Trim klapky

Zajímavosti o lodích, rady a tipy atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » pon kvě 10, 2010 6:52 pm

Libor píše:Pokud ti zahraniční obchod nesedí, můžu dovézt celou sadu Lenco do E-shopu:
10.500 souprava i s panelem a ukazatelem nastavení
9.600 jen pístnice bez panelu
2.000-5.000 nerezové trim klapky podle velikosti
    Trimklappe / 250 x 285 mm 15 - 20 ft
    Trimklappe / 250 x 370 mm 15 - 20 ft
    Trimklappe / 250 x 450 mm 18 - 25 ft
    Trimklappe / 250 x 530 mm 18 - 25 ft
    Trimklappe / 250 x 610 mm 23 - 30 ft

Hydraulika značky Can má podobné ceny.

Ahoj Libore, ta sada za 10500by byla komplet s klapkami i ovládáním a kontrolním led panelem? Nebo by to byla sada to co jsem napsal ale bez klapek. Zájem bych určitě měl a velkej a třeba ne jen já, mají celkem rozsáhlej sortiment a dokonce i pro závěsné motory bez trimu mají takový udělátko s pístnicí (trim). Ta hydraulika se mi nějak nezamlouvá, raději bych el. a výrobce je šumák pokud mi ty válce něco vydtrží :D Kdy by mohli být ty klapky k odběru.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon kvě 10, 2010 7:01 pm

Sada je bez klapek, ty jsou podle lodě, viz tabulka. Nejmenší cca 2000,-Kč.

Vypadá to takto:
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Ty druhé, automatické neřízené klapky v shopu jsou: http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1379
Naposledy upravil(a) Libor dne úte črc 13, 2010 10:00 am, celkem upraveno 1 x.
Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » pon kvě 10, 2010 7:31 pm

To Libor: Takže jen pro pořádek sada za 10500kč obsahuje pístnice+ovládací panel s led ukazatelem trimu a montážní příslušenství a za 2000kč jsou ty nejmenší klapky 25/28,5cm takže suma sumárum 12500kč. Bylo by možné ty klapaky objedenat v rozměru 20/20cm? Mám na zrcadle už žebřík a ploutev na rychloměr, tak abych je tam ještě nacpal
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » pon kvě 10, 2010 11:03 pm

Tak jsem mluvil s klukem, co měl už několik sad trimm klapek a říkal, že hydraulika je lepší v tom, že ta pumpa je zvlášť a mimo vodu, kdežto u elektriky je vše umístěno v těch pístnicích u klapek, tudíž ve vodě. Jakmile mu tam odešli časem O kroužový těsnění, který dosti trpěj, elektromotor byl kaput a nikdo to už neopravil narozdíl od celkem jednoduchý hydraulický pumpy. Nevím jak je to ve skutečnosti se zárukou ale na hydrauliku říkal, že dostal v pohodě 5 let (Bennett), na elektriku pouze 3 (Lenco). Takže vyber dle svého uvážení a jak vidím, nemusíš ani do us shopů. Tak ať dobře pořídíš a pak se pochlub, jak to funguje čus.
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Standa* » úte kvě 11, 2010 1:51 pm

Ahoj mám ty samé klapky a úplně bez problému akorát že jsem dal cca24 800kč nakupujte u nás.
Jinak ještě to potřebuje hlavní spínač to není v sadě když nemáš rezervu v palubovce a montáž je jednoduchá dělal jsem sám.
Fungují perfektně po vypnutí hlavního spínače se automaticky zasunou.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » úte kvě 11, 2010 3:41 pm

Luky

k zahraničním e shopům nemůsíš mít nedůvěru.V neděli 2.5.jsem na Dunaji zk.....il vrtuli,večer jsem ji objednal na go2marine.com, v pátek 7.5.si strhli peníze a dnes 11.5.vrtuli donesl pošťák.Tomu říkám služba.
ondra
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Návod na montáž trim klapek

Příspěvekod ondra » úte kvě 11, 2010 4:14 pm

ondra
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Pěkný video návod na montáž trim klapek

Příspěvekod ondra » úte kvě 11, 2010 4:45 pm

Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » úte kvě 11, 2010 6:42 pm

Ahojte, tak na tomto webu jsem přišel o oněch 54Eur http://email.seznam.cz/redir?hashId=126 ... laden%2ede napsali mi po objednávce toto Hallo, vom 11.6.2009, ich habe Sie zu Ihrem Konto der Betrag in Höhe von 55 bis objednávce 181075 Halterung zum Aufkleben / PVC Stck. 4 9.90 39.60
018 Versand Spezial Stck. 1 14.90 14.90
05 Vorkasse Stck. 1 0.00 0.00
Nettosumme in Euro: 45.80
MwSt. 19% inkl. 8.70

Je pravda že jsem jim poslal asi o 10euro více jako dýško a taky proto abych měl jistotu že to pošlou

Reklamační email ve vzteku trošku zkomolený ale jediný který jsem nesmazal
Rechnungsbetrag 54.50 Bis heute, mehr objednané Waren, wenden Sie sich bitte objednávky Dienst 10.7.2009, weil nach diesem Termin Ich fahre in Urlaub. Wenn Sie eine Erstattung Caska 55 EUR zurück zu meinem Bankkonto 166516197/0600 Tschechische Republik. Voraus vielen Dank für die schnelle Abwicklung meiner Angelegenheiten. Mit freundlichen Grüßen, Radim Lukas
Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » úte kvě 11, 2010 6:49 pm

Standa* píše:Ahoj mám ty samé klapky a úplně bez problému akorát že jsem dal cca24 800kč nakupujte u nás.
Jinak ještě to potřebuje hlavní spínač to není v sadě když nemáš rezervu v palubovce a montáž je jednoduchá dělal jsem sám.

Stando ten hlavní spínač je nějaký spešl? Nebo se tam dá dát jakýkoliv spínač, máš ty el. nebo hydraulické
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Standa* » úte kvě 11, 2010 7:26 pm

Luky píše:
Standa* píše:Ahoj mám ty samé klapky a úplně bez problému akorát že jsem dal cca24 800kč nakupujte u nás.

Stando ten hlavní spínač je nějaký spešl? Nebo se tam dá dát jakýkoliv spínač, máš ty el. nebo hydraulické

Ahoj mám ty samé elektrické akorát jsem dokupoval ten panel s ledkama zvlášť spínač normální kolébkovej s kontrolkou jsem koupil v mototechně mám ho pod volantem ovládací panel pod řadící pákou elektroniku jsem namontoval ve vnitřním prostoru pak vedou dlouhé kabely až k pístnicím.
Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » úte kvě 11, 2010 9:49 pm

To Standa* Stando prosím tě jaký máš přístroj na náklon. Když používáš trim klapky na vyrovnání náklonu máš na to info o stavu lodě jak bočně tak podélně nějakej el. budík nebo jen takový ty "vodováhy" s bublinkou
ondra
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ondra » úte črc 13, 2010 9:21 am

Pěkná hračka, simulátor trimm klapek, jak vlastně fungují, atd.

http://bennetttrimtabs.com/simulator.htm

Obrázek
Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » úte črc 13, 2010 10:29 am

Ahoj kapitáni, tak už ty klapky od Lenka mám namontované a i odskoušené. Je to bomba, krásně se dá regulovat jak boční náklon lodi tak i ve vlnách jde krásně klapkama zabořit příď na prořezávání vln. Jsem rád že jsem koupil ty elektrické, byť dražší než ty automatické ale je to vážně pohodaaaa :D
mirzik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

trimovací klapky

Příspěvekod mirzik » stř črc 14, 2010 12:08 pm

Ahoj,
nemáte náhodou někdo z Vás nějakou zkušenost s těmito trimovacími klapkami http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1379
ondra
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ondra » stř dub 20, 2011 11:55 am

Trimklapky s integrovaným elektromotorem.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » úte čer 14, 2011 4:40 pm

Ahoj kluci, trim klapky Lenko jsem na jedné lodi měl a vím jak pomáhají. Mám ovšem dotaz, zkoušel už někdo tyhle klapky http://www.marinesport.cz/store/goods-P ... m-bts.html ?
Mám loď 5,4m délky a 2,4m šířky s váhou 1100kg a motor Honda 150VTEC, jelikož je tento motor dost těžký a zároveň mám v zadu lodi 35kg baterii a 40L zálohu paliva, loď mi trošku kačkuje a tak jsem se rozhodl dát baterii do kajuty a namontovat klapky+hydrostabilizátor na motor(hliníkové jednodeskové křídlo) podotýkám že nemám problém se skluzem a ani přechodem do skluzu jak s motorem 115efi Yamaha tak s motorem Honda 150 VTEC . Nerad bych řešil klapky typu lenko jelikož by mi zavazely pod žebříkem, ty klapky volvo jsou jen 5cm na tl. a tudíž ideál. Jen jim trošku nevěřím jelikož se na nich vysunuje planžeta pod loď a tudíž oproti klasickým klapkám nemají opěrnou plochu která se zapře o hladinu. Další možností a to už bych byl nerad je výměna motoru za 115 Mercury který je o cca 50kg lehčí, a nemá takový výkon takže by to kačkování trošku omezilo ale ne úplně. To křídlo zatím nemám na motoru namontované z důvodu právě možnosti výměny motoru a tak do něj zatím nechci vrtat. Má někdo s těmi klapkami zkušenost? Nebo kačkuje někomu loď a popřípadě jak to odstranil? Teorijí je spousta ale praxe je k nezaplacení :-)

Zpět na