Bydlení na lodi

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » pát bře 12, 2010 7:44 pm

Ahoj Zdendo, dík za sympatie, já vám s manželkou taky držím palce, na vodě je to úplně jiný svět... A modrá karta je povinné ručení k lodi - je to stejný jako u auta: pojištění škody způsobené tebou na cizí lodi ať už když ji nabouráš svojí lodí nebo když si ji půjčíš a něco provedeš a taky pojištění posádky pod tvým vedením. U nás to dělá třeba Allianz.
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » pát bře 12, 2010 7:51 pm

Ahoj Libore,
tak ten obřad byl v Praze na Vltavě na restaurační lodi Hamburg, všecko perfektně zajistili a kapitán ani neprskal, že se mu pletu do řemesla, doporučuju. Obřad jsem prováděla na horní palubě před Karlovým mostem, prostě paráda. Myslím, že ženich s nevěstou si to dost užili, hlavně to zametání střepů s rukama svázanýma námořnickým lanem :-) Pak rautové občerstvení, večer se tancovalo a vypouštěl lampion štěstí, prostě svatba jak má být.
To se nedá vyprávět, to se musí zažít...jakmile dostanu od fotografa fotky, tak jich pár přidám nebo pošlu odkaz. Mno, myslím, že jako svatební koordinátor jsem přežila všecky možné infarktové situace, takže kdo se budete chtít vdávat a ženit v Čechách na vodě, můžu poradit :-)
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » pát bře 12, 2010 8:52 pm

Ahoj Sachmet.

Taky žijuna lodi, taky v řecku, a musim říct že tvoje story mě na začatku nakoplo :-)
Tak se sluší poděkovat :-) Jinak 18týho vyrážíme z mesalongio na korfu- zakointos- a spátky mesalongio 28.3. tak jestli si někde kolem kanál 72 :-)

Jinak samozřejmě Ulmeho přízeň přeju :-)

S pozdravem zvíře30.
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » pát kvě 21, 2010 10:34 am

Ahoj všichni doma,
do dubna jsem ještě poctivě pracovala v Praze, ale už jsem zase na příštího půl roku na lodi a snažím se napravit, že jsem loni vůbec nestíhala psát, jak se mi tu žije.
Takže koho by zajímalo, jak si Sachmet letos pluje, mrkněte na stránky, je tam článeček, který průběžně doplňuju o další události, parádní zážitky i průsery, podle toho, jak se dějí (a podle toho, jak se dostanu k internetu) :-D

http://sailing.sachmet.org/?p=79
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pát kvě 21, 2010 10:47 am

Aho ahoj, zdravím Sachmet! Bezva čtení, už se celá posádka děsně těšíme na plavbu!
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 287
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pát kvě 21, 2010 11:59 am

Ono na té pověře, že se nemá v pátek vyplouvat anžto to nosí smůlu, asi něco bude.
Mně v roce 2008 po takovém pátečním vyplutí odešel motor úplně. :-(
Moc hezké čtení, pokračuj a šťastnou plavbu!

Petr
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » sob čer 26, 2010 3:16 pm

Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » stř zář 01, 2010 2:43 pm

Tak zas jednou posílám AHOJ z Řecka...
Hlásím že ten Tall Ship Race z Istanbulu do Lavria jsem proplula, i když s pěkně šeredným větrem a poněkud pocuchanou posádkou...mám dojem že o svojí svatební cestě budou vyprávět ještě vnoučatům, hihi... :-D
Ale jinak to byla fantazie, tall shipům s plnýma plachtama na stěžni se prostě nic nevyrovná, paráda. Už aby plula i česká Grace...
Po skončení závodu jsem se celkem vděčně zase uchýlila na svoje oblíbené Argosaroniko, kde až tak hrozně nefouká, zato je tu spousta zajímavých míst a malých přístavů. Vozím kamarády a klienty, aby si loď vydělala na zimu, letos mně dost stály opravy na začátku sezóny, ale od té doby Sachmetka šlape jako nová. Budu tu plachtit až do konce září, takže jestli tu někdo budete, můžem na pivko :-)
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » stř čer 27, 2012 2:55 pm

Ahoj všem, co mi drželi palce,
hlásím, že letošní rok je plný nejrůznějších změn... Pro ty, koho to stále ještě zajímá, se to pokusím shrnout v několika větách. Stihla jsem se vdát za podobně praštěného námořníka (svatbu jsme měli samozřejmě na lodi na Vltavě), plachtit další sezónu v Řecku, kde jsem sbírala zkušenosti s všelijakým počasím, načež jsem zjistila že proti všem přírodním zákonům nečekaně čekáme malého námořníka (kupodivu mi ani v těch vlnách nebylo blbě). S rostoucím pupkem jsem v únoru odletěla do Karibiku pro slíbenou loď na malou opravu a přeplavbu domů, na což se mi podařilo zlanařit partu stejně trhlých lidí - naše zážitky tam by vystačily na hodně dlouhý fejeton. Slíbená loď byla v patřičném stavu asi tak ještě dva měsíce před naším příjezdem, jenže přišel hurikán, vymlátil okýnka, pak přišel přívalový déšť a vevnitř všecko zrezlo a zplesnivělo, achjoo...a místní domorodci tomu nasadili korunu, protože se rozhodli vodu vyprázdnit navrtáním dvou úhledných malých dírek do dna...to už pak u mě není loď, když to má dírky, žejo? Tož jsme si hlavně užívali Karibiku a pátrali po jiném plavidle, což se nám nakonec úspěšně podařilo, ovšem majitel byl takový karibský pirát, že mi dalo hodně práce ho "přečurat". Nakonec jsme to vzdali, ale fakt o tom budu muset napsat delší povídání, protože to, co jsme zažili za tři týdny na karibském ostrově Caicos myslím někdo neprožije za celý život...
Nakonec jsme loď vzdali, odletěli domů a našli vhodné plavidlo v Řecku o přístav vedle, než normálně kotvím, no koho by to nenaštvalo... Mně teda Sachmet bohatě stačí, je to srdeční záležitost, ale už na ní vozím kamarády pět let, oni to řekli svým kamarádům a známým a ti taky chtějí jezdit, akorát jim přijde Sachmet moc malá a nepohodlná (potvory), tak jsme se nakonec nechali ukecat a společně s ještě jednou námořnickou rodinou šli do větší... Koneckonců, kdo může říct, že prckovi jako kolíbku pořídil jachtu, že? :-D
Taky teď s malým to s překladama asi nepůjde tak snadno, takže třeba budu mít štěstí a bude mě živit to, o mě těší...jakože lodě...nebo to bude totální prů..kak, to se teprve ukáže, kdyžtak uteču na Sachmet ;-)
Po návratu z Atén už jsem nemohla cestovat, anobrž by mě dva měsíce před porodem nepojistila už ani Evropská cestovní, která se mnou do té doby měla svatou trpělivost, takže další novinkou je až 16. května v pravé poledne Daneček námořníček, měl 1,6 stopy a výtlak, 2,93 :-) Už plánujeme, že v září až mu budou 4 měsíce budeme kotvit u nějakého příjemného řeckého ostrůvku, to už určitě zvládne.
Do té doby jezdí na lodích kamarádi, docela bych ráda našla ještě někoho, kdo je schopný kapitánovat, abych si byla jistá, že lodě nebudou jen tak někde blbě stát, když můžou jezdit. Sachmetka je v Řecku, momentálně bude ještě měsíc mimo provoz, protože jsme využili toho, že nekapitánuju a odvezli motor Kraken do Čech na kompletní repasi, už to vážně potřeboval, po tom, co psali Forštovi ve svém plavebním webdeníčku o zážitcích s Krakenem, by se pomalu už se mnou lidi báli vyplout :-) No a náš nový úlovek, Rinia, momentálně přeplula do Itálie, kde jezdí kolem sopek na Liparských ostrovech a na podzim se zas vrátí do Řecka. Taky je to Jeanneau, jenom už o kus větší (SunShine 38 ) a má tu koupelnu, kvůli které už mi spousta lidí vynadalo...i když já pořád říkám, že koupelna je na moři všude okolo, ne? :-D
Koho to zajímá, koukněte sem:
Rinia
a pokud chcete vidět i našeho Danečka námořníčka, jak mu sluší pruhované dupačky s kresbou Sachmet, tak tu:Daneček námořníček
No, novinek je to až dost, žejo? Kdybyste někdo chtěli kapitánovat nebo se svézt na sopky, tak napište. Slibuju, že se polepším a příští týden přidám tu humoresku o našich karibských dobrodružstvích :-)
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř čer 27, 2012 5:38 pm

[mod="Baharis"]Proč mě to ještě překvapuje? :?
Když jsi Sachmet ještě jachtingem nepolíbená stála před rozhodnutím přesunout se na moře, byla jsi tu každý den, s několika příspěvky/dotazy. Celé fórum, ti radilo, fandilo a pomáhalo. Trvalo to možná dva roky. Dosud v pořádku, proto tu fórum je.

Jakmile jsi ale vyplula, nebo chvíli potom, najednou se po tobě slehla zem. A jen tu a tam jsem/jsme se dozvídal, kde v republice máš jaké aktivity, kde vystupuješ a přispíváš. Mrzelo to, no ale je to nakonec každého volba a vděčnost se v dnešním světě nenosí.
No ale teď, po dalších dvou letech, kdy jsme pro tebe neexistovali, opět zde. A proč? Potřebuješ prezentovat novou loď, informovat že u konečně budeš mát spolehlivou tu starší, obsadit místo na lodi. Já tedy piju 14mg kafé, ale toto je na mě už hodně silné.
Můžeš si o mě myslet co chceš, ale já přeju lidem jen to dobré. Snažím se řídit heslem: Žij a nech žít. Jenomže využívání, až zneužívání lidí a fóra tímto způsobem se mě zajídá.

Takže. Přeji tobě, malému (gratuluji) a celé rodině jen to nejlepší. Pokud si zde chceš povídat, popsat své zážitky, máš cestu otevřenou. Ale zmínka o obsazování tvých lodí na mě působí jako červený hadr na býka. takže to vlákno jsem ti samozřejmě smazal a další podobného typu si vyprošuji.
Pokud zde chceš vystupovat komerčně, podmínky jsou dané. Stačí se jen domluvit s Liborem.

Baharis (v tuto chvíli ale řádně na*raný) [/mod]
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » stř čer 27, 2012 5:59 pm

Pro případ budoucích neuvážených závěrů kohokliv, konstatuji, že pokud by toto opatření neučinil Baharis,
udělal bych totéž já, ze stejných důvodů a se stejnými vnitřními pocity.
Pepa
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » stř čer 27, 2012 7:46 pm

Ty Jirko...není slovo fórum od slova fór...??? :shock:

howk
Monty
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » stř čer 27, 2012 8:42 pm

Áno Monty, fórum je od slova fór, akurát je otázka kto si robí fór. Howgh, tvoj biely brat. 8)
Naposledy upravil(a) Denis dne stř čer 27, 2012 8:48 pm, celkem upraveno 1 x.
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » stř čer 27, 2012 8:43 pm

Vím, že zdejší plénum těžce nese nevyváženou komunikaci některého člena (stylu: jen se ptám, když něco potřebuju, ale ostatním neradím) a naprosto rozumím důvodům a dokonce s nimi i souhlasím. Avšak dovolím si nabídnout jiný úhel pohledu, totiž konkrétně svůj.

Když jsem před pár lety začínal koketovat s plovoucími vehikly a jako úplný zelenáč jsem náhodou objevil toto fórum, byl jsem nadšen. Informace jsem hltal a v rámci možností diskutoval a ptal se. Každý mi rád poradil, vždyť taky jednou kdysi začínal. A nyní najednou odmlka - poslední dva tři roky téměř žádná aktivita. Můžete si snadno říci: "je to mizera, už jsme mu pomohli a tak na nás kašle".

Jenže pravda je jinde: nekašle a dokonce vás má rád. Jen jaksi nemá co moudrého říci.

Jachting.info čtu prostřednictvím RSS čtečky většinou na telefonu (takže nejsem vidět na webu mezi online členy) a alespoň nadpis okem přelétnu u každé jedné jednotlivé zprávy. Zde probíraná témata se však bohužel většinou míjí s tématy, která trápí mě. Pracuju/žiju na motorové jachtě, kde nejslabší motor 30hp je na tendru a kde veškeré provedené opravy/údržby musí být na profi úrovni. Jelikož se začínám považovat za mírně pokročilého začátečníka-námořníka, nějaká ta zkušenost k podělení se zde na fóru by se našla - např: jak nejlépe na loď překulit 60 litrový sud s motorovým olejem, jak udržet v chodu 5 sladkovodních vakuových hajzliků, bidet, vanu, 3 nezávislé klimatizace, dva 17kW generátory, icemaker, gril, 4 lednice a mrazák, pračku, sušičku, hydraulické řízení či klapky, dálkové ovládání k hydraulické pasarele, jeřáb na zvedání tendru, odsolovačku 250l/hod, několik TV a HiFi či dva dvanáctiválce 1250hp každý. To nepíšu proto, abych se pochlubil - loď není má a já jsem jen normální zamoš. To píšu proto, aby bylo zřejmo, proč se o svá moudra nedělím. Budu opravdu šťastný, najdu-li podobně zaměřené diskutující!

Takže: nikoho zde se nezastávám ani nekritizuju. Jen nabízím vysvětlení, proč třebas občas někdo přestane přispívat. Principielně nesnáším příspěvky typu "úžasné vyprávění, těšíme se na pokračování" či "blahopřeji, vítej zpět". Ty podle mého jen zaplevelují vlákna a patří do SZ, bo chápu, že autora potěší a povzbudí k další činnosti. Nehodlám si tímto laciným způsobem budovat reputaci (= sbírat body). Nemám-li co podnětného říci, mlčím. Na debaty o rybářích nemám čas ani chuť.

Reaguji proto, že cca před rokem jsem se opovážil zde na něco optat (po delší odmlce) a z reakcí jsem vycítil určitou averzi. I proto jsem své další odborné dotazy směřoval raději jinam.

P.S: doufám, že nejsem moc OT: na lodi jsem od začátku roku spal přesně 119 krát, doma pak 59 krát...

Ahoj
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » stř čer 27, 2012 8:58 pm

Janekz, Baharis popísal svoje pocity velmi presne a predpokladám že nič s toho čo napísal sa ťa netýka. Tiež predpokladám že nikto ti nič nevyčíta, veď ani nemá čo. Berieme to tak ako to je, našiel si si prácu čo ťa baví, na lodi, na mori a prajeme ti to. Mám pocit že prispievaš trvalo, aj keď poredšie. Ahoj
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » čtv čer 28, 2012 1:43 pm

