Chorvatská svévolnost - Dubrovník inkasuje poplatky.

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Chorvatská svévolnost - Dubrovník inkasuje poplatky.

Příspěvekod Libor » úte lis 22, 2005 11:38 am

:evil: Městská správa po?aduje zvlá?tní poplatky v zátokách a kotvi?tích na chorvatském jihu.

(07.07.2005) Chorvat?tí úředníci na?li dal?í cestu jak jachtaře na Jadranu zkasírovat. Od této sezóny po?aduje přístavní úřad v Dubrovníku od v?ech kotvících v blízkosti Dubrovníku, kteří dosud nemuseli za své kotvení na kotvi?tích platit, zvlá?tní poplatek.

Poplatek se, dle údajů dopisovatele Yachtu Karla Heinze, vybírá na místě kotvení večer. Výběrčí přirazí k lodi bokem a po?adují 80 Kun, cca 11 Euro, jako poplatek za kotvení. Poplatek se vybírá jen v oblasti, která spádá pod přístavní úřad Dubrovník, ke kterým patří i oblíbené ostrovy Mljet, Korčula, Lastovo a Pelje?ac. Zdrcující je, ?e tyto poplatky musí vybírat i majitelé restauarací, kteří pro vět?í komfort náv?těvníků vybudovali u svých zařízeních malé molo nebo bóje. To v?e je?tě dále zvy?uje mrzutost náv?těvníků, kteří dosud neplatili při kotvení, pokud na oplátku vyu?ili slu?eb konoby. Kotvení před konobou u? nebude bezplatné.

Š A. Fritsch/YACHT :evil: :evil:
Uživatelský avatar
Alex
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 26, 2005 11:18 pm
Reputace: 0

Poplatky u? i u konoby

Příspěvekod Alex » sob lis 26, 2005 11:57 pm

O důvod víc vyka?lat se na nana?rané Chorvaty a přesunout se do Řecka. Jen je mi líto Jadranu. Pobře?í a ostrovy jsou tam bezkonkurenční...
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pon lis 28, 2005 5:01 pm

Po mně u Starého města chtěli 2.50 eura od metru(spolu 27,-e)...Tak jsem zvedl kotvy a přesunul jsem se do zátoky Lapad hned vedle a vegetil jsem tam 4 dny bez placení...Ani pes tam po mně ne?těkl.Na Mljetu jsem vegetil asi 7-8 dní hned před konobou na bóji a zase v pohodě...Chodili jsme tam jíst...Ale né ka?dej den.To bylo někdy koncem července a začátkem srpna.Korčula byla zase v pohodě.Ale vyseru se taky na Chorvaty a vypadnu odsuď...Hned jak tam se?enu nový stě?en,který jsem letos zlámal... :x
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » pon lis 28, 2005 6:12 pm

Také mne v HR zvedli docela adrenalín kdy? jsem jel v září v Punatu pro loď tak mám v?dy kotvení na celé měsíce loď končila s kotvením 22.9 já tam přijel někdy 17.9 a nechal před marínou na parkovi?ti trailer i Nissana s tím, ?e nějaký čas budu je?tě na lodi pak den dopředu ne? skončí kotvení zajedu s autem a trailerem dovnitř nechám nalo?it zaplatím za auto,trailer ?e stojí v maríně ten den a druhý den pojedu.
Vymy?leno hezky na tom místě před marínou co stál Nissan stojím celé léto kdy? jsem na lodi ov?em s fábií a bez traileru.
Po třech dnech u? mne to v HR nebavilo a stejně jsem musel dát loď z vody a počasí nic moc tak jdu pro auto s trailerem hned jak jsem vlezl do auta tak u mne byli z vrátnice maríny ?e budu muset zaplatit za parkování tak jsem mu vysvětloval ?e tam stojí dal?ích 20 aut a neplatí a ?e já tam v létě stojím a neplatím taky očividně jim vadil ten trailer,?e jsem ho nepostavil na louku o kousek dál ov?em za 5 euro na den.
Tak jsem mu řekl ?e to zaplatím najednou a? pojedu s lodí a trailerem do ČR druhý den.
Kdy? jsem jel dovnitř do maríny tak jsem na?el v autě je?tě nějaké pivo tak max 10ks tak jsem mu je vrazil klaněl se a? k zemi.
Druhý den jsem jel do ČR a chtěl doplatit za trailer a Nisanna byl na bráně ten samej z minulého dne a u? z dálky se klaněl a neplatil jsem ani to co jsem měl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů