rekonstrukce interiéru a nějaké další opravy a úpravy

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Bord
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Bord » úte zář 30, 2014 5:24 pm

Již je to delší dobu kdy jsem našel nějaký příspěvek o polepení vnitřku laminátky kobercem.Nejsem si jistý zda to bylo Jachting info.Nedaří se mi to najít.V člunu mám také překližku na ní koženku s molitanem.Průs.. je že si nepamatuji zda ten koberec nasákal vodu.
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 24

Příspěvekod MaM32 » stř říj 01, 2014 4:20 pm

Mám v loďce polepené stěny i strop kobercem a nevšim jsem si,že to nějak nasává vodu i když tam trochu zatéká,budu to dávat pryč z důvodů estetiky a né funkčnosti.Pokud se to udělá s citem a dá se říct profesionálně,může to být velice hezké a funkční.
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod Lachtan » stř říj 01, 2014 5:29 pm

Koberec jsem sundal. Po letech je tam mapa, práší při dotyku. Nechal jsem udělat rozbor rozpadajícího koberce a ejhle, byla tam i plíseň! Do kombinace obyč. molitanu nejdu, přece jen jsou dnes kvalitnější pěny - PU, polyuretan. Dá se i nastříkat a pak přikrýt něčím pěkným. Je to ovšem dvojí práce a dražší. Tak stále hledám ten pravý materiál, který se nalepí. Rád bych si vybral i barvu. Rozhodně ne zelené nebo červené sedačky z ČD.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod geus » stř říj 01, 2014 6:10 pm

JA TAM KOBEREC MAM nic neprasi vodu nesaje nic neplesnivy mam v lodi sucho je dobr vetrana je teda zelezna. v lodi mi vydrzi cibule klide skoro rok vsucho v lodi je zaklad
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » stř říj 01, 2014 9:13 pm

Abych nedělal zbytečně nové vlákno, trochu inspirace pro práci se dřevem od truhláře z Benátek: https://www.email.cz/web-office/ezcbEul ... nedig_.pps
Ismael
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ismael » stř říj 01, 2014 10:55 pm

Ahoj,
připojuji se pod Tatase a přidávám něco pro inspiraci, jak lze také stvořit dřevěný interiér (a nejen interiér). Do rubriky "Krásek za hubičku" ji dát nemohu, není úplně za hubičku, ale myslím, že si zaslouží trochu pozornosti........
http://www.botentekoop.nl/zeiljachten/c ... 64/1108087
Dívejte se.....
I(P)
Bord
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Bord » čtv říj 02, 2014 9:32 am

Dík za odpovědi.Tatas to je Pan řemeslník-Nejsou jen zlaté české ručičky :(
pepabagi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 14

Příspěvekod pepabagi » pon říj 06, 2014 9:04 am

koukám že nám téma malinko uhlo někam jinam. takže ještě jednou znovu: nemá někdo osobně vyzkoušený a léty prověřený způsob, čím obložit vnitřek laminátové kajuty (boky a strop)???
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » pon říj 06, 2014 9:25 am

pepabagi píše:Tak pořád nejsem o moc chytřejší. Dneska jdu na rady k čalouníkovi vedle do vesnice tak uvidíme co poradí.
K cemu nam byla tato informace :whist: A ja jsi du za chvili koupit :crazy: snidani
Pepa
moderátor

Příspěvekod Pepa » pon říj 06, 2014 11:21 am

pepabagi píše:koukám že nám téma malinko uhlo někam jinam. takže ještě jednou znovu: nemá někdo osobně vyzkoušený a léty prověřený způsob, čím obložit vnitřek laminátové kajuty (boky a strop)???

Kdyby jsi se trochu rozhlédl, našel by jsi zde velmi rozsáhlé vlákno, věnující se tepelné izolaci v lodi, s využitelnými výstupy, včetně testů a zkušeností.
pepabagi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pepabagi » pon říj 06, 2014 2:50 pm

Pro geuse: to nebyla informace, to bylo konstatování že se zkusím pozeptat ještě někde jinde ,na lachtanovu informaci o kůži/kožence s molitanem. prostě se jen snažím získat co nejvíce ověřených a vyzkoušených informací, abych zbytečně nedělal chyby a nevymejšlel vymyšlený. Proto nevím proč taková odezva zrovna od tebe geusi, protože ty jsi zkušený a já začátečník?
Pro moderátora Pepu: už jsem to psal a omlouval jsem se za to na začátku, prostě jsem takovou informaci nenašel a to jsem se rozhlížel dost (ale jak je vidět asi málo, tak jestli by jsi byl tak hodný a nasměroval mě?
Pepa
moderátor

Příspěvekod Pepa » pon říj 06, 2014 3:53 pm

Snad jsem to pochopil dobře, nasměrovat = najít. :)
Tak třeba toto
modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=2587

PS použit molitan v lodi si neumím představit, vždyť to saje jako houba, vlastně to houba je,
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » pon říj 06, 2014 6:08 pm

pokud do lodi nezateka tak tam musi byt sucho jako v baraku. periny take nejsou vlhke nebo matrace. mozna se laminat vice poti jak zelezo. ja bych take teda militan nedaval to je lepsi ten koberec ja ho mam myslin na plystyrenu jako izolace
pepabagi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pepabagi » úte říj 07, 2014 10:00 am

pro moderátora Pepu: mockrát děkuju za pomoc, fakt jsem hledal ale jak je vidět málo a špatně
s geusem se možná potkáme na burze v Týnci, tak snad se konečně poznáme a popovídáme osobně
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » úte říj 07, 2014 3:52 pm

jeste jsem videl nalepene i lino ve stylu dreva spatne to nevypadalo je pravda ze si s tim majitel dost pohral tam je vyhoda ze se jen otre. Holandani to dost davaji do koupelen a wc. Snad na burzu dorazim pokud nebudou problemy s vocma :shock: ale stale si za tim stojim ze ta informace byla k nicemu :good: a ve zle to rozhodne nebylo
pepabagi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pepabagi » úte říj 14, 2014 12:59 pm

Rozhodl jsem se odstranit zrcadlo na uchycení motoru, je přišroubované a zároveň přilepené na laminátovou záď, podle vhledu to vypadá na betonářskou překližku, (vrchní vrsta tmavě hnědá lesklá). Na bocích a jednom rohu z čela už je vidět jak se jednotlivé vrstvy v některých místech odlupují od sebe. Čím by jste jí nahradily?
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » úte říj 14, 2014 1:17 pm

ta šalungová překližka je dobrá i pevná ale musí se natřít epoxidem hlavně tam kde jsou vidět ty vrstvy boky atd tam to trpí nejvíce
Pepa
moderátor

Příspěvekod Pepa » úte říj 14, 2014 3:26 pm

šalungová překližka je buková, tedy hrozně těžká, ale především, buk v konstrukci lodě nemá co dělat, ani když jej natřeš čímkoli....hniloba.
pepabagi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pepabagi » pát říj 17, 2014 9:24 am

otázka je tedy pořád stejná, čím to nahradit???
horal51
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod horal51 » pát říj 17, 2014 9:42 am

Osobně bych šel do tý betonářský...oprava zrcadla mne taky čeká a podle zkušeností co s ní mám je skvělá i trvale ve vodě(vlhku) Nemá smysl to dělat na věky... ale myslím že loď v pohodě přežije
Bord
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Bord » pát říj 17, 2014 10:15 am

Také bych dal betonářskou.Měli jsme jí na na podlaze autopřívěsu převážel se dvoutunový Bomag.Mimo vody trpěla oděrem,písek + štěrk.Měnila se po pěti letech dostávala řádně zabrat.
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Re: rekonstrukce interiéru a nějaké další opravy a úpravy

Příspěvekod PEPO » stř dub 03, 2019 1:56 pm

Odtedy pretieklo hodne vody a doba je niekde inde..
A ja mám v pláne prečalúniť kajutu nakolko som si aj ja zadovážil niečo staršie z francúzska..A kedže sú to bordeláry, tak aj čln tak vypadá...
Nemáte niekto nejaký zaujímavý tip na látku?Asi niečo také akú je čalunenie na strop auta kde je aj tenký vrstva molitanu.
AussiePaul
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: rekonstrukce interiéru a nějaké další opravy a úpravy

Příspěvekod AussiePaul » ned kvě 24, 2020 4:28 pm

Nemáte někdo kontakt na dobrého truhláře pro vnitřek kajuty (18' Silhouetta) za dobrou cenu? Praha či Střední čechy anebo Znojemsko.

Zpět na