Čau lidi, tak teď jsem z toho trochu zmatená.
Myslím, že za pomoc při hledání lodi jsem poděkovala mnohokrát všem, včetně Baharise :-) Nebyla jsem si vědomá, že by snad někdo chtěl číst o tom, jak pořád dokola pluju kolem těch samých ostrovů, to tu snad děláme všichni, ne?
Takže jsem napsala, když jsem jela Tall Ship Race Atény - Istanbul a zpátky a teď znovu, abych dala vědět, že žiju a co je nového. Stejně většina z vás už to ví z různých setkání, takže odmítám "plevelit", koneckonců při své šíři záběru mám dost co dělat, abych stíhala plavby plout a nezbývá moc prostoru o nich psát. Ale slib, že napíšu o karibských zážitcích splním a fakt v tom není nic komerčního...
Koneckonců nevidím nic komerčního ani v tom, když do rubriky "Hledám kapitána" napíšu, že hledám kapitána - taky jsem ho díky tomu našla a říkám tu veřejně, že od jeho posádky jsem si nevzala ani kačku, tak kde je jaká komerce? Nakukuju sem jen tak čas od času, takže nevím přesně, co se pod ty nadepsané rubriky teda může dávat, ale všichni myslím vidí, že rozhodně nezahlcuju fórum každý týden nějakýma komerčníma nabídkama, to je přece blbost...
Že jsem radši nepopadla prcka a nejela kapitánovat sama, sakryš...
Hugo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Hugo » čtv črc 12, 2012 3:37 pm

Dobře znám přísloví Nehas, co tě nepálí.
Toto fórum čtu už pár let, ale píšu sem minimálně, protože si myslím, že pokud člověk nemá něco důležitého, je lépe nezaplevelovat toto fórum.
Přesto, že Pepa varoval před budoucími neuváženými závěry, nedá mi to, abych nevyjádřil svůj názor. Díky Pepovi jsem si příslušné názory přečetl několikrát a uvážlivě hodnotil. Původně jsem byl z Baharisova názoru také trochu zmatený, ale po opakovaném přečtení musím nakonec uznat, že Baharis má v podstatě pravdu. Já bych si těch věcí jako prostý čtenář ani nevšiml, ale je dobře, že tvůrci fóra příspěvky sledují trochu z jiného pohledu a správně pisatele usměrní nebo i mažou. Mně se jen ta výtka zdála trochu dost přísná, myslím, že není třeba hned žluté karty s důrazným napomenutím, věřím, že se nejednalo o úmyslné zneužití, chápu, že se i malý neúmyslný faul musí písknout, ale často stačí pozdvižené obočí sudího, není hned vždy potřeba hrozit zaťatou pěstí, pokud je hráč slušný a nemá zlé úmysly.
Říkám to proto, aby ta přísnost někoho neodradila od jakýchkoli příspěvků.

Pár slov pro Sachmet:
Je pravda, že věci které zavání komercí patří do komerční části, to jsi už určitě pochopila.
Trochu bych tě chtěl obhajovat, ale nakonec se musím přidat s velkou výtkou, ano, většina z 6496ti uživatelů fóra se na tebe zlobí! Vykašlala ses na nás!
Na druhou stranu ti stále fandíme, protože lidem, kteří si dokáží plnit sny, patří náš obdiv.
Ale není pravda, že nikoho nezajímá, jak jezdíš stále kolem stejných ostrovů a už vůbec není pravda, že to snad děláme všichni. Neděláme, nedostaneme se na vodu tak často, jak bychom chtěli. Proto většinu uživatelů zajímají jak reportáže, zážitky, ale hlavně věci poučné, chyby, které by pak nemuseli opakovat. Já sleduju skoro všechny naše lodě a lidi, kteří jsou na vodě, pokud to jde,(třeba jsem už dlouho neslyšel co je s Lavinií, jsem z toho nervózní).
Neříkej, že jsi za celou dobu třeba špatně nezakotvila, že se ti nikdy neutrhla kotva, že jsi nezažila žádnou bouřku nebo špatně odhadla počasí, že jsi nikdy blbě nezrefovala apod. To všechno je pro ostatní poučné. Že jezdíš stále kolem stejných ostrovů? O Chorvatsku se toho tu píše hodně, ale Řecko je pro nás skoro neprobádané, proč se nepodělíš o to, kde je dobré kotvení, kde je dobrá zátoka, kde mají příjemnou hospůdku, který ostrov lze doporučit?
Mnoho lidí zajímá, podle čeho sis vybírala novou loď, zkušenosti s nákupem jsou k nezaplacení, jaké máš vybavení, myslím třeba navigaci, radar, autopilot, ne koupelnu. Co z toho považuješ za nejdůležitější, co se ti osvědčilo?
Hodně lidí bude zajímat plavba s malým námořníkem apod.
Ty patříš na toto fórum, protože nám toho máš hodně co říct, proto na nás nezanevři, a piš častěji a my tě zase budeme mít rádi.

Chtěl jsem jen rozptýlit napětí, které tu trochu vzniklo, a věřím, že napříště bude na fóru i v tomto vláknu všechno zase fajn, v klidu a pohodě, tak, jak to má být.
Díky všem
Hugo
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » čtv črc 12, 2012 4:40 pm

Jajaja! Ja ji mam rad! Mel jsem ji rad jeste nez jsem ji poznal! :mad:
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » čtv črc 12, 2012 6:48 pm

Já tedy neprovozuji žádné lodě komerčně, protože je nemám, ale taky jsem tu dostal párkrát za uši proto, že o svých plavbách píšu na mých osobních stránkách (kde je pár reklam od Googlu; jestli to někdo považuje za komerci, tak mu to neberu, ve skutečnosti to tak nanejvýš zaplatí jejich provoz) a sem na ně dávám jenom odkazy s odůvodněním, že si tím zvyšuji PageRank mých stránek a nedovoleně si je podporuji a že proč že to prý nepíšu sem.
Proč to nepíšu sem má několik důvodů:
1) Jezdím na sever a zdejší fórum neumí psát taková ta různá švédská, norská a jiná divná přeškrtnutá O, A s kroužkem a podobně, takže to nejde jednoduše nakopírovat z mého webu sem. Jde to sem zapsat komplikovaně jako entity, ale pak stačí, aby do toho moderátor šáhnul a všechny znaky jsou v čudu a zbyde jen nesmyslný text (jako to kdysi někomu udělal Alffa a pěkně ho tím naštval, což se nedivím).
2) Momentálně sem nejdou vkládat fotky do příspěvků, pokud už je nemám uložené jinde a nevložím je sem jenom jako link. Z MSIE to nejde vůbec a z prohlížeče Google to teoreticky funguje, ale fotky se prakticky neukážou (alespoň mě).
3) Myslím si, že zobrazování fotografií mám na mých stránkách lepší.
4) Jsem línej a když už si dám práci s vlastními stránkami, přijde mi jednodušší sem vrazit na ně odkaz s krátkým popisem o co jde místo toho, abych to sem kopíroval a snažil se překonávat zdejší technické nástrahy, nekompatibilitu kódování, nefunkčnost vkládání fotek a podobně.

Přesto se snažím. Když jsme před třemi týdny ztroskotali s plachetnicí na německé dálnici, dal jsem si tu práci (fotky mi sem nešly nahrát), že jsem fotky u sebe na počítači upravil na požadovanou velikost, uložil na Google/Picasa a vložil jsem sem ty fotky jen nalinkované z Picasa galerie, aby byla alespoň nějaká informace o našem veselém zážitku. Jenže tohle udělat možná dost „normálních“ uživatelů neumí.
A dodal jsem i praktické aktuální navigační a cenové informace z Dánska, odkud jsem se teď v neděli vrátil.
Mám za sebou vloni dvě zajímavé plavby na La Manche a na Baltu, letos upadlé kolo na přívěsu s lodí na německé dálnici a za pár dní bude i stránka o letošní plavbě na Baltu se spoustou praktických informací, ale jak říkám – kopírovat to sem z výše uvedených důvodů nijak jednoduše nejde a odkazy na mé stránky se sem po těch výtkách bojím dát. Proto už taky poslední dva roky jsou moje příspěvky velmi občasné a o mých plavbách tu není prakticky nic.

Tolik tedy pohled člověka, který se jachtingu komerčně nevěnuje a přesto se sem bojí psát.
Co se týká aktuálního "případu Sachmet", hovořil jsem s ní na tohle téma před půl rokem. Když sem nepíše, vyčítají jí moderátoři, že nepíše. Když sem napíše, vyčtou jí komerční propagaci. Těžká volba.
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » čtv črc 12, 2012 8:48 pm

Já já já... já jsem takovej slaboch..... ják já si sliboval, že do tohohle topicu nenapíšu (teda respektivě nebudu reagovat na Baharise a následnou diskusi), ale jsem fakt měkej sám k sobě.
Se Strýčkem Bidlem souhlasím!
Kde se dá najít hrana mezi komercí a "ještě nekomercí"? Horko těžko! Dovolím si kritizovat samotný systém fungování komerční části. Kdo je líný nebo neschopný si tuto informaci najít připomenu, že do sekce komerce si může založit vlákno každý, kdo má zaplacený nějaký banner, minimum je 2000 Kč za měsíc. To je hodně.... Kdo si to může dovolit? Generální (nebo strategický, říkejte tomu jak chcete) partner je Yachtnet. Hmm, těžko si sem potom dá inzerát jiná seriózní firma, pronajímající lodě jako Vltava Yacht, Jirka Zindulka či Olda Straka. Pokud si pamatuji, byl to pouze Designer, který dělal kursy a plavby a pomatení plavčíci, co chtěli cruisovat přes Atlantic na "skoro" desetimetrové lodi v osmi lidech. Takže ta komerce na tomhle serveru zjevně nejede. :hmm:

Mám dvanácti metrovou loď, na které jsem vozil lidi, dával jsem sem nabídky na přeplavby last minute. I za tu mrzkou cenu je problém sehnat lidi. A to nemluvím o tom, že se najde někdo, kdo se sveze a pak nezaplatí a na zprávy nereaguje, jako podvodník Martin Kubačka. Z toho se zaplatit dva tisíce za měsíc nedají. Takže se tady tak nějako tolerovaly moje Last Minute a na druhou stranu jsem sem přispíval článkama o plavbách, taková symbióza... Škoda, asi by stálo za to vymyslet model, který by takovýto postup posvětil.

Ještě jednou to zdůrazním, aby to vyznělo... Tohle fórum je veskrze fórum čtenářské (to je Lakomcův termín, jež jsem zdovolením přebral...), sehnat tady někoho na zajímavou plavbu je téměř nemožné (stačí když připomenu loňskou přeplavbu Pacifiku, kde se nenašel nikdo. A to byla plavba, která se opravdu jen tak nenaskytne a stavěli jsme téměř všude, žádná honička jako teď sháním na ten Atlantik). Na druhou stranu vím, že pokud potřebuji radu, je tady kupa machrů, kteří pomůžou. Ten ví tohle ten zase támhleto a společně se dá vyřešit všechno.

Jen tak na okraj, co se týká Sachmet, vzhledem k tomu, že koupila druhou loď a to její počínání by se již komercí bezpochyby nazvat dalo, měla by zvážit, jak s tím do budoucna naložit.

Můj lehce zmatený příspěvek (jako většina) je míněn jako výzva Liborovi, aby se zamyslel nad regulemi komerce!

Myšák
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » čtv črc 12, 2012 10:18 pm

Nedá mi to a prásknu nás...
Ta druhá námořnická rodina, která se zbláznila a Rinii se Sachmet pořídila, jsme byli my.
A nekoupili jsme loď kvůli tomu, abychom se konečně stali milionáři, když knížky jdou blbě, a Sachmet nekoupila druhou, větší loď, protože na té první pohádkově zbohatla.
NE, ani jedno z toho není ani vzdáleně pravda.
ANO, koupili jsme loď z nepochopitelného důvodu, jen kvůli tomu, že se nám na moři líbí. Sachmet trávila na lodi skoro 6 měsíců z roku, vzala si stejně postiženého blázna a chtějí v tom pokračovat i s miminem než půjde do školy. My si sečetli naše dovolené na moři, zjistili jsme, že chceme plout i v jiných vodách než chorvatských, a v Itálii i Řecku jsou lodě výrazněji dražší. Slovo dalo slovo a Rinie (to se nedalo nekoupit :-)) byla společně naše.
ALE bylo to narychlo, až impulzivně. Sachmetka v 7. měsíci, my domluvené letošní dovolené, zaplacené lodě. Takže co s Rinií v sezóně 2012? Kdo zaplatí stání, pojistku, necháme ji jen tak? A tak sháníme mořeplavce a kapitány, kteří na ni pojedou.
ANO, máme stanovenou nějakou cenu. I tak nám jiní majitelé lodí vyčítají, že je moc nízká.
NE, fakt z toho nezbohatneme. Budeme rádi, když nebudeme muset doplácet stání přes zimu a nutnou údržbu z vlastní kapsy. Už tak nás to pěkně vyčerpalo. Každý máme jiný zdroj příjmů, který nás nějak živí.
A příští rok - přednostně na ní bude Sachmet s rodinou, případně přáteli. My možná konečně nafotíme lépe místa kde jsme byli již 2x a třeba vydáme originál českého průvodce Saronským zálivem. Taky se chceme podívat do Itálie na Lipary. Turecko je prý také skvělé. Je to hezký pocit výzev a možností. A není to o tom, vydělat na tom majlant.
ANO, asi budeme nějaké termíny nabízet i příští rok. Byla by škoda, aby loď někde stála a vznikaly jen poplatky za stání. Lepší, když bude plout a nám to třeba i pomůže s financováním. A někdo třeba bude rád, že bude mít možnost plout na plachetnici v oblasti, kde jinak charterová loď stojí 2x více...

Snad jsem vysvětlila tímto i rozdíl mezi komercí a nekomercí v tomto případě. Dosud jsem se bála informace zde zveřejňovat, abych nebyla nařčena z komerčnosti. Ale zkušenosti, které jsme načerpali díky koupě Rinie jsou neocenitelné - třeba odhlášení lodě z řeckého registru již trvá ony 3 měsíce, řecké úřady zcela ignorují mezinárodní právo a já díky tomu jsem odborník na obchod v rámci EU ;) . Už také umíme nainstalovat hloubkoměr :). A taky už nebudu honit uklízečky na charteru, já tu loď uklízela 3 dny! A to byla uklizená a jako nová... :D.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » čtv črc 12, 2012 10:35 pm

Jsem presvedcen, ze tento typ "komerce" by se tady mel nejenom tolerovat, ale i oslavovat!

Gratuluju! ;)
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pát črc 13, 2012 1:09 am

Tak ja gratuluji dalším bláznům ;) Pořídit si loď je krásná ale zodpovědná událost. Kdo to nezažil, nepochopí ty pocity volnosti.
Protože se ještě neobjevila reakce od moderátorů, je možné, že nad tím dumají. Ono není potíž spočíst si roční náklady na provoz takové lodi.

Na druhou stranu je pravda, že pokud někdo chce nabízet nějaké plavby pravidelně, měl by se ozval Liborovi a určitě by se nějako dohodli.

Já bych byl nicméně rád, kdyby se udělala trošku jasnější pravidla a udělal se rozdíl mezi tím, když někdo provozuje svoji loď a nebo nabízí za provizi s nulovými náklady charterové lodi.

Tak trošku Sachmet rozumím, když psala "koho by to zajímalo". Také trpím tím, koho by to zajímalo. Na druhou stranu si neuvědomuje, že posbírala řadu zkušeností třeba se samotným provozem soukromé lodě, které by mohly být pro nováčky zajímavé. Takže Sachmet, začni smolit...

