Jachting

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Jachting

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned led 01, 2006 11:38 am

čau lidi,
co je pro Vás jachting?
Zábava, relax, dovolená, dlouhé plavby, turistika ...?
Pro mě je to jedno z "nejhutnějsích" hobby, ke kterému jsem čuchnul. Možnost jak poznat své hranice a učit se novým věcem.
Je to brázda v noci za lodí plná světélkujícího planktonu....

Tom
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jachting

Příspěvekod ficcus » ned led 01, 2006 7:23 pm

Na to není jednoduchá odpověď. Já k tomu při?el jak slepej k houslím. A chytil jsem se hned :) Hlavním důvodem pro mě tenkrát bylo, ?e jsem hledal nové mo?nosti rodinné dovolenék kde bych skloubil moře, cestování a sport. Nějak nevydr?ím le?et na plá?i.
A jachting jako takový? Ovládat loď je nádherný. Z mého pohledu a? trochu ?ivoči?ný, kdy? se třeba zhor?í počasí a musí? se s tím poprat. Jinak nejraději mám ten okam?ik, kdy? po vyplutí z přístavu vypnu motor a napnu plachty. Kdy? je sly?et to "ticho".
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned led 01, 2006 11:29 pm

Yachting to je prokletí. To je droga.
Zo začiatku to bola pre mňa náhrada za kánoe. Chodili sme na Dunaj, na Dunajské ramená, od jary do jesene. Splavovali sme rieku a táborili v divočine ako praví zálesáci. Tie nádherné noci pri táboráku s topolového a vŕbového dreva. Komári i?li o desiatej spa?, ochladilo sa a mi sme sedeli pri ohníku zakrútení v deke, pozerali na Dunaj ako blikajú navigačné svetlá a ?ífy sa pomalu sunú tmou. Dlhé ?trkové plá?e, romantické ramená, páliace slnko a lu?ná d?ungla v centre európy kúsok za mestom. Tie dojmy boli tak silné, ?e ich mám pred očami dodnes.
A naraz sa to celé začalo sypa?. Postavili priehradu a tá devastácia bola tak silná, ?e som tam roky nemohol ís?. To som u? tvrdo podnikal a zamestnaval som 20 ludí. Potom mi zacviklo nerv v krčnej chrbtici, náhle mi zomrely 3 kamaráti, rovesníci a pohlad na svet sa začal prudko meni?. Stará partia bola v trapu.
Dovolenka pri mori na plá?i bola nuda a e?te som k tomu aj pribral a tak som si vymyslel motorák. Prihlásil som sa na kurz a tam odo mňa chceli 300 míl na mori, ako?e prax. Dalo sa to uplati?, ale rad?ej som ?iel do cestovky, dnes viem ?e to bola čártrovka a vyrazil som k moru. Kapitán z cestovky bol Palo Macháček, ktorý na lodi Zuzana obopával zemegulu. Rozpačito sme sa nalodili, zistili sme ?e ideme na nejakú regatu a na motore vyrazili v pred na miesto ?tartu. Keď sme tam u? skoro boli / v Rogoznici / kapitán vyhlásil ?e vytiahneme plachtu. Chytila nás mierna panika meniaca sa v hrôzu keď to velké biele vyletelo hore a zakrylo nám výhlad. Plachta biela. A potom sa rozhostilo ticho, loď sa mierne nahla a vyrazila v pred. Bolo to impozantné a bol som v pasci.
A ďalej asi ako skoro u ka?dého. Čartre Vám prestávajú stači? a tú?ite po vlastnej lodi. A nielen to. Chcete si ju postavi? sám. A to Vás zo?erie úplne. Dnes zamestnávam u? len 3 ludí a aj to sa mi zdá vela. Chcel by som sa lodiam vanova? profi, ale aj sa bojím, aby sa nestala s koníčka nudná povinnos?. Ale biznis plán je pripravený.
Tak?e yachting je pre mňa v?etko, Olda Karásek je môj vzor a starnutie prestalo bi? nočnou morou.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv led 05, 2006 9:25 pm

Ahoj,
dokázali byste se svýho hobby vzdát? Nebo co by bylo, kdyby jste ten jachting nemohli z různých důvodů provozovat - nemoc, finance, odpor rodiny, man?elky....apod.
Nejsme v?ichni otroci svého hobby? Chceme od jachtingu nezávislost a svobodu a jsme přitom závisláci s nedostatkem času a financí. Lidi co odjedou na del?í plavbu klidně od malého dítěte a rodiny. Na plavbu s nejistým výsledkem.
Co vy na to? V jaké jste fázi? Začínáte, o?ukáváte o co jde, nebo je ten jachting jediná věc na světě pro kterou obětujete v?echno okolo?
Nebo jde o popularitu a pomíjející slávu. Nebo je to koníček přiná?ející radost a odpočinek? ?ivotní filosofie a styl ?ivota? Nebo snílci doma nad mapou co nikdy nevyplujou? Třeba vás baví více lodě stavět ne? na nich plout?Nebo na ty krásný jachty balíte mladý holky?

provokuju.....oponujte, pi?te, nesouhlaste, napi?te svůj pohled na věc.... dejte mě co proto.

ahoj Tom
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » pát led 06, 2006 4:15 pm

Ahoj po přečtení tvého příspěvku jsem se opravdu zamyslel, proto?e kdy? vzpomenu na to co jsem na lodi předělal a změnil co to stálo času o penězích ani nemluvím tak ty hodiny jsem je?tě nenajezdil /je to motorovka/ a doma kdy? někam jdu tak je pravidlo jde? do lodě co??
zatím ahoj Standa
Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Yachting

Příspěvekod Jarda » sob led 07, 2006 1:32 am

Yachting je styl života. Od té doby co jsem lodím totálně, ale totálně propadnul si neumím představit den, kdy bych se alespoň při doutníku nepoddal myšlenkám spojených s loděmi. Někdy to jsou celé dny prosezené u počítače a dopisování si s lidmi o problému rolování hlavní plachty do stěžně, nebo kotvení na dvou kotvách ano či ne, jindy to je marné přesvědčování manželky o tom, že rodiný rozpočet tento rok trochu utrpí, protože ty nový plachty prostě potřebujem!! Yachting je vášeň, kterou v tobě lodě buď probudí, nebo ne a myslím, že není nic mezi tím, buď do toho jdeš, nebo se budeš bavit s tchýní o novým koberečku do předsíně. Lodě jseou srdeční záležitost a jen se mi nějak nedaří sdělit manželce, že už v srdíčku není sama.
Jarda
Uživatelský avatar
kaplik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 20, 2006 2:00 pm
Reputace: 1
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod kaplik » pon úno 27, 2006 1:48 pm

u me je to momentalne touha, kterou bych rad na vlastni kuzi zkusil ....
yori
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 02, 2006 8:03 pm
Reputace: 0

Re: Jachting

Příspěvekod yori » pon úno 27, 2006 5:04 pm

já jsem snil o plachtění co si pamatuju, co jsem přečetl kní?ek (zcela jasně vedl Ransome) a pak jsem jednou sebral prachy a koupil fina, samozřejmě jsem si naběhl a koupil pěknej křáp, ale ta radost. Proto?e jsem ?ádného jachtaře neznal učil jsem se plachtit podle stránky v kní?ce od Ziziuse o stavbě lodí, tu?ím, ?e tam bylo něco o tom, ?e se vytáhne plachta proti větru, zarumpluje kormidlem, přitáhne hlavní otě? a jede se. Tak přesně takhle jsem to udělal a paráda, akorát jsem měl trochu problém vrátit se do přístavu :-). Za tu dobu co plachtím jsem nikdy nelitoval, ?e jsem si tenkrát za kupónovku splnil sen, vystřídal jsem 6 lodí ne? jsem skončil u Dračice a teď se tě?ím na ka?dou sezónu. A moje rada : prostě do toho jdi, neznám lep?í relaxaci ne? tu spojenou s lodí. ahoj yori
Uživatelský avatar
kaplik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 20, 2006 2:00 pm
Reputace: 1
Bydliště: Praha 4

Re: Jachting

Příspěvekod kaplik » pon úno 27, 2006 11:01 pm

yori píše:já jsem snil o plachtění co si pamatuju, co jsem přečetl kní?ek (zcela jasně vedl Ransome) a pak jsem jednou sebral prachy a koupil fina, samozřejmě jsem si naběhl a koupil pěknej křáp, ale ta radost. Proto?e jsem ?ádného jachtaře neznal učil jsem se plachtit podle stránky v kní?ce od Ziziuse o stavbě lodí, tu?ím, ?e tam bylo něco o tom, ?e se vytáhne plachta proti větru, zarumpluje kormidlem, přitáhne hlavní otě? a jede se. Tak přesně takhle jsem to udělal a paráda, akorát jsem měl trochu problém vrátit se do přístavu :-). Za tu dobu co plachtím jsem nikdy nelitoval, ?e jsem si tenkrát za kupónovku splnil sen, vystřídal jsem 6 lodí ne? jsem skončil u Dračice a teď se tě?ím na ka?dou sezónu. A moje rada : prostě do toho jdi, neznám lep?í relaxaci ne? tu spojenou s lodí. ahoj yori



sen o plachteni je danej (momentalne jsem u teorie), jen se bojim prave tech omylu (v zivote, je ale potreba si parkrat hubu nabit), ale dnes je hodl takova doba ...
Pedro
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 12, 2006 11:39 am
Reputace: 0

Příspěvekod Pedro » sob bře 04, 2006 1:06 pm

čau

nekoupil jsi toho Fina od nějakého pana Baroše nebo snad Hranoše?

zdar Pedro
yori
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 02, 2006 8:03 pm
Reputace: 0

Re: Jachting

Příspěvekod yori » pon bře 06, 2006 8:22 am

U? nevím kdo to byl, ale koupil jsem ho v Rychnově nad Kně?nou a měl stě?eň na maděru (dřevo), ale to jsem v tý euforii nezaznamenal, je to víc jak 10 let a dávno jsem to zařadil mezi učební náklady. yori
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

poradíte kde koupit cvičnou plachetnici?

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř led 03, 2007 2:53 pm

Zdravím fanoušky modrých dálek,
chtěla bych poprosit o radu kde se dají v ČR koupit jeté cvičné plachetnice. Nejlépe typu Laser Pico a takové podobné. Prostě žádná kajutárna, jen pro děcka na výcvik.
Díky moc
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv led 04, 2007 6:44 pm

Myslím, že v Čechách niečo také ako lodný bazár, kde by boli desiatky plachetníc, neexistuje. Najjednoduchšie je dať si inzerát na jachtárske weby do virtuálneho bazáru. České: najznámejšie su www.yachting.cz www.lode.cz a www.plavidla.cz Druhá možnosť je kúpiť vo Švajčiarsku, alebo Nemecku, tam stačí pozerať www stránky/niekde sú tu uverejnené/, ponuka je dosť velká a ceny niekedy velmi nízke.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv led 04, 2007 6:48 pm

Pokud bude zájem udělám bazar i tady na těchto stránkách. Něco už v merku mám, jen jsem se k tomu ještě nedostal.

Edit:
lodní bazar zde již nějakou dobu dobře funguje
Naposledy upravil(a) Libor dne pon lis 05, 2007 12:00 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jaarek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: čtv pro 29, 2005 2:11 pm
Reputace: 14
Bydliště: Praha

Re: poradíte kde koupit cvičnou plachetnici?

Příspěvekod Jaarek » pon led 08, 2007 2:00 pm

[quote=Jitka]Zdravím fanoušky modrých dálek,
chtěla bych poprosit o radu kde se dají v ČR koupit jeté cvičné plachetnice. Nejlépe typu Laser Pico a takové podobné. Prostě žádná kajutárna, jen pro děcka na výcvik.
Díky moc[/quote]

Ahoj,

zkus taky občas i Annonci www.annonce.cz, občas se tam i nějaká ta lodička vyskytuje - loni v létě se mi tak povedlo koupit pěknou zachovalou plachetničku 4,2m - mám ji teď na Slapech.
Jinak to chce trpělivost, nespěchat a pravidelně brouzdat po webu.
Uživatelský avatar
Axel5
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Axel5 » sob kvě 12, 2007 11:11 pm

Ahoj, zdravím všechny jachtaře.
Dostal jsem se k jachtingu dílem náhody. Kamarád (svého času už ostřílený námořník) přišel s nápadem že by jsme si mohli místo dovolené na přeplněné pláži užít vody i trochu jinak a tak jsem se domluvili na týdenní plavbě.
Vyrazili jsme v září z Primoštenu. Musím říci že mě jachting nadchl hned jak jsem vstoupil na loď. A ten pocit když jsem poprvé vyrazili z přístavu byl zkrátka nezapomenutelný. Myslím že strávit dovolenou na lodi je ten nejlepší relax a zážitek který mě mohl potkat. A hned týden po návratu do vlasti jsme se domluvili a zamluvili si loď i na letošek. Musím říci že se těším jak nikdy ... :wink:
Tímto jsem se chtě s Vámi také podělit o to co pro mě jachting znamená. Znamená pro mě tu krásnou svobodu a uvolněnost kterou jsem zažil jen na moři.
Uživatelský avatar
Pajas11
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: úte kvě 15, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Modra koule kousek od hvezdy nazyvane Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pajas11 » stř kvě 16, 2007 3:10 am

JJ, u Me je to vlastne taky ten detsky sen a hromada knizek.Az do navstevy Noveho Zelandu tak nejak zapadly v koutku duse.Tam jsem se seznamil s Peterem,ktery mel krasny dreveny motorsailor,centercocpit.Pozval nas,stravili jsme tam noc a druhy den jen tak v zalivu ji predvedl.Vzpominka vybublala a sen se obnovil.Uz je to 6 let a od te doby jsem to nemel sanci znovu zkusit.Vzdycky jsem jen chodil po brehu Michiganskeho jezera o koukal.Na Key westu jsme potkali Cecha ktery si postavil svuj katamaran.A to Me vlastne dostalo.Od te doby jsem brouzdal po strankach s lodemi na prodej a hlavne na e-bay.Zjistil jsem,ze poridit si lod neni tak zase uplne nemoznost.Rad cestuji,miluji prirodu a ticho.Kde jinde nez na plachetnici se tohle da skloubit.A jak jinak chcete objet zemekouli za prijatelne naklady? Takze shrnuti,jsem zatim jachtar teoretik s vlastni lodi a zacal jsem asi od konce.No co,nejak to dopadne,ze.
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Můj příběh

Příspěvekod veselyroman » pát zář 07, 2007 9:24 am

Když jsem byl malej (tak první stupeň na základní škole), tak jsem se vody hrozně bál - byl to takovej úplně panickej strach. Pak jsem si nějakou dobu vody vůbec nevšímal a teprve asi před deseti lety jsem ji začal přicházet na chuť. Nejdříve to byly pravidelný návštěvy plaveckýho bazénu, kde jsem se konečně naučil pořádně plavat, pochopil jsem co mi voda může dát, jak se se mnou může mazlit a jak si ji můžu užívat. Někdy v té době jsem si taky všimnul, že po vodě jezdí nejenom takovýty velký nákladní šífy, ale taky malý plachetničky. To jsem ještě si myslel, že je to koníček jenom pro milionáře, nic pro obyčejnýho smrtelníka. Aniž bych se kdekoliv, kohokoliv zeptal, žil jsem s představou, že na každou loď je potřeba "řidičák" a jeho získání obnáší mít na kontě stejný balík peněz, jako když chce člověk získat třeba letecký průkaz... Před rokem a půl jsem se ale seznámil s jedním človíčkem, od kterého jsem se dozvěděl, že papíry má a jezdit se dá... Byl to takový obyčejný kluk jako já (bez financí, z chudý rodiny ). Hned druhý den jsem si našel na netu kurz plachtění na Orlíku s možností udělat si VMP. Papíry jsem udělal (můj rozpočet to nezruinovalo) a od té doby jsem strávil už čtyři víkendové pobyty na Orlíku s kajutovkou. I to se mi ale zdálo málo, takže jsem si asi před týdnem přivezl malou závodní plachetničku se kterou se chystám blbnout... Co bude dál se uvidí, nějaké plány v hlavě mám.
Uživatelský avatar
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: pon črc 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rosice

Příspěvekod 13paja » pát zář 07, 2007 9:41 am

Když jsem před 7 lety poprvé sednul náhodně na loď, tak jsem vůbec nepředpokládal, co to ve mě zamechá. Byla to jenom kolečko v blízkosti Murteru asi tak 4 hodiny. Prostě jsme potkali známeho, když jsme byli na ležící dovolené. Pak to šlo samo a nevynechal jsem skoro žádnou příležitost, kdy jsem se mohl nalodit. Je to dle mého tak, že tě to chytne a nepustí nebo tě to neosloví a život jde dál :)
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pát zář 07, 2007 10:03 am

muj start byl jednoduchy, uz od mala mne tahly velke plachetnice, fregaty, clippery,...od cteni a obrazku sem se dostal k modelarine a pozdeji nam s brachem udelal otec prestavbu nafukovaciho gumaku, predchudce Palavy", na plachetnici", na zadni sev kormidlo, do spice nastavba co drzela stezen s rahnem a "holandske" ploutve (takze sem de facto zacinal s jachtingem na stejne lodi jako anglicky kral :D). Nikdy nezapomenu na okamzik, kdy nam po pulhodine placani se v bezvetri fouknul vitr a "lod" se rozjela, porad i po tech letech slysim ten zvuk, ktery delala rozrazejici se voda na pridi
...pak uz nebylo cesty zpet :)

jachting je pro me relax, silnej vitr plnej vody, tak jak se da citit jen na lodi, mne dokaze nakopnout minimalne na dalsi 4 dny :)
v dnesnim svete plnem vymluv a slendrianu, je lod jedno z mala mist, kde se neda nic okecat a kde je kazda chyba a snaha o ojebavku vetsinou po zasluze potrestana, priroda je prisny a neuplatny arbitr
Uživatelský avatar
franta
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 05, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brandýs n.L.

Příspěvekod franta » ned lis 04, 2007 5:22 pm

Lidi to vám byla paráda!
Protože kajutovka už je z vody venku, mám na vodě aspoň cadeta. Dneska pěkně foukalo - 3-4 NW, v Brandýse na Labi pěkné vlnky, tak jsem si zařádil. Všechny starosti jsou pryč, jachting je fantastický!
Uživatelský avatar
Achlamarin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: stř čer 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Achlamarin » ned lis 18, 2007 11:57 am

Tady je rozhovor na BBC ze včerejška (17.11) kde Owen Benet Jones se ptá Ellen Macarthur co je nejdůležitější když chcete plout daleko. Jeji odpověd je jednoduchá = selský rozum. Tady to je


http://downloads.bbc.co.uk/podcasts/wor ... 6-2332.mp3
Uživatelský avatar
Achlamarin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: stř čer 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0

ztráta dvou lidi na atlantiku

Příspěvekod Achlamarin » sob lis 24, 2007 10:46 pm

Ztráta dvou lidi na atlantiku

Ahoj tady je článek ze dneška (24.11) o plavbě, která skončila špatně 3.listopadu . Kapitán sice zkušený ale ignoroval předpověd o přícházející tropické bouře, potom vzpoura a panika posádky. Lod byla Valiant 42. Neštěsti by se dalo zabránit vicekrát během události, stačilo jen udělat pár správných rozhodnuti. Tady to je:

http://www.nypost.com/seven/11182007/ne ... htm?page=0
Uživatelský avatar
tiba
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 25, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha

Příspěvekod tiba » stř led 23, 2008 12:11 am

Tak jestli mužu tady libore ,rád popíši mé první zkušenosti s jachtingem.Vyhledem k tomu ,že se mi také blíží 40tka,už by člověk měl vědět co od života čekat.Já to mám tak ,že i v těch letech pořát nemám jasnou představu o budoucnosti a mých létami oddalující se mi sny .Když jsi vzpomenu na otázky co bych chtěl na vánoce často jsem odpovídal ,prosím kupte mi lod ,chtěl bych plout kolem světa.Samozřejmě jsem to myslel ze srandy,ale podvědomě jsem si to moc přál.Nikdy bych si nepomyslel ,že by jse mi to mohlo splnit .Až loni ,když mi muj kamarád kryštof nabídl ,jestli nechci jet na přeplavbu na Maltu. Nejdříve jsem odmít,ale rozleželo se mi to , a zučastnil se mé první plavby na jachtě .Přesto ,že jsem první dny prodělal těžkou mořskou nemoc,kdy jsme zažily opravdy asi extrémní pomínky ,kdy foukalo opravdu v poryvu 63 ,jak zminoval kapitán roman,tak přesto se budu snažit a obvzlášt ted udelám vše ,pro uskutečnění mých né dětských ,ale dospělých snu.děkuji kapitánovy romanovi ,že jsme společně pod Jeho velením zvládli,tak exprémní plavbu .a dalo mi to motivaci na další plavby .Rád se naučím mámořnické řemeslo a ten ocean budu chtít pokořit co nejdřiv.Těším se na další plavbu ,i když vím že budu zase blejt ,ale nemužu si pomoci ,něco mi říká ,že potřebuji tu vuni moře a cítit tu neodolatelnou magickou energi vln ,nic mi nenahradí pohled do nekonečna .
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » stř led 23, 2008 12:32 pm

Ahoj tibo,
promiň, ale měl bys upřesnit, čeho bylo 63.
Pokud km/h, pak to celkem jde – to je slabší 8 Bft.
Je-li to v uzlech, pak už je to hustý.
Pokud jsou to m/s, pak se divím, že ještě žiješ.
Takže?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů