Update papírových map

Mapy námořní, řek a kanálů + odkazy ke stáhnutí. Ale také požadavky na hledané mapy. Třeba je někdo má.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

err_
bez hodnocení
Reputace: 154

Update papírových map

Příspěvekod err_ » ned led 03, 2016 11:27 am

Přestože zima vlastně téměř žádná není, bývá v tuto dobu ten správný čas začít s přípravami a kontrolou vybavení na loď. Mimo zkoušení a případné výměny dárků od Ježíška, procházení ToDo seznamu oprav a úprav lodě, je mimořádně vhodné zkontrolovat aktuálnost map. A to nejen elektronických, ale také těch papírových. Myslím, že povinnost mít aktuální mapy pro oblast plavby v papírové podobě je na jachtaře kladena v jakékoli zemi. I když předpokládám že drobné nuance v přístupu budou. Stejně tak, jako u lodního deníku.

Ale jak mapy updatovat k jejich aktuálnosti? To je třeba pokaždé zakoupit nové? Většinou není. Kvalitní vydavatelé papírových map uvolňují update map většinou formou volného stažení ze svých web stránek. Někteří výrobci pak formou placené služby k mapě. Tam je ale frekvence oprav velice krátká, např. každé 3-4 měsíce a mapa je tak velmi přesná a aktuální. Což je na mnoha místech, kde je zvýšená koncentrace ropných plošin, větrnných farem, stále nových vraků a různých menších posuvů hranic rezervací k nezaplacení.

Já opravuji jak admiralitní UK, tak NV.charts mapy. Zrovna za poslední rok jsem provedl update hned 3x. A protože jsem zpočátku nevěděl jak a co si počít se staženýmmi PDF nebo JPG soubory s opravou, hledal jsem nějaký návod.

Velmi mě pomohlo uvedené video dole. Tak snad pomůže i vám, kteří opravy skutečně děláte a chcete tak být na plavbu připraveni. Tak přeji hodně povznášející práce s mapu. Je to skutečně odpočinek hodný zimního večera. A pár detailů, jako např. plátek pilky na železo pro zákres změny položení kabelu je k nezaplacení.

https://www.youtube.com/watch?v=ZMzxbiwdwVs

A pokud zatím nejste na moři, můžete zkoušet na mapách zde:
http://www.ukho.gov.uk/ProductsandServi ... /home.aspx

Edit: Nějak mi sem proklouzl jiny odkaz videa, již opraveno.
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Re: Update papírových map

Příspěvekod Michal123 » ned led 03, 2016 6:03 pm

Zábava na celou zimu.
Jak se k tomu staví charterovky v Chorvatsku, na Baltu a jinde?
Na Baltu se jezdí podle náměru do přístavu tam to asi jinak nejde. Ale v Chorvatsku?
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned led 03, 2016 8:19 pm

Když jsem ještě jezdil na Baltu na charterových lodích od MOLA v Breege (ale pár let to je), tak každý rok měly na palubě nově koupené mapy.
stani119
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 23

Příspěvekod stani119 » úte úno 27, 2018 5:18 pm

Dnes jsem si chtěl koupit tuto mapu prezentovanou na shop jachting info:

M23 Adriatic Sea Passage Chart
Golfo di Trieste to Bar & Promontorio del Gargano
By: Imray
1:750,000 WGS 84
2008 EDITION - Fully updated to compliment the new Adriatic range (charts M24, M25, M26, M27)
Publication Details
Stock code: ICM23
Chart No: M23
Publisher: Imray
ISBN: 9781846231643
Edition: (2008)
Last printed: July 2008

Zarazil mě Edition 2008. Tak jsem kouknul jinam a poslední vydání této mapy je 2014 :? :o :shock:
Neměla by ta mapa s Edition 2008 být někde stranou s upozorněním, že se jedná o prošlé zboží jako třeba rajčata v nákupním centru ? :crazy:
Libor
bez hodnocení
Reputace: 136
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 27, 2018 9:25 pm

I ty jeden provokatére.... ;)

Proč mi nenapíšeš nebo nezavoláš? Hned bych ti to vysvětlil jak to je....

Když řekneš A) měl bys říct i B).....že ta položka byla v shopu vytvořena před 8 lety....

Není v mých silách pořád každý rok u všech map přepisovat rok vydání (to se samozřejmě neomlouvám) a proto po tvém upozornění to začínám u všech map mazat (postupně).

Kdybys ji skutečně objednal tak bys samozřejmě dostal mapu aktuální...Protože s rychlostí aktualizací a množstvím zde objednaných map není možné všechny držet skladem (mám jen ty nejvíce poptávané).

Tuto bych ti obstaral úplně novou a aktuální...ale to nemůžeš vědět, protože jsi to ani nezkusil poptat. Beru to tedy jen jako rýnutí si...

Zpět na