Myšák
jerryx
Site Admin
Reputace: 69

Příspěvekod jerryx » pát črc 13, 2012 1:30 am

ok, takze budu taky slaboch jako mysacek :-P ... ale prijdou mi prispevky mysacka a luciferky ferove napsane, takze reakce - je to predevsim moje vlastni
reakce, takze se muze castecne i rozchazet s ostatnimi v teamu JI:

mysacek píše:Se Strýčkem Bidlem souhlasím!

- problem je v tom, ze tento portal vzniknul, aby byly informace pohromade a v zadnem pripade nechceme byt jen rozcestnikem
- to ze stryckuv web je nyni nekomercni, nezarucuje, ze tomu v budoucnosti nebude nebo ze tam ty informace budou stale
- s tim, ze - hlavne nyni - je tady spousta veci nefunkcnich, s tim souhlasim

mysacek píše:Kde se dá najít hrana mezi komercí a "ještě nekomercí"? Horko těžko!

- souhlas, velice tezce - proto, kdyz ti neco vydela nejakou korunu, tak je to komerce - a vubec nevadi, ze nezbohatnes, prinos z toho mas

mysacek píše:Dovolím si kritizovat samotný systém fungování komerční části. Kdo je líný nebo neschopný si tuto informaci najít připomenu, že do sekce komerce si může založit vlákno každý, kdo má zaplacený nějaký banner, minimum je 2000 Kč za měsíc. To je hodně.... Kdo si to může dovolit? Generální (nebo strategický, říkejte tomu jak chcete) partner je Yachtnet. Hmm, těžko si sem potom dá inzerát jiná seriózní firma, pronajímající lodě jako Vltava Yacht, Jirka Zindulka či Olda Straka. Pokud si pamatuji, byl to pouze Designer, který dělal kursy a plavby a pomatení plavčíci, co chtěli cruisovat přes Atlantic na "skoro" desetimetrové lodi v osmi lidech. Takže ta komerce na tomhle serveru zjevně nejede.

- opacim podobnym - a kdo si muze dneska dovolit platit lidi starajici se o chod takovehoto portalu, platit programatory, platit dalsi provozni naklady ?
- momentalne moderatori tomuto jen venuji svuj cas a k tomu jeste poslouchaji reci, kdyz nekomu slapnou na kuri oko
- ja mam vlastne dalsi sichtu, ponevadz programovani je me zivobyti, jen v tomto pripade zadarmo
- a provoz serveru momentalne platim ja a libor a uz to bohuzel neni o nejakem levnem hostingu - to nam nyni prinasi ty nefunkcnosti
- to co je z yachtnetu, jsou hlavne vyhody pro vsechny + jsme napr. ziskali nejake dary do fotosouteze (nejenom z yachtnetu) atd. - cili se to zase rozda mezi lidi
- aby byla informace uplna, tak jedine, co trochu prinasi penize je shop a to je podobna komerce jako tvoje (taky se nezbohatne a nepokryje to naklady), ale je alespon zaslouzena
- a abych byl zcela uprimny, tak mam nejakou slevu u yachtnetu, jenze tu jsem mel uz drive jinde a zadarmo, a k tomu ji vyuziji 1x do roka. a nikdo nikdy tady nevidel, ze bych
si tady delal svoji komerci a verte tomu, ze taky je, jinak bych se skoro nesvezl na jachte

mysacek píše:Mám dvanácti metrovou loď, na které jsem vozil lidi, dával jsem sem nabídky na přeplavby last minute. I za tu mrzkou cenu je problém sehnat lidi. A to nemluvím o tom, že se najde někdo, kdo se sveze a pak nezaplatí a na zprávy nereaguje, jako podvodník Martin Kubačka. Z toho se zaplatit dva tisíce za měsíc nedají. Takže se tady tak nějako tolerovaly moje Last Minute a na druhou stranu jsem sem přispíval článkama o plavbách, taková symbióza... Škoda, asi by stálo za to vymyslet model, který by takovýto postup posvětil.

- kritika je pekna vec, hlavne, kdyz se jen kritizuje - v tomhle jsou cechacci opravdu dokonali. ...
- ... bohuzel si to primo napsal asi by stálo za to vymyslet model - tak proc neco nevymyslis sam ? ono je strasne jednoduche napsat melo by se, samo se nikdy nic.
a pokud vim, tak se nikdo nebrani novym napadum, kdyz za to budou stat. aby ten model byl, ale zivotaschopny, tak musi neco prinest portalu a nesmi to zde zaplevelit
typkami jako sustr a jemu podobni
- ad tve nabidky - jj, ty jsou bezva, ale dle meho je to komerce (i kdyz mizerna :-P). nicmene to, ze je problem sehnat lidi, uz je uplne jiny problem

mysacek píše:Ještě jednou to zdůrazním, aby to vyznělo... Tohle fórum je veskrze fórum čtenářské (to je Lakomcův termín, jež jsem zdovolením přebral...), sehnat tady někoho na zajímavou plavbu je téměř nemožné (stačí když připomenu loňskou přeplavbu Pacifiku, kde se nenašel nikdo. A to byla plavba, která se opravdu jen tak nenaskytne a stavěli jsme téměř všude, žádná honička jako teď sháním na ten Atlantik). Na druhou stranu vím, že pokud potřebuji radu, je tady kupa machrů, kteří pomůžou. Ten ví tohle ten zase támhleto a společně se dá vyřešit všechno.

- ano toto forum je ctenarske, taky melo byt shromazdistem informaci
- uprimne, mam v hlave napad pro vasi komerci, ale proc se tim zabyvat ? nic z toho pro portal (ted mam na pameti portal, ne lidicky) neni, nestiham ani stavajici veci dodelat, tak proc ?
jediny prinos by to melo pro lidicky, ale myslim, ze vetsi prinos bude dodelat stavajici, takze jsem si dal vyslovene zakaz neco vymyslet.

mysacek píše:Jen tak na okraj, co se týká Sachmet, vzhledem k tomu, že koupila druhou loď a to její počínání by se již komercí bezpochyby nazvat dalo, měla by zvážit, jak s tím do budoucna naložit.

- dalo nedalo, to je prave o te hranici. bohuzel, ale zde musim jen souhlasit. sachmet neznam, ale fakta jsou takova, ze jen cerpala informace, potom si zalozila vlastni web a prvni
prispevek po dlouhe dobe je jen komerce - dost lidi tim otravila

mysacek píše:Můj lehce zmatený příspěvek (jako většina) je míněn jako výzva Liborovi, aby se zamyslel nad regulemi komerce!

- zmateny mi neprijde, ale jak jsem psal - zkus neco vymyslet sam ... a to plati pro vsechny, zkus se taky zapojit - bohuzel nikdo (99.9%) nehne ani prstem, bohuzel opravdu chce
kazdy jenom brat :-(

Lucifer píše:ANO, koupili jsme loď z nepochopitelného důvodu, jen kvůli tomu, že se nám na moři líbí ... My si sečetli naše dovolené na moři ...
A tak sháníme mořeplavce a kapitány, kteří na ni pojedou.
ANO, máme stanovenou nějakou cenu. I tak nám jiní majitelé lodí vyčítají, že je moc nízká.
NE, fakt z toho nezbohatneme. Budeme rádi, když nebudeme muset doplácet stání přes zimu a nutnou údržbu z vlastní kapsy ...
... a třeba vydáme originál českého průvodce Saronským zálivem. Taky se chceme podívat do Itálie na Lipary. Turecko je prý také skvělé. Je to hezký pocit výzev a možností. A není to o tom, vydělat na tom majlant.
ANO, asi budeme nějaké termíny nabízet i příští rok. Byla by škoda, aby loď někde stála a vznikaly jen poplatky za stání. Lepší, když bude plout a nám to třeba i pomůže s financováním. ...

Snad jsem vysvětlila tímto i rozdíl mezi komercí a nekomercí v tomto případě. Dosud jsem se bála informace zde zveřejňovat, abych nebyla nařčena z komerčnosti. Ale zkušenosti, které jsme načerpali díky koupě Rinie jsou neocenitelné - třeba odhlášení lodě z řeckého registru již trvá ony 3 měsíce, řecké úřady zcela ignorují mezinárodní právo a já díky tomu jsem odborník na obchod v rámci EU . Už také umíme nainstalovat hloubkoměr . A taky už nebudu honit uklízečky na charteru, já tu loď uklízela 3 dny! A to byla uklizená a jako nová... .

- no myslim, ze si rozdil mezi komerci a nekomerci nevysvetlila, mozna jen rozdil mezi komerci a mizernou komerci
- stale to opakuji: profit z toho mate tzn. je to komerce
- uprimne, vam se to toleruje, protoze aspon neco sepisete, tzn. neco udelate pro zdejsi lidicky, sachmet samotna ovsem ne

a sice jsem citoval mysacka, luciferku, ... ale plati to obecne - neni to o nich, jen se mi hodili jejich prispevky k citaci.
[hr]
shrnu-li situaci portalu jako takoveho, tak jsou v podstate jen tri moznosti, co se s nim bude dal dit:
1) pojede to dal, tak jak to jede, tzn. co zvladneme udelat, to se udela. a co si vymyslime, to mozna bude.
2) podari se nam ho silne zkomercionalizovat a budeme si moct najmout lidi pro provoz portalu (myslim, ze by to znamenalo jeste horsi stav pro nynejsi komerci a teda ani o to neni zadna snaha)
3) zacnou se zapojovat dalsi do prace zde a zacne se to nekam hybat - tuto variantu bych si moc pral, bohuzel to je asi jen nerealne prani
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pát črc 13, 2012 2:39 am

jerryxi, moc pěkně jsi to napsal. Komerce je to, kdy něco vyděláš. Jenže jak jsem psal, to že sem napíšu nabídku na komerční plavbu ještě neznamená, že někoho seženu, spíše je to náhoda. Však jsi souhlasil - fórum čtenářské....

Abych já něco vymýšlel, na to se cítím málo fundovaný. Ale něco přece, založme na to téma topic, posbírejme názory a pak z toho nějaký model, který bude přijatelný pro Libora, přínosem pro fórum a snesitelný pro provozovatele špatné komerce ;) poskládejme.

Bez diskusí si cením obětavé práce týmu JI, sám bych tolik času nenašel...
Myšák

Zpět na