Plavba po Dunaji

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

to halladin

Příspěvekod wasserwolf » ned dub 19, 2009 11:10 pm

Domů - to je do Liberce. :hmm: Musím to vymyslet jinak.

Moje lodička jede na naftu, cca 1,4 litrů/hod...

Dík za typ.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon dub 20, 2009 9:46 pm

Ja to vidím takto:
1., prídeš autom do Passau, odparkuješ niekde v kempe a doplavíš sa do Bratislavy, na 1865 km na lavej strane vojdeš do zátoky kde je niekolko malých jacht prístavov s reštauráciami a vyviažeš sa /samozrejme za úhradu, kolko neviem/. Taxíkom, alebo autobusmi sa dovezieš na železničnú stanicu v mestskej časti Petržalka a vlakom sa dostaneš do Wiedne na stanicu Sudbahnhof. Odtial električkou č 18 sa presunieš na Westbahnhof a odtial ide priamy vlak do Passau. Máš asi 30min aby si našiel z ktorej kolaje odchádza. Je dobré si miesto rezervovať lebo je to vlak pre cyklistov a často býva plný. Keď prídeš s autom do BA, tak pojdeš rovno do prístavu kde je za poplatok asi 17 eur profesionálny sklz do vody. Pešo asi 1 km prejdeš k svojej lodi a preplavíš sa do prístavu k autu. Tam je jediný problém, lebo je tam velmi silný prúd. Druhá možnosť je tá čo písal Láďa, hovorí sa tomu Pod napetím /je to pod drátami VN/, ale ten sklz je trochu plytký, treba si to ísť dopredu očihnuť. Necháš tam auto s vlekom a pešo sa vrátiš asi 1500m proti prúdu po polnej ceste pre loď. Breh je tam z pomerne jemného štrku, takže sa dá pristáť jemne do štrku na breh. Nie je tam nič na vyvezovanie, žiadne pacholata!
Mapu Wiedne so spojeniami MHD nájdeš v Google maps. Vyhladávač odjazdov vlakov istotne je nejaký český.

2, Niekto ťa odvezie do Passau a vráti sa s autom do Liberca. Všetko pôjde ako v bode 1., akurát namiesto pre auto do Passau pôjdeš pre auto do Liberca.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » pon dub 20, 2009 9:56 pm

3. Poprosíš toho, kdo půjde s Tebou, aby auto odvezl do Blavy, a zeptáš se Denise, nebo jiného zdejšího Bratislaváka , kde by se dalo nechat auto s vlekem. Dotyčný kamarád odcestuje domů vlakem, anebo autobusem .
4. Připluješ do Blavy, a vyzdvihneš Auto s vlekem.
:D ;)
Naposledy upravil(a) halladin dne pon dub 20, 2009 9:58 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Děkuji

Příspěvekod wasserwolf » pon dub 20, 2009 9:58 pm

Takto detailní informace vypovídá o hlubokých zkušenostech. Skládám hlubokou poklonu a velmi děkuji. Bod 2 je velmi dobrý. Při porovnání vzdáleností a cen za parking docela dobře zní možnost vrátit auto do Liberce a pak jej vzít od tamtud. Nebo využít možnosti kámoše z Havlíčkova Brodu...

Ještě jednou děkuji. Já právě přepisuji detaily podrobné plavební mapy dunaje rozkreslené asi na xxx listech stažené z tohoto webu do map GPS Garmina. Používám Mapsource v kombinaci s GARMIN GPSmap 276C a zatím jsem na tomto zařízení nenašel chybu.

Ahoj Pepik.
Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Díky

Příspěvekod wasserwolf » pon dub 20, 2009 10:04 pm

Bod 3 zní taky dobře. V kombinaci s dalším autem, kterým by se vrátil z Blavy asi taky dobrý. Holt s otravou dalších dvou lidí...
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon dub 20, 2009 10:09 pm

Ja chodím s gumákom, takže mám to odkukané len od kamarátov, ak by si sa na to dal, tak by som ti to ešte upresnil, v tých vzdialenostiach pre pešie presuny sa môžem mýliť, predsa len tade chodím autom a vtedy je kilometer podstatne kratší ako keď sa ide pešo :D Ak by som bol v tom čase doma, v Bratislave, tak by som ťa aj odviezol autom, ten prístav je na úplnej periférii.

S tým garminom si ma prekvapil. Možno je to aj zbytočné, lebo Dunaj je v tomto úseku vzorne označený kilometrovníkmi a navigácia je velmi jednoduchá.
Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

garmin

Příspěvekod wasserwolf » pon dub 20, 2009 10:19 pm

No to já tak vždy. Jen cestu po kanálech v Holandsku jsem nachal tak trochu na náhodě. Mazury, Elbu, Labe, Vltavu - tam mě nic nepřekvapí (mimo počasí). Vozim na palubě 3 děti, ženu a psa a tak je trochu opatrnosti na místě. Z Piombino na Elbu je to 10 km a trajekty nás málem otočili dnem vzhůru. Byla by to skoro zábava, kdyby Vítkovi nebylo 10 měsíců...

Jel bych ten Dunaj v klidu. Chodil po těch krásných hradech co tam okolo jsou a tak... Prostě flákes. Když už takovou dálku pojedu. Možnosti nechat auto u někoho v Blavě bych asi využil, ale nechci nikoho obtěžovat. Mám Patrola s trailerem = cca 13 m délka soupravy (s lodí +1 metr). Na to je málokdo zařízen a já to chápu.

Zatím Pepik.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » pon dub 20, 2009 10:21 pm

Denisi,

a co Kelheim ?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon dub 20, 2009 10:53 pm

Waserwolf, ta dĺžka nie je pre mňa problém, akurát by to bolo trochu ďalej od Dunaja. Ak budem v tom čase v BA, tak ti rád pomôžem.

Halladine, na Kelheim sme predbežne dohodnutý s Vovským, založím na to nové vlákno. Chcel by som to ale ísť na novej lodi a v tom je ešte malý problém. Ale gumák to istí.
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob úno 25, 2006 10:10 am
Reputace: 20
Bydliště: Brno, Motor sailer Tralaren 31

Příspěvekod Jura » stř dub 22, 2009 10:04 am

To Waserwolf,
na kdy se tam chystáš? Moje posádka je totiž manželka a dvě holky 7+2 a tak by to bylo možná pro nás zajímavější kombinace. Letos se chystáme v červnu do Itálie na Ponzu a v srpnu jsme chtěli na kanály do Francie. Mám plachetku 8M se zabudovaným 10 HP dieslem a taky ji tahám za autem. Dunaj máme taky jako jednu z variant (dle počasí), ale pomýšleli jsme spíše na úsek Vídeň-Budapešť, nicméně jakákoliv změna je možná. Jak staří jsou tví kluci? Třeba by jsme mohli něco vymyslet. My kotvíme na Vranově.
Ahoj Jura
Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

To Jura

Příspěvekod wasserwolf » stř dub 22, 2009 10:38 am

Klukům je 14, 8, 1. Ten nejstarší asi nepojede, už je to pro něj TRAPNÝ... Taky zvažujeme kanály - Holland. Už jsme tam byli a máme jen pozitivní zážitky. Projeli jsme tak asi 1/1000 takže prostor tam je. Francie je asi lepší na počasí? My ale taky trochu koukáme na peníze, nejsme sice žádní bezdomovci, ovšem snobárna nás taky nebere. Itálie je fajn, ale bycha na počasí. Vloni jsme si docela užili. Není se kam schovat když to přijde!

Co se týče Dunaje, chtěli bychom se spíš poflakovat, než to smažit dolů. Koukat po hradech, po krajině, zastavovat a tak. Odhaduji krásnou krajinu a prostředí. Řeším odvoz a převoz auta atd. Termín ještě nemáme vymyšlen, asi někdy mezi červnem a zářím.

Nyní chystáme zajímavou plavbu: po Vltavě ze Slapů přes kaskádu, Prahu na soutok Vltavy a Labe. Přidej se, pojedem asi 3 lodě na jednu noc. Můžeš se pak (nebo před) usadit na Slapech.

Pokud bychom tady (na fóru) překáželi s takovýmto domlouváním, dohodneme se na jiném místě. Musíme ale rychle, jinak nám to admin vymaže a pak už se nedohodneme.

Tak ahoj Pepik - škoda, pořád ještě jsem nepřišel na to, jak sem vložit fotku. Není to stavěno (fórum) pro námořníky, ale pro počítačový fajnšmekry. To já bohužel nejsem.
Uživatelský avatar
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 264
Registrován: čtv led 31, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod cervik » stř dub 22, 2009 8:07 pm

Prvý májový výkend sa chystáme v klasickej zostave /cca 3-4 lode / na ,,Dolný Dunaj" t.z. Medveďovo , Komárno, Štúrovo až niekam po Szentendre a späť. Miesto je ešte pre cca 30- 40 lodí, nechce sa niekto pripojiť ?.
P.S. Spanie v stanoch , kúpelňa cca 13°C. :) :) :)
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob úno 25, 2006 10:10 am
Reputace: 20
Bydliště: Brno, Motor sailer Tralaren 31

Příspěvekod Jura » čtv dub 23, 2009 9:34 am

to wasserwolf,
Pepo, vyzvedni si prosím soukromou zprávu s odkazem na mne, ať se zkusíme domluvit a nepřekážet tady...
Jura
Uživatelský avatar
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 127
Registrován: sob led 05, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod danda » sob dub 25, 2009 8:40 pm

A co druhý 8-10.5
Danda
Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

start cesty

Příspěvekod wasserwolf » pon dub 27, 2009 6:25 am

Trochu jsem koukal do map: ideální místo pro start se jeví Vilshofen (D). Velké parkoviště, free skluz do vody. Parkoviště ale nemá nikde žádné info zda je hlídané, placené či též volné. Ví to někdo?
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pon dub 27, 2009 7:33 pm

to cervik

rád bych se zúčastnil Vaší prvomájové plavby po Dunaji.Jestli mě sebou ovšem vezmete.Mám 3,6m gumák a 15k motor,tak nevím jak budu těm Tvým 90 koním stačit.Napiš trochu podrobnější itinerář plavby.Jak je to tam s benzínem na kolik litrů kanistry. Kde se dají nechat auta a pod.
Uživatelský avatar
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 264
Registrován: čtv led 31, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod cervik » pon dub 27, 2009 9:10 pm

To Vovsky, ahoj s konmi neni problém . A ostatné : chceme vyraziť cca 9-10 hod z Medveďova. Je tam slušný zjazd , pri tomto vodostave / cca 450 / úplne prima. Autá už tradične aj s prívesmi nechávame v prilahlej uličke u ,,Ďuri báčiho" je to peši cca 300m. takže žiaden problém. A plán plavby? odjazd z Medveďova ,príjazd cca 12 -13 hod / cca40 km / do ústia Váhu v Komárne - t.j. úplne lážo . Tam protiprúdnou plavbou do miestnej Mariny na Váhu / cca 2 km / Tradične dobrý obed v Marine na vode . Odtial späť poprúdnou plavbou do oblast Patínc,/ cca 1854 km /predpokladaný noclah, pekné pieskové brehy , lúka na spanie, kúpelňa 13°C. Rńo poprúdnou plavbou do Štúrova , lepšie povedané do Ostrihomu na Maďarskej strane. Tam prehliadka mesta / bazilika Štefana , výborná čárda , proste nič o nacionalizme . Maďari a ich kuchyňa je moc fajn / k večeru podla nálady buď pomalý návrat k Patinciam , alebo ešte prehliadka a spanie v ústi Hrona. Nedela pomalý návrat zo zástavkou v pevnosti Komárom, nevynechať krčmu v Denný a v obednajších hodinách návrat do Medveďova. Je možné pozrieť aj V.N. Gabčíkovo zospodu,/ cca 10km/, ale len pre tých čo majú chuť a 2l benzínu navyše. predpokladaná dĺža trasy 180 km / 50% dole 50% hore/ Rátam jazdu cca 8 Mh. takže spotreba podľa motora. Prúd je slabý rátaj v pohode 25 - 30 km /hod 2 ludia v poprúdnej plavbe. Dotankovanie je možne v pohode v Marine .Komarno. Dobrá nálada povinná , tak neváhaj počasie je objednané :good:
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pon dub 27, 2009 9:23 pm

Tak super.Pokud nenastanou nepředvídatelné okolnosti v pátek v 9hod.ráno jsem u sjezdu v Medveďove.Vím,kde to je,loni jsem to tam byl očihnout nasucho.Již se těším.
Uživatelský avatar
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 264
Registrován: čtv led 31, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod cervik » pon dub 27, 2009 9:46 pm

Teším na stretnutie , bude tam partia aj Tebe / motoricky / rovnocenných ludí, takže žiadne obavy. ...Pre istotu ak chceš, tu je moje t.č. 0905 751 686. v prípade,, mey- dey" ozvy sa . Ahoj
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned kvě 03, 2009 10:26 pm

Všetkým riekoplavcom, Červíkom avizovaná prvomájová plavba bola realizovaná a to s medzinárodnou účasťou. Vovský ako slúbil, tak aj prišiel. Vyplávali sme klasicky z Medveďova, zástavka na obed v ústi Váhu v reštaurácii na pontóne. Obsluha s kuchárom mali nečakané problémi a tak sa posedenie natiahlo, poriadne. Odplávali sme pár km pod Komárno, spravili ohník, niečo sme zjedli, niečo popili :D a zalahli sme. V noci bola strašná kosa. Na duhý deň sme vyplávali ciel Ostrihom. Fúkal silný vietor, Dunaj bol rozvlnený a stále dosť zima. Slnko bolo vytrvalo schované za čiernymi mrakmi. Nakoniec sa to obyšlo bez dažďa a pekným bočným ramenom sme v plávali do Ostrihomu. Vyviazali sme sa v maríne, cena 2 euro za hodinu. Mesto leží oproti nášmu Štúrovu. Je význačné monumentálnou bazilikou na kopci nad Dunajom. V minulosti to bola významná pevnosť v obrannej línii proti Turkom. Najedli sme sa v príjemnej reštaurácii, pozreli Baziliku a vyrazili smer Komárno a potom proti prúdu Váhu asi 30 km ku Kolárovu. V blízkosti miestneho skanzenu sme lode zatiahli do ramena-kanálu a ešte ako tak za svetla sme stihli postaviť stany a založiť oheň. Gabo griloval svoju špecialitu. Do rána voda klesla možno aj o meter a skoro sme boli s loďami v pasci. Na poslednú chvílu sme ich vytlačili do hlavného toku. Po návšteve skanzenu sme ešte vytlačili Murovu loď, voda zasa o niečo klesla a tak to bolo zaujímavé. Splavili sme tých 30km dolu do ústia, tam sme zasa hupli do reštaurácie na pontóne. Napapkaný sme vyrazili na plavbu proti prúdu speť k autám do Medveďova. Po ceste sme sa zastavili na malé občerstvenie na Maďarskom brehu a hneď sme pokračovali v plavbe. Autá aj vleky boli v poriadku, lode sme naložili a pekný predĺžený víkend bol za nami. Kolko to bolo km napíše Červík. Ja som minul 42 l benzínu. Vovský testoval svoju novú loď, ale nechám na ňom aby sa pochválil. Ešte posledné, niekto si tam zabudol modrošedú mikinu na zips, takže je u mňa.
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pon kvě 04, 2009 6:19 pm

Denis,myslel jsem,že mi pochválíš moji loď a ty to svedeš na mně,takže se musím pochválít sám.
Moje,právě dokončená loď Fast Skiff 14,motor Suzuki 15k,plula celkem slušně,výborná stabilita,dobrá manévrovatelnost,protože je příliš těžká ,jednak sama o sobě váží 140 kg,a jednak dost naložená,tak trochu menší rychlost.Po proudu 35-38 km/h,proti proudu většinou 25 km/h.Najeto 10 motohodin,asi 240 km,spotřeba cca 30 litrů.
Velmi jsem ocenil skutečnost,že do ní vůbec nestříká voda.
Jinak velmi vydařený víkend,Slováci jsou vynikající parťáci.
Uživatelský avatar
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 264
Registrován: čtv led 31, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod cervik » pon kvě 04, 2009 8:08 pm

Ešte niečo na záver: Ako spomenul Vovsky prešli sme cca 238 km , najazdili cca 9,5 Mh. Počasie vzhladom na termín fajn , vyšla hlavne nedela , kde to ozaj pripekalo / 25°C na brehu , na vode cca 17- 18 /. Vodostav o tomto čase je ešte stále relatívne vysoký , takže klasických letných pláži ešte nebolo veľa , ale aj tak miesta na krásne spania habadej. S tou zimou to nebolo až tak zlé , Bývalo aj horšie. Podľa môjho názoru pekný pohodový výkend , bez trapasou a problémov. Dokanca ešte aj Maďary v Maďarsku boli tradične pohostinný, výborná kuchyňa ,pohostinnosť ... :good: Partia super , dúfam , že si to čo v najkratčom čase zopákneme, a nebojte sa, na Dunaji pre partiu 30- 40 lodí je vždycky miesta dosť :D / len dúfam ,že nájdeme dostatočne veľkú krčmu.... :D :D :D :D :D /
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon kvě 04, 2009 8:16 pm

vovsky píše:Denis,myslel jsem,že mi pochválíš moji loď a ty to svedeš na mně,takže se musím pochválít sám.
Moje,právě dokončená loď Fast Skiff 14,motor Suzuki 15k,plula celkem slušně,výborná stabilita,dobrá manévrovatelnost,protože je příliš těžká ,jednak sama o sobě váží 140 kg,a jednak dost naložená,tak trochu menší rychlost.Po proudu 35-38 km/h,proti proudu většinou 25 km/h.Najeto 10 motohodin,asi 240 km,spotřeba cca 30 litrů.
Velmi jsem ocenil skutečnost,že do ní vůbec nestříká voda.
Jinak velmi vydařený víkend,Slováci jsou vynikající parťáci.

Pochváliť sa vlastnou stavbou je tvoje neodškriepitelné právo patriace každému stavitelovi. A ty si ju spravil naozaj skvele. Myslel som ale že o tom napíšeš v príslušnej diskusii, tu je to off topic.
Podstatné je že sa ti na Dunaji páčilo, to nás velmi teší. Myslím že sme si zajazdili do sýtosti a tvoj čln to zvládal perfektne a spotreba naozaj excelentná.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon kvě 04, 2009 8:31 pm

Červíku a kde by sa zobrala partia 30-40 lodí? :? To by sme museli pozvať celú RVHP, alebo aj EU. Píšeme tu o našich plavbách už dosť dlho a invázia českých motorákov na Dunaji sa nekoná. Pokial viem tak tu bol len Danda, Teista a Vovský. A Halladin splavoval Rakúsky Dunaj. A ani naši súkmeňovci sa moc nehrnú, povedal by som vôbec. Na druhej strane zasa 30-40 lodí, to by bol des, nie? Myslím že na tu krčmu v komárne je moc aj 5 lodí. :D
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pon kvě 04, 2009 9:49 pm

Ahoj Avalone

posílám Ti jen 4 fotky,protože jich zatím víc nemám,vše jsem fotil právě z lodě.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti