Sardinie a Maddalena

V předmětu vždy uveďte jméno ostrova jehož oblast popisujete.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Sardinie a Maddalena

Příspěvekod koudy » pon zář 10, 2007 12:31 pm

Ahoy všichni :beer:
mám dotaz: chystáme se s partu potapěčů plout ze Sardinie na Korsiku a podél západního pobřeží dál na sever. Slyšel jsem že při proplouvání mezi ostrovy na severu Sardínie se vybírá poplatek za vstup do národního parku a to i když tam jen proplouváte bez kotvení? Máte někdo nějaké zprávy nebo zkušenosti? :?
Uživatelský avatar
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 18, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ludek » pon zář 10, 2007 12:36 pm

Mezi Sardinii a Korsikou jsem proplouval a nikdo nic nechtel.Je to ale 3 roky, tak nevim jak je to ted, ale Bahrais tam byl nedavno, pokud me pamet neklame.
Ludek
Uživatelský avatar
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvekod RadekS » pon zář 10, 2007 12:55 pm

Já tam byl loni, a nevzpomínám si, že bychom něco platili. Ale je možné, že vstup byl v ceně pronájmu lodi (místní charter Di portisco).
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon zář 10, 2007 3:47 pm

Mezi Sardinií a Korsicou se určitě nic neplatí. Obvzlášť při zápaním pobřeží. Přírodní reservace je u SV pobřeží Sardinie v okolí ostrova Maddalena. Já tam nebyl z časových důvodůl, ale o žádných poplatcích jsem neslyšel.

EDIT: Dnes jsem se bavil s kamarádem který vloni obeplouval Sardinii, u Maddaleny se dost dlouho motali a také o placení nic neslyšel...
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » stř zář 12, 2007 3:30 pm

Tak to je supr :good: , ted už jen doufat v nějaké slušnější počasí
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » ned říj 14, 2007 10:31 pm

Dnes ráno jsem se vrátil z plavby Sardinie-Korsika a můžu doplnit pár poznatků:
v oblasti ostrovů národního parku jsme nic neplatili, vše bylo zahrnuto v ceně lodi
SVa S Sardinie je opravdu krásná oblast pro jachting, se spoustou písečných zátok, většinou s bojemi pro vyvázání, nikdy nás nepřijel nikdo zkasírovat, ale je to možná tím že je drobet po sezoně.
Ovšem je potřeba si dávat dost velký pozor na hloubku, ne vždy je hloubka taková jak je psáno v mapě nebo v pilotbooku , dokonce i při checkinu lodě jsem na to byl upozorněn předávajícím, s tím že jsouli udávány 2m, může být klidně jen 1,5m, ale nebezpečí nehro, protože je tam prý všude písek. Obojí můžu potvrdit. Hodně zátok je právě na dvou až dvou a půl metrech.
Vybavení lodě bylo naprosto dostačující, lod i checkin v poho - Marina Di Portisco- jen socialky a zázemí v maríně bylo v porvnání s chorvatama dost "sociální" a schází tam slušný obchod s potravinami.
J a JZ korsiky taky moc pěkná oblast se spoustou míst pro potápění a nebo jen pro šnorchlink, jsou tam vraky lodí nebo letadel v hloubce od 10 do 15 metrů, takže na šnorchlu bylo na co koukat.
Trochu mi zklamal vjezd do Bonifacia. Prvně jsem tam vplouval za tmy a podle mé názoru tam zchazí alespon jedno světlo po pravý straně, ale neni to nic proč by se tam nedalo normálně zajet, jinak opět moc pěkný místo. Na lodi bylo dost map a pilotbook, sice v němčině což neni moje hoby, ale lepší než nic. Před odjezdem jsem si ho nafotil, tak aspon příště si budu moct lépe plavbu doma připravit, protože do týhle oblasti se určitě min. jednou vrátím.
Trochu nevýhoda je s dopravou, bud letecky což pro nás nepřipadalo v úvahu kvůli šesti potápěčským výstrojím lahvím a kompresoru, takže se jelo šesti místným trandákem jeden osobák a šup na trajekt, což bylo celkem pěkný, protože nikdo z nás trajektem nejel a tak jsme si to pěkně užili... :good:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned říj 14, 2007 10:48 pm

Ahoj Koudy. A to jste tam byli na jeden týden? Z Marina Di Portisco na sever Korsiky mě to připadá dost daleko. Tam a zpátky tak 300 mil a nepočítám křižování.
Ještě mě zajímá, co jsi v noci vplouval do Bonifacia. Vy jste tak kotvili na noc? Mě připadalo dost přeplněné.
A poslední, ty bóje. Já teda ze Santa Teresy až po Ajjacio nenašel ani jednu. Ze Sardinie jsme jen vypluli a pak jsme se motali na západě Korsiky. Máš možnost nějak určit kde jsou? Souřadnice, záznam GPS, POI. Pro případ, že bych tam ještě jel...
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » ned říj 14, 2007 11:28 pm

Ahoj Baharisi,
do Bonifacia jsme jeli nocovat hned první den plavby, přijeli jsme něco kolem deváté hodiny a vyvázali se na asi soukromé molo po levé straně naproti pumpě, do jedenácti jsme čekali jestli třeba někdo nepřijde a vzhledem k tomu že nikdo nepřišel a my nebrali vodu ani elektřinu a chtěli hned v sedm ráno pokračovat, jsem to neřešil. Jinak naproti na městském molu (vedle pumpy) byly snad jen tři lodě. Podruhý jsme tam brali naftu a pak se postavili vpravo kus pod pumpu a taky nikdo nepřišel. Máš tam zkušenosti s placením?
Ted jsem v práci takže tu nemám žádný podklady pro přesnou polohu, ale doma mám polohy všech míst kde jsem nocoval, takže ti je sem určitě napíšu. Pluli jsme až pod Ajjacio, je tam vrak parníku asi v deseti metrech
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » pon říj 15, 2007 10:07 am

stále u sebe nemám fotky, ale polohy jsou z Google Earth
41°42´31
008°47´43
Porto Polo


41°11´55
009°16´17
velký plac mezi nějakým dřevěným a betonovým molem


40°53´04
009°37´41
Costa Corallina
mělký ale dobře značený vjezd do přístavu (přístavku), boje jsou vpravo od vjezdu směrem k pláži

40°53´35
009°41´50
Isola Travolara, před restaurací je bet. molo s muringama(placený) před ním je několik bojí
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon říj 15, 2007 10:46 am

Pořád nepíšeš, jak dlouho jste tam byli. A mě to pořád na jeden týden připadá velký záběr...
V Bonifaciu jsme zaplutí nebyli, nebyl důvod. Jen jsme tam pluli trajektem ze St.Teresy, když jsme pak pokračovali domů přes Bastiu. Nafty jsme spotřebovali ani ne 50l a vodu doplňovali v marině Propriano a v Ajacciu. Ostatní kotviště byly na kotvu. Ale velmi pěkné. Fotky si můžeš prohlídnout u mě ve fotogalerii.
Ty tvé kotviště si zanáším do databáze, někdy se můžou hodit. ;)
Mou plavbu ti můžu ukázat na obrázku, kotviště jsou waypointy v bílém rámečku:
Obrázek
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » pon říj 15, 2007 11:25 am

Asi jsi četl můj příspěvek hned po odeslání, než jsem ho stačil poopravit, místo jihu jsem psal sever. Napluli jsme 264nm. Nejsevernější bod plavby byl pod Ajacijem a nejjižnější byl kolem ostrova Travolara.Jeli jsme to týden, některý dny to s touto partou praktikujem , že se rozdělíme zhruba na půl, a jednou vstávají v sedm jedni a následující den druzí, když je v plánu nějaký osvětlený přístav tak doplouváme běžně kolem osmý večer. Samozřejmě se najdou líný dny moc se toho nenapluje. měli jsme hodně štěstí na počasí, většinou foukalo kolem trojky a bylo poměrně sluno, jen jeden den jsme museli motorovat už od poledne.
Celkem jsme spálili 85 litrů nafty.
Uživatelský avatar
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvekod RadekS » pát říj 19, 2007 7:31 am

No když je řeč o Bonifaciu, tak já tam loni zaplul. Tady připojuji pár řádek z deníku:

Podle rady zkušeného kapitána musíme být v Bonifaciu nejpozději v 16 hod. pokud chceme chytit místo. Bohužel připlouváme až o půl sedmé a tak musíme stát u mola pro velké jachty s přídí na kotvě a zádí u břehu. Jsou tu strašně velké zásuvky a tak jsme bez proudu. Dnes jsme upluli dalších 24.6 Nm.

Úterý 27.6.06
Přístav Bonifacio je hojně navštěvovaný hlavně bohatší vrstvou jachtařů jak je patrné hned z prvního rozhlédnutí. Všude obrovské jachty, spousta restaurací a barů, jen sociální zařízení sem do toho luxusu moc nezapadají. Buňky z „papundeklu“, kde WC stojí 0,5€ a sprcha 2€ a to jsme platily 47€ za stání. Ještěže jsme aspoň nabrali vodu.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát led 18, 2008 5:06 pm

koudy píše:.......... ještě bych tak potřeboval něco podobnýho v září na Sardínii a bylo by to špica


Loni jsem letěl s www.ryanair.com z Blavy do Alghera a tam byl přímý autobusový spoj do St. Teresa Gallura. http://209.227.216.227/collegamenti/s_teresa_en.asp
Uživatelský avatar
Gianni
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 30, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Gianni » čtv říj 14, 2010 10:40 am

Zdravím. Příští rok bych chtěl na Sardinii a vás bych se chtěl zeptat, co byste mi doporučili. Zda vyplout raději někdo z okolí Olbie nebo Alghera?Kam se podívat? Co navštívit?
Jedná se o čistě rekreační plavbu někdy během léta. Zatím nedokážu ani říct, jestli na týden nebo na dva, teprve sbírám informace, takže budu rád za všechny vaše rady a zkušenosti. Děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » čtv říj 14, 2010 2:59 pm

Ahoj
Byl jsem letos (2010) z Itálie okolo celé západní strany Korsiky.
Úžina mezi Korsikou a Sardinii mi přijde natolik zajímavá, že v 2011 plujeme opět. Loď máme přímo ze Sardinie. Pojedeme autem do Janova a trajektem na Sardinii. Ostrovy na severovýchodě Sardinie jsou rezervace a i by se tam mělo platit za vstup viz: http://autorizzazioni.lamaddalenapark.i ... ?ssez=Home.
V Bonifaciu se dá stát v druhé zátoce vlevo, jsou tam muringová lana, která zažínají okem ve skále, kus řetěz, dále lano, za jeden muring se přivazuje jak předek tak zadek lodi, špatně se ale vytahují z vody, je potřeba podpora z vlatního gumáku. Bylo to zadara.
Také jsme byli Lavezzi, nikdo po nás nic nechtěl i když jsem kdesi slyšel, že někdy prý vybírají.
Elektriku jsme nepotřebovali, vodu jsme brali 2x. Například v Porto Vechio mají na braní vody vyhrazeny 2 stání hned vlevo po vjezdu do mariny, cena za Bav44 13 E. Při vjezdu tam mají podporu na gumáku, navedou. I by se rovnou u nich mělo dát za vodu zaplatit, je potřeba je zavolat VHF, avšak na angličtinu vůbec nereaguji, takže je potřeba zajít do kanclu mariny, tam taky anglicky neumí :).
Jinak jsou všichni moc milí, snaživý, s přístupem s kterým se občas setkáváme v HR se tu opravdu nesetkáte.

Martin
Uživatelský avatar
repo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod repo » čtv lis 11, 2010 7:40 pm

Ahoj,

na Sardinii jsem byl letos týden s rodinou a přáteli. Loď jsem bral v Portiscu u společnosti NSS - doporučuji. Samotné Portisco je příjemné, ceny vcelku lidové a vybavení i lidi slušní. Propluli jsem jenom severní část Sardinie a k tomu Bonifacio na Korsice. K vidění je toho spousta a koupání snad nejhezčí ve středomoří. Záleží na tom co chceš vidět, ale jako inspiraci třeba Porto Cervo - luxusní středisko pro snoby (a pro pokoukání ženským členům posádky :D obchody Gucci, Chanel apod. - nic moc pro chlapy) Kotvit se dá v pohodě ve vedlejší zátoce s pláží pro koupání a pěšky je to tak 2km. Hezké je pobřeží okolo Palau - jsou tam různě zerodované kameny ve tvarů roztodivných zvířat, hodně pláží ke koupání, za podívání určitě stojí i soustroví Sant Magdalena a okolní ostrovy s nádhernými plážemi (Spargi- karibské pláže s bílým pískem), Budelli růžové pláže), pěkné je městečko Santa Tereza di Gallura naproti Korsice a mnohé další. Týden je málo, příští rok tam mířím zase :)
Uživatelský avatar
Gianni
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 30, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Gianni » čtv lis 11, 2010 9:21 pm

Ahoj,

dík za info. Loď (Oceanis 473) budu brát nejspíš taky u NSS, takže to snad bude ok.
Pojedu na 2 týdny, takže uvítám i další info - kde kotvit a koupat se, kde nakoupit zásoby, kde se stavit na jídlo a pití :)
Jinak plánuju poklidnou dovču s tím, že projedem SV Sardínie + souostroví La Maddalena + JV nebo JZ Korsiky. Kterou stranu doporučuješ?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv lis 11, 2010 10:09 pm

Tři roky starý pohled na Korsiku ti mohu nabídnout ZDE.
Uživatelský avatar
akrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 15, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Kterou stranu doporučuješ?

Příspěvekod akrman » čtv lis 11, 2010 10:34 pm

No, tady snad není o čem diskutovat, JZ Korsiky.
Uživatelský avatar
repo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod repo » sob lis 13, 2010 9:39 pm

Taky si myslím, že JZ Korsiky je určitě hezčí. Na východě Korsiky stojí ze vidění Porto Vecchio, ale jinak je JZ zajímavější.
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » sob lis 13, 2010 10:14 pm

V Porto Vecchio se dá dobře stát na kotvě vlevo před marinou (přesněji vlevo od průmysloveho přistavu, aby jste nemysleli, že je tam velký průmyslový přístav, jsou to dvě větší betonová mola). V marině se dá za cca 15 EUR nabrat voda, mají na to vyhrazené 2 stání cca 50m vpravo hned po vjezdu do mariny, VHF se anglicky není nutno snažit, na angličtinu nereagují. Pokud vládnete francouštinou, úplatu vyberou "plavčíci" na gumáku, kteří vodí lodě na stání, jinak musíte do ofice a tam se dočkat někoho kdo vládne angličtinou :-). Záliv je hluboký a tak voda není průzračná jak jinde kolem Korsiky, avšak městečko v opevnění stojí za to navštívit. Takto to bylo v červenci 2010.
Uživatelský avatar
repo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod repo » sob lis 13, 2010 11:22 pm

Na Sardini jsme kotvili v zátoce vedle Porto Cervo - tuším Porto Paglio - kamenité dno aledocela to drželo i ve větru a vlnách, do Porto Cerva po silnici kousek, potom v Palau - jsou tamvedle přístaviště před městskou pláží bóje - nic jsme neplatili, v Santa Tereza jsme kvůli bouři nad Korsikou pro jistotu skončili v marině - borci na člunech už při vjezdu a odvedou až na místo a případně "zastrkají" mezi lodě - je to místy docela úzké. platí se v kanceláři v marině, za SO36 jsme dali 45E vč. vody a elektriky (červenec 2010).
Uživatelský avatar
Nervozrout
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 10, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nervozrout » stř bře 30, 2011 10:31 pm

Ahoj všichni,
Nemá z Vás někdo zkušenosti z kotvením lodě v okolí Palou?Chceme jet na tři týdny s vlastní lodí a potřebujeme nějakou základnu :-).Nemáme žádnou zkušenost v Italských vodách tak mám další dotaz zda se někde musíme hlásit nebo něco podobnýho. Nebo jestli to je jen za povinnost u přátel v Chorvatsku :D .Díky za info
Uživatelský avatar
ladula
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 16, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ladula » stř bře 30, 2011 11:05 pm

Ahoj, přímo v Palau je možno kotvit v marině, ale je většinou plná. Vlevo před vjezdem do mariny jsou před pláží kotvící boje (tuším okolo 10), ale také bývají plné, i když se nám tam podařilo dvakrát odpoledne kotvit. Zátoka je celkem krytá, jen pokud přijde vítr N nebo NW, trochu se to vlní. Také je potřeba počítat s vlněním od trajektu, který několikrát za den do Palau připlouvá, ale není to nijak tragické. Kotvit se dá také západně od Palau v zátokách u Porto Pollo a Porto Pozzo.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát pro 16, 2011 8:34 am

Jarní Sardinie s Ryanair
Nebaví Vás cestovat autem až na Sardinii? Pak je zde nová možnost letět s Ryanair z Bratislavy již od 29 EUR! Ve spolupráci s firmou North Sardinia Sail jsme pro Vás připravili speciální nabídku, která je namíru ušitá těmto letům: pronájmy neděle-neděle během jarních termínů 18/3 – 6/5/2012. Jsou pro Vás připraveny tyto lodě: Sun Odyssey 36i, Bavaria 44, Sun Odyssey 45.2, Oceanis 473, Bavaria 50 cruiser a Lagoon 410. Transfer z/na letiště zdarma! Ceník firmy North sardinia Sail naleznete zde: NSS ceníkNSS ceník. Rádi Vám prověříme dostupnost lodě a uděláme cenovou nabídku.Leták ke stažení: http://www.yachtnet.cz/pdf/nssn.pdf

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů