Auta pro jachting

Technické podpůrné prostředky pro jachting (auta. přívěsy, šífy).

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát lis 06, 2020 11:47 am

Ahoj, to jsou přesně požadavky, který by mělo splňovat auto mých představ. Redukce a hydrodynamický měnič, popř. manuál. Myslím, že Jeep kolem roku 2014 bude vítěz výběru, motor MB.
Děkuji všem za informace, zdravím a přeji pevné zdraví.
Jirka
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 32

Příspěvekod Andrejjeep » pát lis 06, 2020 1:43 pm

Akurát Jirko, že WKII v roku 2014 bola s VM Motory Italiano. MB sa už nemontoval.

Prvé WKII z talianmi mali problém s čerpadlom a následnými pilinami v ňom, čo sa riešilo ak to stihol majiteľ v záruke. Ináč si hodne priplacatil, nakoľko sa menila celá palivová sústava.

MB bol vo WK I od 2005 do 2010, WKII od 2011 dodnes v podstate je VM Motory, nakoľko jeep patrí pod FCA

Ale 2014 má aspoň 8st. automat ZF, čo sú dobré automaty.

Andrej
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » sob lis 07, 2020 6:09 pm

Ahoj, díky za informace. Tedy od 2011 už jsou italsky motory a do 2014 s 5-ti kvaltem, pak s 8-mi. Ještě prý je několik různých způsobů 4x4. Jaká je tedy ideální kombinace? Od 2014 ?
Jirka
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Andrejjeep » pon lis 09, 2020 7:31 am

Tak za mňa keby mal dukáty tak určite by bral vozidlo z 8-kvaltom ZF je dobrá spoľahlivá prevodovka. ideálne auto na klasickom podvozku nie vzduchovom, o starosť menej nehovoriac financie keď sa to pohnojí. V prípade pohonu by asi volil Quadra drive, je to dosť vymakané.
Aj keď ja som zástancom čistej mechaniky, čo zaradíš to tam máš. osobne som mal prvú a druhú generáciu grandov, v tretej som sa len servisne štúral. Kamoš ma WKI z 5,7 HEMI na ťahanie obytného prívesu ako stvorené. Po prechode z WJ si to pochvaľoval. Mne osobne vadí ten plastový ale nemecký interier na WKI. To bolo pre mňa sklamanie najmä v 6,1 SRT. Dojem plastovej fabie. WKII je na tom lepšie, vcelku by som to prekusol.

A.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pon lis 09, 2020 8:36 pm

Len tak "sotto voce" poznamenám, že tie 3 litrové VM diesle občas majú problém, že sa z nich stratí chladivo, alebo sa pomieša s olejom. Na vine je väčšinou chladenie EGR ventilu a samozrejme zanedbaná údržba. Pre nás čo začíname jazdu s otvorenou kapotou a kontrolou vozidla je to zanedbateľné. Ešte raz: treba kúpiť wagen s overiteľnou históriou.
Prevodovka ZF je špičková, ale neuškodí servis, zvlášť, keď s vozidlom ťahali ťažké prívesy.
kosak
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 2

Příspěvekod kosak » sob lis 28, 2020 8:14 pm

Ahoj,
mam Granda 2013 před faceliftem a ještě mám MB 3.0 CRD 140 kw + 5-ti stupňový automat.
Nechci kecat, ale všechny 3.0 CRD co maj víc jak těch 140 kw už jsou nějaký ty italský motory a myslím, že jen 140kw, který dávali max. do roku 2013 je ještě Mercedez.
andrej
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 7

Příspěvekod andrej » ned lis 29, 2020 6:06 pm

Ahoj mám Ford Ranger 2015 /myslím že je to T6 model neviem presne / 2,2L ťažné na 3,5T , a vytiahne naozaj bez námahy na volnobeh všetko .
Dávam na sklze lodku cez 3 tony a bez problémov , redukcia , 1 a na volnobeh ide von . Naozaj skvelý makač. Je to auto skôr na prácu a terén ako dlhé cesty . Stačí v ňom aj 2,2 i ked vraj 3L by bol lepšie . Na ceste s prívesom a lodkou mám spotrebu cca 11,5-13L full naložený .
Dnes sa dajú už kúpit celkom za prijatelnú cenu . Má to obrovskú olejovú vanu na optimálne mazanie motora v zábere myslím že cez 8L. A korba je na prevoz veci k nezaplateniu .
Mám ho druhý rok , zatiaľ veľká spokojnosť .
Andrej
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » ned lis 29, 2020 7:57 pm

A vieš mi povedať aký je tam motor-prevodovka? Teda kto ten agregát a celý pohon vyrába?
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pon lis 30, 2020 7:24 am

kosak píše:Ahoj,
mam Granda 2013 před faceliftem a ještě mám MB 3.0 CRD 140 kw + 5-ti stupňový automat.
Nechci kecat, ale všechny 3.0 CRD co maj víc jak těch 140 kw už jsou nějaký ty italský motory a myslím, že jen 140kw, který dávali max. do roku 2013 je ještě Mercedez.

Ahoj, 2011 - 2013 je segment v kterém vybírám (limitován financemi), ale všechny inzeráty uvádějí 177 kW a (pouze) automatická převovodovka, kdežto Grandi s rokem výroby 14+ (po faceliftu) se už pyšní údajem o osmistupňové převodovce (je zdůrazňována) :) . Někde uvádí i možnost řezení pádly pod volantem (domníval jsem se, že to je výsada dvojspojek, ale asi ne).
O pickupu jsem taky uvažoval, ale tam je ten problém s nutností druhého auta pro ženu. Služebního máme VW Amaroka 2,0 v základu. Nemá ani teploměr chladící kapaliny, jen kontrolku. Když se kolegovi rozsvítila, bylo to už na výměnu těsnění pod hlavou.
Zdravím a přeji pevné zdraví, Jirka
andrej
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 7

Příspěvekod andrej » pon lis 30, 2020 3:09 pm

Ozzie , motor je 2,2L niekto spomínal že je to tuším z nejakej staršej mazdy, a auto je myslím Afrika. Všetko je manuálne 6kvalt, permanetný zadný náhon , pripájaš predok , redukcia rýchlosti a uzávierku myslím na všetko , má to ešte nejaké asistenty zjazdu z kopca , smyku a pod. Ak je prázdny tak na snehu je to žigulák :D pokial nepripneš predok . Na to si treba zvyknúť . /chodíme sním aj na lyžovačky/
Je to čistý roboš , taký ako majú plynári a elektrikári v okolí BA .
Ja som z váhou trošku cez limit vozíka ked som naložený, tak veci prehádžem na korbu a je to ok .
inak OFFroadové doplnky na aliexp. skoro zadarmo . Len aby dlho vydržal :? :?
Andrej
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » úte pro 01, 2020 8:02 am

Isté typy sa robili spoločne s Mazdou. Konštrukcia to môže byť trvácna. Na PickUp-och mi vadily vždy veci ako:
Kvôli nosnosti 1000 kg je ceľková váha zbytočne vysoká a potrebuješ B-E. Keď máš ale ťažkú loď, tak potrebuješ tak či tak.
Plató je väčšinou malé, nezmestí sa ani bike bez rozobratia.
Sedenie v zadu je nepohodlné.
Pripájateľný predok je tiež obmedzovaný, na niektorých typoch sa nesmie pripojiť na pevnej ceste a je tam aj rýchlostný limit, takže je to vlastne zadokolka
V teréne dlhý rázvor je nevýhoda.
Všetko ostatné čo si napísal je výhoda, hlavne tá redukcia pri vyťahovaní.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » úte led 12, 2021 11:44 am

Ahoj všem. Tak problém jsem vyřešil. Myslel jsem, jak se Vám tu pochlubím Jeepem a nakonec jsem vzal Hyundai Tucson dvoulitr ropák. Na kouli 2200 kg. :oops: Ale kolega čeká na dodání nového vozu Toyota Hylux, tak když bude třeba, poprosím jeho.
Ale jste mi svědky, že jsem chtěl velký vůz. :oops:
Přeji všem pevné zdraví a aby Vám Vaše sny vycházeli lépe.
Jirka
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » úte led 12, 2021 3:44 pm

Nuž niektoré sny ostávajú snami. Nerob si z toho ťažkú hlavu. Užívaj si ten wagen v zdraví a dlho.
Všetko dobré prajem.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » úte dub 06, 2021 11:27 pm

Tak jsme si s dcerkou dali trochu praci a udelali navod k pouziti toho myho "tahace". Tak kdybyste nekdo chtel vedet co nekupovat:

https://www.youtube.com/watch?v=18QcfvVHOW8

Zpět na