vyplutí +-
3) posádka (na to máme celý rok 2008)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned zář 09, 2007 8:13 pm

Dvě rozdílné témata:
Plavba kapitánů je to nejjednodušší co můžeme udělat a stejně ji vidím v nedohlednu. Vypůjčit loď je Denisi to nejjednodušší. Ale ještě se musí najít někdo, kdo se postaví za kormidelní kolo.
Přeplavba do Itálie není špatná, ale mě už nějakou dobu vrtá v hlavě jiný zajímavý projekt. Projekt hodný takového seskupení kapitánů. Přeplavba na Maltu a zpět. Třeba z Dubrovníku a na 14 dní. Jsem si ovšem vědom toho, že na takovou akci se budou lidé hledat těžko.
Takže pro začátek bych bral !jakoukoliv! akci kapitánů, kterou by se podařilo uskutečnit. :hmm:

Regata Jachting.info je hezká vize. Je pravdou, že v HR je přeregatováno, ale pokud by se přihlásila jen malilinká čast lidí zde zaregistrovaných, mohla by to být největší CZ/SK regata v Chorvatsku. A těžko se bude hledat tolik lodí stejného typu.
Nemyslím si, že je zapotřebí aby byly peníze z webu. Startovné by mělo regatu uživit. Rauty nejsou potřeba, organizace může být dobrovolná a není snad potřeba aby na jachtařích někdo další vydělával...
Jsem připraven pomoci s organizací a pokud to nebude závod kolem bójek, ale non-stop jako třeba Velikonočka, tak i s účastí na ní samotné. Pokud zopakujeme podzimní setkání v Brně, můžeme to probrat. S rganizací R.J.i. 2009 by byl nejvyšší čas začít...

Apropó, bude podzimní setkání v Brně?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned zář 09, 2007 9:02 pm

Jestli myslíš v rámci výstavy Boat Brno 2007 jako loni http://jachting.info/modules.php?name=F ... 2&start=25
jsem všemi deseti pro. Ujmeš se přípravy místa jako loni?
Ještě připomínám, že neskončila diskuze, ani není uzavřena dohoda ohledně plavby v příštím roce http://jachting.info/modules.php?name=F ... 53e0f7dce1
a nerad bych, aby zapadla v rámci diskuze pro rok 2009 :exclaim:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů