Datové spojení přes telefon (Croatia)

Vše o spojeni VHF, GPS, GSM, UMTS atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod Beda » ned dub 30, 2017 10:56 am

Zajimave co to vsechno udela az padne roaming. Jak se sem navalej SIMM za levny peniz. Tezko budou sluzby v jinem state omezovat, kdyz mame te Shengen. Ted maji smluvne zajisteny pristup do zahranicnich siti, to by se muselo omezit. Blizi se to, pristi rok bude jasno, co nam provedou, o penize nebudou chtit prijit.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod Anonym » ned dub 30, 2017 12:17 pm

To nemusíme čekat do příštího roku, nulové volání, SMS a roaming začíná 15.6. Přes to asi vlak nejede.

Otázkou je, jaké tarify operátoři nastaví. Na netu je toho spousta, prognózy, předpoklady. Jeden z nich je že běžné tarify očešou o možnost roamingu a ty tarify kde bude onen "nulový" roaming se zdraží. Zatím se mě nepodařilo najít jediný ceník na nové období.
A budou (jsou) tam další a další omezení, aby třeba vyčuránci třeba nekoupili levný Polský tarif a nepoužívali jej hlavně mimo území Polska.

No pro jistotu jsem ti to Tele2 na Chorvatsko pořídil. Jak na data, tak na volání/příjem hovorů.

BTW: Shengen a EU jsou dvě rozdílné věci. Na toto Shengen nemá žádný vliv.
Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod Beda » ned dub 30, 2017 4:24 pm

Jasne, ja myslel ze kdyz je v nem volny pohyb, tak si asi budu moct koupit jakoukoliv SIM. Urcite neco vymysleji aby jim neuteklo moc penez. Udelat SIM-ku aby se s ni nechalo volat jen doma a na zahranici by byla jina, to by jen obcurali roamink.

Mam VOIP od Odorik za 0.59 kc/min a na pevne za 0.49 min a pocitaji po vterinach od zacatku. Na jejich foru napsal ze operatori si plati propojovaci poplatek 0.39 kc/min. Treba do USA 0.20 kc/min.....I panika poznala ze je to levnejsi volani jak pres Vodafon kde plati neco pres 5Kc/min.

Zlodejina je ze z tech virtualnich operatoru je volani levnejsi jak u operatora na kterem jsou
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 575
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod LadaM » pon čer 19, 2017 6:06 pm

Tak předplaceným datovým kartám v EU asi odzvonilo. S možností čerpat svůj domácí datový (i telefonní) tarif přestávají dávat smysl. Teď už jde jenom o ten signál. :clap:
Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 682
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod JaOCZ » pon čer 19, 2017 6:53 pm

Jak kde :) Nemam spatny tarif, ale na Chorvatskych bez omezeni za cca 10 Euro se nadostanu - http://www.vipnet.hr/tourist-offer/en

Se budou muset operatori jeste polepsi :)
Uživatelský avatar
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 299
Registrován: stř říj 21, 2009 2:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Ostrava

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod MalyBob » pon čer 19, 2017 7:02 pm

Honzo, máš tušení, jak je to s pokrytím linknutého VIPNET na moři, ostrovech?
Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 682
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod JaOCZ » pon čer 19, 2017 7:10 pm

Pouzivam ho uz dlouho. LTE skoro vsude vcetne ostrovu. Na Kornatech slabsi, ale obydlene ostrovy naprosto v pohode.
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 575
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod LadaM » pon čer 19, 2017 8:10 pm

JaOCZ píše:na Chorvatskych bez omezeni za cca 10 Euro se nadostanu

No, pokud budu předpokládat, že na dovolenou nejedu stahovat, tak cca 260 korun plus žonglování se simkartami je pořád víc než 0 korun. Jinými slovy, nedokážu si představit, že to, co mi stačí doma (a pro práci), mi nestačí na dovolené. :)
Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 682
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod JaOCZ » pon čer 19, 2017 9:33 pm

Souhlasim, me moje data taky staci v pohode, ale ne vsichni, se kterymi se plavim maji velky datovy balicek.

Osobne simku (resp. dobiju jen kredit) mam v hotspotu na wifi a jsou pripojeni ostatni.
Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod Beda » úte čer 20, 2017 4:58 am

Mobil.cz pise ze za dobiti 200 kc ( lze provolat ) je zadarma 200 MB dat a po vycerpani do 30 dni to zpomali, na GPS a cteni na WEBech to staci. Prisla me SMS kde nabizeji datove balicky k predplacene karte, smazal jsem to..... Snad maji 1 GB za 199 kc.

maji info na
Naše Zákaznické centrum je vám k dispozici pro případné dotazy na čísle 738 333 333.
Uživatelský avatar
stani119
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 332
Registrován: čtv led 24, 2013 1:00 am
Reputace: 24

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod stani119 » čtv črc 06, 2017 8:45 pm

2GB doma teď platí i v EU, to se to hezky datuje :whist: uz nemusím kupovat datové balíčky :P a někdo furt na tu EU nadává :)
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod ferdas » pát črc 07, 2017 6:57 am

stani - to se to hezky datuje jen pokud nejseš firemní zákazník. O2 vydal jakýsi vzoreček pro přepočet. Já mám v Česku limit 1,5GB, v EU mi to spadne na 619MB. A ten kdo tady má 10GB, v EU bude mít 1,076 GB.

No ale zaplaťpámbu i za to.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod Anonym » pát črc 07, 2017 7:58 am

Ferdas, nerozumím. Jsem firemní zákazník, mám tu dvě karty - jednu v mobilu jednu v tabletu a tváří se to že 1,5Gb zůstává.
Něco mě uniká?
ObrázekObrázek

Ťapkám pomocí Galaxy S7
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod ferdas » pát črc 07, 2017 9:16 am

Jsem firemní zákazník u O2 a přišlo nám od nich tohle - zkopírováno z mailu, zvýrazněno mnou:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jak se budou účtovat roamingové služby v zóně EU u firemních zákazníků?

U všech firemních zákazníků dojde od 15. 6. 2017 k úpravě cen volání a SMS v zóně EU podle stejných podmínek popsaných pro paušální tarify. Používání objemu dat je umožněno za stejných podmínek jako v České republice až do výše limitu v zóně EU, který může O2 zákazníkovi doúčtovat.

Jaké jsou podmínky limitu při používání objemu dat v zóně EU?

Limit je stanoven pro čerpání objemu dat v zóně EU. Limit říká kolik dat může zákazník čerpat v EU v rámci svého tarifu bez příplatku.
Limit vychází z individuální ceny tarifu zákazníka a příplatku za 1 MB dat čerpaných v zóně EU. CENA bez DPH / 0,21 * 2 = limit dat, které lze čerpat v rámci tarifu bez zaúčtování příplatku. O2 může tento příplatek zaúčtovat nejpozději do 3 měsíců od využití služby a bude vystaven v mimořádné faktuře. S uplatněním limitu a doúčtování příplatku počítáme pouze u firemních zákazníků ze segmentů MC1, MC2 a GOV. Informace o podmínkách limitu bude uvedena ve všech cenících mobilních služeb.
Překročení limitu je s ohledem na individuální ceny a individuální výši limitu bez SMS notifikace!

Praktické příklady výpočtu limitu:

Zákazník A má VARIO Profil 3 za 340 Kč bez DPH / 0,21 * 2 = 3.238,1 MB, které může čerpat v rámci EU bez dalšího zpoplatnění. Cokoliv nad rámec tohoto objemu může být dodatečně zpoplatněno částkou 0,21 Kč bez DPH za 1 MB.
Zákazník B má VARIO Profil 2 za 250 Kč a následně provede obnovu datového objemu za 200 Kč bez DPH. Celkový objem, který může čerpat bez dalšího zpoplatnění se sečte, a tak bude: 250 / 0,21 * 2 = 2 381 + 200 / 0,21 * 2 = 4 285,8 MB. Cokoliv nad rámec tohoto objemu může být dodatečně zpoplatněno částkou 0,21 Kč bez DPH za 1 MB.
Zákazník C má Profil 1 a k tomu má IvM L za 300 Kč bez DPH. Částka datového objemu, který může bez případného příplatku využít se počítá: 300 / 0,21 * 2 = 2 857,1 MB, které může využít. Cokoliv nad rámec tohoto objemu může být dodatečně zpoplatněno částkou 0,21 Kč bez DPH za 1 MB.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod Anonym » pát črc 07, 2017 9:32 am

Nám nic nedošlo, neznám tarify VARIO Profil a ani segmenty zákazníků MC1, MC2 atd.
Možná jsme moc malá firma? Firmička??? Já a žena a sestřička ...

Máme tarify Free O2 60, FREE 1,5 GB, Mobilní internet 1,5 GB a podobně. A jedu furt pryč....

Odesláno z mého SM-T719 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Jardasu
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 717
Registrován: pát bře 30, 2007 2:00 am
Reputace: 80

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod Jardasu » pát črc 07, 2017 10:16 am

Pro země EU a EHP :
Od 15.6.2017 se ruší opakované i jednorázové roamingové balíčky. Namísto nich budete čerpat základní "domácí" datový balíček. Ale POZOR: v zahraničí nebudete mít k dispozici celý objem dat daný velikostí datového balíčku, ale pouze jeho omezenou část! Například u nejvyužívanějšího 3GB datového balíčku budete mít k dispozici pouze 1,4GB dat v níže uvedených zemích a každý další megabajt dat tam využitý bude zpoplatněn cenou 0,21 Kč/MB. Buďte prosím tedy I V UVEDENÝCH ZEMÍCH opatrní při stahování větších objemů dat a snažte se využívat WiFi připojení.

Taky si dávejte pozor například v Řecku, abyste se nechytli třeba na tureckého operátora, sice byste "jeli furt pryč" , ale ta faktura by mohla dost bolet.

Taky přestalo fungovat to, že před vyčerpáním datového balíčku jste dostali SMS s informací a měli možnost data stopnout, nebo si nechat datový balíček obnovit - čili mít finance pod kontrolou. Toto, v kombinaci s naprosto šílenými cenami za data mimo EU je hooodně nebezpečná směs.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod Jarda885 » sob črc 08, 2017 1:38 pm

Mám firemní účty u Vodafonu se slušnými paušály.

V druhé polovině června jsem v Chorvatsku používal telefon včetně datových služeb a přes flešku připojený notebook bez jakéhokoliv omezení.
Účet za červen je ve stejné výši, jako bych nebyl v zahraničí. Nemám potřebu instalovat cokoliv zahraničního.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod Anonym » ned črc 09, 2017 9:33 am

Ono asi záleží na přesném znění toho či onoho balíčku. Jsem doma, tak to procházím. Mám dojem že jsme v sekci "Podnikatelé", nikoliv "Firmy a veřejná správa".

Náš tarif je Free 1,5 GB za 749,- CZK. Obsahuje Neomezené volání, Neomezené SMS a Internet 1,5 GB. Přičemž obsahuje také bezplatný balíček Svět Basic, kde volání i internet ve 40ti státech Evropy se chová naprosto stejně jako doma.

Je tedy potřeba svá omezení ze strany operátora specifikovat na svůj balíček (jako Ferdas) a s ním se také pak poprat při objednávání či přeobjednávání služeb. Nelze paušalizovat. Vše asi bude mít dvě strany mince. Někde výhodu, jinde nevýhodu. Tak to na tom světě chodí.
Nemám chuť ani čas se probírat jednotlivými balíčky a porovnávat. Ten ceník je mnohastránkový a složitý jako prase. Mám co mám a pokud mě někdo nepřesvědčí že můžu mít lepší, zůstanu u toho.

Mmch, někdy před měsícem jsem požadoval na prodejně O2 drobnou změnu na jednom z šesti tarifů. Přehazovali si mě jako horký brambor, telefonovali ke všem čertům a nakonec že to nejde a že se mě do dvou dnů ozve obchodník. Ten se neozval, tak jsem podal písemnou výpověď ze všech služeb.
A ejhle, obchodník byl na světě. A došel s nabídkou že mě spadla brada. Platíme polovinu toho co před tím a ještě můžeme jednou za měsíc libovolně měnit tarify nahoru dolů což před tím nešlo a bylo předmětem mého vzplanutí. Máme svého obchodníka na telefonu a na prodejnu jako firma nemáme vůbec chodit.
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 575
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod LadaM » ned črc 09, 2017 5:21 pm

O2 má lidi, živnostníky a korporát. Čím dále v tomto seznamu, tím větší možnosti vyjednávání. Nevěřím, že si korporace nemůže vyjednat pro ni optimální podmínky. Jestli to firma pro svůj chod nepotřebuje, možná tohle neřešili. Když jsem měl u zaměstnavatele korporátní tarif, byl za cenu, o které se může nefiremním zákazníkům jenom zdát. A to vč stejných simek pro rodinné příslušníky. Šlo o střední firmu, cca. 70 simek.
Tuším, že ta směrnice EU má být hlavně pro lidi, takže se operátoři snaží zahojit na fimách, které to neřeší. Ostatně stejně se chovají i banky a jiní prodejci služeb. Výhodu člověk dostane, až když si o ni řekne.
Já sám mám 3 simky s daty jako firemní a čerpání je 100% jako u nás. Podobné tarify jako Baharis.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 191
Registrován: sob čer 30, 2007 2:00 am
Reputace: 7

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod PetrC » pát črc 28, 2017 12:12 pm

Jarda885 píše:Mám firemní účty u Vodafonu se slušnými paušály.
V druhé polovině června jsem v Chorvatsku používal telefon včetně datových služeb a přes flešku připojený notebook bez jakéhokoliv omezení.
Účet za červen je ve stejné výši, jako bych nebyl v zahraničí. Nemám potřebu instalovat cokoliv zahraničního.


Podobné poznatky od Vodafonu. V základním tarifu mám 1.5 GB/měs. V červenci 14 dní v Chorvatsku, denně vyřizování spousty mailů, hodně na FCB, odesílání fotek přes FCB, po příjezdu dom spotřebováno necelých 1 GB, žádný doplatek.
Uživatelský avatar
stani119
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 332
Registrován: čtv led 24, 2013 1:00 am
Reputace: 24

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod stani119 » pát črc 28, 2017 1:05 pm

Mohu potvrdit i u T-mobile. Data 2GB využívám venku stejně jako doma. Žádný poplatky navíc :whist:
Uživatelský avatar
stani119
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 332
Registrován: čtv led 24, 2013 1:00 am
Reputace: 24

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod stani119 » pát črc 28, 2017 2:37 pm

Jo a tímto děkuji EU :)
To udělali hezky :clap:
Uživatelský avatar
dexter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 96
Registrován: úte srp 09, 2011 2:00 am
Reputace: 1

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod dexter » úte srp 22, 2017 10:20 pm

ma niekto skusenost - ohladne internetu medzi korculou a visom je lepsie t-com alebo vipnet ?

dik
Uživatelský avatar
dexter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 96
Registrován: úte srp 09, 2011 2:00 am
Reputace: 1

Re: Datové spojení přes telefon (Croatia)

Příspěvekod dexter » úte srp 22, 2017 10:29 pm

nasiel som zaujimavu stranku kde je pokrytie vip tele2 a t-com
a vyzera to ze vipnet ma najhorsie pokrytie na mori hlavne cast hvar - vis - lastovo
linka:
https://www.cellmapper.net/map?MCC=219& ... showBand=0

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů